Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785536 razy)

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8625 dnia: Września 25, 2018, 17:33:49 »
klimatyzacje na sterowniach   no no w Transtechu to nawet ładowarki nie maja [ oki pomyłka maja chyba 2 szt  z 11 ]  :] wiec poczekasz sobie kolego :] nie wspominając już o tym ze w ładowarce w południe i po południu temperatura w lato przekraczała grubo ponad 40 stopni pozdrawiam ;]
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2018, 17:35:49 wysłana przez wladcaszerszeni »

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8626 dnia: Września 25, 2018, 18:45:33 »
do usunięcia.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2018, 18:47:52 wysłana przez Policzanin_2 »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8627 dnia: Września 26, 2018, 17:32:05 »
Przypominam, że do 12 października należy składać wnioski odnośnie paczek dla dzieci. Od tego roku można wybrać pomiędzy paczką ze słodyczami lub równowartością „nabitą” na kartę.

Post Merge: Września 26, 2018, 22:00:40
Wczoraj o 13.30  na terenie Zakładów znaleziono znaczną sumę pieniędzy. Czy ktoś z Was lub koleżanek, kolegów nie zgibił? Może być to osoba, która miała wczoraj popołudniówkę czyli zmiana D.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2018, 22:00:40 wysłana przez An_na »

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8628 dnia: Września 27, 2018, 23:24:12 »
RPzpl- Ma Pan rację. Tak jest napisane. Przepraszam. Wyjaśniajac decyzję o transakcji podejmie walne Grupy Azoty S.A. (Tarnów).
Po pierwsze raczej nie kupią, to takie mydlenie oczów na podbicie cen akcji. A jeżeli sie uda to kupią tak jak nas kupili my nie mogliśmy przez polityków dostać kredytu (zakaz udzielenia jakiegokolwiek kredytu padł dzięki politykom). Za to Tarnów dzięki swojemu mieszkańcowi Ministrowi Gradowi wziął kredyt i nas kupił i my im spłaciliśmy ten kredyt. (chyba w ciągu dwuch lat)

Co do słów jak to wszyscy ciężko pracują myślą co tu robić żeby się nie narobić w tych Związkach i w kierownictwie. To jest jeden największy zarzut pracownik nie jest partnerem do rozmowy w tej fimie. Jest tylko do roboty oczywiście że znajdą się czarodzieje co pokłamią prosto w oczy ale i z ich słów nic nie wynika. Na każdym kroku jest się tu okłamywanym zaczynając od rozmowy rekrutacyjnej a na obietnicach podwyżek indywidualnych kończąc.Nie szanujecie ludzi nie spodziewajcie się że ktoś będzie was szanował.

!!!!!Rpzpl Co do premii to tak również słyszałem że ma być okrojona nawet poniżej połowy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Post Merge: Września 27, 2018, 23:36:11
Cytat: An_na w Wrzesień 20, 2018, 11:15:14
po próbnym jest umownie ustalone podwyżka 200 zł, po okresie na czas określony kolejne 200.
Czyli 400 złotych. Czy Ci ludzie co kilka lat temu nie dostali co umowę podwyżek dostaną te 200 + 200?
???
Jestem tylko ciekaw czy również byłeś zatrudniony na najniższą krajową? Jak te osoby które maja te słynne 400 zł brutto ? I czy chesz się z nimi zamienić i pracować za 2550 zł na ręke?


I pytanie odnośnie ostatniego postoju na ec. Kto ponosi odpowiedzialność za ten postój i czy zostanie ukarany. tylko żeby nie było, zaraz, że to zwykli robole nabroili...
Awaria wynika z tego że pewnie przy remoncie generalnym została wybrana blacha najtańsza która wytrzymała około 4,5 roku.... To kogo by za to ukarać chym ...
Myśle że złóżmy się wszyscy na ten wymuszony postój naszą premią w październiku. ;) Jak jedna wielka rodzina
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2018, 23:36:11 wysłana przez masamix »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8629 dnia: Września 28, 2018, 00:15:07 »
10 lat temu , 1240zl podstawy, po okresie próbnym zero podwyżki baa, po umowie na stałe zero podwyżki. Dziś mają rarytas.


Bo pracownik, który pracuje rok z groszem ma prawie tyle co ten, który pracuje 10 lat.

« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 00:43:32 wysłana przez policzek »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8630 dnia: Września 28, 2018, 07:39:53 »
10 lat temu , 1240zl podstawy, po okresie próbnym zero podwyżki baa, po umowie na stałe zero podwyżki. Dziś mają rarytas.


Bo pracownik, który pracuje rok z groszem ma prawie tyle co ten, który pracuje 10 lat.


