Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy  (Przeczytany 60193 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 07, 2012, 03:32:21 »
Świetny artykuł, ekstra zdjęcia. Z ostatniego dowiedziałem się, że tam nie było tego obecnego wieżowca, a od dziecka myślałem, że on tam jest :)

Masz jakieś zdjęcia z Polic?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 07, 2012, 09:03:24 »
Jednak jest, nie z tej strony widziałem zdjęcie :P
Wieżowiec jest, to galaxy :D

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 07, 2012, 18:00:59 »
Zdjęć Polic póki co nie mam, ale wszystko przede mną :D

Cytuj (zaznaczone)
Dwie nowe fontanny w Szczecinie – Plac Batorego i Plac Gałczyńskiego
Nowa fontanna na placu Batorego
Plac Batorego, który położony jest bardzo blisko Bramy Portowej już wkrótce ma zmienić swoje oblicze. Planowana jest budowa nowej fontanny, przebudowa alejek spacerowych, a także powstanie placu zabaw. Oczywiście będzie też miejsce do posiedzenia.
Przyznam, że patrząc na wizualizacje stwierdzam, że Szczecin może zyskać całkiem reprezentatywne miejsce, w szczególności, że nowa fontanna jest bardzo blisko Czerwonego Ratusza. Koszt tej inwestycji to około 5 mln złotych.



Fontanna na Placu Gałczyńskiego
Druga fontanna, jaka ma powstać w najbliższym czasie znajduje się w okolicy al. Wojska Polskiego i ul. Wawrzyniaka. W tym przypadku fontanna ma być tam w postaci umieszczony w ziemi dysz, które będą tryskać wodą. Podobnie jak w przypadku fontanny przy pl. Batorego inwestycja obejmie również stworzenie alejek do spacerów, postawienia ławek.
Ta fontanna jest tańsza, realizacja tego przedsięwzięcia ma kosztować niecały milion złotych.
Za reklama -/2012/dwie-nowe-fontanny-w-szczecinie-plac-batorego-i-plac-galczynskiego/]Szczecin Blog

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 13, 2012, 17:43:40 »
Cytuj (zaznaczone)
Mają rozmach… czyli przebudowa ulicy Struga
W ostatni weekend wybrałem się na mały spacerek na plac modernizacji ulicy Struga. Główne wjazdowe jezdnie zostały zamknięte 3 października 2011 roku. Przed tym wydarzeniem, media rozpisywały się w apokaliptycznym tonie, że Szczecin (a właściwie prawobrzeże) utknie w korkach. Okazało się, że tragedii nie było – owszem, przejazd trwa troszkę dłużej, ale nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe (chyba, że otwierają nowe centrum handlowe w najbliższej okolicy).

Według ostatnich informacji główne jezdnie Struga oraz wiadukty z ulicy Jasnej oraz Łubinowej mają zostać otwarte jeszcze w tym roku (chociaż po oględzinach, wątpię, że nastąpi to jeszcze w listopadzie). Warto przypomnieć, że jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji mówiono o tym, że nastąpi to w sierpniu tego roku. Całość ma być gotowa na kilka dni przed finałem regat The Tall Ships’ Races 2013.

Za reklama -/2012/maja-rozmach-czyli-przebudowa-ulicy-struga/]Szczecin Blog @ Mają rozmach… czyli przebudowa ulicy Struga

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 15, 2012, 14:50:59 »
Dotyczy inwestycji w Szczecinie. Jak dla mnie bardzo, bardzo interesujące. Tak było.


A tak miało być. Zdjęcie w linku.
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120425/TURYSTYCZNEPERLYPOMORZA1103/120429793
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 01, 2012, 16:36:30 »
Paweł-K, dzięki Tobie odbyłam wspaniałą wycieczkę po starym Szczecinie. Poniżej link, w którym można zobaczyć jak było:

http://[color=red]reklama -/2012/wycieczka-po-starym-szczecinie-na-pocztowkach-cz-16-brama-krolewska/

Dla mnie wszystkie części to rewelacja. Porównywanie z tym co dzisiaj też interesujące.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 25, 2013, 11:17:13 »
Cytat: "Daria"
Paweł-K, dzięki Tobie odbyłam wspaniałą wycieczkę po starym Szczecinie. Poniżej link, w którym można zobaczyć jak było:

http://[color=red]reklama -/2012/wycieczka-po-starym-szczecinie-na-pocztowkach-cz-16-brama-krolewska/

Dla mnie wszystkie części to rewelacja. Porównywanie z tym co dzisiaj też interesujące.
Na zdrowie, cieszę się, że się podobało.

