Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785031 razy)

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8280 dnia: Sierpnia 09, 2018, 13:33:17 »
Sumując,  ZCH czyli zarzad nie chce się dzielić zyskami ze spółkami , nie dąży do zmiany umowy ramowej.
Jak tu przyciągnąć pracowników technicznych do spółki?
Może Pani ma rozwiązanie?

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8281 dnia: Sierpnia 09, 2018, 13:50:12 »
No patrząc, na obecne stawki jak aparatowych jest niska na dzisiejsze czasy i system pracy w jakim robimy. Co do elektryków,  automatykow, slusarzy tu wiedza, z którą przychodzą jest bardzo istotna, a za wiedzę niestety powinno się płacić. Program na najlepszą zmianę to był wyścig szczurów i osobiście mnie cieszy ze program padl. Przy obecnym stanie instalacji wszystkie zmiany łącznie z wyżej wymienionymi elektrykami, automatykami i slusarzami powinni być docenieni za to, że to wszystko jakoś jeszcze idzie. 

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8282 dnia: Sierpnia 09, 2018, 14:13:35 »
Lolek_Pisałam już o tym wielokrotnie ale fakt: hasłowo. Obowiązują nas ceny transferowe. W wielkim skrócie- nie można spółce córce dać wyższych cen, niż cena rynkowa. Ogólniej mówiąc nie można płacić za roboczogodzinę przykładowo 300 zł jak usługę można pozyskać za 100. Nie jest to niczyje widzimisię tylko prawo obowiązujące od lat.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cena_transferowa

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8283 dnia: Sierpnia 09, 2018, 15:02:37 »
Z tego co wiem stawka roboczogodzinowej nie była zmieniana od kilku lat, proszę odpowiedzieć mi na to pytanie?
Czy trwają rozmowy nad podpisaniem nowej umowy ramowej i ile to już trwa ?

Post Merge: Sierpnia 09, 2018, 15:09:05
Nie odpowiada mi Pani na pytanie,  Ja mam pomysł żeby podnieść stawki elektryka, automatyką i wtedy będę chętni do pracy !
W Zarząd GA , wiedząc o tym problemie , ma jakieś wyście z sytuacji,  jakieś propozycję? Tylko tyle i aż tyle.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2018, 15:09:05 wysłana przez lolek »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8284 dnia: Sierpnia 09, 2018, 15:12:31 »
Napisałam, obowiązuje umowa ramowa i jednolity regulamin zakupów. Są dwie drogi zlecania usług spółkom córkom: umowa ramowa i jednolity regulamin zakupów. Proszę nie powielać opinii że nowa umowa ramowa zmieni diametralnie sytuację spółki bo obowiązuje dokumentacja cen transferowych. Jest powolana grupa osób która pracuje nad społkami remontowymi i projektowymi. Jest również powilany zespół który tworzy koncepcję pionu technicznego, koncepcja ma we wrześniu stanąć na zarząd.

Post Merge: [time]Sierpień 09, 2018, 15:15:24 [/time]

O 15.02 Pan napisał a już o 15.09 że nie odpowiadam... litości... Co do polityki wynagrodzeń w GAPS nie mogę się wypowiadać. Za to odpowiada kierownictwo tamtej spółki. To oni wiedzą jakimi finansami dysponują. Zarząd Polic nic nie narzuca i wręcz nie może.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2018, 15:15:44 wysłana przez An_na »

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8285 dnia: Sierpnia 09, 2018, 15:28:21 »
Dziękuję za odpowiedź,  wiemy już wszystko.


Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8286 dnia: Sierpnia 09, 2018, 17:33:02 »
Zarząd GAPS nie może dać więcej bo.... idzie zbyt dużo kasy na nadgodziny xD Brzmi jak żart ale nim nie jest

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8287 dnia: Sierpnia 09, 2018, 19:26:30 »
Witam . Pani Aniu Transtech w których latach miał straty ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8288 dnia: Sierpnia 09, 2018, 22:34:46 »
Trzeba przejżeć sprawozdania. Ostatnie trzy lata był na plusie.
2017     175000
2016     155380
2015     143255
Strata z lat ubiegłych na 31.12.2017     -722454
Niewiele mogę się mylić, to jest to co pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2018, 22:38:37 wysłana przez An_na »

