Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6874040 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7185 dnia: Października 17, 2017, 09:03:45 »
premia22_nie, jeszcze nie było.Pewnie lada dzień.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2017, 09:47:13 wysłana przez An_na »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7186 dnia: Października 17, 2017, 09:57:20 »
No zdziwiony, że mieszka w mieście w którym produkuje się chemię. Możesz walczyć o odszkodowanie i jeżeli będzie Ci się należało to zapewne je dostaniesz. A co do wyłudzenia z odszkodowań co w tym dziwnego, że chcą zaostrzyc kryteria. Jeżeli miałbyś swój zakład tolerowalbys coś takiego? Raczej nie.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7187 dnia: Października 17, 2017, 10:16:36 »
No zdziwiony, że mieszka w mieście w którym produkuje się chemię.
xD
Może pójdźmy dalej, zabrońmy ludziom w Policach posiadać samochody. Albo aneksy do podpisania trzeba dać - chcesz tu mieszkać to
zrzekamy się odpowiedzialności za twoje straty.
Beny2002 - wyrządzasz szkody w czyimś majątku, musisz za to zapłacić. To jest chyba proste?
 
ps. Rozumiem, że jako pracownik troszczysz się o majątek własnej firmy. W takim razie może rozkręcisz aferę związaną z tworzeniem przepłacanych stanowisk dla nierobów politycznych? Przecież tacy pojawiają się u was z każdym nowym (za)rządem.
Masz chłopie pole do popisu, tam to dopiero przewijają się pieniądze.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7188 dnia: Października 17, 2017, 11:07:10 »
Uwierz mi, że nie bronie w żaden sposób zakładu tylko wkurza mnie cwaniactwo i próba zarobienia łatwych pieniędzy w tym przypadku na odszkodowaniach. Jeżeli jedna osoba będzie brała odszkodowania w ciągu roku na trzy samochody to już dla mnie jest próbą wyłudzenia i to powinno się tepic. Nie podoba mi się teraz też sposób wypłacenia (a bardziej ich brak) ludzi, którzy do sprawy podchodzą uczciwie. Co do tworzenia sztucznych stanowisk dla rodzin zarządu itp. To i owszem powinno się to tepic ale za to są odpowiedzialne pewne służby, które powinny się tym zająć ale znając życie "ręką, rękę myje". Jednakże temat mojej wypowiedzi dotyczy odszkodowań za zniszczoną powłokę lakiernicza w samochodzie.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7189 dnia: Października 17, 2017, 11:20:41 »
Beny2002, ja się zgadzam - złodziejstwo trzeba tępić, ale nie kosztem tych faktycznie poszkodowanych. Jak to zrobią zakłady tego nie wiem, domyślam się, że łatwo nie będzie. Częściowo zgadzam się z retoryką firmy, tzn. na ich terenie takie rzeczy mogą się dziać. Tu bym szukał oszczędności w wypłacaniu odszkodowań, jednocześnie prowadząc lepszą politykę informacyjną w tym zakresie.
Ale musimy też pamiętać, że zakład nie jest w stanie ograniczyć emisji tylko do swojego terenu.

To i owszem powinno się to tepic ale za to są odpowiedzialne pewne służby
Podobnie jak za ściganie wyłudzających odszkodowania ;]
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2017, 11:38:32 wysłana przez parian »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7190 dnia: Października 17, 2017, 11:39:18 »
Beny2002 - wyrządzasz szkody w czyimś majątku, musisz za to zapłacić. To jest chyba proste?

Parian no, ale kurde, to chyba nie może być tak, że "o sprowadzę się do Polic, ta gmina taka zielona", a potem "hurr durr, trujo mnie, dejcie kase!".

Co innego być tu przejazdem i doświadczyć szkód, a co innego tkwić w nich świadomie i ciągnąć kasę. Nie wiem, gdyby mi przeszkadzało, że to wdycham i szkodzi to mojemu mieniu to bym się po prostu wyprowadził, ale ja może jakiś pojebany jestem. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7191 dnia: Października 17, 2017, 12:12:09 »
Beny2002 - wyrządzasz szkody w czyimś majątku, musisz za to zapłacić. To jest chyba proste?

Parian no, ale kurde, to chyba nie może być tak, że "o sprowadzę się do Polic, ta gmina taka zielona", a potem "hurr durr, trujo mnie, dejcie kase!".

Co innego być tu przejazdem i doświadczyć szkód, a co innego tkwić w nich świadomie i ciągnąć kasę. Nie wiem, gdyby mi przeszkadzało, że to wdycham i szkodzi to mojemu mieniu to bym się po prostu wyprowadził, ale ja może jakiś pojebany jestem. XD
Otoż nie masz racji. Jeżeli firma wyrządza szkody musi się liczyć z tym, że trzeba za to zapłacić i nie ma tu najmniejszego znaczenia czy ktoś zamieszkał w Policach mając świadomość tego co leci kominami czy nie. Swoją drogą  nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś wprowadza się do Polic dla odszkodowań za lakier , no bądźmy poważni.  Rzecz jasna patologię i wszelkie nadużycia trzeba tępić ale kiedy zdarza się szkoda, jest sprawca , jest poszkodowany jest zniszczone mienie to o czym tu jeszcze dyskutować . Żeby byla jasnosć ,  jeżdżę rowerem, samochodu nie posiadam .

