Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785528 razy)

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5595 dnia: Grudnia 01, 2016, 20:42:41 »
Pani Anno , odnośnie tego co pisałem wcześniej,
CZY KIEROWNIK/DYREKTOR może zmniejszyć podwyżkę indywidualną zaproponowaną przez mistrza zmiany?
dodam tylko, że w jednej ze spółek taka praktyka ma miejsce przy okazji każdych podwyżek indywidualnych. mało tego- dyrektor potrafi w ogóle nie dać podwyżki osobom wytypowanym przez mistrza czy kierownika. domyslam się tylko, że pieniądze w ten sposób "zaoszczędzone" lądują w innej kieszeni, takiej bardziej "prawomyślnej"...

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5596 dnia: Grudnia 01, 2016, 21:19:19 »




jak dyrektor ma ostatnie zdanie i zmienia po swojemu

raczej mało prawdopodobne, z reguły kierownictwo nie wnika w to komu mistrz udziela podwyżki standardowo kierownik podpisuje,,, a to to ze kierownik czy dyrektor kompleksu zmienił  jest tłumaczeniem mistrzów,,,

Z reguły i teoretycznie powinno być jak piszesz niestety czasami teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Np dyrektor energetyki postanowił pokolorować troszkę po swojemu.
Było nawet spotkanie z dyrektorem, w którym uczestniczył przedstawiciel jednego ze związków. Tłumaczenia dyrektora bezcenne.

Pani Aniu pisałem o tym wcześniej.
Dyrektor ma takie prawo i h....

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5597 dnia: Grudnia 01, 2016, 21:58:00 »
Polak_bo jeździmy w delegacje i płacimy właśnie za hotele. To za co możemy płcić jest określone w porozumieniu pomiędzy zarządem a zz czyli jedynie koszty delegacji ( hotel, paliwo, bramki na autostradzie, bilet parkingowy). Koniec- my nie możemy zapraszać kontrahentów na obiad bo byłby to absurd. Obiadu za tą kartę też kupić nie możemy no wydatki na posiłki podczas delegacji określa ustawa. Wszyscy z zz mają karty prawidłowo użytkowane. A wydatki bardzo małe. Czy mi zakład przeleje 300 zł zaliczki na hotel czy zapłacę kartą dla mnie bez różnicy. Nie prosiliśmy się o te karty- pisałam kilka razy. Tylko skaranie boskie- dlatego to my jako zz wystąpiliśmy o kontrolę tych kart dawno temu gdy dochodziły do nas różne sygnaly ale i plotki. Ktoś chce zobaczyć moje wydatki z karty? Zapraszam do biura.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 22:05:35 wysłana przez An_na »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5598 dnia: Grudnia 01, 2016, 22:17:24 »
A czy temat posiłków również jest zakończony? Ewentualnie kiedy będzie spotkanie dot. tego tematu?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5599 dnia: Grudnia 01, 2016, 22:21:36 »
Nie! Nie jest zakończony. Wg mojej wiedzy prawnik szykuje opinię nt innych możliwości poza bułkami.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5600 dnia: Grudnia 01, 2016, 22:38:15 »
A ja Pani Aniu dziękuję że się wybiliscie i na święta nie dajecie bonów do farmera :-)

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5601 dnia: Grudnia 01, 2016, 22:56:20 »
Ostrożnie z tymi pytaniami do p.Ani  bo SPOKOJNIE spokój utraci  ;)
Wacajac do premii , skoro nikt jej (poza poprzednim zarządem) nie chciał i skoro od początku funkcjonowania nowego systemu były  głosy sprzeciwu i są cały czas , to czy moment na zmiany nie jest odpowiedni ?
Mamy "dobrą zmianę " I zarząd ponoć (?) przychylny pracownikom liniowym , to chyba dość sprzyjające okoliczności.

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5602 dnia: Grudnia 01, 2016, 23:41:05 »
Jak pobraliście już bony i karty ze z.z.to może już pora na masową rezygnację z członkostwa, może spowoduje to redukcję organizacji związkowych lub ich konsolidację, do prężnie działających z.z. które nie siedzą w kieszeni prezesa sam bym się chętnie zapisał...