Offline tommen0

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8289 dnia: Sierpnia 09, 2018, 23:42:05 »
Witam trochę z innej beczki takie pytanie Kto odpowiada za wymianę oświetlenia na drodze A2(droga załadunek big-bag)Niecały miesiąc temu zostało wymienione 12 lamp na lampy typu LED wraz z całym okablowaniem z tych lamp świecą tylko Trzy,ktoś chyba zleca,ktoś wymowna i ktoś odbiera wykonana pracę.Teraz to jest ciemniej niż przed wymianą,nawet kierowcy czekający na załadunek potrafili to trafnie zkomentowac.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2018, 00:07:13 wysłana przez tommen0 »

Offline Zaborek94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8290 dnia: Sierpnia 10, 2018, 06:49:04 »
Witam, Pani Aniu przedstawię jak to wygląda oczami młodego pracownika, i wrzucę kilka uwag, myślę  że nawet sensownych. Może trochę bujam w obłokach, ale tak czysto teoretycznie, może pora troszkę odchudzić tą tłustą spółkę jaką jest GAPS ? Może to w końcu pora aby zlikwidować stanowiska zwykłym przejadaczą pieniędzy ( a takich w biurowcu Gaps przecież nie brakuje ) a to co dzięki temu zostanie zaoszczędzone zainwestować w pracowników ? Kolejny pomysł na przyciągniecie młodych pracowników technicznych do Gapsu ( na stałe ) to mówienie prawdy ? Przedstawiciele firmy kłamią w żywe oczy na spotkaniach rekrutacyjnych, obiecują premie kwartalne w wysokości 1200-1600 zł brutto ( nigdy nie dostałem więcej niż ~450 zł brutto ), obiecują podwyżki przy zmianach umów,  pierwszej która miała wynosić ~ 200 zł brutto nie było wcale, z drugiej która miała wynosić około 1000 zł brutto nagle zrobiło się 350 zł brutto, i tylko dlatego że starszy mistrz walczył o większe podwyżki  (400 zl brutto a nie 200 zł brutto ). Nawet z tego w żałosny sposób firma ucięła po 50 zł, wstyd i żenada. Nie mamy tez żadnych z obiecywanych szkoleń, nie zdobywamy nowych uprawnień, nie ma drogi rozwoju. Sumując to firma ani nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych ani żadnych innych. Płace na poziomie lidla i biedronki, a przecież kadra na znacznie wyższym poziomie. Dodatkowo podejście do pracownika jak do niewolnika, firma nas nie szanuje i my to czujemy, podejście macie takie że można na nasze miejsce zatrudnić byle obszczymurka spod sklepu, no cóż powodzenia ! Na rynku pracy jest masa ofert dla automatyków, za znacznie lepsze pieniądze, w znacznie lepszych warunkach, bardziej obfitym socjalu i jak sądzę z lepszym podejściem do pracownika. W Gapsie niedługo nie zostanie nikt, bo nic nie oferujecie. Starzy pracownicy których jest masa, lada moment odejdą na emeryturę, a nowi, młodzi ludzie z ambicją i z wykształceniem nigdy do pracy w Gapsie nie przyjdą, no chyba że tak jak ja, skuszeni obietnicami beż pokrycia, ale to też tylko na chwilę.

