Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784751 razy)

Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9045 dnia: Lutego 12, 2019, 14:39:10 »
Anna czy premia jest nagrodą za dobrze wykonaną prace czy tylko za przytakiwanie królikowi. Jeżeli mam lepiej wykonywać obowiązki to muszę wiedzieć co robię gorzej od kolegi, a w ogóle jest to nagroda a nie wynagrodzenie. Nikt nie musi ogłaszać tego w prasie ogólnopolskiej wystarczy że królik porozmawia na brygadzie za co i komu dał.   

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9046 dnia: Lutego 12, 2019, 14:47:01 »
Proszę Pana- ja nie jestem ustawodawcą- napisałam jak stanowi prawo w tej kwestii. Premia nie jest nagrodą a stanowi element wynagrodzenia ( odsyłam do zapisów ZUZP).

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9047 dnia: Lutego 12, 2019, 16:21:09 »
Postawmy sprawę jasno, w tym przypadku będą patologie jak w poprzednim systemie premii kwartalnej. Co do uznaniowej części to wiadomo ze beda dostawać swoi i nikt nic z tym nie zrobi, zawsze było kolesiostwo w tym zakładzie. Podział premii jest prosty do rozwiązania i dziwi mnie ze ZZ nie wpadły na nie, mimo ze są "tacy inteligentni". Co do podziału premii wystraszyło zapisać ze aby pracownik nie otrzymał 10% musiałby co przeskrobać, być na zwolnieniu lub urlopie. Jeżeli pracownik przepracował cały miesiąc dostaje całe 10% no chyba ze nabroił to nie dostaje 5%, będąc powiedzmy na 6 dniach wolnego czy chorobowego odlicz mu sie powiedzmy 1/3  z 5% uznaniowej. Pieniądze na wyróżnieniem tych super pracujących i kolesiów, miałby właśnie z tego źródła. Po zabraniu pracownikowi, który przepracował cały miesiąc mistrz musiał by poinformowac pracownika oraz kierownika co było powodem, oczywiście nie na zasadzie "ze nie spełniał moich oczekiwań". takie mam zadanie w tym temacie i uważam ze to by wyeliminowało patologię kolesiostwa i układów, proste rozwiązania zawsze są najlepsze.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2019, 16:22:53 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9048 dnia: Lutego 12, 2019, 17:26:28 »
Zgadzam sie z tym przy ustalaniu premii będzie duża dysproporcja i zawsze ktoś będziecie nie zadowolony. No ale czy ta premia, ktora sie dostaje jest sprawiedliwa, moim zdaniem tez nie, bo z jskiej racji ktoś kto ma większą stawkę ma dostać wyższą premię? Rozumiem dłużej pracujesz to stawkę  masz wyższą ale premie? Żaden sposób nigdy nie bedzie dobry bo zawsze ktoś będzie poszkodowany.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9049 dnia: Lutego 12, 2019, 22:05:28 »
Aż obrzydzenie bierze gdy się pomyśli, że kiedyś procentowo dawali też podwyżki, to dopiero było niesprawiedliwe, na szczescie te czasy minęły i oby kiedyś coś podobnego zrobili z premiami.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9050 dnia: Lutego 12, 2019, 22:21:25 »
Problem jest i to wiemy. Wiele osób jest niezadowolonych z obecnej premii. Ponad rok tenu zostały zmienione pytania ocenne w SOOP. Wiele razy zgłaszałam swoje uwagi do Regulaminu premiowania na Zarządach. Przyjmowane były ze zrozumieniem. Odkąd pamiętam też zz wnioskowały o zmianę Regulaminu. Od jesieni trwa proces uzgodnienia nowych zapisów. Nie jest to łatwe, wiele słyszę komentarzy- niech wrôci ta co była. Ta co była niosła za sobą wiele ryzyk, kolesiostwa w uznaniowości, ryzyka jej niewypłacania przy wyniku narastającym in minus. Analizowałam to kiedyś wraz z jeszcze jedną osobą- na 84 miesiące jej obowiązywania była wypłacona 29 razy. Związki zawodowe negocjują nowe zapisy. Praktycznie prace dobiegają ku końcowi ale ja mimo wszystko mam i chyba każdy wiele wątpliwości właśnie dotyczącym procesu ocenyz premia ma być elementem motywacyjnym i innym na każdym szczeblu. Pracownicy produkcji nie mogą być obciążani za proces za który odpowiedzialni są handlowcy, zarządy itd. Zapisy premii powinny być proste i jasne, tak aby każdy ją rozumiał. Ja niestety sama do tej pory nie rozumiem zależności obecnego systemu choć od kilku lat go skrupulatnie analizuje, nie współgra z tym co się dzieje w Zakładzie. Zgadzam się z Wami, iż każdy powinien wiedzieć co powinien zrobić aby otrzymać pełną premię. Zakładaliśmy, że nowe zapisy wejdą w życie od 2Q- czy to się uda... czy nowy będzie lepszy... Zespół nad tym pracuje. Każde uwagi tutaj są dobre.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2019, 22:35:24 wysłana przez An_na »

