Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6873789 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #645 dnia: Maja 28, 2012, 21:11:11 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
blisko z domu do pracy. Możemy zacząć narzekać jak zaczną nas do Tarnowa wysyłać na 3mc.

albo do Rosji

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #646 dnia: Maja 28, 2012, 22:57:33 »
ludzie czują zmiane. sa tez tacy, ze nie wazne jak by bylo to bedzie zle. mowie jak dal mnie to krótka pamiec. tak jak to przepychanie jak maja w biurze a jak mamy my. tak jakby w jakims biurze tak nie bylo. ile razy slysze od znajomych co w jakis firmach pracuja. my mamy ich za darmozjadów, oni nas za awanturników itd. nie wiem co tu przezywać, no jak ktoś zazrości no to trzeba bylo sie do biura pchać, ja dziekuje.

a z ruskimi to jest tak, ze jakby Marciniak co za ten nasz cały galimatias odpowiada trochę się choc interesował , to moze by byla mowa nie tylko o ruskich. ale co on moze wiedziec. dali na szefa całej grupy faceta co szpitalem zarządzał to tak jest. czy słychać było żeby on sie jakos w ogole interesował? jak juz mowimy o siedzeniu w biurze i grzaniu stołka, to ten jest mistrzem

Offline BRX

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #647 dnia: Maja 29, 2012, 07:32:46 »
Cytat: "Kilofownikownia"
A co do twoich zarobków: nie znam na zakładach nikogo kto miałby mniej jak 2k na rękę. Pomijając zleceniowców.


Wnioskuje po Twoich wypocinach, że masz bardzo małe rozeznanie w terenie ... znam od groma takich osób, u mnie na wydziale nawet aparatowy z 7 letnim stażem nie przekracza netto tej kwoty. Także proszę Cię ZAMILCZ ! Moja znajoma poszła do Biedronki i po 3 miesiącach zarabia 1700 także już przestań tak jęczeć o kokosach na zakładach, gdyż rozbierzność w stawkach jest bardzo duża i dobrze zarabiają albo starzy pracownicy albo układowcy. Ja po 5 latach pracy ledwo przekraczam tą barierę o której piszesz a w fabryce czekolady nie pracuję i zagrożeń w okół jest mnóstwo. Oczywiście cieszę się z "13" doładowań itp. ale już nie mogę tego czytać jak absurdalnie dużo zgarniają trole zakładowe !

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #648 dnia: Maja 29, 2012, 09:14:01 »
Cytat: "BRX"
masz bardzo małe rozeznanie w terenie ... znam od groma takich osób, u mnie na wydziale nawet aparatowy z 7 letnim stażem nie przekracza netto tej kwoty. Także proszę Cię ZAMILCZ

A ty oczywiście masz pełne rozeznanie. To, że ktoś na rękę ma mniej niż inni nie znaczy, że brutto też. Wystarczy mieć jakiś obowiązek, np alimentacyjny, albo komornika na plecach i już ci netto leci, bo firma z automatu tnie. A takimi rzeczami ludzie się nie chwalą dokoła, więc ja bym tak nie opłakiwał losu innych w ciemno.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #649 dnia: Maja 29, 2012, 09:35:00 »
Dlatego zaznaczyłem, że podaję kwoty brutto. Nie ma sensu operowania kwotami netto w przypadku zarobków.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #650 dnia: Maja 29, 2012, 10:23:14 »
KrP,  ma rację. Możemy mieć te same stawki a każdy inaczej weźmie wynagrodzenie. Starszym pracownikom kiedyś wliczono wysługę lat, więc młody mając tą samą stawkę nie będzie miał takiej samej wypłaty.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #651 dnia: Maja 29, 2012, 12:57:36 »
Z tymi wysługami, deputatem węglowym i wliczoną trzynastką i innymi bzdetami, które opowiadają zasłużeni to bzdura i działanie powodujące demotywację "młodych" pracowników,
stanowisko takie same, zakres obowiązków taki sam= taka sama pensja, a teraz to dyskryminacja płacowa i niedługo to się zmieni,
zrozumiałbym 10-20 % różnice stawek ale 100% to złodziejstwo

p75

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #652 dnia: Maja 29, 2012, 14:38:33 »
Cytat: "EVPolice"
Z tymi wysługami, deputatem węglowym i wliczoną trzynastką i innymi bzdetami, które opowiadają zasłużeni to bzdura i działanie powodujące demotywację "młodych" pracowników,
stanowisko takie same, zakres obowiązków taki sam= taka sama pensja, a teraz to dyskryminacja płacowa i niedługo to się zmieni,
zrozumiałbym 10-20 % różnice stawek ale 100% to złodziejstwo


