Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6888822 razy)

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14265 dnia: Października 09, 2022, 11:59:58 »
Podnoszenie stawki minimalnej zwuastuje nieszczęście masz rację. Ale to będzie problem wielu... Stażowe musi zostać wprowadzone jak najszybciej. Wiem, powtarzam się.

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 940
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14266 dnia: Października 09, 2022, 12:00:10 »
5tys brutto piszecie? Jestem ciekaw czy to jest osiągalne. W Lidlu akurat nie mam znajomych, ale mam w innej sieci i to co jest przedstawiane w internecie nie jest adekwatne z rzeczywistością. Poza tym zdajecie sobie sprawę jak tam trzeba zapieprzać? Dwie nogi, dwie ręce... Chyba do kupienia Harnasia...
To spytaj kogoś, kto pracuje w Lidlu. Byś się zdziwił jak się szanuje pracownika. Ja wiem, że dla zakładowców jakikolwiek wysiłek poza leżeniem w klapeczkach na fotelu to jest zapiernicz, ale świat jest jednak trochę inny.

Post Merge: Października 09, 2022, 12:01:19
Podnoszenie stawki minimalnej zwuastuje nieszczęście masz rację. Ale to będzie problem wielu... Stażowe musi zostać wprowadzone jak najszybciej. Wiem, powtarzam się.
A jak potraktujesz Zdziśka ze stażem 35 lat na zakładach? Dasz mu nagle 35% podwyżki teraz? xD

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14267 dnia: Października 09, 2022, 12:04:24 »
A spytam o ile trafię osobę, która tam pracuje. Mam nadzieję, że powie mi prawdę. Tak jak moja koleżanka z innej bardzo znanej sieci.


Janek, stażowe nie może być większe niż 20% bodajże.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14268 dnia: Października 09, 2022, 12:05:53 »
Podnoszenie stawki minimalnej zwuastuje nieszczęście masz rację. Ale to będzie problem wielu... Stażowe musi zostać wprowadzone jak najszybciej. Wiem, powtarzam się.
Myślałem o tym i tak naprawdę stazowe nic nie zmieni. Powiedzmy 1% rocznie od stawki. Weźmy gościa co ma 5000 i przepracowane 10 lat. To daje 500zl brutto, czyli koło 350 na rękę. Nie jest źle, ale szału nie ma. Jedynym sensownym rozwiązaniem (które nigdy nie będzie wprowadzone) jest uczciwe i przede wszystkim JASNE wynagradzanie za umiejętności i zaangażowanie. Wystarczyłoby stworzyć "tabele podwyżek" czy nie wiem jak to nazwać. Zdasz uprawnienia na to i na to, zwiększają ci się obowiązki - obligatoryjnie powiedzmy 200. Nauczysz się nowego stanowiska i zdasz egzamin na to stanowisko - powiedzmy 100 od stanowiska. Oczywiście kwoty przykładowe, żeby nikt się nie oburzył zaraz. A tak to ja słyszę "a po co ja mam się uczyć czegoś nowego jak mi tylko dołożą obowiązków, a nic za to nie dostanę". Sam żałuję, że w swoim wolnym czasie latałem i uczyłem się stanowisk itd bo nie dostałem za to ani grosza, a obowiązków dołożyli bo "idź zrób bo ty umiesz/masz papier". Drugi raz tego błędu bym nie popełnił, no ale już za późno. A stazowe będzie premiowalo ludzi którzy długo pracują, a niekoniecznie tych którzy dobrze pracują/dużo umieją.

Post Merge: Października 09, 2022, 12:09:43
(co przypomina ustrój w którym na szczęście nie dane mi było zbyt długo żyć. "czy się stoi czy się leży".) A to z kolei ściągnie do zakładu ludzi którzy chcą sobie przejechać bez wysiłku do emerytury, bez zaangażowania i nauki. A to z koleo doprowadzi do poważnych problemów (już takie są) z brakiem wiedzy i doswiadczenia, bo "starzy" którym się chciało i dużo umieli już poszli na emeryturę, młodym się nie chce, bo widzą co się dzieje, a "średni" co bardziej ogarnięci po prostu uciekają z tej firmy, bo za wiedzę i zaangażowanie inne firmy po prostu płacą 💁🏻‍♂️
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2022, 12:09:43 wysłana przez Rasowy_Aparatowy »

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 940
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14269 dnia: Października 09, 2022, 12:10:05 »
A spytam o ile trafię osobę, która tam pracuje. Mam nadzieję, że powie mi prawdę. Tak jak moja koleżanka z innej bardzo znanej sieci.


