Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jak jeździć po Szczecinie?  (Przeczytany 28134 razy)

Krzysiek988

  • Gość
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 09, 2011, 17:48:31 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "rbk"
Podałeś dobry przykład, brakuje "dodatkowego pasa".


Co w zadnym wypadku nie usprawiedliwia lamania przepisow, ominac mozemy, czemu nie, ale na skrzyzowaniu patrzac jednoczesnie w prawe lusterko, a nie wyprzedzac wzystkich prawym pasem przeznaczonym wylacznie do skretu w prawo.


Zgadzam z tym. Tych skręcających dałoby radę ominąć delikatnie prawą stroną i to wcale nie trzeba było zmieniać pasa na prawy. Po drugie nie zawsze tam każdy skręca w lewo i wiele razy widziałem że pasem do jazdy prosto można było jechać a mimo to znajdą się wariaci jadący jak na złamanie karku do końca prawym pasem by zdążyć przed zmianą świateł i na przystanku zmieniają pas. A tam szkoła, Kiosk sporo ludzi zwłaszcza w szczytach porannym i popołudniowym,powodują duże zagrożenie takimi manewrami. Po 3 widziałem kolizję gdzie jechał obok mnie taki artysta starym Renault Clio i jadąc tym pasem BUS wjechał w wyjeżdżającego z Hożej gostka ( nie pamiętam czym jechał) gdyby jechał za mną to Gościu nie miał by wydatków :razz: Ja za to dojechałem bezboleśnie..


Pozdro :)

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 09, 2011, 18:28:50 »
Dość cwaniactwa !!!! Dziś Sczeciniak (ZSxxxxxx) wyladował na barierce!!.Nie wpuściłem cwaniaka!!!
Jak jeszcze jakiś mi się będzie wciskał cwaniaczek to spycham.
Tak się utarło ze cwaniacy wciskają sie w kolejkę na Szosie Polskiej lub Hożej.
Za nic maj kierowców którzy kulturalnie i grzecznie jadą w ogonku, a cwaniaczki wciskają się.
To juz plaga .Ja wypowiadam im wojnę boki mam solidne wiec nie wpuszczę niech wali odszkodowanie i remont z jego konta,
Ciekawe jak Koledzy w snujący sie grzecznie w ogonku reagują na takie cwaniactwo.
Jak jest wasza opinia.Może (ale czy wolno pytanie do KUBY) podawać tu Nr. rejestracyjny tych cwaniaczków??
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 09, 2011, 18:49:36 »
Taki ''miszczu'' ma w d... innych, przecież jemu się spieszy. Mickd gdybym nie miał daleko do pracy to nie miałbym skrupułów, bo kretynów nie brakuje.. Szczególnie na Gdanskiej w godzinach szczytu.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 09, 2011, 19:12:17 »
TrzebieżCITY

Nie tylko na Gdańskiej .Trzeba tępić to cwaniactwo!! Skoro nasza Policja palę na to kładzie, woli nieletnie legitymować bo nic nie zrobią im .
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 09, 2011, 19:13:50 »
Cytat: "Mickd"
Dość cwaniactwa !!!! Dziś Sczeciniak (ZSxxxxxx) wyladował na barierce!!.Nie wpuściłem cwaniaka!!!
Jak jeszcze jakiś mi się będzie wciskał cwaniaczek to spycham.
Tak się utarło ze cwaniacy wciskają sie w kolejkę na Szosie Polskiej lub Hożej.
Za nic maj kierowców którzy kulturalnie i grzecznie jadą w ogonku, a cwaniaczki wciskają się.
To juz plaga .Ja wypowiadam im wojnę boki mam solidne wiec nie wpuszczę niech wali odszkodowanie i remont z jego konta,
Ciekawe jak Koledzy w snujący sie grzecznie w ogonku reagują na takie cwaniactwo.
Jak jest wasza opinia.Może (ale czy wolno pytanie do KUBY) podawać tu Nr. rejestracyjny tych cwaniaczków??
Pozdrawiam


Pytanie gdzie na Szosie tak robisz? Chodzi o te zamknięte odcinki? Bo na Hożej to rozumiem, ja tam puszczam jedynie ludzi na obcych blachach, wiadomo, może nie zauważyć znaku or sth, a złamanie go to nie jest jakaś wielka tragedia.

