Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783252 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7065 dnia: Września 05, 2017, 22:11:37 »
Po co zadajesz pytanie na forum, skoro jak piszesz, w kilka chwil ogarnąłeś odpowiedź w kodeksie pracy i na forach przedsiębiorców?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7066 dnia: Września 05, 2017, 22:13:01 »
XDDDDDDDD

Ale ja mam w dupie przekonywanie cię. To jest twój problem, i twój ból dupy. Nie podoba się to znajdź lepszą pracę. Ja bym w takiej gdzie marnie płacą nie siedział.

I naprawdę, zacznij używać przecinków bo tego bełkotu się czytać nie da.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline john lubi snow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7067 dnia: Września 05, 2017, 22:27:38 »
ok mistrzu spamu na forum      szkoda że nie czytasz ze zrozumieniem tekstu ;)  nigdy nie napisalem ze żle zarabiam  primo  ,odpowiedz znalazlem jakie mam prawa a nie dlaczego  zarzad tak zrobił to do kolegi ktory sie wpierd... miedzy wódkę a zakąskę ;)   interpunkcji to uzywaj w pracach dyplomowych ,magisterskich etc  a nie na forach  bo ogolnie tylko nadęte buce tak robią     a tak miedzy nami to gówno wiesz na temat prawa pracy ;)  ale z 10 wpisów poszlo dla statystyk  ;)    ile lat siedzisz na tym forum 9 ? chłopie  ogarnij sie   zobacz co sie dzieje za oknem    zycie ci ucieka    nic nie wnosisz produktywnego do tej dyskusji     






ale kocie statystyki idą idą  ............      pełen pakiet funkcji znasz na pamiec zero błędów ,interpunkcja idealna  na bank zajmujesz sie zawodowo pisaniem na tym forum ;) pozdrawiam   


a przecinki będe uzywał kiedy bede mial na to ochote ;) takie moje prawo   


9 lat ?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7068 dnia: Września 05, 2017, 22:36:02 »
interpunkcji to uzywaj w pracach dyplomowych ,magisterskich etc  a nie na forach  bo ogolnie tylko nadęte buce tak robią

Ok, potwierdziłeś, że rozmowa z tobą nie ma sensu. Wróć jak skończysz jakąś szkołę.

a przecinki będe uzywał kiedy bede mial na to ochote  takie moje prawo

No widzisz. A oddawanie nadgodzin w wolnym zamiast płacenia to prawo pracodawcy.


"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7069 dnia: Września 05, 2017, 23:00:46 »
Błagam, nie przestawaj.

XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7070 dnia: Września 05, 2017, 23:15:59 »
Ooo, C2 normalnie.

XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Alternator

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7071 dnia: Września 05, 2017, 23:25:32 »
Nie do końca. I tu chyba rozumie poczucie niesprawiedliwości. Pracownik otrzymuje propozycję wykonania nadgodzin płatnych, wyraża zgodę, przepracowuje uzgodnione nadgodziny a na koniec dowiaduje się że ktoś wyżej blokuje mu wypłatę za ciężko przepracowane godziny w czasie kiedy powinien mieć wolne, to coś jakoś nie "halo". Wydaje mi się że pracodawca nie ma żadnego prawa w ten sposób oszukiwać pracownika i po fakcie oferować mu wolnego, którego i tak nie ma jak wykorzystać bo potrzebuje osoby, która da się zrobić w "koło" tak jak on.

Offline john lubi snow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7072 dnia: Września 05, 2017, 23:43:01 »
o prosze ktos mądry cos napisał  dziekuje   


to nie jest dokladnie tak    sytuacja wyglada nastepujaco  od kiedy wprowadzono funkcje skoczka bynajmniej na moim wydziale ( z obawy o moje dobro wiecej danych nie podam  ;)  )  każde nadgodziny oficjalnie płacone były i to jest fakt     pracodawca ma takie prawo i nikt nie poddaje tego do dyskusji  jednak w momencie podpisywania umowy nie było mowy o dniach wolnych  bo kazdy ma urlop i nie przychodzi do pracy dla przyjemnosci tylko dla pieniedzy i chyba dla wiekszosci inteligentnych ludzi jest to zrozumiałe  :)


jednak teraz sytuacja sie zmieniła i mozna sobie odebrac wolne    czy ktos zdrowy na rozumie przychodzi do pracy zeby dostac wolne ????    ogłoszono tą firmę przyjazna pracownikom    osobiscie dla mnie taka firma to ta ktora pozwala zarabiac za prace a nie dawac wolne  ale to moje rozmyslenia na ten temat


podsumowujac : chciałem sie dowiedziec czym taka decyzja jest spowodowana skoro  mamy takie zyski    itp póki co dowiedziałem sie ze pracodawca ma takie prawo ..... bez komentarza nawet 


 nikt mnie nie oszukał ale jezeli sie nie zgodze to prawdopodobnie zostane usuniety z funkcji skoczka a jest taka opcja bo pracodawca nie musi podac przyczyny usuniecia ....   