Dokładnie. Dlatego pytam czy zostanie nam to dodane bo już jak mówisz stawke mają prawie zrównaną. Tak więc P.Aniu można podziałać:)
Co do R-ek. Pani An_na ile mam pisać, że przecież w Puławach ten sam system, a jednak R nie ma. Tam to funkcjonuje więc jaki jest problem dojść do porozumienia i u nas? Czy u nas zz działają przeciwko ludziom czy dla nich? Czy Pani nie może poruszyć tematu? Jakieś tam rozmowy na nast rok chyba się zaczęły?.
Jestem tylko ciekaw czy również byłeś zatrudniony na najniższą krajową? Jak te osoby które maja te słynne 400 zł brutto
Odp dostałeś.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 07:43:15 wysłana przez fafik »

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8631 dnia: Września 28, 2018, 16:07:35 »
Są w ogóle w planach jakieś rozmowy o podwyżkach płac  na przyszły rok ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8632 dnia: Września 28, 2018, 16:58:40 »
Fafik_ tak w Puławach nie ma. W Kędzierzynie nie ma 5bop, a w Tarnowie jest 5bop ale czterdziestogodzinne. Pan ma w Policach jeśli jest Pan pracownikoem 5bop 35 godzinne. Proszę Pana napisałam, nie wszystkie organizacje zz wtedy gdy był tworzony ten system wyraziły zgodę na 5bop bez R podpierając się Kodeksem Pracy i równym traktowaniem (w czasie pracy również). Działały w interesie swoich członków. Proszę pamiętać, że ranna zmiana pracuje 40 godzin tyg. Dziś gdyby chciano zlikwidować R to brakuje osób do pracy w te miejsca a więc kwestia dotrudnienia czyli wzrost kosztu wynagrodzeń. Można to oczywiście zrobić ale na pewno jakimś kosztem. Pytanie jakim i jak zrównoważyć rannej zmianie zmniejszenie czasu pracy pracowników zmianowych. Puławy to nie Police i odwrotnie. Każda spółka ma inną strukturę kosztów a co za tym idzie inną wartościowo na pracownika  możliwość gospodarowania pieniędzmi. Pula pieniędzy na wynagrodzenia jest jedna. Potencjalna likwidacja czy zmiana czasu pracy pracowników uzależniona jest od nadwyżek finansowych firmy. Bo rozumiem, że pisze Pan o zmniejszeniu czasu pracy przy zachowaniu wynagrodzenia na tym samym poziomie. Ja przypominam bo Pan może młody człowiek, że jak wchodziło 5bop to ranna zmiana w ramach równowagi dostała 10 dni dodatkowego wolnego. Siedem z tych dni zostało zabranych/zlikwidowanych przy restrukturyzacji. Bezpowrotnie.U nas udało się wprowadzić 5bop bez szwanku dla wynagrodzeń bo najpierw zryczałtowano wynagrodzenia dla pracowników ruchu ciągłego a dopiero później wprowadzono 5bop. R jest po to aby wyrównać wszystkim zmianom czas pracy. Puławy w czasi gdy wprowadzali 5bop moeli doskonałą sytuację finansową, która utrzymuje się z racji asortymentu od lat. Nie przeszli kryzysu jak my. Nie byli z magazynami pełnymi fosforytów- bo nie produkują tego typu nawozów. No ale to historia...

Gaharinowicz_tak, negocjacje płacowe przed nami.

Masamix_proszę nie pisać domysłów o awarii. Awarii nie uległy blachy.

Post Merge: Września 28, 2018, 17:17:59
W październiku rozpoczną się rozmowy nt zmian do Regulaminu premiowania.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 17:17:59 wysłana przez An_na »

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8633 dnia: Września 28, 2018, 17:18:36 »
Przypominam, że do 12 października należy składać wnioski odnośnie paczek dla dzieci. Od tego roku można wybrać pomiędzy paczką ze słodyczami lub równowartością „nabitą” na kartę.
Pani Anno, czy w związku z tą zmianą zmieniła się górna granica wieku, czy nadal dyskryminuje się dzieci, które skończyły 15 lat?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8634 dnia: Września 28, 2018, 17:42:27 »
Regulamin Zakładowego Funduszu świadczeń Socjalnych jest tworzony w oparciu o Ustawę o jego tworzeniu. Wysokość odpisu podstawowego, wynosi 37,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego, jeżeli przeciętne wynagrodzenie z tego okresu stanowiło kwotę wyższą. U nas w Zakładzie wysokość odpisu to 149 % i jest to element negocjowany corocznie z zz . Regulamin ten zakłada, że dzieci to osoby od 1 toku (czyli jak ma ząbki i może chrupać czekoladę) do lat 14. Ustalone tak zostało przed półwieczem lub więcej gdy dzieci to były te do ukończenia podstawówki. Nikt nikogo nie dyskryminuje, bo idąc Pana tokiem mogłabym jako 35 letnia kobieta a dziecko pracownika (czyli mojej mamy) też tak twierdzić jak Pan, że paczki ze słodyczami nie dostaję a bym bardzo chciała i to jest dyskryminacja. Dzieckiem jest się do czasu gdy ma się rodziców. Ich dzieckiem, natomiast inaczej jest rozumiane dziecko w kwestiach alimentacyjnych (na dziecko płaci się do 26 rż ja się uczy ale do 18 jak się nie uczy- sam Pan widzi też różne podejście do „dziecko”). Komisja ustaliła, że paczkę lub kartę dostaje pracownik który ma dziecko/dzieci w wieku do 14rż (dla jasności podaje się to w rocznikach). 