Zgadzam się z kolegą płaca uzależniona od umiejętności i wiedzy, co masz na myśli pisząc, że niedługo to się zmieni?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #653 dnia: Maja 29, 2012, 14:47:21 »
BRX, a ten twój aparatowy to nie ma czasem jakiś pożyczek czy czegoś? I ja mówię o tym co wpływa na konto, czyli wypłata + zmianowe + premia. I skoro w biedronce taki miód to po co siedzicie na zakładach i marudzicie? Popracujcie trochę z klientami to bardzo szybko zatęsknicie za zakładami :)

p75

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #654 dnia: Maja 29, 2012, 15:46:08 »
Cytat: "Kilofownikownia"
BRX, a ten twój aparatowy to nie ma czasem jakiś pożyczek czy czegoś? I ja mówię o tym co wpływa na konto, czyli wypłata + zmianowe + premia. I skoro w biedronce taki miód to po co siedzicie na zakładach i marudzicie? Popracujcie trochę z klientami to bardzo szybko zatęsknicie za zakładami :)


Miodu może nie mają, ale nie porównuj pracy aparatowego do kasjera

http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/biedronka-podnosi-pensje-pracownikow-minimalna-placa-to-1870-zl-brutto,20923.html

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #655 dnia: Maja 29, 2012, 16:16:45 »
Cytat: "p75"
Zgadzam się z kolegą płaca uzależniona od umiejętności i wiedzy, co masz na myśli pisząc, że niedługo to się zmieni?
Powstaje nowy związek zawodowy, którego głównym postulatem będzie równa  płaca, i to nie byle jaki związek bo z siedzibą poza zakładami z b.wysokimi standardami zarządzania i zapleczem, chyba że nie zbiorę 20 osób, ale można na priva przysyłać mi zainteresowanie.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #656 dnia: Maja 29, 2012, 16:31:34 »
p75, to do kogo mogę go porównać? Konserwator powierzchni płaskich? Czy operator jednoosobowego pojazdu transportowego? Czy może kierowca autobusu? Bo on zarabia jeszcze mniej a nie powiesz mi, że odpowiedzialność mniejsza. Niestety (dla malkontentów) zakłady nie płacą aż tak źle. Owszem, nie są to kokosy, ale chociaż urlop i chorobowe macie normalnie płatne.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #657 dnia: Maja 29, 2012, 16:32:50 »
Cytat: "EVPolice"
Cytat: "p75"
Zgadzam się z kolegą płaca uzależniona od umiejętności i wiedzy, co masz na myśli pisząc, że niedługo to się zmieni?
Powstaje nowy związek zawodowy, którego głównym postulatem będzie równa  płaca, i to nie byle jaki związek bo z siedzibą poza zakładami z b.wysokimi standardami zarządzania i zapleczem, chyba że nie zbiorę 20 osób, ale można na priva przysyłać mi zainteresowanie.


Komuno wróć? Równa płaca dla wszystkich? Z jakiej racji niby?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Karaoke

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #658 dnia: Maja 29, 2012, 17:00:56 »
Cytat: "EVPolice"
Powstaje nowy związek zawodowy, którego głównym postulatem będzie równa  płaca, i to nie byle jaki związek bo z siedzibą poza zakładami z b.wysokimi standardami zarządzania i zapleczem, chyba że nie zbiorę 20 osób, ale można na priva przysyłać mi zainteresowanie.


Jestem ciekawy, czy przewodniczący tego związku będzie zarabiał tak samo równo, jak jego członkowie ???  :)   Nie sądzę, by liczba  kandydatów wystarczyła na założenie związku, gdyż  od wieków jest tak, ze ludzie chcą zarabiać jeden więcej od drugiego,( równo to tylko w Chinach, i to niekoniecznie).  
Nie rozumiem również skąd zbulwersowanie młodych pracowników zakładów na wliczenie dodatku stażowego w stawkę...   Jakoś  nikt nie rezygnuje dobrowolnie z zapisów wywalczonych przez  związki,a  będących na korzyść pracownika.  To nie wina długoletnich pracowników, że później ten dodatek zabrano. Ale  fakt wypracowania go sobie pozostaje faktem. Czy się z tym młodzi zgadzacie, czy nie....

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #659 dnia: Maja 29, 2012, 17:36:19 »
Zbulwersowanie m.in dlatego że obowiązki, wymagania i odpowiedzialność jest taka sama, a nawet większa a nagroda roczna dla jednych 2 tys. dla innych 4 tys., nie mówiąc już że nie ma tendencji do wyrównywania pensji, jak wyżej napisałem, trzeba jasno wpisać stawki za wysługę, po za tym za lata pracy jest jubileuszówka.
Stawka musi być jasno przypisana do stanowiska, bo teraz nie ma jasnych zasad za co można dostać podwyżkę.