Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784487 razy)

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8100 dnia: Czerwca 03, 2018, 10:14:51 »
Dlaczego pojawiają się ludzie, którzy ciągle chcą utrudniać życie pracownikom? normy ciągle podwyższane, zyski itd., a im ciągle mało?
Normy,to podwyższają sobie sami pracownicy.Jedna zmiana,chce być lepsza od drugiej i później wychodzi takie coś.Myślicie,że po co są te śmieszne konkursy na najlepsze brygady i tak dalej?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2018, 10:18:26 wysłana przez Policzanin_2 »

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8101 dnia: Czerwca 03, 2018, 12:03:30 »
Mam na początek mojej forumowej kariery pierwsze pytanie. Jak to jest że z każdym co rozmawiam w zakładzie dostał mniejszą premię za ostatni kwartał. Na tym forum o tym cisza i ani słowa? Żadnej próby wyjaśnienia tego.

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8102 dnia: Czerwca 03, 2018, 12:15:14 »
Dlaczego pojawiają się ludzie, którzy ciągle chcą utrudniać życie pracownikom? normy ciągle podwyższane, zyski itd., a im ciągle mało?
Normy,to podwyższają sobie sami pracownicy.Jedna zmiana,chce być lepsza od drugiej i później wychodzi takie coś.Myślicie,że po co są te śmieszne konkursy na najlepsze brygady i tak dalej?
W punkt ☺

Post Merge: Czerwca 03, 2018, 12:24:38
Mam na początek mojej forumowej kariery pierwsze pytanie. Jak to jest że z każdym co rozmawiam w zakładzie dostał mniejszą premię za ostatni kwartał. Na tym forum o tym cisza i ani słowa? Żadnej próby wyjaśnienia tego.
Pewie na  którymś poziomie nie zostały zrealizowane cele premiowe , patrz "karta celów premiowych" .Zdaje sobie sprawę ze większość pracowników i o zgrozo związkowców , że o przełożonych nie wspomne , nie umie zinterpretować ani tych kart ani potem kart wykonania celów a szkoda .
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2018, 12:24:38 wysłana przez aluwium »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8103 dnia: Czerwca 03, 2018, 12:59:47 »
Normy,to podwyższają sobie sami pracownicy.Jedna zmiana,chce być lepsza od drugiej i później wychodzi takie coś.Myślicie,że po co są te śmieszne konkursy na najlepsze brygady i tak dalej?

Dokładnie. Zero zgrania. Gdyby przez miesiąc WSZYSCY popracowali przepisowo to by dopiero przekonali się, że te ich normy i cele są totalnie z d.py! Ale zgranie to podstawa.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8104 dnia: Czerwca 03, 2018, 13:38:51 »
W kupie siła, racja.
Ale na Pakowniach od dawien dawna nie ma żadnych konkursów brygad itd.

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8105 dnia: Czerwca 03, 2018, 23:36:32 »
Czy na szeroko pojętej logistyce w tym na pakowniach są jeszcze blokady na przejścia międzywydziałowe? Czy wciąż tam brakuje ludzi (i dlaczego)?

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8106 dnia: Czerwca 04, 2018, 07:24:09 »

Pewie na  którymś poziomie nie zostały zrealizowane cele premiowe , patrz "karta celów premiowych" .Zdaje sobie sprawę ze większość pracowników i o zgrozo związkowców , że o przełożonych nie wspomne , nie umie zinterpretować ani tych kart ani potem kart wykonania celów a szkoda .
[/quote]
Czyli ja jako pracownik mam sam sie do myślać który cel nie został zrealizowany? Nie dość że moja premia ciągle stoi w miejscu(180 zł na miesiąc) mimo podwyżek które dostaje wiedząc że inni pracownicy mają większą premie (tylko dzięki temu że dłużej pracują nic wiecej) i nikt nie jest wstanie mi wyjśnić jak to sie dzieje. I jeszcze jedno jeżeli nawet premia bedzie w tym roku mniejsza to mam nadzieje że młodzi ludzie będą uciekać z tego zakładu bo innej drogi do zmuszenia tych na górze do zaczęcia doceniania pracowników nie ma. Wszyscy sie dobrze bawią są tylko przejazdem i ich nic nie obchodzi przyszłość tej firmy a na tych co pochodzą z Polic i są przy korycie w tym zakładzie to są jeszcze wieksze kanalie. I niech nie myślą , że cały świat marzy o pracy w Zakładach Chemicznych że to złapanie Pana Boga za pięte. Bo juz pare razy słyszałem że powinienem być dumny że tu pracuje ... Samą dumą człowiek sie nie naje i nie pożyje. Radni każdej parti samą dumą nie żyją z tego co w oświadczeniach widziałem.