Tymczasem w kwestii Gontynki nie jest dobrze.
reklama -/2013/co-dalej-z-aquaparkiem-na-gontynce/]Co dalej z aquaparkiem na Gontynce?

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 14, 2013, 20:43:03 »
Cytuj (zaznaczone)
Nadodrzańskie bulwary mają zostać otwarte jeszcze przed finałem regat The Tall Ships Races 2013 (warto jednak tutaj przypomnieć, że pierwotny termin ich oddania wyznaczony był na końcówkę 2012 roku). Niestety widząc postępy prac niektórzy mieli nawet obawy, czy wykonawca zdąży przed regatami.

W chwili obecnej trwa już odbiór inwestycji, chociaż na samym placu budowy panuje jeszcze bałagan – trwają końcowe prace. W ramach programu „Promenada z widokiem na Odrę – przebudowa szczecińskich bulwarów” zrewitalizowane zostały trzy bulwary: Elbląski, Piastowski i Gdyński.

Miejsca te zyskały nową nawierzchnię, oświetlenie, elementy małej architektury oraz infrastrukturę dla jednostek wodnych: pomosty, ścieżki cumownicze, koła ratunkowe, możliwość podłączenia mediów (prąd, woda) oraz instalacja do odbioru ścieków.

Inwestycja kosztowała ponad 30 milionów złotych, z czego połowa została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Za reklama -/2013/bulwary-nad-odra-fotorelacja/]Szczecin Blog

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 15, 2013, 17:05:59 »
w szczecinskim Auchanie do konca roku wypowiadaja umowe tym wszystkim najemcom, zostanie chyba jubiler i coś jeszcze - powstaje Ikea.
“imperfections make you more beautiful”

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 16, 2013, 09:56:19 »
Cytat: "niewiemsama"
w szczecinskim Auchanie do konca roku wypowiadaja umowe tym wszystkim najemcom, zostanie chyba jubiler i coś jeszcze - powstaje Ikea.


Skąd masz takie informacje? Słyszałem o planach rozbudowy samej galerii, w której mieści się Auchan ale Ikea powstanie prawdopodobnie dopiero po wybudowaniu obwodnicy Warzymic i Przecławia, czyli planowanej nowej drogi nr 13 ale GDDKIA nie planuje budowy tej drogi przed 2020 rokiem. No chyba, że jakimś cudem (w co nie wierzę) znajdą się pieniądze i rozpocznie się realizacja zachodniej obwodnicy Szczecina i Polic (wspomniana obwodnica Warzymic i Przecławia ma być łącznicą od Ronda Hakena do obwodnicy zachodniej).

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 18, 2013, 20:24:44 »
tak twierdzi bliska mi osoba, która w tym jubilerze pracuję i takie ponoć info dostali "z góry"
“imperfections make you more beautiful”

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 29, 2013, 20:32:55 »
Cytuj (zaznaczone)
Aleja Żeglarzy na Bulwarze Piastowskim

Po 5 latach zmagań w końcu się udało – Aleja Żeglarzy oficjalnie zostanie otwarta 30 lipca (wtorek) o godzinie 14:00. Aleja znajdować się będzie na nowo otwartym Bulwarze Piastowskim. Miejsce to ma powstawać etapami – we wtorek pokazane zostaną tablice pamiątkowe oraz Łódź Wyszaka.

Aleja służyć będzie do upamiętniania osób związanych z morskim Szczecinem, znajdą tam również miejsce tablice poświęcone żaglowcom, jachtom oraz innym statkom. Na Alei Żeglarzy mają również powstać rzeźby, multimedialne atrakcje, co na pewno przyciągać będzie mieszkańców i turystów.

Kolejne elementy mają zostać odsłaniane podczas Dni Morza w następnym latach.
Za reklama -/2013/aleja-zeglarzy-na-bulwarze-piastowskim/]Szczecin Blog

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 30, 2013, 18:09:27 »
Cytat: "Paweł-K"
Tymczasem w kwestii Gontynki nie jest dobrze.

A w kwestii Arkonki? Sierpniowy termin otwarcia będzie dotrzymany?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 31, 2013, 00:05:11 »
tak, sierpień 2014