Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] Klęska Polic XXI  (Przeczytany 38506 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 01, 2012, 20:31:53 »
Cytat: "ak"
Na mój głos (w ewentualnych wyborach), nie ma Pan co liczyć.

Po pierwsze – nie przypominam sobie abym gdzieś tu zabiegał o jakiekolwiek głosy.
Po drugie – ja w życiu mam o wiele pożyteczniejsze rzeczy do robienia niż uzależnianie się za czyjeś głosy.
Po trzecie – człowiek z dyplomem powinien umieć dostrzec w mojej wypowiedzi ripostę do aluzji wykidajły.
Po czwarte – praca inżyniera może być, wyczerpująca, męcząca, konstruktywna ale rzadko lub wcale nie jest harówką.
Po piąte – możesz swój głos oddać na wykidajłę, który uważa pracowników fizycznych za pasożytów czerpiących korzyści z pracy inżynierów.
Po szóste – zarówno wśród inżynierów jak wśród pracowników fizycznych są obiboki.
Po siódme – wartość dyplomu wyższej uczelni bez skrupułów ocenił sam wykidajło tu:
Cytat: "Wykidajło"
ja wolałbym, aby nigdy nie operował mnie lekarz, który medycynę kończył zaocznie lub wieczorowo.

Po ósme – uwzględniając powyższe nie rozumiem Twojego obruszenia moją ripostą, skierowaną nie do Ciebie.
Po ostatnie – Twój głos należy do Ciebie i możesz robić z nim co chcesz, to Twoje niezbywalne prawo.
Pozdrawiam i życzę przemyślanego głosowania!  ;D

Cytat: "Wykidajło"
Wiesz, ja jednak wolę choćby absolwenta technikum rolniczego, który zamiast łazić za pługiem podepnie toto do traktora i siądzie za kierownicą.

Na wsi potrafią to już dzieci z podstawówki, dobrze też wiedzą, że do zbierania plonów nie jest potrzebny dyplom.

Cytat: "Wykidajło"
I objawia się to tym, że pracę inżyniera nazywasz niby harówką?

W mojej klasyfikacji, termin harówka to określenie pasujące do bardzo ciężkiej pracy fizycznej, najczęściej spotykanej w akordzie, na budowach, w kopalniach itd.

Cytat: "Wykidajło"
Jest, tłumaczyłem. Zbyt zawile? To spróbujmy inaczej

Ile byś nie liczył i co byś nie wyliczył to powinieneś wiedzieć, że inni też potrafią liczyć.  Dlatego nikt i nigdy nie wynalazł w tym zakresie idealnego rozwiązania. Dla mnie jedynym prawdziwie sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby takie, gdyby państwo w ogóle nie pobierało składek i nie zabezpieczało emerytur a troskę i obowiązek zapewnienia ich pozostawiło mnie samemu. Wtedy nikt nie miałby do mnie żalu o to, kiedy na nią przejdę i ile ona będzie wynosiła.

saga

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 01, 2012, 21:00:08 »
Cytat: "Wojtek Dudek"

Cytat: "Wykidajło"
Wiesz, ja jednak wolę choćby absolwenta technikum rolniczego, który zamiast łazić za pługiem podepnie toto do traktora i siądzie za kierownicą.

Na wsi potrafią to już dzieci z podstawówki, dobrze też wiedzą, że do zbierania plonów nie jest potrzebny dyplom.

I pewnie dlatego właśnie na wsiach jest najwięcej ciężkich wypadków wśród dzieci. To chyba jednak za droga szkoła...

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 01, 2012, 21:25:26 »
Cytat: "ak"
Na mój głos (w ewentualnych wyborach), nie ma Pan co liczyć.


