Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Laptop  (Przeczytany 9311 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 11, 2013, 10:39:22 »
Ewentualnie mogę się skusić na to Win8 bo widzę, że są programy, które wywalają durne kafle, a w przypadku Della te z Win8 chyba będą nowsze z produkcji niż z Win7 (chodzi o gwarancję NBD).

http://allegro.pl/laptop-dell-vostro-2520-b820-6gb-320-mat-nbd-win8-i3233933329.html

Co sądzicie o takim? Wprawdzie grafa zintegrowana, ale do pracy i internetów powinien wystarczyć spokojnie. Jest jeszcze wersja z Win7.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Laptop
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 11, 2013, 11:29:00 »
NBD ma jakieś ograniczenia wynikające z daty produkcji?
W sprawie Della to rbk będzie dużo wiedział, on tu jest mistrzem (nie tylko od Della ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 11, 2013, 11:33:23 »
No, gwarancja liczy się od daty produkcji niby właśnie. ;p

Chciałem też wziąć na raty jeśli nie będzie jakiejś dużej rozbieżności cenowej. Do 1800 mogę dać.

Jest jeszcze opcja bez systemu: http://www.x-kom.pl/p/117400-notebook-laptop-15-6-dell-vostro-2520-b820-8gb-320-dvd-rw.html

W sumie dobre rozwiązanie. Tylko pytanie czy na lapkach tak samo się OS instaluje czyli wrzucam CD i już? ;p

edit: w sumie + kupno Win7 wychodzi na to samo cenowo. Jedynie shitów od producenta nie będzie na kompie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Laptop
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 11, 2013, 12:27:02 »
nie będzie shitów i będziesz miał niezależny system, z którym zrobisz co chcesz ;)
Poza tym, nie wiem jak w Dellu, ale w innych lapkach na system przeznaczona jest ukryta partycja, która powoduje utratę kilku GB.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 11, 2013, 13:21:24 »
Cytat: "KrP"
http://allegro.pl/laptop-...3233933329.html

Co sądzicie o takim?


KrP- co prawda nie jestem specem od IT, ale zmykłym użytkownikiem. Co do Vostro mogę parę słów napisać. Właśnie za radą "ciągle głodnego kroliczka" kupiłem ok 2 lat temu Vostro dla żony. Na pewno na plus jest niezawodność- przez te ponad 2 lata nic z komputerem nie musiełem robić- więc gwarancja praktycznie nie była potrzebna (tfu tfu). Jedyny mankament techniczny- zasilacze się psują (zarówno żonie jak i dla takiego samego modelu lapka w pracy musieliśmy po ok 1-1,5 roku wymienić zasilacz).
Ja jadnak dostzegam mały drobiazg w ergonomi, na który zwracam uwagę jesli dużo siedzisz przy kompie. Mianowicie nie wiem, czy we wszystkich modelach tego Della jest ostra dolna krawędź (zewnętrzna za padem) pododująca, że przy dłuższym pisaniu na klawiaturze dokucza ból nadgarstów i wewnętrznej częsci dłoni. Nie wiem, czy to dobrze opisałem, jednak chodzi o to, że po prostu dla długopisaczy najnormalniej w świecie ten model laptopa dokucza swoim użytkownikom. Więc zanim się zdecydujesz dopytaj się o ta kwestię dokładniej "głodnego króliczka" a najlepiej poproś go by dał Ci do potestowania takiego lapka:)
Pozdrawiam

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 11, 2013, 17:48:03 »
Ok, rbk wołam Cię!

http://www.x-kom.pl/p/119337-notebook-laptop-15-6-dell-vostro-2520-b820-6gb-320-dvd-rw.html

Ten by mi w sumie pasił. Gwarancja NBD, 6GB ramu styka, dwa rdzenie styka, grafę zintegrowaną przeboleję. Cena za gotówkę ok chociaż planowałem raty, ale to by mi wyszło 200zł drożej w XCOM, średni deal.

Pytanie teraz o Windowsa. Powiedzmy, że mam 7 na cd. Jak to się instaluje? xd Normalnie jak na stacjonarce? Sterowniki będą od razu. Bo słyszałem, że ze sterami do lapków bywa problem jak nie ma OSa zainstalowanego.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 11, 2013, 17:57:08 »
rbk raczej nie będzie miał dostępu do neta przez weekend :P
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 11, 2013, 18:14:59 »
Poczekam. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 12, 2013, 21:39:00 »
System instalujesz tak samo jak na stacjonarce. Potem szukasz sterowników i je instalujesz. I cała technologia.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 12, 2013, 23:49:13 »
No niby tak, ale np. u mamy w Asusie każdy program do nagrywarki tej nagrywarki nie znajdował mimo, iż przez Windowsa nagrywała. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 13, 2013, 17:31:40 »
Może stare programy albo nagrywarka jakaś egzotyczna.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Laptop
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 21, 2013, 22:53:31 »
KrP, pochwal się jaki sprzęt, jakie wrażenia, czy kucyków Ci wystarczy pod maską itp itd :P