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5603 dnia: Grudnia 02, 2016, 02:39:11 »




. Dyrektor nie zmniejszył a zabrał temu wytypowanemu przez brygadziste a dał komuś innemu i z tego co wiem to nie był jeden przypadek. Więc nie wiem po co dają brygadzistą dzielić te podwyżki (...)

Brygadzista nie jest od przyznawania podwyźek, zastanówcie sie co piszecie. Moze jeszcze zastępca brygadzisty przydzieli podwyźke - w sytuacji gdy w grudniu brygadzista jest chory, lub na urlopie zagranicznym??
:) :)
Tylko i wyłącznie kierownik powinien decydować o tym, ewentualnie nieobowiązująco opiniować decyzje u mistrzów.
Brygadzista nie moźe decydować o podwyźce - bo sam jest w puli podległych kierownikowi pracowników. Na brygadziste teź przypada te 40 zł.
        Poza tym jedna brygada to tylko 20 % podległych kierownikowi pracowników, a,ma on te 40 zł przydzielić ROZPATRUJĄC CAŁOŚCIOWO, A NIE WG BRYGAD. Moźe tu skorzystać z rankingu zmian - np brygada, która najwięcej razy wygrała - dostanie podwyźke 4o x 5 = 200 zl indywidualnej podwyzki.
Lub np brygada,która nigdy nie wygrala - nie dostanie NIC.

Druga sprawa:

Przed nami wybory nowego członka zarządu z ramienia załogi: WYBIERZMY OSOBE KTÓRA ZOBOWIĄZUJE SIĘ - ŹE ZNIESIE PREMIE KWARTALNE I SYSTEM OCENIANIA - PRZYWRACAJĄC COMIESIĘCZNĄ PREMIE. Ja zagłosuje tylko na takiego kandydata.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2016, 02:58:35 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5604 dnia: Grudnia 02, 2016, 03:45:40 »
WYBIERZMY OSOBE KTÓRA ZOBOWIĄZUJE SIĘ - ŹE ZNIESIE PREMIE KWARTALNE I SYSTEM OCENIANIA - PRZYWRACAJĄC COMIESIĘCZNĄ PREMIE

Pojedynczy członek zarządu nie będzie w stanie wprowadzić takich zmian, więc każdy, który to obieca będzie z automatu kłamcą.

Nie lepiej wybrać kogoś spoza "świecznika", czyli człowieka, który faktycznie zna problemy i punkt widzenia załogi, a nie "garniturowca" który zna Zakłady jedynie z perspektywy biurowca? I tak taki człowiek niewiele będzie w stanie sam zrobić, ale przynajmniej zarząd zyskałby inną perspektywę przy podejmowaniu pewnych decyzji :)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5605 dnia: Grudnia 02, 2016, 05:45:54 »
Pojedynczy członek zarządu nie będzie w stanie wprowadzić takich zmian, więc każdy, który to obieca będzie z automatu kłamcą.
dokładnie tak jak piszesz

Nie lepiej wybrać kogoś spoza "świecznika", czyli człowieka, który faktycznie zna problemy i punkt widzenia załogi, a nie "garniturowca" który zna Zakłady jedynie z perspektywy biurowca? I tak taki człowiek niewiele będzie w stanie sam zrobić, ale przynajmniej zarząd zyskałby inną perspektywę przy podejmowaniu pewnych decyzji
popieram w 100 %
tylko ciężko będzie bez poparcia np jednego ze związków
kto da pieniądzena na "kampanię wyborczą" plakaty itp
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2016, 05:56:36 wysłana przez pol »