No jasne. Lepiej zagłosować na takich, którzy nie mają żadnych poglądów, nie rozmawiają i nie dyskutują ze swoim przyszłym elektoratem, albo po prostu nawet nie potrafią sklecić kilku zdań na forum :jupi:
Doceńcie to, że tacy ludzie jak Wojtek i Grzesiek uczestniczą w forumowych dyskusjach, bo wymaga to naprawdę dużej odwagi. I jest to przejaw szacunku dla swoich wyborców. Wolicie tych którzy biorą diety i mają Was w .........???No to gratuluję podejścia do tematu i rozumienia demokracji.
pozdrawiam sekator
PS Pomimo, że jestem z innej opcji, to potrafię dostrzec zaangażowanie i wartość swoich politycznych konkurentów. Skoro ja to potrafię, myślę że innym przyjdzie to dużo łatwiej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 02, 2012, 11:57:08 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
A Twoim zdaniem to, że ktoś zaczął płacić składki mając lat 30, oznacza, że wcześniej się obijał?

Nauka to nie wszystko. Są to większości osoby, które do tego wspólnego worka zaczynały wpłacać zbyt późno. Może sądzili, że nauka i studia gwarantują otrzymanie lukratywnej posady.

Bardzo zdrowa motywacja. Ty pracujesz dla dobra narodu?
Cytat: "speedbax"
Osoby ciężko pracujące i jednocześnie uczące się, a takich jest sporo, w znacznie większym stopniu zapracowały sobie na stażową emeryturę.

To są wyjątki. Większość osób podejmujących pracę wcześnie robiła to nie dlatego, że musiała, tylko dlatego, że uznała to z jakiegoś powodu za lepsze dla siebie. I ja nie uważam, że to coś złego. Natomiast nie widzę żadnego powodu, żeby je za to premiować.
Cytat: "speedbax"
Nie można wszystkich traktować jednakowo, dlatego sprawa emerytur powinna być rozpatrywana indywidualnie w oparciu oczywiście o zdrowe zasady.

"Wypłata po 40 latach stażu" niezależnie od tego, czy ktoś ciężko pracował i dużo wpłacał do ZUS, czy miał fikcyjny etat z minimalną możliwą składką, to Twoim zdaniem indywidualne podejście czy zdrowe zasady?
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Ale ja nie mówię o tym, ile wyciąga, tylko o tym, ile wkłada do wspólnego worka.

Przecież to logiczne, dużo wyciąga, to i dużo wkłada, dziś w dwie listy płac nikt się już nie bawi.

Oczywiście, że się nie bawi. Są prostsze i lepsze metody, na dodatek legalne. Według GUS w 2011 r. w samych Policach (w mieście) 743 osoby miały zarejestrowaną działalność gospodarczą w branży motoryzacyjnej (handel, naprawa). Mamy kilka sklepów z częściami i pojazdami, kilka szrotów, załóżmy, że ze 200-300 osób zajmuje się sprowadzaniem aut na zamówienie (wątpię, aby była ich setka). Czy sądzisz, że w Policach istnieje kilkaset warsztatów samochodowych?


Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Wykidajło"
Wiesz, ja jednak wolę choćby absolwenta technikum rolniczego, który zamiast łazić za pługiem podepnie toto do traktora i siądzie za kierownicą.

Na wsi potrafią to już dzieci z podstawówki, dobrze też wiedzą, że do zbierania plonów nie jest potrzebny dyplom.

Kiedyś rolnicy się cieszyli z urodzaju i martwili nieurodzajem. Potem przyszli komuniści i wmówili im, że dyplomy i szkoły do zbierania plonów nie są potrzebne. I nadal im to wmawiają. Efekt jest taki, że teraz rolnicy martwią się i urodzajem, i nieurodzajem. Bo umieją siać i zbierać, ale zarabiać na swojej pracy już nie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 02, 2012, 13:14:45 »
Cytat: "Wykidajło"
Bardzo zdrowa motywacja. Ty pracujesz dla dobra narodu?


Zdrowa motywacja powiadasz... No tak, ale każdy ma prawo do własnego zdania. Czy pracuję dla dobra narodu? Myślę, że w dużej części tak. Korzyść z mojej pracy płynie w bardzo wiele stron.

Cytat: "Wykidajło"
To są wyjątki. Większość osób podejmujących pracę wcześnie robiła to nie dlatego, że musiała, tylko dlatego, że uznała to z jakiegoś powodu za lepsze dla siebie. I ja nie uważam, że to coś złego. Natomiast nie widzę żadnego powodu, żeby je za to premiować.