Ale jeśli robisz tak np. na Sczanieckiej koło Gontynki w kierunku Polic gdy Ty, wraz z innymi stoisz grzecznie na prawym pasie, a ja korzystam z wolnego lewego i jadę nim do końca i nie chcesz mnie puścić to jesteś najzwyklejszy burak nie mający pojęcia o jeździe na suwak.

Mam jednak nadzieję, że się mylę. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 09, 2011, 19:41:12 »
Gdyby w Polsce obie strony kierowców (Ci potulni jadący prawym pasem i Ci wciskający się czasem na chama) znali zasady jazdy na suwak nie byłoby problemu, ale tak obie strony są winne. Ci, którzy nie wpuszczają i Ci, którzy wciskają się jako drugie, czy trzecie auto za wpuszczonym kolegą z przodu.
Można o tym dyskutować, ale w dziale MOTORYZACJA - to nie ma nic wspólnego z remontem Szosy Polskiej!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 09, 2011, 19:44:00 »
KrP, ale jazda na suwak ma sens tylko jeśli za zwężeniem auta jadą. Bo jeśli one tam i tak stoją to jazda tak daleko jak się da kończącym się pasem jest dla mnie przejawem buractwa. Po to pas się kończy przez jakiś odcinek aby z niego korzystać. A nie gonić aż mało się na barierkach nie zatrzymasz. No i wypadałoby zamiar zmiany pasa sygnalizować bo czasami ciężko z tym bywa.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 09, 2011, 19:47:28 »
KrP

Kierunek Szczecin ,Ul.Bogumińska obok stacji Orlen. Koniec przed barierka.
Widzę w lusterku jak od początku się pcha po prawym pasie ( nie wyjeżdżał ze stacji paliw)
A co do Gontyny to masz racje ,również obca rejestracja ,choć tu bym polemizował, bo wielu cwaniaczków Polaków na obcych blachach wydziwia Cuda.
Jestem kierowa od 40 lat wiec mam obeznanie gdzie i kiedy można.
Pozdrawiam
P/S heee Tylko Ty nie próbuj się wcinać chyba ze wywiesisz napis  "KrP FORUM" to wpuszczę
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 09, 2011, 19:50:12 »
Denver, przecież jesteś Adminem, możesz przenieść posty dotyczące stylu jazdy kierowców do osobnego wątku w dziale "motoryzacja".

b.b.

  • Gość
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 09, 2011, 19:50:43 »
Cytat: "KrP"

Ale jeśli robisz tak np. na Sczanieckiej koło Gontynki w kierunku Polic gdy Ty, wraz z innymi stoisz grzecznie na prawym pasie, a ja korzystam z wolnego lewego i jadę nim do końca i nie chcesz mnie puścić to jesteś najzwyklejszy burak nie mający pojęcia o jeździe na suwak.
Mam jednak nadzieję, że się mylę. :)


A jaka jest korzyść z jazdy na suwak w tym miejscu? Bo rozumiem, kiedy suwak powoduje, że mniej aut stoi na wcześniejszym skrzyżowaniu (czyli np sytuacja na Komuny Paryskiej). Tam dzięki suwakowi więcej aut może przejechać skrzyżowanie. Ale na wysokości Gontynki?

Ja jeżdżę codziennie przez Głębokie i wydaje mi się, że tam jest podobna sytuacja do tej na Gontynce. Stoję w korku, jak to ująłeś grzecznie na prawym pasie i też nie puszczam tych jadących lewym. Bo tam suwak w niczym nie pomoże - wcześniejsze skrzyżowanie jest kilka km wcześniej. Gadka o suwaku w tej sytuacji jest  tylko wymówką dla cwaniaków, którzy chcąc zaoszczędzić 5 minut powodują, że wszyscy inni czekają dłużej. Często przy tym zajeżdżając drogę wolniejszym użytkownikom (tirom) które nawet nie mogą ruszyć bo już jakiś cwaniak z lewego w małą szparę się wciska. Dlatego zresztą nie dziwi mnie, że często tiry specjalnie blokują ten lewy pas.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 09, 2011, 21:03:39 »
Cytat: "KrP"
jadę nim do końca i nie chcesz mnie puścić to jesteś najzwyklejszy burak nie mający pojęcia o jeździe na suwak.

