Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783029 razy)

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6030 dnia: Stycznia 10, 2017, 13:16:51 »
Dzień dobry.
Chciałbym dzisiaj poruszyć temat funkcjonowania w naszym zakładzie służby Społecznych Inspektorów Pracy.
Temat jest nader aktualny, bo w miesiącu lutym będziemy mieli okazję wziąć udział w wyborach wydziałowych SIP-owców. Jak życie pokazuje, nie każdy pracownik nadaje się do pełnienia tej odpowiedzialnej służby społecznej.
Bez kozery stwierdzę, że skuteczny SIP-owiec musi mieć twardy kręgosłup, bo często występuje w obronie praw pracowniczych.

Dlatego, zamiast narzekać na bieżące problemy o proweniencji pracowniczej, zamiast biadolić nad codziennymi kłopotami proponuję wziąć sprawy w swoje ręce. Proponuję wybrać na SIP-owca osobę zaufania publicznego, pracownika odważnego i będącego jedynym z Was. Proponuję wybrać Waszą koleżankę lub Waszego kolegę, otwartego dla głos Załogi, ale również na opinie pracodawcy.

TO PRACOWNICY WYBIERAJĄ OBROŃCĘ SWOICH ŻYWOTNYCH SPRAW.

Nie pozwólcie na to, aby tematy dyskusyjne były zamiatanie pod dywan.

Doskonale widzicie, jak wygląda praca Waszych wydziałowych SIP-owców. Nadszedł czas na wystawienie oceny.


Nie zapomnijcie też o tym, że jeśli nie weźmiecie sprawy w swoje ręce to nigdy nie nastąpi żadna pozytywna zmiana.
 
Więcej na temat zadań, obowiązków i uprawnień Społecznych Inspektorów Pracy w poniższym artykule:
https://www.google.pl/amp/www.gazetaprawna.pl/amp/810020,jakie-uprawnienia-ma-spoleczny-inspektor-pracy.html

Nic o nas, bez nas!

P.S. Wrócił temat posiłków: jeśli zgłaszaliście swojemu SIP-owcowi problem z posiłkami, a SIP-owiec nie zareagował to zastanówcie się, czy stoi po Waszej stronie?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2017, 13:49:37 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6031 dnia: Stycznia 10, 2017, 14:15:50 »
Co sip-ów no to chyba nie mają się czym pochwalić , łącznie z ich szefem p.Andrzejem R. Co do posiłków było zgłaszane u wydziałowego i nic  on nic nie może.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6032 dnia: Stycznia 10, 2017, 14:28:25 »
Rogowski niby co miał by zrobić w sprawie paczek ? Przecież interesu z tego żadnego a i nawet pochwalic się publocznie nie bylo by jak. Jaki radny taki sipowiec.

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6033 dnia: Stycznia 10, 2017, 14:30:08 »
Dzień dobry.
Do Polak:
Aktualnie trwają wybory, więc proszę nie wymieniać personaliów.
Obiecuję, że temat szefa SIP-OWCÓW będzie jeszcze poruszany.
Zadamy kilka pytań, dotyczących wydatków na delegacje, które miały miejsce za poprzedniego Zarządu.
Zapytamy się m.in. w ilu gwiazdkowych hotelach bywali, jakie atrakcje turystyczne przeżyli, co konsumowali (czy też posiłki profilaktyczne?) i wreszcie, zapytamy się, ile firma zapłaciła w ciągu ostatnich kilku lat za to wszystko...
SPOKOJNIE, jeszcze przyjdzie czas na dyskusję.
Po wyborach.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2017, 14:36:06 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6034 dnia: Stycznia 10, 2017, 14:50:43 »
Spokojnie jak nie podałem nazwiska sipo-a podał w następnym poście. Jak przypuszczam mieszkali w najtańszych, a jadali w budkach albo jadłodajniach.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6035 dnia: Stycznia 10, 2017, 15:03:50 »
Dzień dobry.
Do Polak:
1.Przepraszam. Mea culpa.
2.Podejrzewam, że nie jedli wędliny, która za dwa dni będzie już tylko ścierwem, które ze względów bezpieczeństwa należy zutylizować.
Pozdrawiam
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Performance

