Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785003 razy)

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5205 dnia: Listopada 17, 2016, 21:07:25 »
Pani Aniu, czy Pani była za, przeciw czy wstrzymała Pani głos w sprawie odwołania Pana Rafała?

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5206 dnia: Listopada 17, 2016, 21:44:17 »
Żeby związki w sprawie posiłków były takie zgodne jak w temacie w/w.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5207 dnia: Listopada 17, 2016, 21:57:41 »
 Głosowanie w sprawach osobowych jest w formule tajne głosowanie.
Mam wraz z drugim reprezentantem o tyle trudną sprawę pod względem transparentności informacyjnej, że odkąd weszły dyrektywy MAR wszystkie dokumenty kierowane na radę opatrzone są klauzulą poufne i nie mogę informować o szeregu spraw, które są lub mogą być przedmiotem sporu pomiędzy spółką a członkiem/członkami zarządu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2016, 22:15:45 wysłana przez An_na »

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5208 dnia: Listopada 17, 2016, 22:23:54 »
Dobry wieczór.
Zadziwiająca szybkość odpowiedzi pięciu związków zawodowych w sprawie odwołania członka zarządu. A mnie interesuje, dlaczego takiego pośpiechu nie wykazały związki, gdy trzeba było słuchać załogi w sprawie posiłków. Widać, kto jest dla nich ważny, a kim pomiatają. Robol dla tych pięciu organizacji istnieje tylko po to, aby płacić składki. Robol nie zapłaci za organizację imprezy związkowej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2016, 23:18:42 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Dominik-Dolnoślązak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5209 dnia: Listopada 18, 2016, 02:43:54 »
Czy coś wiadomo w temacie weryfikacji wykształcenia średniego u pracowników nieliniowych - czy spełniają kryterium wykształcenia zgodnie z obowiązującym układem zbiorowym w Grupie Azoty POLICE SA.
Czy to prawda, źe takowa weryfikacja będzie miała miejsce jeszcze w tym roku, czy to tylko plotki?
Dominik Dolnoślązak

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5210 dnia: Listopada 18, 2016, 03:57:55 »
To zadziwiające, że pomimo tego, że od ponad 2 dekad mamy kapitalizm, ludzie nadal bywają zaszokowani gdy okazuje się, że z punktu widzenia przedsiębiorstwa są niewiele więcej niż tylko zasobem i tak jak każdy zasób mają oni pracować dla dobra przedsiębiorstwa generując przy tym jak najmniejsze koszty. Posiłki są kosztem, a istnieją tylko dlatego, że przepisy prawa ich wymagają.

Przypominam dodatkowo, że rada nadzorcza z założenia ma reprezentować interesy właściciela (akcjonariuszy), a nie pracowników, a Pani Anna głosując za odwołaniem (zgaduję, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa) Rafała głosowała nie jako związkowiec, ale jako członek RN, a więc patrzyła na całą sprawę z zupełnie innego punktu widzenia niż większość z nas.

Swoja drogą zastanawiam się co będzie z biuletynem (on w ogóle jeszcze wychodzi, dawno go nie widziałem, a robię w biurowcu...), skoro zdjęcia Rafała stanowiły w nim zdecydowaną większość "treści".

Co do weryfikacji (nie potwierdzam ani nie zaprzeczam, że taka będzie!) to może być przeprowadzona w każdym momencie bardzo szybko, bo wszystkie dane pracowników są w SAPie, w tym wykształcenie oraz stanowisko, a więc są zawsze na wyciągnięcie ręki dla osoby z odpowiednim poziomem dostępu  8) Delikatnie przypominam, że obowiązkiem pracownika jest poinformowanie pracodawcy o wszelkich zmianach mających wpływ na relację pracownik-pracodawca, a co za tym idzie powinien on aktualizować swoje CV o odbyte kursy i ukończone szkoły.

PS. Tak, wiem, że dawno nie pisałem, te nowe inwestycje (jakkolwiek niesamowicie ciekawe z analitycznego punktu widzenia) są paskudnie czasochłonne. Na szczęście wszystko na kolejny rok jest już ogarnięte, plany porobione, rok prawie zamknięty, mogę odetchnąć i znów rzucać perły mądrości przed moich ukochanych forumowiczów  8)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5211 dnia: Listopada 18, 2016, 06:36:41 »
Rozmawialiśmy nt wykształcenia pracowników liniowych na spotkaniu z prezesem. Było to w kontekście tego, że mamy przykładowo aparatowych z bardzo wysokim wykształceniem. Rozmowa była pod kątem współpracy Zakładów z Białą Szkołą, aby przyczynić się do otwarcia klasy zawodowej (branżowej) która będzie kształciła elektryków, aparatowych itp. Swego czasu do pracy były przyjmowane osoby po technikum i wielu osób nie wpisywało do CV swojego pełnego wykształcenia w obawie przed odrzuceniem wniosku o zatrudnienie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 07:19:45 wysłana przez An_na »

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5212 dnia: Listopada 18, 2016, 06:59:27 »
Więc żądam inaczej pytanie. Pani Aniu, które związki na piśmie się wstawiły za Panem Rafałem a które dokumentu np może podpisały. 
W internecie czytamy, że wszystkie związki się wstawiły.  To prawda?
Czy pismo jakie Związki napisały jest tajne?