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5606 dnia: Grudnia 02, 2016, 09:55:48 »
Pani Aniu, a przy okazji to prawda, że teraz jeszcze trudniej będzie przesunąć urlop? Niby teraz na przesuwanie urlopu nie będzie zgody wyrażał przełożony, a ten będzie akceptował i zgoda będzie należec do kadr? Niby urlop jest dla pracownika, ale teraz Pentagon będzie decydował kiedy jestem zmęczony, kiedy mogę iść do lekarza, albo kiedy członek rodziny ma prawo mi umrzeć. Efekt będzie taki, że ludzie będa wymuszać zwoleniania lekarskie dla prywatnych celów, żeby nie żebrać o wolne.
Wyszło polecenie służbowe regulujące zasady udzielania i przekładania urlopu wypoczynkowego i opieki nad dzieckiem. W skrócie mamy wybierać urlop zgodnie z planem urlopowym, jeżeli okaże się że chcemy przełożyć mamy wypisać odpowiednio umotywowany wniosek o przełożeniu zaplanowanego urlopu na inny termin na który pracodawca może ale nie musi zapewne wyrazić zgody. Pracodawca może też przełożyć nasz wcześniej zaplanowany urlop na inny termin z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5607 dnia: Grudnia 02, 2016, 10:42:58 »






. Dyrektor nie zmniejszył a zabrał temu wytypowanemu przez brygadziste a dał komuś innemu i z tego co wiem to nie był jeden przypadek. Więc nie wiem po co dają brygadzistą dzielić te podwyżki (...)

Brygadzista nie jest od przyznawania podwyźek, zastanówcie sie co piszecie. Moze jeszcze zastępca brygadzisty przydzieli podwyźke - w sytuacji gdy w grudniu brygadzista jest chory, lub na urlopie zagranicznym??
:) :)
Tylko i wyłącznie kierownik powinien decydować o tym, ewentualnie nieobowiązująco opiniować decyzje u mistrzów.
Brygadzista nie moźe decydować o podwyźce - bo sam jest w puli podległych kierownikowi pracowników. Na brygadziste teź przypada te 40 zł.
        Poza tym jedna brygada to tylko 20 % podległych kierownikowi pracowników, a,ma on te 40 zł przydzielić ROZPATRUJĄC CAŁOŚCIOWO, A NIE WG BRYGAD. Moźe tu skorzystać z rankingu zmian - np brygada, która najwięcej razy wygrała - dostanie podwyźke 4o x 5 = 200 zl indywidualnej podwyzki.
Lub np brygada,która nigdy nie wygrala - nie dostanie NIC.

Druga sprawa:

Przed nami wybory nowego członka zarządu z ramienia załogi: WYBIERZMY OSOBE KTÓRA ZOBOWIĄZUJE SIĘ - ŹE ZNIESIE PREMIE KWARTALNE I SYSTEM OCENIANIA - PRZYWRACAJĄC COMIESIĘCZNĄ PREMIE. Ja zagłosuje tylko na takiego kandydata.
To oczywiste, że brygadzista (dawny mistrz zmiany) nie jest od dawania podwyżek. Zgadza się, że mistrz (dawny kierownik wydziału) powinien mieć w tym temacie ostatnie zdanie. Bo są to osoby, które mogą cokolwiek o danym pracowniku powiedzieć. Co o zwykłym robolu może powiedzieć kierownik zakładu czy dyrektor. Chyba tylko tyle, że taki pracownik jest w jego strukturze (chociaż pewnie i tego nie wie).
Po co więc brygadzista, mistrz (dawny mistrz zmiany, kierownik wydziału) typują pracowników, skoro kierownik zakładu, dyrektor i tak robią po swojemu?

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5608 dnia: Grudnia 02, 2016, 11:06:12 »
Teraz przed wyborami to będzie wojna. Ciekawe jaki związek żeby wygrać przypisze sobie załatwienie nowych posiłków regeneracyjnych i nowej lepszej premii.

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5609 dnia: Grudnia 02, 2016, 11:55:23 »
Dzień dobry.
Zbliżamy się coraz większymi krokami do Świąt Bożego Narodzenia. A skoro zbliżają się Święta to najwyższa pora pomyśleć o prezencie dla prymusa związkowego. Najwyższa pora pomyśleć o prezencie dla tytana pracy, czyli dla przewodniczącego związku zawodowego Solidarność. Prezent może być tylko jeden: NOWE BAMBOSZE.