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6036 dnia: Stycznia 10, 2017, 20:05:35 »
Witam. Do SPOKOJNIE.
Jak dobrze ze cie mamy na tym forum, przecież nikt tak nie potrafi rozliczać innych jak ty. 😂😂
Naprawdę znasz tak dobrze pracę WSiP?. Bo mi się wydaje że to jednak kawał ciężkiej roboty. Wielu z nich bardzo poważnie podchodzi do tematu. U mnie na wydziale nie mogę niczego wydziałowemu zarzucić. Naprawdę działa i załatwia wiele spraw dla swoich ludzi.
Wydaje mi się że nie powinieneś utożsamiać wszystkich z Panem A.R. to co mu zarzucasz  nie dotyczy wszystkich.  Ps a kto będzie ich rozliczać?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2017, 20:10:26 wysłana przez Performance »

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6037 dnia: Stycznia 10, 2017, 20:41:04 »
Dobry wieczór.
Do performance:
Temat zostanie rozwinięty po wyborach.
Napiszę tylko tyle, że są wydziały, gdzie świadomość istnienia SIP-OWCÓW jest znikoma. O ich działalności nie wspominając.
Spróbujemy dotrzeć do pracowników z kampanią uświadamiającą. Wszystko po to, aby wybory na Wydziałach miały jak największą frekwencję. Aby pracownicy wiedzieli, że mają siłę sprawczą.

Nikomu nic nie zarzucam. Po prostu, chciałbym wiedzieć, ile kosztowała działalność SIP-OWCÓW za poprzedniego Zarządu. I mam nadzieję, że wszyscy pracownicy otrzymają taką informację. Bez żadnych emocji. Tylko suche fakty.

Pozdrawiam.

Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6038 dnia: Stycznia 10, 2017, 20:49:41 »
Tak się zastanawiam, na jakich zasadach wybierani są ludzie do komisji wyborczych ? No od paru lat te same twarze, a jak się domyślam kaska dodatkowa i pewnie dodatkowe wolne :) Ciekawe, może ktoś wie ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6039 dnia: Stycznia 10, 2017, 20:57:05 »
Zgodnie z Regulaminem do Komisji Wyborczej każda z organizacji związkowych wskazuje po dwie osoby oraz pracodawca wskazuje dwie. W sumie 14 osób. Nasza organizacja MZZPRC w ostatnich jesiennych wyborach miała inne osoby wskazane niż teraz.

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6040 dnia: Stycznia 10, 2017, 21:04:59 »
Senegalczyk dobre pytanie. Może ktoś wyjaśni. Dzisiaj bylem głosować w "stołówce" i jakie zdziwienie mnie naszło. Otóż w komisji wyborczej zasiada nikt inny jak ojciec jednego z kandydatów. Troche chyba cos tu jest nie tak?! Jak by mój syn startował to napewno zrezygnował bym z zasiadania w komisji. Nie wiem jakie układy są w PO ale jak dla mnie to troszke oburzające.

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6041 dnia: Stycznia 10, 2017, 21:21:41 »
Nieźle to panowie "W" są rodziną? PO to samo dno.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6042 dnia: Stycznia 10, 2017, 21:40:01 »
Naprawdę działa i załatwia wiele spraw dla swoich ludzi.
No tak załatwia dla SWOICH.

Offline Performance

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6043 dnia: Stycznia 10, 2017, 21:58:03 »
bosman prosze, czytaj całą wypowiedź ze rozumieniem. Załatwia dla swoich ludzi ze swoje obszaru/wydziałów na których działa.  A ma ich kilka, nie możliwością w takim przypadku jest załatwienie czegoś dla jednych z pominięciem innych. Dla przypomnienia, każdy wydział ma swojego WSiP

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6044 dnia: Stycznia 10, 2017, 23:27:52 »
Kurczę,  czemu nie pozwolicie wygrać Annie w równej walce . To już jest po prostu wstrętne   :(