Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6879830 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4755 dnia: Sierpnia 31, 2016, 20:23:45 »
policzek trzeba było się uczyć na mengera/kierownika. jesteś zwykłym pracownikiem produkcji i o czym ty marzysz? może jeszcze auta służbowe dla każdego pracownika zakładów? mało ci - karty, premie, śniadanko zapewnione. chłopie na zakładach macie takie warunki płacowo/socjalne, że nie jeden wam zazdrości.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4756 dnia: Sierpnia 31, 2016, 21:40:57 »
To jest wlasnie typowa polska mentalność, jest dobrze to nie bede sie wychylal i nawet zrobie więcej niz trzeba. Swoje przepracowalem i wiem ile jest warta moja praca w takich warunkach, wsadzanie glowy w piasek tylko pogłębia problemy. Wszyscy mówią ze zyjemy w europie ja jakos jej nie widzę i domagam sie gonego wynagrodzenia i ciagle o to walczę. Tak jak juz ktos wspomnial pieniadze nieprzeznaczone na podwyzki szeregowych pracownikow w dziwny sposob znikaja, trzeba wyszarpywac co roku tyle ile sie da. Pozdrawiam

Offline Alternator

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4757 dnia: Września 01, 2016, 00:51:13 »
Tak na czasie. Obchodzimy właśnie rocznicę porozumień sierpniowych. Warto przypomnieć że to pracownicy dużych zakładów miały siłę rozpocząć zmiany w tamtych czasach i nie poprzestały na załatwieniu własnych spraw solidarnie wspierając walkę o lepszy byt resztę kraju, Dziś nic się nie zmieniło więc zamiast uciszać kogoś z niskich pobudek warto jednak udzielić wsparcia. Samo z nieba nam nie spadnie :)

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4758 dnia: Września 01, 2016, 10:08:49 »
Według GUS średnie miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw to ok 4300 zł. Ciekawe ilu pracowników na stanowiskach robotniczych tyle ma ?   Ta oszałamiająca średnia plasuje nas w ogonie krajów Unii Europejskiej.
Jesteśmy biedakami i najgorsze w tym wydaje się to, że duża część ludzi po prostu na to się zgadza i woli siedzieć cicho uznając ,źe inni mają gorzej . Pewnie, że nie brakuje ludzi w gorszej sytuacji ale nigdy nie zrozumiem tej mentalności równania w dół . Jesteśmy firmą aspirującą do najlepszych ("perła biznesu" etc.) a ludziom na start proponujemy stawkę na poziomie minimalnej krajowej to coś tu chyba jest nie tak .

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4759 dnia: Września 01, 2016, 10:26:14 »
Gorący temat z tymi stawkami :) spokojnie panowie, myślę że głównie chodzi o to, że nowy pracownik na zmianach dostaje 1800 zł. stawka podstawowa + dodatek zmianowy. Tylko że zatrudniani na jedną zmianę dostają od razu podstawę większą o ten dodatek zmianowy, czyli ok.2700-2800. Więc powiedzmy sobie szczerze dodatek to ściema !!! Druga sprawa, podwyżki dla tych z mniejszymi stawkami - masakra !!! gdzie tu motywacja do pracy !!!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4760 dnia: Września 01, 2016, 10:27:56 »
A wiesz chociaż jak GUS to liczy? Pocieszę cię, że to wcale nie wygląda tak ładnie jak GUS podaje bo oni mają dosyć specyficzny sposób liczenia tego. Już pomijając to, że podajesz średnie dla przedsiębiorstw a potem marudzisz o stanowiskach robotniczych co zakłamywaniem i tak już dziwnych wyników.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4761 dnia: Września 01, 2016, 11:27:07 »
Gorący temat z tymi stawkami :) spokojnie panowie, myślę że głównie chodzi o to, że nowy pracownik na zmianach dostaje 1800 zł. stawka podstawowa + dodatek zmianowy. Tylko że zatrudniani na jedną zmianę dostają od razu podstawę większą o ten dodatek zmianowy, czyli ok.2700-2800. Więc powiedzmy sobie szczerze dodatek to ściema !!! Druga sprawa, podwyżki dla tych z mniejszymi stawkami - masakra !!! gdzie tu motywacja do pracy !!!

Dziękuje za zrozumienie. O to mi cały czas chodzi, gadanie o potężnym dodatku za zmiany mija się z celem, bo to nie jest żaden dodatek. Dla porównania napiszę coś o sobie, bo już nie chcę przytaczać tutaj nowych, młodych pracowników. Niedługo mi minie 10 lat w ZCH jak pracuje, to do czego doszedłem to 2900 podstawy. Mogłem mieć więcej w tym czasie był kryzys i podwyżki, których nie dostawałem, bo nie znam tego i tamtego, a prace swoją wykonuje, nie choruje, nie spóźniam się itd. Ale dobra pomijam już ten fakt. No i teraz tak, jak słyszę, że ktoś zostaje przyjęty na ranną zmianę z taką stawką jak ja mam po 10 latach pracy w warunkach szkodliwych to mogę chyba się trochę oburzyć? Dodatek wtedy by mnie satysfakcjonował jak byłby naprawdę dodatkiem za to, że pracuje na noc i w święta. Więc mi nie gadajcie o tym dodatku już, bo to denerwuje tylko. A co do sprawy paczek, które też niektórzy wychwalają pod niebiosa (bo przecież u prywaciarza nie ma ich wcale) ok może i ich nie ma, ale tutaj są, a skoro są na to pieniądze i większość załogi wyraziła niechęć to dlaczego ich nie zmienić na coś lepszego?