Janek, stażowe nie może być większe niż 20% bodajże.
Czyli Zdzichu nagle 20% podwyżki ma dostać? xD
Jak Wy tu żebracie o głupie 300 zł.

Podnoszenie stawki minimalnej zwuastuje nieszczęście masz rację. Ale to będzie problem wielu... Stażowe musi zostać wprowadzone jak najszybciej. Wiem, powtarzam się.
Myślałem o tym i tak naprawdę stazowe nic nie zmieni. Powiedzmy 1% rocznie od stawki. Weźmy gościa co ma 5000 i przepracowane 10 lat. To daje 500zl brutto, czyli koło 350 na rękę. Nie jest źle, ale szału nie ma. Jedynym sensownym rozwiązaniem (które nigdy nie będzie wprowadzone) jest uczciwe i przede wszystkim JASNE wynagradzanie za umiejętności i zaangażowanie. Wystarczyłoby stworzyć "tabele podwyżek" czy nie wiem jak to nazwać. Zdasz uprawnienia na to i na to, zwiększają ci się obowiązki - obligatoryjnie powiedzmy 200. Nauczysz się nowego stanowiska i zdasz egzamin na to stanowisko - powiedzmy 100 od stanowiska. Oczywiście kwoty przykładowe, żeby nikt się nie oburzył zaraz. A tak to ja słyszę "a po co ja mam się uczyć czegoś nowego jak mi tylko dołożą obowiązków, a nic za to nie dostanę". Sam żałuję, że w swoim wolnym czasie latałem i uczyłem się stanowisk itd bo nie dostałem za to ani grosza, a obowiązków dołożyli bo "idź zrób bo ty umiesz/masz papier". Drugi raz tego błędu bym nie popełnił, no ale już za późno. A stazowe będzie premiowalo ludzi którzy długo pracują, a niekoniecznie tych którzy dobrze pracują/dużo umieją.
Uwielbiam te wymyślanie procedur w tych komunistycznych kołchozach. xD W notmalnej firmie szef po prostu by dał podwyżkę pracownikowi, żeby nie odszedł, jak by mu zależało, albo stwierdziłby, że mu się należy. A tutaj jakieś tabelki, widełki, automaty itp. Skansen. Zaorać, zasiać i zebrać. Koniecznie na wolnym rynku.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14270 dnia: Października 09, 2022, 12:10:27 »
Podwyższanie minimalnej podwyższa koszty usług, towarów itd. Port w Szczecinie informuje o napływie tanich nawozów, mocznika. Do tego niedawne deklaracje ministra rolnictwa wpływają na oczekiwanie przez rolników na obniżkę cen nawozów.

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14271 dnia: Października 09, 2022, 12:12:24 »
Ma to sens, ale będzie to też krzywdzące dla tych, którzy z pewnych przyczyn zdrowotnych nie mogą zrobić jakiegoś kursu. Wiesz jak trudno zrobić np ustawiacza czy manewrowego, tam trzeba mieć 100% zdrowia. Ale umówmy się, że podwyżki za kursy + stażowe i wszyscy są szczęśliwi xD

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14272 dnia: Października 09, 2022, 12:21:12 »
Ma to sens, ale będzie to też krzywdzące dla tych, którzy z pewnych przyczyn zdrowotnych nie mogą zrobić jakiegoś kursu. Wiesz jak trudno zrobić np ustawiacza czy manewrowego, tam trzeba mieć 100% zdrowia. Ale umówmy się, że podwyżki za kursy + stażowe i wszyscy są szczęśliwi xD
Wiem też, że za ustawiacza/manewrowego mieli obiecane podwyżki których nie dostali od bodajże 9 czy 10 miesięcy od skończenia kursu XD. Z całym szacunkiem, ale jak ktoś nie ma zdrowia do robienia kursów to po prostu nie dostanie podwyżki i niech zajmuje się tym na co mu zdrowie pozwala. Idąc tym tokiem myślenia ja mam zarabiac tyle samo co ktoś komu geny nie dały wystarczającej inteligencji żeby np zrobił studia albo coś innego? Idąc dalej - to ja mam robić kursy i dostawać dodatkowe obowiązki, a ktoś będzie robił mniej za taką samą kasę bo nie ma zdrowia? Przecież to paranoja

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14273 dnia: Października 09, 2022, 12:24:22 »
W ZUZP jest napisane, że za nabycie uprawnień kończących się egzaminem państwowym można pracownika przeszeregować. Kilka lat temu (18 czy 19) za ustawiacza/manewrowego osoby dostały podwyżki. Sprawdzałam

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14274 dnia: Października 09, 2022, 12:25:37 »
A spytam o ile trafię osobę, która tam pracuje. Mam nadzieję, że powie mi prawdę. Tak jak moja koleżanka z innej bardzo znanej sieci.