Możemy tu wymieniać uprzejmości i się pouczać, ale zauważ, że przy wiadukcie jest gruba przerywana linia i jak zadzwoni, to w świetle prawa burakiem jesteś Ty !

_

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 09, 2011, 21:36:28 »
O żesz, odejdź na chwilkę od kompa, a tu ile odpowiedzi. ;p No to po kolei:

Cytat: "Denver"
Gdyby w Polsce obie strony kierowców (Ci potulni jadący prawym pasem i Ci wciskający się czasem na chama) znali zasady jazdy na suwak nie byłoby problemu, ale tak obie strony są winne. Ci, którzy nie wpuszczają i Ci, którzy wciskają się jako drugie, czy trzecie auto za wpuszczonym kolegą z przodu.
Można o tym dyskutować, ale w dziale MOTORYZACJA - to nie ma nic wspólnego z remontem Szosy Polskiej!


No to trzeba ich jakoś nauczyć, co nie? Nie mam CB więc ich nie upomnę, teorię mogą poczytać w domu, zostaje praktyka. Może z czasem taki jeden z drugim zrozumie, że dzięki tej metodzie oboje korzystamy.

Cytat: "Kilofownikownia"
KrP, ale jazda na suwak ma sens tylko jeśli za zwężeniem auta jadą. Bo jeśli one tam i tak stoją to jazda tak daleko jak się da kończącym się pasem jest dla mnie przejawem buractwa. Po to pas się kończy przez jakiś odcinek aby z niego korzystać. A nie gonić aż mało się na barierkach nie zatrzymasz. No i wypadałoby zamiar zmiany pasa sygnalizować bo czasami ciężko z tym bywa.


Jak stoją to również ma sens, ba wówczas nawet większy bo jazdę na suwak powinno się stosować właśnie w korkach. Chyba lepiej żeby samochody zajmowały dwa pasy, a ich sznur był krótszy niż żeby zajmowały jeden i swoim końcem zahaczały o poprzednie skrzyżowanie dzięki czemu mamy takie sytuacje jak w moim filmiku na końcu.

Oczywiście cały manewr powinien odbywać się na spokojnie, a nie wciskanie się na szybko. Jeden z lewej, jeden z prawej, następny z lewej, następny z prawej. Prosta rzecz. ;]

Cytat: "Mickd"
Kierunek Szczecin ,Ul.Bogumińska obok stacji Orlen. Koniec przed barierka.
Widzę w lusterku jak od początku się pcha po prawym pasie ( nie wyjeżdżał ze stacji paliw)
A co do Gontyny to masz racje ,również obca rejestracja ,choć tu bym polemizował, bo wielu cwaniaczków Polaków na obcych blachach wydziwia Cuda.
Jestem kierowa od 40 lat wiec mam obeznanie gdzie i kiedy można.
Pozdrawiam
P/S heee Tylko Ty nie próbuj się wcinać chyba ze wywiesisz napis "KrP FORUM" to wpuszczę


No, ale skoro ma wolny pas to dlaczego ma z niego nie korzystać? To nie jest pas awaryjny na autostradzie, w przypadku korka wszyscy powinni z niego korzystać.

Cytat: "b.b."
A jaka jest korzyść z jazdy na suwak w tym miejscu? Bo rozumiem, kiedy suwak powoduje, że mniej aut stoi na wcześniejszym skrzyżowaniu (czyli np sytuacja na Komuny Paryskiej). Tam dzięki suwakowi więcej aut może przejechać skrzyżowanie. Ale na wysokości Gontynki?


Mam na myśli godziny szczytu, wówczas często korkuje się prawy pas aż pod samego Shella. Lewy oczywiście wolny. Ja wtedy zawsze z niego korzystam. Denerwują tylko wówczas ludzie, którzy postanawiają w połowie drogi zjechać na prawy zamiast na koniec dojechać.