PS: Wstyd, żenada, i straszna obłuda. Co roku mówią nam że w firmie są straty, cały czas. A na koniec roku kiedy zarząd chce sobie wypłacić soczyste premie nagle spółka przynosi zysk. Na premie dla zarządu jest, ale na nasze podwyżki już nie... I żeby nie zapomnieć, może jeszcze troszkę o naszych zniesławionych nadgodzinach które z dużym poświeceniem wyrabiamy podczas remontu instalacji amoniaku. To jakie cyrki działy się w tym roku woła już o pomstę do nieba, nadgodziny podpisywane na dwa dni często na ostatni moment, tak że nie było wiadomo czy szykować się do domu czy do dalszej pracy. Straszenie nas że linie B remontować bezie jakaś wynajęta firma ( jakby to nam miało zależeć... żenada ), a ten nasz proceder z nadgodzinami zostanie ukrócony. Czy was już do reszty poje... ? Przepraszam za wyrażenie ale inaczej się nie da. Nie dość że poświęcamy lato, kosztem rodziny, przyjaciół i życia prywatnego remontujemy instalacje żeby to wszystko jakoś szło, pracując często po 13 godzin dziennie, codziennie przez 2-3 miesiące, z weekendami i świętami, to podejście jest takie że góra jest oburzona że mamy duże zarobki podczas remontu ? One wynikają właśnie z tego poświęcenia, z tego że mamy dodatkowo po 300 a nawet i więcej nadgodzin w tym okresie ! Pani mówi że to nie chodzi o zarobki ale o ilość nadgodzin jakie wyrabiamy, hmm.. a kto do prowadził do takiej sytuacji ? kto doprowadził do tego że nie ma kto zrobić remontu ? Kto doprowadził do tego ze remont spada na 10 - 12 osób ? Zdaje sobie Pani sprawę z tego ile jest obwodów do sprawdzenia? Ile jest rzeczy do zrobienia ?  Zdaje sobie Pani sprawę jaki jest koszt takiego wysiłku ? Była tez kiedyś kwestia że dlaczego tylko automatycy robią remont, że przecież inni też by mogli . Zgadzam się, pewnie by mogli, ale nie potrafią bo nie mają umiejętności i wiedzy z zakresu automatyki. Proponuje dalej zatrudniać piekarzy, cukierników i obszczymurków spod sklepu, jak najtańszym kosztem, a niedługo nie będzie komu już przeprowadzać remontu.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2018, 07:21:04 wysłana przez Zaborek94 »

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8291 dnia: Sierpnia 10, 2018, 08:52:07 »
Zaraz usłyszymy, że ZCH Police, nie mają wpływu na to jaka jest polityka zatrudnienia w GAPS.
Dodam tu jeszcze , jakie przywileje ma pracownik zmianowy   gaps-
,brak posiłków przez cały rok ,brak składek na fundusz dodatkowy  emerytalny.
A pracuje , usuwa usterki na całym zakładzie, nie pracuje na jednej wytwórni !
Tak trzymać, brak elektryków, automatyków na rynku ! Za to dyrektorów,kierowników, mistrzów jest za dużo .

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8292 dnia: Sierpnia 10, 2018, 09:21:56 »
Witam trochę z innej beczki takie pytanie Kto odpowiada za wymianę oświetlenia na drodze A2(droga załadunek big-bag)Niecały miesiąc temu zostało wymienione 12 lamp na lampy typu LED wraz z całym okablowaniem z tych lamp świecą tylko Trzy,ktoś chyba zleca,ktoś wymowna i ktoś odbiera wykonana pracę.Teraz to jest ciemniej niż przed wymianą,nawet kierowcy czekający na załadunek potrafili to trafnie zkomentowac.
Zgłaszasz to brygadziście który odpowiada w danym czasie za ten obiekt. On zgłasza to "energetykowi" (specjalista elektryk), a on wystawia zlecenie dla GAPS w SAPie. Jeżeli brygadzista ma takie uprawnienia, sam może to zgłosić w SAP

Post Merge: Sierpnia 10, 2018, 09:29:44
Wyprzedzę tych którzy zaraz skomentują temat jak zwykle "nie podoba się to odejdź". Tak się właśnie dzieję. Ludzie robią uprawnienia i od razu odchodzą.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2018, 09:29:44 wysłana przez Qba99 »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8293 dnia: Sierpnia 10, 2018, 09:49:33 »
Wiele racji.
Lolek_w GAPS funkcjonuje pracowniczy program emerytalny. Należy podpisać deklarację tylko aby do niego przystąpić. Nic mi nie wiadomo, aby nie funkcjonował.

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8294 dnia: Sierpnia 10, 2018, 10:31:56 »
Wiele racji.
Pani Aniu, chodzi mi o możliwość odejścia na emeryturę pomostową A te składki doprowadzone są tylko dla małej grupy pracowników.
Lolek_w GAPS funkcjonuje pracowniczy program emerytalny. Należy podpisać deklarację tylko aby do niego przystąpić. Nic mi nie wiadomo, aby nie funkcjonował.