Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6870977 razy)

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4935 dnia: Października 13, 2016, 12:51:28 »
Czy nie można tych posiłków poprostu zabrać? Tak jak się zrobiło w spółce córce.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4936 dnia: Października 13, 2016, 13:37:29 »
Cóż za komitet obrony działaczy związkowych się uformował ☺.
Czy państwo oburzeni pamiętają jaka rolę powinny pełnić zz? Czy nie jest przypadkiem tak, że powinny prowadzić politykę w interesie zatrudnionych? Regulować stosunki pomiędzy pracodawcą a pracobiorcą? Czy ja się mylę, że podstawowym obowiązkiem zz jest działanie na rzecz poprawy ekonomicznej i społecznej pracownikow? I czy ja się mylę, że niezależnie od tego czy jest to związek A czy B to rola się nie zmienia? I że wlaśnie za to zarządy związkowe biorą pensje, dostają premię i podwyżki? ? ?
Duży plus dla Anny, że tu pisze, że przekazuje jakiekolwiek informacje , pozostali, tych w imieniu, których powinni występować widocznie mają w głębokim poważaniu....
Sprawa z paczkami to niejako probierz możliwości współpracy związkowej. Umowa ze sialam tak czy inaczej wygaśnie za kilka miesiecy i musi pojawić się jakieś nowe rozwiązanie, które muszą zaakceptować związki zawodowe.  Jeśli w takiej sprawie są problemy z porozumieniem to w innych mniej czy bardziej uciążliwych problemach pracowniczych pewnie nie jest inaczej. Tracimy na tym wszyscy. ..
KrP, pomysł " od których tu pękamy " jest jeden - współpraca wszystkich związków w interesie zatrudnionych?  Uważasz, że to taki skandal?????
 Czy oczekiwanie by działacze wypełniali swoje zobowiązania i przecieź nie charytatywnie, to taka krzywda? ? ? Jeśli nie potrafią / nie chcą / mają związane ręce ( niepotrzebne skreślic ) niech do zarządów po prostu nie startują...

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4937 dnia: Października 13, 2016, 15:19:45 »
Jorka no i wszystko to co piszesz jest prawda, że związki powinny działać w interesie pracowników. Ale Ty jak i Polak chcecie dowiadywać się informacji tu na forum, związki nie mają tu obowiązku się wypowiadać. Tak jak wczesniej pisałem nikt ani nic nie stoi Wam na przeszkodzie aby pójść i się dowiedzieć. Na pewno otrzymacie informacje i będziecie je mieć z pewnego źródła. Ale jak widać lepiej usiąść przed komputerem bądź telefonem i wylewac swoje żale na ekran.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4938 dnia: Października 13, 2016, 16:24:21 »
Jorka no i wszystko to co piszesz jest prawda, że związki powinny działać w interesie pracowników. Ale Ty jak i Polak chcecie dowiadywać się informacji tu na forum, związki nie mają tu obowiązku się wypowiadać. Tak jak wczesniej pisałem nikt ani nic nie stoi Wam na przeszkodzie aby pójść i się dowiedzieć. Na pewno otrzymacie informacje i będziecie je mieć z pewnego źródła. Ale jak widać lepiej usiąść przed komputerem bądź telefonem i wylewac swoje żale na ekran.
A nie przyszło Ci do głowy że  te "żale " wylewane na ekran to właśnie pokłosie wizyt i prób dowiedzenia się czegoś konkretnego u źródła ?
I nie chodzi tu tylko o te nieszczęsne posiłki profilaktyczne ale i inne kluczowe sprawy ( okrojone obsady, remonty, oceny pracownicze, podwyżki, regulamin premioniawania ....) . Zarząd gra na zwłokę i powołuje zespoły do oceny tych zjawisk a zwiazki co? - czekają , nie wychodzą z inicjatywą , nie proponują wlasnych rozwiązań . Ile czasu trwalo zamieszanie na logistyce , przez ponad poł roku nawet zebrania na ten temat z zarzadem nie udało się zorganizować ...tak złej atmosfery do pracy to w tej firmie jeszcze nigdy nie było , chyba trudno się dziwić ,że cierpliwości już brakuje....

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4939 dnia: Października 13, 2016, 16:35:39 »
Jeżeli chodzisz po związkach to brawo dla Ciebie, mało kto ma takie "jaja".  To co myślisz że skoro chodzisz do nich i oni nie udzielają Ci odpowiedzi to wywołując ich tu Ci odpowiedzą?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4940 dnia: Października 13, 2016, 17:32:27 »
Idąc twoim takim myślenia to te forum jest zbędne i można je zamknąć. A na marginesie to ktoś się tu zastanawiał czy szefowie innych związków czytają te forum,  gwarantuje wam że czytają jestem tego 100% pewny tylko nie mają "jaj"  by się tu odezwać no i trzeba mieć jeszcze coś do powiedzemia
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4941 dnia: Października 13, 2016, 17:54:18 »
To nie jest mój tok rozumowania więc jesteś w błędzie. Forum jest do rozmów, a nie do wymuszenia od kogoś odpowiedzi.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4942 dnia: Października 13, 2016, 17:57:12 »
Czy nie można tych posiłków poprostu zabrać? Tak jak się zrobiło w spółce córce.