Post Merge: Czerwca 04, 2018, 07:29:15
A i Za wszelki rady jak się nie podoba to się zwolnij. Z góry dziękuje. I wsadzcie je sobie ... Nie sztuką jest wiecznie uciekać sztuką jest coś wreszcie w tym betonie zmienić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2018, 07:29:15 wysłana przez masamix »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8107 dnia: Czerwca 04, 2018, 08:04:24 »
Czy na szeroko pojętej logistyce w tym na pakowniach są jeszcze blokady na przejścia międzywydziałowe? Czy wciąż tam brakuje ludzi (i dlaczego)?

Blokady są i z tego co mi wiadomo nie zanosi się na zmiany, a ludzi nadal za mało. Ambitne cele tymbardziej mnie bawią i ta regulaminowosc, podczas gdy cały zakład śmieje się z pakowni. Nie dość, że praca jedna z ciezejszych na zakładach to jeszcze wykorzystują pracowników jak tylko się da i każą im pracować tak, że muszą iść spoceni do domu. Bo nie ma czasu na kąpiel.

Offline T50

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8108 dnia: Czerwca 04, 2018, 08:33:38 »
Jak to jest że z każdym co rozmawiam w zakładzie dostał mniejszą premię za ostatni kwartał. Na tym forum o tym cisza i ani słowa? Żadnej próby wyjaśnienia tego.
Przełożony nie poinformował o nie zrealizowanych celach firmy? A poinformował, że w trakcie tego kwartału zmieniono wartości mierzące cel? Czyzby premia miała byc jeszcze mniejsza?

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8109 dnia: Czerwca 04, 2018, 08:44:52 »

Pewie na  którymś poziomie nie zostały zrealizowane cele premiowe , patrz "karta celów premiowych" .Zdaje sobie sprawę ze większość pracowników i o zgrozo związkowców , że o przełożonych nie wspomne , nie umie zinterpretować ani tych kart ani potem kart wykonania celów a szkoda .
Czyli ja jako pracownik mam sam sie do myślać który cel nie został zrealizowany? Nie dość że moja premia ciągle stoi w miejscu(180 zł na miesiąc) mimo podwyżek które dostaje wiedząc że inni pracownicy mają większą premie (tylko dzięki temu że dłużej pracują nic wiecej) i nikt nie jest wstanie mi wyjśnić jak to sie dzieje. I jeszcze jedno jeżeli nawet premia bedzie w tym roku mniejsza to mam nadzieje że młodzi ludzie będą uciekać z tego zakładu bo innej drogi do zmuszenia tych na górze do zaczęcia doceniania pracowników nie ma. Wszyscy sie dobrze bawią są tylko przejazdem i ich nic nie obchodzi przyszłość tej firmy a na tych co pochodzą z Polic i są przy korycie w tym zakładzie to są jeszcze wieksze kanalie. I niech nie myślą , że cały świat marzy o pracy w Zakładach Chemicznych że to złapanie Pana Boga za pięte. Bo juz pare razy słyszałem że powinienem być dumny że tu pracuje ... Samą dumą człowiek sie nie naje i nie pożyje. Radni każdej parti samą dumą nie żyją z tego co w oświadczeniach widziałem.

Post Merge: [time]Czerwiec 04, 2018, 07:29:15 [/time]
A i Za wszelki rady jak się nie podoba to się zwolnij. Z góry dziękuje. I wsadzcie je sobie ... Nie sztuką jest wiecznie uciekać sztuką jest coś wreszcie w tym betonie zmienić.
[/quote]
Niczego nie musisz się domyślać , jeśli przeanalizujesz kartę wykonania celów to widać przy którym, na końcu wiersza widnieje 0,  co oznacza że to właśnie ten cel nie został zrealizowany . Pod każdym poziomem, masz podsumowanie procentowe i jeśli gdzies jest poniżej 100 procent to oznacza że wlaśnie na tym poziomie coś nie zagrało . Pytaj przełożonych , powinni ci wyjaśnić jak czytać ta kartę .

