Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784198 razy)

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8595 dnia: Września 13, 2018, 18:13:27 »
Czyli? bedziemy szkoleni, i będziemy musieli zaliczyć egzamin? Czy nie ? Rozumie gdy się coś zmienia na danym stanowisku, ale u mnie od dekady wszystko po staremu,  jak  i u wielu kolegow, dlatego trochę nas to zdziwiło.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8596 dnia: Września 13, 2018, 18:27:29 »
Nie ma „będziemy”. Napisałam aby napisał pan do mnie na priv to sprawę wyjaśnię. Każdy ma swoje stanowisko i to co mu wpisał przełożony. Proszę podejść do Pani Iwony w swojej sprawie. Ja wróżyć z fusów nie potrafię. Jeśli ma Pan energetyczne i cały czas pracuje Pan na tym stanowisku to nie musi Pan robić ich ponownie.. Ale nie jestem pewna co Panu wpisali, może konserwacje itd.  Tak czy inaczej proszę swoją sprawę wyjaśnić w szkoleniach bo tam mają Pana teczkę szkoleń. Na nawozach od dekady też nic się „nie zmieniło” a dwa lata temu robili bodajże na konserwację.
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2018, 18:29:22 wysłana przez An_na »

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8597 dnia: Września 14, 2018, 13:37:54 »
Nie ma „będziemy”.
Napisałem "będziemy" , ponieważ praktycznie cała brygada dostała do podpisania pismo o szkoleniu i oświadczenie ze "jak się nie zaliczy,  to będzie trzeba samemu zapłacić". Mistrzostwo polega na tym, ze do dziś nie wiadomo kiedy ma być to szkolenie, ale pisemka dali już do podpisania.
 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8598 dnia: Września 14, 2018, 17:35:46 »
Zgłosiłam tą sprawę na dzisiejszym posiedzeniu zarządu. Sprawa zostanie skorygowana. Jeśli są ważne uprawnienia nie Pokrywanie kosztów jest bezzasadne.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8599 dnia: Września 18, 2018, 16:14:02 »
Powyżej wkradło się „nie”. Oczywiście chodzi o to, że jeśli ważne są uprawnienia to nie będzie dodatkowych skierowań sprawa została wyjaśniona wczoraj.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8600 dnia: Września 18, 2018, 16:58:30 »
Dziekuje
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8601 dnia: Września 18, 2018, 20:38:56 »

Odsyłam dlatego do ZUZP. Taryfikator.

Pani Anno, ponawiam pytanie, które zadałam 4 września, ale do tej pory nie dostałam odpowiedzi:


W 2016 roku nowo zatrudnionym pracownikom udostępniano na pendrive'ach m.in. "Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zawarty w dniu 02.08.2011 r. z mocą obowiązującą od dnia 01.09.2011 r. Tekst jednolity zawiera Protokoły Dodatkowe: Nr 1/2012, 2/2013, 3/2013".
 
Czy Załącznik nr 1 do tego ZUZP z 2013 roku obowiązywał nadal w 2016 roku - nie zmieniono w międzyczasie stawek dla poszczególnych kategorii zaszeregowania?
Stawki wynagrodzenia zasadniczego zaczynają się od kwoty 1.600 zł (kat. I). Takie było najniższe wynagrodzenie w 2013 roku, ale w 2016 roku już 1.850 zł.

Czy tabela ta była nadal aktualna w 2016 roku i obecnie również obowiązuje???

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8602 dnia: Września 19, 2018, 09:52:14 »

Odsyłam dlatego do ZUZP. Taryfikator.

Pani Anno, ponawiam pytanie, które zadałam 4 września, ale do tej pory nie dostałam odpowiedzi:


W 2016 roku nowo zatrudnionym pracownikom udostępniano na pendrive'ach m.in. "Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zawarty w dniu 02.08.2011 r. z mocą obowiązującą od dnia 01.09.2011 r. Tekst jednolity zawiera Protokoły Dodatkowe: Nr 1/2012, 2/2013, 3/2013".
 
Czy Załącznik nr 1 do tego ZUZP z 2013 roku obowiązywał nadal w 2016 roku - nie zmieniono w międzyczasie stawek dla poszczególnych kategorii zaszeregowania?
Stawki wynagrodzenia zasadniczego zaczynają się od kwoty 1.600 zł (kat. I). Takie było najniższe wynagrodzenie w 2013 roku, ale w 2016 roku już 1.850 zł.