Niby można, ale..., co to znaczy zabrać? Cyba, że chodzi o zmianę ustawy. Wysiłek energetyczny! to jest "Clu" tego zagadnienia! Pytanie: Czy należy się wszystkim?, czy tylko (na prawdę) tym, co wysiłek mają zgodnie z ustawą??? Nie ma co "drzeć szat ", - moim zdaniem - i należą pogodzić się z tym, że wszyscy dostają przez 365/6 dni posiłki tzw. regeneracyjne - czyli za wysiłek powyżej, równe...i tu proszę, o odpowiedź, tych, co uwaqżają, że wszystkim się należy - oprócz spó[...]...'
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4943 dnia: Października 13, 2016, 18:03:00 »
Cóż za komitet obrony działaczy związkowych się uformował ☺.
Czy państwo oburzeni pamiętają jaka rolę powinny pełnić zz? Czy nie jest przypadkiem tak, że powinny prowadzić politykę w interesie zatrudnionych? Regulować stosunki pomiędzy pracodawcą a pracobiorcą? Czy ja się mylę, że podstawowym obowiązkiem zz jest działanie na rzecz poprawy ekonomicznej i społecznej pracownikow? I czy ja się mylę, że niezależnie od tego czy jest to związek A czy B to rola się nie zmienia? I że wlaśnie za to zarządy związkowe biorą pensje, dostają premię i podwyżki? ? ?
Duży plus dla Anny, że tu pisze, że przekazuje jakiekolwiek informacje , pozostali, tych w imieniu, których powinni występować widocznie mają w głębokim poważaniu....
Sprawa z paczkami to niejako probierz możliwości współpracy związkowej. Umowa ze sialam tak czy inaczej wygaśnie za kilka miesiecy i musi pojawić się jakieś nowe rozwiązanie, które muszą zaakceptować związki zawodowe.  Jeśli w takiej sprawie są problemy z porozumieniem to w innych mniej czy bardziej uciążliwych problemach pracowniczych pewnie nie jest inaczej. Tracimy na tym wszyscy. ..
KrP, pomysł " od których tu pękamy " jest jeden - współpraca wszystkich związków w interesie zatrudnionych?  Uważasz, że to taki skandal??
 Czy oczekiwanie by działacze wypełniali swoje zobowiązania i przecieź nie charytatywnie, to taka krzywda? ? ? Jeśli nie potrafią / nie chcą / mają związane ręce ( niepotrzebne skreślic ) niech do zarządów po prostu nie startują...

Zgadzam się!
Na marginesie co za różnica pisać tu czy iść do nich??? Zawsze gdy byłem się o coś zapytać to byłem zbywany tekstami: jak tylko będziemy coś wiedzieć od razu będziemy informować itp...
A jak wiadomo nie od dziś przed każdymi wyborami znajdą czas żeby wpaść pogadać na wydziałach,a po to już ni widu ni słychu chociaż wcześniej obiecywanie, że będą wydziały intensywnie odwiedzać!
Właśnie dobrze pisać tu na chłodno w domu czy na gorąco w pracy. Niech czytają zainteresowani...
Po to jest forum żeby ponarzekać czy pochwalić np. Panią Anię, że oficjalnie się tu wypowiada.
Pan Krp jest chyba zagorzałym Związkowcem z biurowca  ;D

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4944 dnia: Października 13, 2016, 19:02:53 »
Niby można, ale..., co to znaczy zabrać? Cyba, że chodzi o zmianę ustawy. Wysiłek energetyczny! to jest "Clu" tego zagadnienia! Pytanie: Czy należy się wszystkim?, czy tylko (na prawdę) tym, co wysiłek mają zgodnie z ustawą??? Nie ma co "drzeć szat ", - moim zdaniem - i należą pogodzić się z tym, że wszyscy dostają przez 365/6 dni posiłki tzw. regeneracyjne - czyli za wysiłek powyżej, równe...i tu proszę, o odpowiedź, tych, co uwaqżają, że wszystkim się należy - oprócz spó[...]...'
To akurat nie problem. Przyjdzie pewien pan, podepnie swoje urządzenia pod wybranych delikwentów i po sprawie. Jeżeli ktoś z nadciśnieniem w pełnym  ubiorze + torba narzędziowa, wbiegając i zbiegając ze schodów, nie wykazał odpowiedniego ubytku energetycznego to aparatowi tym bardziej nie wykażą ;)
Prawda jest taka, że jak ktoś chce zabrać to zabierze. Więc na dzień dzisiejszy cieszcie się tym co macie.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4945 dnia: Października 13, 2016, 19:39:19 »
Oświadczenie pięciu ZZ ZCh.Police S.A. w sprawie posiłków:

http://www.solidarnosc.police.pl/oswiadczenie13_10_2016.pdf

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4946 dnia: Października 13, 2016, 19:53:14 »
Ostro się dzieje. Trzeba będzie się przejść po jakąś odpowiedź ze strony Pani Ani i o ile to prawda wypisać się.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4947 dnia: Października 13, 2016, 20:05:44 »
No ciekawe co powie teraz p. Ania. Jak widać z pisma ktoś tu kręci,  no chyba należą się jakieś wyjaśnienie dla pracowników.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4948 dnia: Października 13, 2016, 20:59:35 »
wychodzi na to ze związki zawodowe nie komunikują się między sobą... tylko czekają na oficjalne pisma od prezesa.. jak to jest z wami związkowcami  nie lubicie się wzajemnie ? Coś tu ewidentnie śmierdzi, Pani Aniu czy pozostałe związki były przez was informowane że wychodzicie z inicjatywą zmian w posiłkach (ankieta itp )

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4949 dnia: Października 13, 2016, 21:51:06 »
Przeprowadzaliśmy ankietę a nie referendum to po pierwsze. Na kłamliwe plotki o których koledzy piszą mogę napisać, że nie zajmujemy się plotkami tylko faktem niezadowolenia dużej części pracowników z otrzymywanych posiłków.
 1go września odbyła się komisja BHP. Stroną Komisji są m.in.wszystkie organizacje związkowe. Po komisji został do WSZYSTKICH zz wysłany protokół. A w nim jest napisane wyraźnie : [...]Wiceprezes powiedział, że Zarząd  zwróci się do wszystkich organizacji związkowych działających w Spółce o zajęcie wspólnego stanowiska w sprawie posiłków[...]. Monitowaliśmy wiele razy o to czy pismo zostało wysłane- o czym zresztą tutaj pisałam. Stroną umowy na zakup posiłków jest Zarząd Polic i do niego też zostało skierowane pismo z wnioskiem o odstąpienie od paczek z bułkami i zamienienie ich kartami przedpłaconymi bądź inną formą.
Temat posiłków był wielokrotnie omawiany- większość korespondencji jest na naszej stronie. Szczegółowe protokoły są w biurze- zapraszam.
W dalszej części 5 organizacji pisze, że  dowiedzieli się o naszympiśmie od Prezesa na comiesięcznym spotkaniu-  a comiesięczne spotkanie też było dawno. Rozumiem niezadowolenie pozostałych zz jeśli chodzi o to, że nie otrzymali zapytania od Zarządu do dnia dzisiejszego - bo jak mieli się ustosunkować do czegoś czego nie ma oficjalnie.
Dzisiaj otrzymaliśmy emaila od Dyrektora Kadr w którym zaprasza nas wszystkich na spotkanie: "w nawiązaniu do pisma MZZPRC dotyczącego posiłków profilaktycznych oraz oświadczenia z dnia dzisiejszego pięciu organizacji związkowych dotyczącego również posiłków profilaktycznych proponuję Państwu spotkanie w następnym tygodniu (data do telefonicznego ustalenia) w sprawie, której dotyczą wyżej wymienione pisma.
 
Wolą pracodawcy było i jest jak najszybsze rozwiązanie spraw zgłaszanych przez Zakładowe Organizacje Związkowe, dlatego sprawy poruszane w piśmie od MZZPRC były prezentowane, omawiane i dyskutowane podczas posiedzenia Komisji BiHP w dniu 1.09.2016 roku, której to komisji członkami są również przedstawiciele Zakładowych Organizacji Związkowych.
 
Jestem głęboko przekonany, że wspólnie wypracujemy optymalne rozwiązanie w kwestii posiłków profilaktycznych, zgodnie z obowiązującymi w tym aspekcie przepisami zewnętrznymi (normami prawnymi) a przede wszystkim mając na uwadze pracowników, którzy dostarczanymi posiłkami regenerują siły i uzupełniają wydatek energetyczny.".

Kończąc swoje odniesienie się do pisma pięciu organizacji związkowych dodam, że za mojej kandencji w Zarządzie tego Związku nie było sytuacji,że nie zgodziliśmy się na zamianę paczek na pieniądze. Nie było nawet takiego wątku na który ochoczo byśmy przystali. Sprawdziłam dokumenty sprzed kilku lat z poprzednich lat i nic podobnego nie znalazłam. Co nie znaczy, że to nie miało miejsca- ja wiedzy o czymś takim nie mam i chętnie zobaczyłabym dokument.  Jednakże cieszy mnie ta informacja i mam nadzieję, że koledzy ją podtrzymają i będziemy rozmawiać w celu wypracowania jak najlepszej formy posiłku profilaktycznego a najlepiej gratyfikacji pieniężnej, która byłaby prawnie dopuszczalna.
 A w sprawie negocjacji płacowych mamy wspólne stanowisko, które już przedstawiliśmy Zarządowi w czwartek tydzień temu.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2016, 22:27:53 wysłana przez An_na »