Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Likwidacja podzielników w leningradach  (Przeczytany 38791 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 27, 2012, 22:36:15 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
rbk ma rację, nikt nie musi wpuszczać.

Rozwiazań jest wiele. Można zaplombować śrubunki, tak jak jest to robione na przyłączach gazowych lub wodomierzach.  ;D

Nil

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 28, 2012, 10:34:50 »
Ja mam zawory, jednak zgłosiłem to do spółdzielni wcześniej. Przszli i założyli plomby. Zwrot mam zawsze bo nie przegrzewam mieszkania ale też i nie marznę. Widocznie mam dobry układ mieszkania.

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 28, 2012, 19:03:04 »
Cytat: "piotr S"
Cytat: "Kryst13"
Zrobiłem rachunek sumienia CO z ubiegłego sezonu grzewczego:

 i jestem za podzielnikami. Ewentualnie zgodziłbym się na roczny eksperyment z nieuwzględnianiem pomiarów podzielników, ale nie z demontażem.



Wg mnie super pomysł!!!!!!! Jestem osobiście za podzielnikami tylko dlatego, że nie odkręcam zaworów NIGDY (tzn od 5 lat jak mieszkam w leningradach nie odkręcałam ich bo mam temperature w granicach 19-22) I mi to pasuje. po co mam płacić za innych. Ale na próbę bym się chętnie zgodziła ponieważ nie wiem jak to jest bez podzielników a widzę, że jest sporo zwolenników tej metody i mogłabym się też sama o tym przekonać.

A najdziwniejsze jest to, że nie odkrecając grzejników miałam dopłate 200zł... Może metoda bez podzielników okazała by się dla mnie lepsza?

A wiadomo wogóle czy wpłyneła wystarczająca ilość wniosków do spółdzielni? Bo do końca lutego był czas... Coś wiadomo w  tej sprawie?
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 28, 2012, 19:24:25 »
Cytat: "rbk"
Wywarzają drzwi? Wchodzą i sprawdzają?

Masz dwa terminy odczytu. Po drugim, lub po odmowie, liczą z ryczałtu.
Cytat: "palana"
na próbę bym się chętnie zgodziła ponieważ nie wiem jak to jest bez podzielników

Zgodnie z regulaminem masz prawo złożyć wniosek o zmianę systemu naliczania opłat za c o.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 28, 2012, 20:31:57 »
Cytat: "cooker"
Masz dwa terminy odczytu. Po drugim, lub po odmowie, liczą z ryczałtu.


Do tego czasu każdy założy 50 grzejników (na ten drugi termin)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 29, 2012, 11:24:31 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
W moim przypadku wystarczy mała przeróbka instalacji, aby móc opomiarować mieszkanie jednym takim licznikiem. Już to rozważałem.

A u innych?

Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Wykidajło"
No i nie zapominaj o odizolowaniu termicznym poszczególnych mieszkań. Dwa stopnie różnicy na termometrze widać w rachunkach bardzo wyraźnie.

Ja ściany mam izolowane zewnętrznie (ocieplenie budynku), a o podłodze i suficie pomyślałem kilka lat temu, gdy robiłem remont mieszkania i rozważałem własne metody jego ogrzewania.

Nie wierzę, że nie zauwazyłeś i nie zrozumiałeś pogrubionego :)

Cytat: "Wojtek Dudek"
Łatwiej byłoby jednak odciąć mieszkanie od sieci niż przekonać kilkudziesięciu sąsiadów. Wiesz jak to jest w tym kraju z przekonywaniem innych do swoich racji. I to niezależnie od tego, czy się sprawdzają czy nie.

Masz sąsiadów, do których nie przemawia wizja płacenia za ogrzewanie 200 zamiast 1200 zł rocznie? To współczuję.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 29, 2012, 14:35:26 »
Cytat: "Wykidajło"
A u innych?

U innych jest podobnie bo to ten sam układ mieszkań i ten sam rozkład pinów grzewczych.

Cytat: "Wykidajło"
Nie wierzę, że nie zauwazyłeś i nie zrozumiałeś pogrubionego

Zauważyłem. Dlatego napisałem o podłodze i suficie, ponieważ w moim przypadku są to elementy o największej powierzchni, które oddzielają mnie od innych mieszkań.

Cytat: "Wykidajło"
Masz sąsiadów, do których nie przemawia wizja płacenia za ogrzewanie 200 zamiast 1200 zł rocznie? To współczuję.

Wiesz. Każdy ma inne potrzeby w tym zakresie, dlatego to co korzystne dla jednego może okazać się niekorzytstne dla drugiego. Jeden lubi 20-21 stopni ciepła, innemu 26-28 jest jeszcze mało a to sprawia, że rachunek korzyści będzie dla każdego inny.

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 29, 2012, 20:50:11 »
Już drugi sezon jestem bez podzielników  zwrot za pierwszy 40 %  sąsiedzi oczywiście też mieli zwroty w podobnej wysokości Po pierwszym rozliczeniu byliśmy zaskoczeni i szczęśliwi Mieszkam na starych policach . podzielniki to oszustwo

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 03, 2012, 14:14:38 »
Cytat: "KRET"
a ja mimo tego ze grzeje doplacam 1000 zł i jest zimno, pojawił sie grzyb.. jaka tu sprawiedliwość.. PODZIELNIKI PRECZ!!!


Gdzie tak masz? Na jakiej ulicy? Dobrze ocieplony blok? 1000zł to bardzo dużo, aż się nie chce wierzyć ;)