Offline tomulon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9051 dnia: Lutego 12, 2019, 23:23:32 »
moim zdaniem na obecna chwile ta premia i tak jest przyznawana na zasadzie kolesiostwa jest tylko już kryta zwykły pracownik musi sie dobrze tlumaczyć i pisać wyjasnienia ../


Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9052 dnia: Lutego 14, 2019, 19:12:23 »
Jest problem :) hahaha !!! Problem to dopiero będą miały związki, jak ktoś kto dostawał 500-700 zł premii co kwartał, dostanie 150 zł miesięcznie i będzie nie zadowolony. Niektórzy niestety nie wiedzieli nawet, że premia kwartalna składa się z dwóch kwot na kwitku i mówią że dostawali cały czas 200 zł, dopiero po pokazaniu im jak to wygląda zrozumieli. Z premią miesięczną jest ten problem, że rzadko kiedy dociera na dany wydział w całości, bo odkąd powstały Jednostki Biznesowe to trzeba było dać tym z biura ;) Mam nadzieję, że związki to uregulują i na dany wydział przyjdzie cała premia. Kolejny problem, to fosforowy, tam jest kierownik wydziału i mistrzowie poszczególnych etapów, mistrzowie którzy nie mają pojęcia ile zarabiają ich pracownicy, ponieważ nie mają do takiej wiedzy uprawnień :( Więc pytanie brzmi skąd niby mają wiedzieć czy dostali całą pulę na premie. U mnie na wydziale jak były premie co miesiąc to była jasna sytuacja, mistrz dostawał pulę, dzielił ją na brygady i po rozmowie z każdym z brygadzistów dzielił na pracowników. Uważam, że to w miarę sprawiedliwe. Nie rozumiem jak premię może dzielić sam kierownik czy mistrz który pracownika widzi w ciągu miesiąca 6 razy na rannej zmianie i to jak mu ranka nie wypadnie w weekend. Osobiście uważam, że premie comiesięczne to dobry pomysł i ci co będą wykonywali swoją obowiązki będą zadowoleni :) pozdrawiam

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9053 dnia: Lutego 15, 2019, 19:31:17 »
Gdyby ktoś chciał płacić zbliżenowo:


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9054 dnia: Lutego 16, 2019, 12:51:09 »
Dla uściślenia - tylko dla telefonów z NFC.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9055 dnia: Lutego 16, 2019, 17:42:29 »
Moim skromnym zdaniem premia uznaniowa powinna być jawna na każdym wydziale
Premia nie może być jawna, ponieważ  wysokość wynagrodzenia  (stawki miesięcznej) objęta jest tajemnicą. Jeśli premia ma stanowić  5 +5 % stawki zasadniczej, to każdy w dziale będzie już znał stawki koleżanek i kolegów.

Offline kod79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9056 dnia: Lutego 18, 2019, 19:12:44 »
Mam takie pytanie odnośnie pieniążków na posiłek regeneracyjny czy jest szansa na podniesienie stawki dziennej bo wszystko drożeje a kwota na posiłek stoi w miejscu

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9057 dnia: Lutego 18, 2019, 20:14:41 »
Jestem za. Szczególnie, że za smierdzace bułki z brzozek zakład płacił dużo więcej :)

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9058 dnia: Lutego 18, 2019, 20:40:33 »
Jestem za. Szczególnie, że za smierdzace bułki z brzozek zakład płacił dużo więcej

Też jestem za i też "słyszałem", że płacili za paczki dużo więcej.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9059 dnia: Lutego 18, 2019, 23:06:01 »
Obecnie trwa roczny okres testowy tej formy. Trwa też proces sondażu która opcja pracownikom bardziej odpowiada ta czy powrót do paczek z bułkami.
Dodatkowo informuję, że w piątek przyszła rejestracja znian do ZUZP dotycząca  obniżenia czasu pracy dla wszystkich pracowników w tym stopniowej likwidacji R.
Więcej: https://www.facebook.com/339940956571103/posts/404282060136992?sfns=mo