Ps.post edytowany. Hostorycznie nie wiem z czego to wynikało, może były jakieś zapisy w prawie. Ja to widzę tak.

Post Merge: [time]Wrzesień 28, 2018, 18:01:00 [/time]

Podobnie mam pytania dlaczego są różne wartości. Wartość jest uzależniona od sytuacji materialnej pracownika/jego rodziny. ZFŚS jest formą pomocy, dlatego zgodnie z prawem jest uzależniona od kilku kwestii. Kilka lat temu była kontrola z państwowej inspekcji pracy i zakwestionowała m.in. wydawanie paczek o tej samej wartości dla wszystkich. Dlatego odtąd jest różnica 10 zł przy nabijaniu na karty sodexo i przy paczkach.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 18:06:53 wysłana przez An_na »

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8635 dnia: Września 28, 2018, 18:42:25 »
Regulamin Zakładowego Funduszu świadczeń Socjalnych jest tworzony w oparciu o Ustawę o jego tworzeniu. Wysokość odpisu podstawowego, wynosi 37,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego, jeżeli przeciętne wynagrodzenie z tego okresu stanowiło kwotę wyższą. U nas w Zakładzie wysokość odpisu to 149 % i jest to element negocjowany corocznie z zz . Regulamin ten zakłada, że dzieci to osoby od 1 toku (czyli jak ma ząbki i może chrupać czekoladę) do lat 14. Ustalone tak zostało przed półwieczem lub więcej gdy dzieci to były te do ukończenia podstawówki. Nikt nikogo nie dyskryminuje, bo idąc Pana tokiem mogłabym jako 35 letnia kobieta a dziecko pracownika (czyli mojej mamy) też tak twierdzić jak Pan, że paczki ze słodyczami nie dostaję a bym bardzo chciała i to jest dyskryminacja. Dzieckiem jest się do czasu gdy ma się rodziców. Ich dzieckiem, natomiast inaczej jest rozumiane dziecko w kwestiach alimentacyjnych (na dziecko płaci się do 26 rż ja się uczy ale do 18 jak się nie uczy- sam Pan widzi też różne podejście do „dziecko”). Komisja ustaliła, że paczkę lub kartę dostaje pracownik który ma dziecko/dzieci w wieku do 14rż (dla jasności podaje się to w rocznikach). 


Ps.post edytowany. Hostorycznie nie wiem z czego to wynikało, może były jakieś zapisy w prawie. Ja to widzę tak.

Post Merge: [time]Wrzesień 28, 2018, 18:01:00 [/time]

Podobnie mam pytania dlaczego są różne wartości. Wartość jest uzależniona od sytuacji materialnej pracownika/jego rodziny. ZFŚS jest formą pomocy, dlatego zgodnie z prawem jest uzależniona od kilku kwestii. Kilka lat temu była kontrola z państwowej inspekcji pracy i zakwestionowała m.in. wydawanie paczek o tej samej wartości dla wszystkich. Dlatego odtąd jest różnica 10 zł przy nabijaniu na karty sodexo i przy paczkach.

Co do wieku - nie ma takich zapisów w prawie, które to ograniczają. Firmy same to ustalają w wewnętrznym regulaminie. Niektóre uznają "dziecko" do ukończenia 18 roku życia, przyznając różne świadczenia, np. tzw. "kredkowe".
Moje pytanie było związane z tym, że skoro w tym roku jest wybór i może być zasilenie karty, a nie czekolada do chrupania, to być może coś się zmieniło w kwestii wieku "dziecka".

Co do wartości - zawsze tak było w przepisach prawa, że przyznając jakiekolwiek świadczenia z ZFŚS należało brać pod uwagę m.in. sytuację materialną pracownika i jego rodziny (z uwagi na to że ma być to świadczenie "socjalne"). Nie można było dawać po równo i kontrola słusznie to zakwestionowała.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 18:46:17 wysłana przez Febe »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8636 dnia: Września 28, 2018, 19:37:26 »
Tak jak Pan napisał.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8637 dnia: Września 28, 2018, 20:02:03 »
Pani Aniu, mam pytanie odnosnie pakietu stomatologicznego. Z tego co wiem juz dziala na nawozach i fosforowym (w ramach "testu"), cos wiadomo ile beda trwaly testy, czy i kiedy bedzie na innych wydzialach?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8638 dnia: Września 28, 2018, 20:42:19 »
Wydziały to sukcesywnie. Ale lada dzień (prezes Mediki obiecał mi że z końcem września) będzie ulotka informacyjna z czego można korzystać dodatkowo w ramach pakietu. Kończy się również remont pomieszczenia na „osiedlu” na potrzeby tegj uslugi.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8639 dnia: Września 28, 2018, 20:54:15 »
"Sukcesywnie" czyli nadal nie ma konkretow odnosnie dat i kolejnych wydzialow? :P Tak czy inaczej dziekuje za informacje