Walczyć trzeba, skoro uważamy, że jesteśmy w Europie.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4762 dnia: Września 01, 2016, 11:42:49 »
To ciekawe że po 10 latach tyle masz :-) ja mam od Ciebie o 50zł mniej a robie niecałe 4. Koledzy ze zmiany, którzy mają przybliżony staż do Twojego mają po 3300 i to nie jedna osoba a parę z podobnym stażem.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4763 dnia: Września 01, 2016, 11:48:07 »
Moglobyc to spowodowane tym, ze gdy dostawalem umowe na stale nie dostalem podwyzki zadnej. Bo wtedy byl kryzys. Mialbym teraz pare stow wiecej moze.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4764 dnia: Września 01, 2016, 13:05:00 »
A wiesz chociaż jak GUS to liczy? Pocieszę cię, że to wcale nie wygląda tak ładnie jak GUS podaje bo oni mają dosyć specyficzny sposób liczenia tego. Już pomijając to, że podajesz średnie dla przedsiębiorstw a potem marudzisz o stanowiskach robotniczych co zakłamywaniem i tak już dziwnych wyników.
Jak GUS to liczy to zapytaj u źródła ja piszę co podają . Pisząc o stanowiskach robotniczych mam na uwadze nasze podwórko pracujących w ZCH i ich odniesienie do średniej krajowej. Jeśli według Ciebie GUS liczy w to sposób specyficzny i dajmy na to zawyża tą średnią to by znaczyło, źe jako kraj jesteśmy w jeszcze czarniejszej d... a jeśli ją zaniża to....sam odpowiedz sobie na pytanie gdzie ustawia to nas pracujących w Grupie Azoty Police....

Post Merge: Września 01, 2016, 13:18:41
Tylko że zatrudniani na jedną zmianę dostają od razu podstawę większą o ten dodatek zmianowy, czyli ok.2700-2800.
Jeżeli to prawda (czy ktos może to potwierdzic?) to nazywając rzecz po imieniu , należałoby powiedzieć że to draństwo. To chyba rola związków by przyjrzeć się ewentualnym takim praktykom i interweniować ....
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2016, 13:18:41 wysłana przez jorka »

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4765 dnia: Września 01, 2016, 15:04:29 »
Jak GUS to liczy to zapytaj u źródła ja piszę co podają
Ale ja właśnie wiem jak liczy. Dlatego wiem też, że trzeba brać na te kwoty dosyć dużą poprawkę bo są zawyżone. A już na pewno nie możesz liczyć, że na stanowisku robotniczym zarobisz tą średnią bo to wynika z samego sposobu liczenia jej.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4766 dnia: Września 01, 2016, 16:32:29 »

Ale ja właśnie wiem jak liczy. Dlatego wiem też, że trzeba brać na te kwoty dosyć dużą poprawkę bo są zawyżone. A już na pewno nie możesz liczyć, że na stanowisku robotniczym zarobisz tą średnią bo to wynika z samego sposobu liczenia jej.
taaaa,  w największym skrócie -wynagrodzenie dyrektora np. 23 tys moje 3 daje nam pensje po 13 tys.  Statystyka to idealny instrument do wszelakich manipulacji , to jasne. Jednak w skali globalnej nie ma chyba innego instrumentu by robić jakieś zestawienia czy porównania .
Ta średnia krajowa o zawrót głowy raczej nie przyprawia a jednak dla większości jest zwyczajnie nieosiągalna a uważam, że w firmach o dużym stopniu uciążliwości z licznymi zagrożeniami, właśnie tego rzędu kwota zbliżona do tej średniej powinna być wyjściowa.  Tymczasem u nas proponuje się ludziom minimalna stawkę i oczekuje się pelnego zaangażowania .
Czy satysfakcja z pracy ma wynikać głównie z faktu, że się ją ma ?



Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4767 dnia: Września 01, 2016, 18:29:20 »
Wynagordzenie dyrektora 23tyś, aż strach pomyśleć ile prezesa :D tacy nam tą średnią wyrobili.
Druga sprawa Prezydent i Premier zarabia mniej od dyrektora :D
POLSKA

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4768 dnia: Września 01, 2016, 19:14:44 »
Wynagordzenie dyrektora 23tyś, aż strach pomyśleć ile prezesa :D tacy nam tą średnią wyrobili.
Druga sprawa Prezydent i Premier zarabia mniej od dyrektora :D
POLSKA
Gwoli ścisłości nie mam pojęcia ile zarabia dyrektor , podaję tylko przykład jak statystyką można manipulować ....co do Prezydenta czy Premiera to myślę, że obok oficjalnego wynagrodzenia mają masę benefitow (złote karty, samochody mieszkania, cuda-wianki.....)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2016, 19:21:08 wysłana przez jorka »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4769 dnia: Września 01, 2016, 19:27:16 »
Oczywiście, że tak, tak jak miał Jałosiński i jego ekipa, nagrody za 50lat ZCH żal dać było, a każdy już chyba wie jak się świniopas bawił.