Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który telefon wybrać w T-Mobile?  (Przeczytany 8189 razy)

mark.suski

  • Gość
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« dnia: Listopada 05, 2011, 15:52:04 »
Mam możliwość podpisania aneksu w T-Mobile i punkty z era premia (250zł) muszę wykorzystać do 15 listopada, mam więc ciśnienie na jaki telefon wybrać, by zniżkę wykorzystać. Telefonu potrzebuję do dzwonienia, smsów, sprawnego odbierania i wysyłania maików, otwierania załączników w mailach, przeglądaniem neta i przede wszystkim dobra bateria, no i żeby by dotykowy. Mam do wyboru w abonamencie za 99zł – ceny podaje ze zniżką

1. Samsung Galaxy  S II - przeżyłbym IPada w kieszeni, ale baterię trzeba codziennie ładować, by nie mieć niespodzianki na drugi dzień, kosztuje 750zł
2. Iphone 4 – problemy z zasięgiem z powodu umieszczenia anteny  ramce obudowy, problem zlikwidowano częściowo softwarowo, by nagle kreski nie znikały, problemu nawet w 4S tego nie zlikwidowano – dopiero w 5 antena będzie za jabłuszkiem z tyłu. Kosztuje 1150zł
2. BlackBerry Torch 9800 – usługa Web@Mail zawarta już w abonamencie. Blokować i odblokować klawiaturę można jedynie kodem PIN co jest szalenie niewygodne, gdy się często sprawdza telefon. Kosztuje 750zł
3. Blackberry 9780 Bold – to samo co wyżej, kosztuje, noi mam mały niedotykowy ekran.
4. Sony Ericsson Xperia arc S – wadliwa aplikacja w testach otwierająca pliki word, exel i PDF, zacina się, zawiesza, wyskakuje błąd, choć lepsza bateria niż w poprzedniku arc, kosztuje 250zł.
5. Samsung Wave 8500 – dobry telefon, ale szkoda go brać, bo niedługo wejdzie Wave 3 z Bada 2.0. Przy kupnie tego modelu nie wykorzystam zniżki, bo w moim abo kosztuje 1zł
6. HTC Sensation – kosztuje 750zł – a słabszy ekran niż sgs2 a nawet arc S. No  ten uchwyt śmierci, że wifi zanika przy normalnym trzymaniu aparatu…. No i za cichy max głośność w podczas rozmów w głośniejszych miejscach….
7. HTC Desire S – kosztuje 350zł -  sumie chwalą go za baterie wśród dotykowych i nie ma skarg żadnych…..
8. Samsung Galaxy S Plus – żadnych minusów nie ma w testach, chwalą za baterię wśród dotykowych i  to z testu – „Telefon ma za to czasem problem ze złapaniem sygnału sieci komórkowej, ale tylko w miejscach o słabym zasięgu/granicy zasięgu” – konkretny minus. Kosztuje 350zł.

Co byście wybrali – który wybór jest najbardziej optymalny?

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2011, 18:16:10 »
polecam samsunga galaxy s+

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Re: Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 06, 2011, 11:20:28 »
Cytat: "mark.suski"
Telefonu potrzebuję do dzwonienia, smsów, sprawnego odbierania i wysyłania maików, otwierania załączników w mailach, przeglądaniem neta i przede wszystkim dobra bateria, no i żeby by dotykowy.


Oraz do prasowania koszul, odgrzewania obiadu i dostarczania przyjemności w delegacji.

Nie no, chcesz mieć to wszystko + non stop włączony internet. Da się, jasne. Ale nie na działającej 3 dni baterii. W miarę regularne korzystanie z neta + rozmowy = 1 dzień pracy baterii. Coś za coś.

Cytuj (zaznaczone)
4. Sony Ericsson Xperia arc S – wadliwa aplikacja w testach otwierająca pliki word, exel i PDF, zacina się, zawiesza, wyskakuje błąd


To wina aplikacji, nie telefonu. W markecie pewnie jest jakaś inna.

BTW mam wrażenie, że Ty przed każdym zakupem pytasz na forum co wybrać. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

mark.suski

  • Gość
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 06, 2011, 20:39:02 »
bo jestem przekonany o wyjątkowej wiedzy i życzliwosci osób doradzających...

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2011, 10:15:36 »
Ja stawiam na SGSa II. Sam sie przyzwyczailem do podlaczania go do ladowarki przed snem i noszenia kabla do ladowania ze soba. Niestety rozwoj funkcji/mozliwosci nie idzie w parze z rozwojem żródeł zasilania i trzeba do tego przywyknąć.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2011, 11:24:00 »
Najpierw zastanów się dokładnie czego tak na prawdę potrzebujesz. Ja do internetu, maila korzystam z Nokii 6303i i mi to prawie wystarcza (przeglądanie w ten sposób internetu jest kłopotliwe, ale do maili jest ok).

Gdybym miał taki wybór zdecydowałbym się na HTC lub Samsunga. Poczytaj o różnicach między HTC Sense, a Touch Wiz.

Jaką przekątna ekranu będzie dla Ciebie optymalna? Jasne, że fajnie mieć dużo, ale pamiętaj, że telefon to przedmiot który masz ze sobą wszędzie, więc np. 4-calowy ekran może się już nie mieścić do kieszeni w spodniach.

Kierowałbym się ku Samsungowi Galaxy S Plus lub HTC Desire S, ale bardziej ku Samsungowi (Super AMOLED to jest to). Po co brać SGS2 skoro i tak wielu funkcji nie wykorzystasz? Pieniądze zawsze zostaną w kieszeni.