Janek, stażowe nie może być większe niż 20% bodajże.
Czyli Zdzichu nagle 20% podwyżki ma dostać? xD
Jak Wy tu żebracie o głupie 300 zł.

Podnoszenie stawki minimalnej zwuastuje nieszczęście masz rację. Ale to będzie problem wielu... Stażowe musi zostać wprowadzone jak najszybciej. Wiem, powtarzam się.
Myślałem o tym i tak naprawdę stazowe nic nie zmieni. Powiedzmy 1% rocznie od stawki. Weźmy gościa co ma 5000 i przepracowane 10 lat. To daje 500zl brutto, czyli koło 350 na rękę. Nie jest źle, ale szału nie ma. Jedynym sensownym rozwiązaniem (które nigdy nie będzie wprowadzone) jest uczciwe i przede wszystkim JASNE wynagradzanie za umiejętności i zaangażowanie. Wystarczyłoby stworzyć "tabele podwyżek" czy nie wiem jak to nazwać. Zdasz uprawnienia na to i na to, zwiększają ci się obowiązki - obligatoryjnie powiedzmy 200. Nauczysz się nowego stanowiska i zdasz egzamin na to stanowisko - powiedzmy 100 od stanowiska. Oczywiście kwoty przykładowe, żeby nikt się nie oburzył zaraz. A tak to ja słyszę "a po co ja mam się uczyć czegoś nowego jak mi tylko dołożą obowiązków, a nic za to nie dostanę". Sam żałuję, że w swoim wolnym czasie latałem i uczyłem się stanowisk itd bo nie dostałem za to ani grosza, a obowiązków dołożyli bo "idź zrób bo ty umiesz/masz papier". Drugi raz tego błędu bym nie popełnił, no ale już za późno. A stazowe będzie premiowalo ludzi którzy długo pracują, a niekoniecznie tych którzy dobrze pracują/dużo umieją.
Uwielbiam te wymyślanie procedur w tych komunistycznych kołchozach. xD W notmalnej firmie szef po prostu by dał podwyżkę pracownikowi, żeby nie odszedł, jak by mu zależało, albo stwierdziłby, że mu się należy. A tutaj jakieś tabelki, widełki, automaty itp. Skansen. Zaorać, zasiać i zebrać. Koniecznie na wolnym rynku.
Jak sam zauważyłeś to jest "kołchoz", "szef" czyli personalnie dyrektor zasobów ludzkich ma pod sobą jakieś 1500 osób. Na jakiej podstawie ma dawać osobiście podwyżki każdemu? Na podstawie fajnego imienia/nazwiska? Bo na takie zapoznanie się z pracownikiem mu starczy czasu xD. W firmie gdzie szef ma kilkanaście, kilkadziesiąt osób pod sobą to by zdało egzamin, spoko, bo każdego zna i w miarę widzi jak pracuje. Tutaj to nie zadziała. Poza tym umówmy się XD za zrobienie uprawnień które powiększają twoje kwalifikacje i zwiększają zakres obowiązków podwyżka należy się jak psu buda XD a nie ze oni ci dają skierowanie na kurs który ci się nie przyda w żadnej innej firmie po tym, każą podpisać lojalkę że przez ileś czasu będziesz pracował i się nie zwolnisz, dokładają ci obowiązków, a nie dają ci za to żadnej kasy i "ciesz się ze ci firma kurs zrobiła". No zajebsicie mi w innej firmie potrzebna np obsługa taśmociągów XD. Chyba jak się zwolnię to opiszę swoją historię pod nazwiskiem normalnie to ludzie zobaczą jakie się tam cyrki dzieją XD