Dlatego z dniem 2 grudnia 2016 roku ogłaszam rozpoczęcie akcji charytatywnej na rzecz przewodniczącego Solidarności pod nazwą:

"KOSZTEM PREZENTU DLA BABCI KUP ZWIĄZKOWCOWI NOWĄ PARĘ KAPCI"

Skąd pomysł na akcję?
Stan kapci przewodniczącego Solidarności jest tragiczny. Kapcie te przeszły prawdziwą drogę przez mękę, bo praca w biurowcu to dla kapci najgorszy poligon. Przydeptane, zniszczone, poplamione. Przecież człowiek wyróżniony zamieszczeniem swojej facjaty w książce wydanej z okazji 50-lecia naszej firmy, "człowiek- symbol" nie może pracować w zniszczonych papuciach! Nigdy nie pozwolę, aby ten heros pracy kalał swoje stopy śmierdzącymi i zniszczonymi kapciami. Nigdy. Jego nie powinny też obowiązywać (jeśli nadal obowiązują  :) ) żadne wybory i żadne kadencje zwiazkowe. Dożywotni angaż dla "nosiciela bamboszy". I podwyżki indywidualne (jeśli ich jeszcze nie otrzymuje  :) ). Non stop. Cały czas.

Ja, robol, mogę chodzić w ciężkim obuwiu. Muszę. Natomiast, przewodniczący Solidarności musi chodzić w aksamitnych bamboszach, tak jak przystało na tytana pracy.

Przebieg akcji:
Akcja jest prywatnym aktem wdzięczności dla wieloletnich zmagań przewodniczącego Solidarności z walce niepokornymi kapciami. Ta wdzięczność przybierze wymiar materialny, co oznacza , że od dzisiaj będę odkładał zaskórniaki na prezent dla naszego bohatera. Codziennie pewna kwota pieniędzy będzie wrzucana do skarbonki i po okresie około dwóch tygodni za całą uzbieraną sumę pieniędzy kupię nowe i piękne kapciuszki. Słońce zakładu zasługuje na piękny świąteczny prezent. Tym bardziej, że jego zarobki są skromne. Nikt chyba nie wątpi, że tytan pracy zarabia marne grosze...

Finał akcji:
Po zakupie pięknych i nowych papuci  umieszczę je w jeszcze piękniejszym kartonowym pudełku, a następnie udam się na pocztę, gdzie prezent zostanie wysłany na zakładowy adres przewodniczącego Solidarności.

Co później?:
Później będę cieszył się widokiem nowych kapci na stopach Słońca zakładu. To wystarczy mi do szczęścia, bo wiem, że nigdy nie dostąpię podobnego zaszczytu. Mój los, los robola jest znany. Podziwiać, płacić składki i milczeć.

Idea akcji:
Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu tej spontanicznej akcji. Proszę, aby Państwo za pomocą fejsa, messengera, poczty elektronicznej, smsów oraz poczty pantoflowej informowali znajomych o mojej inicjatywie. Gra jest warta świeczki, bo przecież mamy do czynienia z wybitnym użytkownikiem kapci. Z herosem pracy. Z działaczem - instytucją.
Jeśli chodzi o kwestię finansową to myślę, że udźwignę ciężar.
W określonym odstępach czasu będę zamieszczać na Forum informację na temat wysokości odłożonych pieniędzy (aspekt motywacyjny) oraz zdjęcia modeli męskich kapci. Może wspólnie wybierzemy dla przewodniczącego Solidarności ten idealny model papuci? Zapraszam do wspólnej zabawy.

PAMIĘTAJMY, DLA WYJĄTKOWEGO ZWIĄZKOWCA WYJĄTKOWY PREZENT.

P.S. Wiem, że za chwilę odezwą się także głosy sprzeciwu. Nic to. Akcja została rozpoczęta. A członków Solidarności zamiast pisania głupich komentarzy zapraszam do wspólnej zabawy. W myśl słów Ignacego Krasickiego: Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.


« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2016, 12:36:45 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]