Zrób wstępną selekcję i zostaw dwa modele między którymi będziesz decydował. Idź do MM albo jakiegoś innego sklepu i ładnie poproś, aby uruchomili Ci oba telefony. Zobacz jakość wyświetlaczy, jak leżą w ręce, jak się prezentują, jakie menu bardziej Ci odpowiada.

roga

  • Gość
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2011, 11:24:39 »
Mialem ten sam dylemat. Ja kupilem SGS II z powodu braku kasy.
Jak bym mial pieniadze to bym bral Iphona i nawet sie nie zastanawial.

Ogolnie po 4 miesiacach uzytkowania moge smialo polecic SGS II. Przesiadlem sie na niego z Iphona 3g i powoli, powoli, powoli zaczynam sie przyzwyczajac do Androida.
Moim zdaniem iOS jednak rzadzi ale do Androida tez sie mozna przyzwyczaic (powoli, powoli, powoli).

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2011, 11:28:37 »
Cytat: "roga"
Mialem ten sam dylemat. Ja kupilem SGS II z powodu braku kasy.
Jak bym mial pieniadze to bym bral Iphona i nawet sie nie zastanawial.

Ogolnie po 4 miesiacach uzytkowania moge smialo polecic SGS II. Przesiadlem sie na niego z Iphona 3g i powoli, powoli, powoli zaczynam sie przyzwyczajac do Androida.
Moim zdaniem iOS jednak rzadzi ale do Androida tez sie mozna przyzwyczaic (powoli, powoli, powoli).

A cóż iPhone ma takiego czego SGSII i Android nie mają? Proekologiczny motyw na tyle obudowy? :D

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2011, 12:46:38 »
Z iphonem vs android jest jak iOS vs Linux. Na jednym masz system skrojony pod "wyciagasz z pudelka i dziala", a drugi jest dla dowolnej konfiguracji softu oraz wygladu. Troche sie wbilem w temat custom firmwarow na SGSy i mozna naprawde wiele rzeczy zmienic co mi bardzo odpowiada... innym moze odpowiadac narzucanie jakis rozwiazan przez producenta + przeplacanie za te same mozliwosci.

roga

  • Gość
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 08, 2011, 13:04:56 »
Cytat: "Opaler"
Cytat: "roga"
Mialem ten sam dylemat. Ja kupilem SGS II z powodu braku kasy.
Jak bym mial pieniadze to bym bral Iphona i nawet sie nie zastanawial.

Ogolnie po 4 miesiacach uzytkowania moge smialo polecic SGS II. Przesiadlem sie na niego z Iphona 3g i powoli, powoli, powoli zaczynam sie przyzwyczajac do Androida.
Moim zdaniem iOS jednak rzadzi ale do Androida tez sie mozna przyzwyczaic (powoli, powoli, powoli).

A cóż iPhone ma takiego czego SGSII i Android nie mają? Proekologiczny motyw na tyle obudowy? :D


Trzeba miec oba i chwile je uzytkowac zeby sie przekonac. Oczywiscie jak to w internecie bywa o danym modelu wypowiadaja sie najczesciej Ci, ktorzy nie mieli go nawet w reku, stad tyle dziwnych opowiesci o Iphone'ie krazy.
iOS jakos bardziej mnie przekonywal. Jest to o wiele bardziej intuicyjny system, nie trzeba przekopywac sie przez mase ustawien zeby dokopac sie do konkretnych funkcji. Poza tym przez ponad 2 lata uzywania Iphona system ani razu mi sie nie zawiesil, zresetowal itp. A telefon mialem oczywiscie po jailbrake'u.
Wiadomo, ze telefon trzeba pod siebie dopasowac wiec zarowno Iphone byl po jailbrake'u, jak i moj SGSII jest po zrootowaniu i wgraniu innego romu i teraz jestem z niego zadowolony :D

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Który telefon wybrać w T-Mobile?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2011, 13:33:27 »
Cytat: "roga"
Cytat: "Opaler"
Cytat: "roga"
Mialem ten sam dylemat. Ja kupilem SGS II z powodu braku kasy.
Jak bym mial pieniadze to bym bral Iphona i nawet sie nie zastanawial.

Ogolnie po 4 miesiacach uzytkowania moge smialo polecic SGS II. Przesiadlem sie na niego z Iphona 3g i powoli, powoli, powoli zaczynam sie przyzwyczajac do Androida.
Moim zdaniem iOS jednak rzadzi ale do Androida tez sie mozna przyzwyczaic (powoli, powoli, powoli).

A cóż iPhone ma takiego czego SGSII i Android nie mają? Proekologiczny motyw na tyle obudowy? :D


Trzeba miec oba i chwile je uzytkowac zeby sie przekonac. Oczywiscie jak to w internecie bywa o danym modelu wypowiadaja sie najczesciej Ci, ktorzy nie mieli go nawet w reku, stad tyle dziwnych opowiesci o Iphone'ie krazy.
iOS jakos bardziej mnie przekonywal. Jest to o wiele bardziej intuicyjny system, nie trzeba przekopywac sie przez mase ustawien zeby dokopac sie do konkretnych funkcji. Poza tym przez ponad 2 lata uzywania Iphona system ani razu mi sie nie zawiesil, zresetowal itp. A telefon mialem oczywiscie po jailbrake'u.
Wiadomo, ze telefon trzeba pod siebie dopasowac wiec zarowno Iphone byl po jailbrake'u, jak i moj SGSII jest po zrootowaniu i wgraniu innego romu i teraz jestem z niego zadowolony :D

Swojego czasu byłem przedstawicielem LG w MM i miałem dostęp do wszystkich telefonów tam. Bawiłem się zarówno SGSem i iPhonem 4, na mnie lepsze wrażenie zrobił SGS - pierwsza wersja, ale to tylko moja opinia. Ogólnie nie jestem fanem wszystkiego co ma z przodu "i" - wielka amerykanizacja jak z halloween.