dziekuje za komentarz doczekałem sie czegos nadajcy sens tej krótkiej dyskusjpoprzednie osoby niestety chcialy tylko nabijac sobie statystyki na forum nie mjajac pojecia o czym pisza




pozdrawiam

Offline Alternator

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7073 dnia: Września 06, 2017, 00:33:34 »
Pajaczek_ zarzucasz komuś błędy które nie wystąpiły, rozmywasz złośliwie temat, a problem jest poważny.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7074 dnia: Września 06, 2017, 08:07:11 »
wyraża zgodę, przepracowuje uzgodnione nadgodziny a na koniec dowiaduje się że ktoś wyżej blokuje mu wypłatę za ciężko przepracowane godziny
od kiedy to pracodawca może zmienić zasady umowy, bez zgody pracownika? od tego są aneksy do umowy i nic nie odbywa się bez wiedzy pracownika. na pewno nie może zadziałać wstecz.
Pajaczek_ zarzucasz komuś błędy które nie wystąpiły, rozmywasz złośliwie temat, a problem jest poważny.
a skąd taka wiedza? siedzicie w kańciapie z johnem i nawzajem się nakręcacie?
o prosze ktos mądry cos napisał  dziekuje 
dziekuje za komentarz doczekałem sie czegos nadajcy sens tej krótkiej dyskusj
;D ;D ;D
podsumowujac : chciałem sie dowiedziec czym taka decyzja jest spowodowana skoro  mamy takie zyski
ktoś policzył i wyszło, że tak dla firmy będzie lepiej

kondonie
pajacowania nadętych bufonów
kolegi ktory sie wpierd... miedzy wódkę a zakąskę
pajacowania nadętych bufonów
ty  nadęty bucu
może faktycznie lepiej będzie jak pójdziesz na to wolne.


wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7075 dnia: Września 06, 2017, 08:26:40 »
od kiedy wprowadzono funkcje skoczka bynajmniej na moim wydziale