Post Merge: Października 09, 2022, 12:27:55
W ZUZP jest napisane, że za nabycie uprawnień kończących się egzaminem państwowym można pracownika przeszeregować. Kilka lat temu (18 czy 19) za ustawiacza/manewrowego osoby dostały podwyżki. Sprawdzałam
Pani Aniu, z całym szacunkiem - "jest napisane", "można", a rzeczywistość swoje. Ja wiem ile ja zrobiłem uprawnień zakończonych egzaminem państwowym UDT (4 różne oddzielne uprawnienia, wszystkie robione u nas w firmie, wszystkie zakończone egzaminem UDT, wszystkie zwiększające zakres moich obowiązków) i nie dostałem ANI JEDNEJ podwyżki z tego tytułu. Co do ustawiacza nie wiem jak jest w tej chwili, ale niedawno ludzie czekali grubo ponad pół roku i podwyżek nie było.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2022, 12:27:55 wysłana przez Rasowy_Aparatowy »

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 940
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14275 dnia: Października 09, 2022, 12:35:43 »
Pani Ania zaraz Cie postraszy, żebyś nie wyjawiał tajemnic spółki. xD

Post Merge: Października 09, 2022, 12:51:38
szef" czyli personalnie dyrektor zasobów ludzkich ma pod sobą jakieś 1500 osób. Na jakiej podstawie ma dawać osobiście podwyżki każdemu?
Na podstawie opinii mistrza/brygadzisty/kierownika ?
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2022, 12:51:38 wysłana przez Jan z nerką »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14276 dnia: Października 09, 2022, 13:17:50 »
Pani Ania zaraz Cie postraszy, żebyś nie wyjawiał tajemnic spółki. xD

Post Merge: [time]Październik 09, 2022, 12:51:38 [/time]
szef" czyli personalnie dyrektor zasobów ludzkich ma pod sobą jakieś 1500 osób. Na jakiej podstawie ma dawać osobiście podwyżki każdemu?
Na podstawie opinii mistrza/brygadzisty/kierownika ?
To już prędzej. Ale wtedy z kolei niby kolesiostwo wchodzi. Nie mówiąc już o przypadkach "XXX może nie robi dobrze ale on ma dzieci i kredyt to mu damy podwyżkę"💁🏻‍♂️

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 940
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14277 dnia: Października 09, 2022, 13:20:47 »
Pani Ania zaraz Cie postraszy, żebyś nie wyjawiał tajemnic spółki. xD

Post Merge: [time]Październik 09, 2022, 12:51:38 [/time]
szef" czyli personalnie dyrektor zasobów ludzkich ma pod sobą jakieś 1500 osób. Na jakiej podstawie ma dawać osobiście podwyżki każdemu?
Na podstawie opinii mistrza/brygadzisty/kierownika ?
To już prędzej. Ale wtedy z kolei niby kolesiostwo wchodzi. Nie mówiąc już o przypadkach "XXX może nie robi dobrze ale on ma dzieci i kredyt to mu damy podwyżkę"💁🏻‍♂️
Dlatego tylko P R Y W A T Y Z A C J A

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14278 dnia: Października 09, 2022, 13:34:23 »
Pani Ania zaraz Cie postraszy, żebyś nie wyjawiał tajemnic spółki. xD

Post Merge: [time]Październik 09, 2022, 12:51:38 [/time]
szef" czyli personalnie dyrektor zasobów ludzkich ma pod sobą jakieś 1500 osób. Na jakiej podstawie ma dawać osobiście podwyżki każdemu?
Na podstawie opinii mistrza/brygadzisty/kierownika ?
To już prędzej. Ale wtedy z kolei niby kolesiostwo wchodzi. Nie mówiąc już o przypadkach "XXX może nie robi dobrze ale on ma dzieci i kredyt to mu damy podwyżkę"💁🏻‍♂️
Dlatego tylko P R Y W A T Y Z A C J A
Dla mnie jak najbardziej

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 940
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14279 dnia: Października 09, 2022, 13:59:51 »
Pani Ania zaraz Cie postraszy, żebyś nie wyjawiał tajemnic spółki. xD

Post Merge: [time]Październik 09, 2022, 12:51:38 [/time]
szef" czyli personalnie dyrektor zasobów ludzkich ma pod sobą jakieś 1500 osób. Na jakiej podstawie ma dawać osobiście podwyżki każdemu?
Na podstawie opinii mistrza/brygadzisty/kierownika ?
To już prędzej. Ale wtedy z kolei niby kolesiostwo wchodzi. Nie mówiąc już o przypadkach "XXX może nie robi dobrze ale on ma dzieci i kredyt to mu damy podwyżkę"💁🏻‍♂️
Dlatego tylko P R Y W A T Y Z A C J A
Dla mnie jak najbardziej
Ale wtedy armia pasożytów i świń straci koryto.