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8110 dnia: Czerwca 04, 2018, 12:39:06 »
Ustaliliśmy jako Zarząd, że należy zmodyfikować kwestie premii. Odkąd jestem w zarządzie trzy razy „podwyższaliśmy” premie dla kilku jednostek pomimo niezrealizowania mierników. Tak było niedawno za pierwszy kwartał, gdy wzrosła cena gazu tym samym całe nawozy czyli nawozy, fosforowy, siarkowy oraz całe nitro (mocznik, stokaż, synteza i przygotowanie gazu) mieliby o kilkadziesiąt procent mniej premii niż finalnie otrzymali. Aby nie krzywdzić pracowników produkcyjnych z tych jednostek dokonaliśmy zmiany mierników tak, aby były one bardziej sprawiedliwe i tym samym pracownicy otrzymali premię skorygowaną w górę. Przedyskutowaliśmy i zgodziliśmy się z wnioskiem związków zawodowych, że należy zmienić Regulamin premiowania.

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8111 dnia: Czerwca 04, 2018, 15:01:27 »
Ustaliliśmy jako Zarząd, że należy zmodyfikować kwestie premii.........Przedyskutowaliśmy i zgodziliśmy się z wnioskiem związków zawodowych, że należy zmienić Regulamin premiowania.
Ciekawa informacja , temat walkowany odkad nowy regulamin premiowania się pojawił i zawsze była odpowiedź ze strony związków , że nic  się nie da zrobić a tu proszę -wniosek,  że należy zmienić . Zobaczymy czy nie będzie to tak jak z regulaminem skoczka , który miał zostać opracowany dla wszystkich wydziałów i jakoś ani widu ani słychu.

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8112 dnia: Czerwca 04, 2018, 19:45:11 »
My - pracownicy powinniśmy starać się jak najmniej psioczyć na zakład. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy milczeć, gdy na wydziałach lub wyżej dzieję się rzeczy co najmniej dziwne.
A dzieją się, często krzywdzące poszczególne grupy pracowników przez uprzywilejowane posady i zachowania często własnych brygadzistów, mistrzów. No cóż, wszyscy są ludźmi. Jedni są bardziej pohamowani, a inni są zwyczajnie chamami. Właściwe zachowanie się też obowiązuje zwykłych najniższych pracowników - o tym nie zapominajmy.
Jednak jeżeli ktoś mówi (mi tez tak ktoś powiedział, gdy się przyjmowałem), że praca w GA ZCH Police SA. to dar od losu i wiekuiste szczęście to gada bzdury.
Mamy wolny choć nie łatwy wybór. Podziwiam tych, którzy się zwolnili, założyli własne działalności i zarabiają niekiedy więcej, niż pracując w ZCHPolice (choć łatwo pewnie nie jest, może mniejsze zapylenie chociaż).
Ci, którzy tutaj pracują niech trzymają się razem (w brygadach, wydziałach itp.). Mam nadzieję, że jest to choć trochę możliwe. Wtedy jest szansa, na wzajemną pomoc i pohamowanie nieprzemyślanych zamiarów kolegów(dla ich dobra - tak po koleżeńsku). A kiedy trzeba walczyć o swoje prawa czy nawet szacunek ze strony  przełożonych to zgrana brygada ma większa siłę.
Ale mi się teraz oberwie tutaj. Pozdrawiam.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8113 dnia: Czerwca 04, 2018, 21:40:46 »
Nie ma się co obrywać, prawdę Pan napisał.
Wyżej czytałam o skoczkach, zmieniło się oświadczenie w kwestii harmonogramów. Proszę zwrócić na to uwagę.

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8114 dnia: Czerwca 04, 2018, 23:03:54 »
Ustaliliśmy jako Zarząd, że należy zmodyfikować kwestie premii. Odkąd jestem w zarządzie trzy razy „podwyższaliśmy” premie dla kilku jednostek pomimo niezrealizowania mierników. Tak było niedawno za pierwszy kwartał, gdy wzrosła cena gazu tym samym całe nawozy czyli nawozy, fosforowy, siarkowy oraz całe nitro (mocznik, stokaż, synteza i przygotowanie gazu) mieliby o kilkadziesiąt procent mniej premii niż finalnie otrzymali. Aby nie krzywdzić pracowników produkcyjnych z tych jednostek dokonaliśmy zmiany mierników tak, aby były one bardziej sprawiedliwe i tym samym pracownicy otrzymali premię skorygowaną w górę. Przedyskutowaliśmy i zgodziliśmy się z wnioskiem związków zawodowych, że należy zmienić Regulamin premiowania.
1.Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem :) Fizycznie mniej dostałem premii ale wg Pani i Zarządu dostałem więcej?
2.Nie mogę się doczekać zmiany regulaminu premiowania pewnię bedzie to kolejna okazja by obniżyć jeszcze bardziej i tak małą premię.  Choć mam nadzieję, że się mylę (bo co innego zostało).