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5213 dnia: Listopada 18, 2016, 07:04:03 »
Więc żądam inaczej pytanie. Pani Aniu, które związki na piśmie się wstawiły za Panem Rafałem a które dokumentu np może podpisały. 
W internecie czytamy, że wszystkie związki się wstawiły.  To prawda?
Czy pismo jakie Związki napisały jest tajne?

tu masz pismo jakie wystosowały związki zawodowe
http://www.police24.pl/police-informacje-regionalne/1875-zwiazki-zawodowe-w-obronie-kuzmiczonka.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 07:05:46 wysłana przez Wodnik Szuwarek »

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5214 dnia: Listopada 18, 2016, 07:17:15 »
Hehe ja pier... nadinterpretacja przepisów czy może wymuszona niewiedza? Jak to tylko pracownicy mogą P. Rafała odwołać? Proponuję poczytać statut społki i prawo handlowe spólek z ktorego jednoznacznie wynika że pracownicy mogą odwolać swojego przedstawiciela ale tylko jego, natomiast RN każdego.
Wmawianie że ze tylko pracownicy moga odwołać  to wprowadzanie ludzi w bląď i niedoinformowanie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5215 dnia: Listopada 18, 2016, 07:25:25 »
Prawdopodobnie- Pismo widzę zostało napisane. O piśmie dowiedziałam się wczoraj pod koniec dnia gdy zostało rozłożone w biurowcu.. Nikt nie był z tym pismem u nas w biurze o jego podpisanie, nikt też o nim nie mówił przed wysłaniem. Nagłówek pisma- organizacje związkowe. Koledzy podpisali się w pięć organizacji. Może to przypadek i ktoś przeoczył nasz związek przy zbieraniu podpisów. A może tak chcieli koledzy...Nie wiem, nie rozumiem. W radzie nadzorczej załoga ma dwóch reprezentantów i pan Andrzej był na radzie oraz doskonale zna jej przebieg, moje wnioski i przebieg dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 07:37:47 wysłana przez An_na »

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5216 dnia: Listopada 18, 2016, 07:41:31 »
Naglowek "organizacje związkowe" ? Rozumiem ze nie wszystkie? Haha to tak ja by pismo napisalo trzech pracownikow i podpisali by się "pracownicy Grupy Azoty. Z tego co widzę to w pismie do ministra jest napisane "w naszej ocenie" i cos o deptaniu kompetencji. Naprawdę związki zawodowe nie licza sie z tym że reprezentant został wybrany przez wiekszość ale nie przez wszystkich? Czyźby tylko elektorat był brany pod uwagę? Swoją drogą chyba autorzy pisma nie zdają sobie sprawy z tego że czlonek zarządu przyjmując takowe stanowisko zna lub przynajmniej powinien znać kompetencje RN. Troszke mnie dziwi to że chwytają się wszystkiego żeby odwałany został na swoim stanowisku i to naprawdę wszystkiego. Pytanie ..czy organizacje ktore stworzyly pismo do ministra znają powód odwolania czlonka zarzadu? Jesli tak to miło jak by sie podzielili informacją a jesli nie znają to po co to pismo?
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 07:52:56 wysłana przez Miszand »

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5217 dnia: Listopada 18, 2016, 08:39:02 »
Dzień dobry
Mam wrażenie, że zaczynają Państwo płakać nad rozlanym mlekiem.
Delikwent został odwołany przez RN na podstawie istotnych i kluczowych przesłanek. Nie odwołuje się nikogo bez powodu. Nie odwołuje się członka Zarządu dla kaprysu. Czas pokaże, co miał za paznokciami. Przecież kiedyś kurtyna milczenia musi opaść. Wierzę, że kiedyś poznamy całą prawdę.

Specjalista od wręczania dyplomów to już historia. I bardzo dobrze. Żadnego pożytku dla pracowników z jego działalności w ciągu tych kilku lat nie dało się zauważyć.

Należy teraz zastanowić się nad układem "odwołany członek Zarządu - zwiazki sygnatariusze pisma - gniotu". Czy stoją jakieś prawne przesłanki do obrony przez związki odwołanego członka Zarządu?

Pewna epoka dobiega końca. Epoka wzajemnej adoracji. Epoka przenikających się układów. Epoka złotych kart bez limitu.

Jak widać, nie wszyscy mogą pogodzić się ze zmianami.
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5218 dnia: Listopada 18, 2016, 08:49:48 »
Pytanie kto straci na tym że Pan Rafał nie bedzie pełnil swojej finkcji ? A skoro zwiazki zawodowe tak dbają o dobro pracowników to może niech zajmą się posiłkami bo mam dosyć marudzenia swoich pracownikow że posiłki takie i owakie. Czy o tym zapomnieli? Chyba że na tych posilkach w razie zamiany na karty też ktoś straci.Dlaczego nie może być tu normalnie?

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5219 dnia: Listopada 18, 2016, 10:53:07 »
odwołali go bo mają do tego prawo ZZ wykazały się totalną nie znajomością prawa...