Czy tabela ta była nadal aktualna w 2016 roku i obecnie również obowiązuje???
Przyzwyczaj się do tego ostanio zostało tutaj poruszonych wiele ważnych kwestii ale Zarząd i tym bardziej Związki zawodowe mają to w dupie. Nikomu nie zależy na tym zakładzie a tym bardziej na ludziach tu pracujących tylko słysze gdyby nie zakłady była by tu pustynia śmiechu warte. Goleniów i Stargard a i nawet Szczecin który miał być pustynią bez Stoczni dają sobie spokojnie radę.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8603 dnia: Września 19, 2018, 11:37:07 »
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Tylko dziwne, że dużo ludzi w zakładach mieszka na drugim końcu Szczecina. Skoro tam tak dobrze i tyle tam pracy to dziwne co tutaj robią.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8604 dnia: Września 20, 2018, 11:15:14 »
Febe_załącznik jest regularnie zmieniany przy podwyżkach „systemowych”. ZUZP znajduje suę na intranecie i jest regularnie aktualizowany górną stawką w górę.. Kwota na którą się Pan powoluje mówi o najniższym wynagrodzeniu, wynagrodzenie czyli stawka zasadnicza plus dodatki (czyli osoba zatrudniana na stawkę 2200 na produkcję plus 1000 dodatku zmianowego ma wynagrodzenie 3200). Natomiast  nikt nie dostaje stawki zasadniczej niższej niż najniższa krajowa. Najniższa stawka zasadnicza to 2150 na okres próbny, po próbnym jest umownie ustalone podwyżka 200 zł, po okresie na czas określony kolejne 200.
Masamix_proszę nie obrażać ludzi. Nikt nie ma w „d...”jak pan to nazwał. I zarząd i związki są poważnymi odpowiedzialnymi ludźmi i póki co każdy się dwoi i troi z pomysłami jak przejść wzrost cen gazu o 100 %, cen węgla czy galopujących cen EUA a tym samym spadającymi cenami amoniaku. Proszę nie zaniżać poziomu dyskusji na tym forum obrażając ludzi.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2018, 11:33:18 wysłana przez An_na »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8605 dnia: Września 20, 2018, 16:12:34 »
po próbnym jest umownie ustalone podwyżka 200 zł, po okresie na czas określony kolejne 200.
Czyli 400 złotych. Czy Ci ludzie co kilka lat temu nie dostali co umowę podwyżek dostaną te 200 + 200?

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8606 dnia: Września 20, 2018, 16:40:47 »
Lex retro non agit - prawo nie działa wstecz

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8607 dnia: Września 20, 2018, 17:22:57 »
Febe_załącznik jest regularnie zmieniany przy podwyżkach „systemowych”. ZUZP znajduje suę na intranecie i jest regularnie aktualizowany górną stawką w górę.. Kwota na którą się Pan powoluje mówi o najniższym wynagrodzeniu, wynagrodzenie czyli stawka zasadnicza plus dodatki (czyli osoba zatrudniana na stawkę 2200 na produkcję plus 1000 dodatku zmianowego ma wynagrodzenie 3200). Natomiast  nikt nie dostaje stawki zasadniczej niższej niż najniższa krajowa. Najniższa stawka zasadnicza to 2150 na okres próbny, po próbnym jest umownie ustalone podwyżka 200 zł, po okresie na czas określony kolejne 200.
Tak podejrzewałam. To wstyd, że taka firma obdarowuje świeżo zatrudnionego pracownika plikiem z ZUZP, który zawiera nieaktualny załącznik ze stawkami wynagrodzeń dla poszczególnych kategorii zaszeregowania.
Chyba, oprócz umowy o pracę, jest to najważniejszy dla pracownika dokument i powinno się zadbać o to, by był aktualny???
Ciekawe, czy obecnie nadal rozdaje się zatrudnianym pracownikom stare informacje z 2013 roku z hasłem przewodnim "Witamy w Grupie Azoty"???
Co do intranetu - nie każdy pracownik ma do niego dostęp.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8608 dnia: Września 20, 2018, 17:38:13 »
po próbnym jest umownie ustalone podwyżka 200 zł, po okresie na czas określony kolejne 200.
Czyli 400 złotych. Czy Ci ludzie co kilka lat temu nie dostali co umowę podwyżek dostaną te 200 + 200?

Pamiętam, że nawet przy otrzymaniu umowy na stałe, nie dostałem podwyżki, taki był czas.
Dziś nowo przyjęty pracownik na prawdę nie ma źle.
Zawsze będą pokrzywdzeni, ale nie zdzierżę ludzi, którzy przyjęli się do zakładu, pracują rok i mają bóg wie jakie wymagania...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8609 dnia: Września 20, 2018, 18:02:13 »
Febe_aktualny jest ogólniedostępny. To taki problem go skopiować? Ja mogę wysłać. Poproszę emaila piszę to co jakiś czas i ani razu nie dostałam info: pani aniu czy mogłaby mi pani wysłać? Ostatecznie jak ktoś nie ma emaila (wyprzedzając zarzut) mogę go wydrukować lub dam pendrive z jego treścią- ale wtedy trzeba do mnie przyjść na pogadankę o Zakładach :) 
Nie zamiwszczę go tutaj bo to 90 stronicowy dokument.
😊pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2018, 18:05:03 wysłana przez An_na »