W normalnym ruchu oczywiście jazda na suwak nie ma sensu, uznałem, że to logiczne. ;p

Cytuj (zaznaczone)
Ja jeżdżę codziennie przez Głębokie i wydaje mi się, że tam jest podobna sytuacja do tej na Gontynce. Stoję w korku, jak to ująłeś grzecznie na prawym pasie i też nie puszczam tych jadących lewym. Bo tam suwak w niczym nie pomoże - wcześniejsze skrzyżowanie jest kilka km wcześniej. Gadka o suwaku w tej sytuacji jest tylko wymówką dla cwaniaków, którzy chcąc zaoszczędzić 5 minut powodują, że wszyscy inni czekają dłużej. Często przy tym zajeżdżając drogę wolniejszym użytkownikom (tirom) które nawet nie mogą ruszyć bo już jakiś cwaniak z lewego w małą szparę się wciska. Dlatego zresztą nie dziwi mnie, że często tiry specjalnie blokują ten lewy pas.


Oczywiście, że pomoże - zmniejszy ogon korka. I o to w tym m.in. chodzi.

Cytat: "solar"
Możemy tu wymieniać uprzejmości i się pouczać, ale zauważ, że przy wiadukcie jest gruba przerywana linia i jak zadzwoni, to w świetle prawa burakiem jesteś Ty !


Nom, przerywana, nie ciągła. Więc przekraczać ją można. Zresztą, nie widziałem jeszcze linii ciągłej po  stronie do zjazdu z kończącego się pasa. :S

Ok, wszyscy chyba. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Krzysiek988

  • Gość
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 09, 2011, 22:09:49 »
Cytat: "Mickd"
Dość cwaniactwa !!!! Dziś Sczeciniak (ZSxxxxxx) wyladował na barierce!!.Nie wpuściłem cwaniaka!!!
Jak jeszcze jakiś mi się będzie wciskał cwaniaczek to spycham.
Tak się utarło ze cwaniacy wciskają sie w kolejkę na Szosie Polskiej lub Hożej.
Za nic maj kierowców którzy kulturalnie i grzecznie jadą w ogonku, a cwaniaczki wciskają się.
To juz plaga .Ja wypowiadam im wojnę boki mam solidne wiec nie wpuszczę niech wali odszkodowanie i remont z jego konta,
Ciekawe jak Koledzy w snujący sie grzecznie w ogonku reagują na takie cwaniactwo.
Jak jest wasza opinia.Może (ale czy wolno pytanie do KUBY) podawać tu Nr. rejestracyjny tych cwaniaczków??
Pozdrawiam


w Pełni Cię popieram! Może ja nie mam tak mocnych blach bo mam już leciwego Opelka  :-p ale jak widzę takiego kierowcę to jak mam możliwość, jadę tak szybko (oczywiście jak warunki pozwalają) by nie wpuszczać. Jak już wystawia dziób z lewego pasa (a raczej już ze strefy wyłączonej z ruchu) by się wcisnąć to też z tego nic robię i jadę kulturalnie w ogonku jak 90% innych. Jest wiele miejsc w Szczecinie gdzie kierowcy tak się pchają okolice Głębokiego, Obotrycka - Liroy Merlin, Gontyny przy wiadukcie. I Trzeba Piętnować takie buractwo drogowe, bo między innymi przez takich asów robią korki a Ci co kulturalnie i spokojnie jadą swoim pasem wściekają się bo jakiś ,,Miszcz(owie)'' próbuję(ą) się wciskać co wydłuża stanie w takim korku.. Niech Stoją sobie na końcu pasa jak ich kilkunastu kierowców nie wpuści to sobie postoją troszeczkę i  może Ci egoiści pomyślą o innych a nie o sobie i już!  
P.S  Jednak w Praktyce jest tak że 2 go nie wpuści ale zaraz znajdzie  się trzeci ,,litościwy'' Driver który go przygarnie.. a koleżka pomyśli sobie wtedy. Hah te ,,buraki'' stoją w korku te swoje  dajmy na to ,,naście'' minut a ja pomknę jak strzała lewym pasem i w minutkę minę  ten sznurek i pojadę dalej. Bo co mnie obchodzą inni użytkownicy dróg? W nosie ich mam ja jestem najważniejszy!!!
 :/

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 09, 2011, 22:19:48 »
Eh, jak czytam takie wypowiedzi jak wyżej to tracę nadzieję na to, że w końcu polscy kierowcy nauczą się jeździć. Tak, jazda na siwak zwiększa korki. Ręce opadają.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 09, 2011, 23:05:34 »
tak KrP ręce opadają, niech Ci co nie wiedzą o co chodzi z suwakiem pobawią się swoim rozporkiem, może coś im zaświta...