Prócz interpunkcji naucz się też znaczenia słów, których używasz.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7076 dnia: Września 06, 2017, 10:12:51 »
Wszystko OK, tylko by na wszystkich wydziałach było sprawiedliwie tak samo. Nie tak jak było wcześniej, że na jednym wydziale w tej samej firmie płacą nadgodziny a na innym dostaje się wolne.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7077 dnia: Września 06, 2017, 11:56:02 »
No i brak odpowiedzi na zadane pytanie, mimo że co niektórzy, nabili postów. Według mnie odpowiedz jest prosta. Każda jednostka biznesowa ma wyznaczona pulę nadgodzin, której nie może przekroczyć, bo inaczej by było hulaj duszo .......... Prawdopodobnie twoja jednostka zbliża się do tego limitu, albo już wykorzystała, dlatego wasze kierownictwo daje wolne za nadgodziny i tu nie jak mają sie zyski do nadgodzin, dwie odrębne sprawy.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7078 dnia: Września 06, 2017, 12:01:45 »
Pracuś_kwestię nadgodzin reguluje Kodeks Pracy art.151 oraz wewnętrznie Zarządzenie Nr 16/2013 w sprawie pracy w godzinach nadliczbowych. Nie ma określonego limitu na jednostki, natomiast jest określone na pracownika. Nasz ZUZP mówi o ilości takiej samej jak Kodeks Pracy czyli 150 w roku. Należy zauważyć również, że wydzialy są zróżnicowane pod względem stanowisk gdzie są NDS a tam przykładowo zgodnie z prawem u nas obowiązującym nadgodzin zlecać nie można. Jest to w trosce o zdrowie pracownika- jego odpoczynek po ciężkiej pracy.
Czyli:
§3
Praca w godzinach nadliczbowych nie może być zlecana:
kobietom w ciąży,
pracownikowi opiekującemu się dzieckiem do ukończenia przez dziecko 4 roku życia, bez zgody tego pracownika,
pracownikowi zajmującemu stanowisko pracy, na którym występują przekroczenia najwyższych, dopuszczalnych stężeń lub natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia.
§4
Za pracę w godzinach nadliczbowych pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia lub czas wolny od pracy. Ostateczną decyzję o rekompensacie pracownikowi pracy w godzinach nadliczbowych dodatkiem do wynagrodzenia podejmuje Dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich i Zarządzania na wniosek kierownika komórki organizacyjnej, zatwierdzony przez Dyrektora Jednostki organizacyjnej, o ile pracownik nie złożył wniosku o udzielnie mu czasu wolnego w zamian za pracę w godzinach nadliczbowych.
§5
Czas wolny za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje pracownikowi:
na pisemny wniosek pracownika – w tym samym wymiarze czasu jak liczba godzin nadliczbowych (na przykład za 1 godzinę nadliczbową – 1 godzina czasu wolnego), w terminie konkretnie wskazanym przez pracownika we wniosku, z zastrzeżeniem, że wskazany termin nie może być późniejszy, niż do końca roku kalendarzowego, w którym wystąpiła praca w godzinach nadliczbowych,
bez wniosku pracownika - w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych (na przykład za 1 godzinę nadliczbową – 1,5 godziny czasu wolnego), z zastrzeżeniem, że udzielenie pracownikowi czasu wolnego musi nastąpić do końca okresu rozliczeniowego.
Terminy obowiązywania okresów rozliczeniowych na dany rok ustalane są przez Pracodawcę w wewnętrznych aktach normatywnych Spółki.
§6
Za pracę wykonywaną w dniu wolnym od pracy, wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, pracownikowi przysługuje inny dzień wolny od pracy, udzielony do końca okresu rozliczeniowego, w terminie uzgodnionym z pracownikiem. Polecenie Służbowe pracy w dniu wolnym od pracy wynikajacym z rozkładu czasu pracy stanowi załącznik nr 3 do niniejszego Zarządzenia.
Za pracę wykonywaną w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje inny dzień wolny od pracy, przy czym w zamian za pracę w niedzielę przysługuje dzień wolny od pracy w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli, a w zamian za pracę w święto – w okresie rozliczeniowym. W przypadku, gdy nie jest możliwe wykorzystanie dnia wolnego za pracę w niedzielę w ciągu 6 dni kalendarzowych, wówczas pracownikowi należy udzielić dnia wolnego do końca okresu rozliczeniowego. Polecenie Służbowe pracy w niedzielę i święta stanowi załącznik nr 3 do niniejszego Zarządzenia.
§7
W przypadku rekompensaty pracy w godzinach nadliczbowych dodatkiem do wynagrodzenia pracownikowi przysługuje:
100% wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych przypadającą:
w nocy,
w niedziele i święta, nie będące dla pracownika dniami pracy zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,
w dniu wolnym od pracy, udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub święto zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,
50% wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, przypadających w każdym innym dniu niż określone w ust. 1 pkt a).
Dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100% wynagrodzenia przysługuje także za każdą godzinę pracy nadliczbowej z tytułu przekroczenia przeciętnej, tygodniowej normy czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, chyba że przekroczenie tej normy nastąpiło w wyniku pracy w godzinach nadliczbowych, za które pracownikowi przysługuje prawo do dodatku do wynagrodzenia w wysokości określonej w ust. 1.
Wynagrodzenie stanowiące podstawę obliczenia dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych obejmuje wynagrodzenie pracownika, wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką miesięczną.
§8
Niezwłocznie po zakończeniu przez pracownika pracy w godzinach nadliczbowych, bezpośredni przełożony pracownika dokonuje rozliczenia czasu przepracowanego w godzinach nadliczbowych na podstawie dokumentu, stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego Zarządzenia.
W przypadku rekompensaty pracy w godzinach nadliczbowych czasem wolnym (bez wniosku pracownika), terminy przyznawania pracownikowi czasu wolnego określane są przez bezpośredniego przełożonego w uzgodnieniu z pracownikiem.
Jeżeli pracownikowi, z przyczyn od niego niezależnych (np.: choroba pracownika, przyczyny leżące po stronie pracodawcy), praca w godzinach nadliczbowych nie zostanie zrekompensowana czasem wolnym do końca okresu rozliczeniowego (§5b oraz §6) lub do końca roku kalendarzowego (§5a), praca taka zostanie zrekompensowana pracownikowi dodatkiem do wynagrodzenia, zgodnie z zasadami określonymi w §7 niniejszego Zarządzenia.
Każdy taki przypadek wymaga uzasadnienia, sporządzonego przez bezpośredniego przełożonego i zatwierdzonego przez Dyrektora Jednostki organizacyjnej, które należy złożyć w Biurze Personalnym.
 
 Reasumując, nie wszędzie mogą być nadgodziny, nie zawsze mogą być nadgodziny. Jeśli pracownik nie otrzyma w okresie rozliczeniowym wolnego za nadgodziny otrzyma z tego tytułu dodatek za pracę w nadgodzinach.
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2017, 12:07:57 wysłana przez An_na »

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7079 dnia: Września 06, 2017, 12:08:57 »
No i po temacie 😂
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.