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7192 dnia: Października 17, 2017, 12:25:09 »
Parian no, ale kurde, to chyba nie może być tak, że "o sprowadzę się do Polic, ta gmina taka zielona", a potem "hurr durr, trujo mnie, dejcie kase!".
Co innego być tu przejazdem i doświadczyć szkód, a co innego tkwić w nich świadomie i ciągnąć kasę. Nie wiem, gdyby mi przeszkadzało, że to wdycham i szkodzi to mojemu mieniu to bym się po prostu wyprowadził, ale ja może jakiś pojebany jestem. XD
Rozpędziłeś się. Po pierwsze możesz tu mieszkać od urodzenia. Po drugie nic nie pisałem o truciu, nie ma dowodów na negatywny wpływ ZCh na zdrowie mieszkańców. Po trzecie - mam się wyprowadzić bo mi lakier niszczą? Niszczą to niech płacą, w końcu profity mają przy okazji tego niszczenia. Albo niech sobie jakieś filtry pozakładają czy coś.
KrP - moja mikrofirma ma OC. Dla mnie to duży koszt w skali roku, ale płacę bo wolę dmuchać na zimne. I uważam takie postępowanie za normalne.

edit: rozwiązaniem mogłoby by być płacenie za obniżenie wartości pojazdu. Bo malowanie nastoletnich aut za naście tysięcy to faktycznie przesada.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2017, 12:26:57 wysłana przez parian »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7193 dnia: Października 17, 2017, 12:37:49 »
Nikt Ci teraz nie da lakierowania. Jeżeli koszt naprawy w tym wypadku lakierowania będzie wyższy niż wartość rynkowa samochodu to dostaniesz szkodę całkowita.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7194 dnia: Października 17, 2017, 12:44:45 »
Niszczą to niech płacą, w końcu profity mają przy okazji tego niszczenia. Albo niech sobie jakieś filtry pozakładają czy coś.

I tu się zgadzam. Jakieś słabe te filtry skoro tak się to nasiliło. Co niektórzy już szukają spisku jakiegoś. Skoro niszczy się coś no niestety, ale trzeba bulić i to jest chyba normalne. Jak jakiś twardziel rozwali szybę w wiacie na przystanku też buli...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7195 dnia: Października 17, 2017, 12:45:16 »
Jeżeli koszt naprawy w tym wypadku lakierowania będzie wyższy niż wartość rynkowa samochodu to dostaniesz szkodę całkowita.
To też jest złe rozwiązanie. Dostajesz np. 6 tys. za szkodę całkowitą, podczas gdy faktyczna wartość auta obniżyła się o 500 zł. Może trzeba poczekać na jakieś wyroki sądowe w tej sprawie. Jeśli trafi na logicznego sędziego to jest szansa na ukrócenie wyłudzeń, a wypłatę jakichś rozsądnych odszkodowań.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2017, 13:13:44 wysłana przez parian »

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7196 dnia: Października 17, 2017, 13:12:49 »
Polska to nie USA, tutaj każdy wyrok może być różny.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7197 dnia: Października 17, 2017, 13:14:47 »
Wiem, że precedensu nie ma, ale taki wyrok może mieć jakiś wpływ, szczególnie jak się oprze o wyższą instancję.
Może też działać odstraszająco  :P
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2017, 13:21:08 wysłana przez parian »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7198 dnia: Października 17, 2017, 13:49:28 »
Otoż nie masz racji. Jeżeli firma wyrządza szkody musi się liczyć z tym, że trzeba za to zapłacić i nie ma tu najmniejszego znaczenia czy ktoś zamieszkał w Policach mając świadomość tego co leci kominami czy nie.

Zaraz zaraz. Czyli jak ktoś się sprowadzi na tereny zalewowe i powódź pochłonie jego dobytek to należy mu się od państwa odszkodowanie? Jeśli zamieszkam koło lotniska to mam krzyczeć by to lotnisko zamknęli bo mi za głośno (w Poznaniu tego chcą, lol)? Albo przykład z naszego podwórka - strzelnicę w Szczecinie zamknęli PO tym jak ludzie zaczęli się wokół niej budować. Bo hurr durr głośno i niebezpiecznie. Przepraszam bardzo, ale dla mnie to patologia. Budujesz się na terenie podwyższonego ryzyka to nie bądź cipką i bierz konsekwencje na klatę. To samo jest z Zakładami.

Ok, ktoś się mógł tutaj urodzić, chce zostać itp. Ale to nadal on jest świadom tego w jakim miejscu pozostaje i na jakie szkody się godzi. On tu się pojawił po powstaniu Zakładów. Roszczenia mogą mieć jedynie ludzie, którzy sobie spokojnie mieszkali i nagle im coś takiego pobudowali.



"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7199 dnia: Października 17, 2017, 14:11:26 »
Ty, ale nikt tu nie chce nic zamykać, piszemy jedynie o stratach materialnych z powodu działalności zakładu.