Nie zgadzam się, to nie są wyjątki, takich osób jest bardzo wiele, wybór takiej drogi można uzasadnić tym, że w dużym stopniu podnosi ona szansę na znalezienie dobrej pracy. Wielu przedsiębiorców chętniej zatrudni osoby po studiach wieczorowych/zaocznych zwracając uwagę na doświadczenie zawodowe podparte wykształceniem. Poza tym takie osoby są zazwyczaj bardziej elastyczne.

Cytat: "Wykidajło"
"Wypłata po 40 latach stażu" niezależnie od tego, czy ktoś ciężko pracował i dużo wpłacał do ZUS, czy miał fikcyjny etat z minimalną możliwą składką, to Twoim zdaniem indywidualne podejście czy zdrowe zasady?


To, że ktoś dawał się dymać nie jest moją winą, to są dziury w prawie pracy. Tutaj należałoby ograniczać patologię o której wspomniałeś.

Cytat: "Wykidajło"
Mamy kilka sklepów z częściami i pojazdami, kilka szrotów, załóżmy, że ze 200-300 osób zajmuje się sprowadzaniem aut na zamówienie (wątpię, aby była ich setka). Czy sądzisz, że w Policach istnieje kilkaset warsztatów samochodowych?


Mnie nie chodziło o prywatnych przedsiębiorców tylko o osoby zatrudnione na etacie mechanika/elektryka/mechatronika, oraz o to, jakie składki odprowadzają za nich pracodawcy (to porównanie do tego inżyniera, co niby będzie odprowadzał krocie do ZUS-u). Poza tym rozmawiamy o systemie ogólnopolskim, a nie o sytuacji lokalnej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 02, 2012, 14:20:18 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Bardzo zdrowa motywacja. Ty pracujesz dla dobra narodu?


Zdrowa motywacja powiadasz... No tak, ale każdy ma prawo do własnego zdania.

?!?!?!
Jeżeli naprawdę uważasz, że czymś nagannym jest podwyższanie kwalifikacji tylko po to, by lepiej zarabiać, to nie ma sensu, abyśmy sobie nadal marnowali nawzajem czas.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 02, 2012, 15:29:50 »
Cytat: "Wykidajło"
?!?!?!
Jeżeli naprawdę uważasz, że czymś nagannym jest podwyższanie kwalifikacji tylko po to, by lepiej zarabiać, to nie ma sensu, abyśmy sobie nadal marnowali nawzajem czas.


Źle mnie zrozumiałeś, czysta nauka/studia wg. mnie nie jest podwyższaniem kwalifikacji. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że aby lepiej zarabiać należy rozszerzać swoją wiedzę odpowiednio ją dokumentując. Najlepiej na mocnej podbudowie doświadczenia zawodowego. Teoria jest ważna, jednak to, czy ktoś będzie więcej zarabiał, zależy również od wielu innych czynników - bezbłędna analiza, trafne decyzje, umiejętność przewidywania i wiele, wiele innych, których na studiach nie uczą. Dlatego motywacja: "skończę studia, by dobrze zarabiać", zdrowa nie jest, poza tym takie myślenie, jest mocno oderwane od rzeczywistości.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 02, 2012, 20:07:41 »
Cytat: "speedbax"
Dlatego motywacja: "skończę studia, by dobrze zarabiać", zdrowa nie jest, poza tym takie myślenie, jest mocno oderwane od rzeczywistości.

Jeszcze raz: motywacja, nie kalkulacja. Nie chodzi o szansę na to, że rachuby okażą się trafione, tylko o to, czy podejście jest uczciwe.
Moim zdaniem chore to jest podejście "skończę studia medyczne, chociaż tego nie znoszę, a lubię grzebać w samochodach - ale kraj potrzebuje lekarzy" albo "będę rolnikiem bez matury, chociaż chciałbym skończyć prawo - bo jesteśmy chłopami z dziada pradziada".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Klęska Polic XXI
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 02, 2012, 20:21:13 »
Ok, trochę inaczej rozumuję pewne kwestie, jednak w tym przypadku zgadzam się z Tobą całkowicie.