Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy  (Przeczytany 60222 razy)

Offline sylwiawiec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 02, 2012, 15:58:20 »
Kamień węgielny pod budowę Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Szczecinie


Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji

 
W Szczecinie, na budowie budynku dla potrzeb Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla sektora usług "Service Inter-Lab" odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Kontrakt o wartości robót projektowo-budowlanych ponad 31 mln zł brutto realizowany jest przez Skanska w formule "Zaprojektuj i buduj".


Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Szczecińskiego ma pomagać w rozwijaniu współpracy pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu, przedsiębiorstwami oraz jednostkami administracyjnymi poprzez wymianę informacji, wiedzy i doświadczenia, szczególnie w zakresie usług i zarządzania ekonomiką.

W rozbudowanym przez Skanska obiekcie znajdą się siedziby Centrum Informacji Menadżerskiej, Centrum Badań i Innowacji, Centrum Przedsiębiorczości oraz Centrum Edukacji Biznesowej. Będą się tu odbywać warsztaty, szkolenia i konferencje, a swoje pierwsze siedziby będą miały nowo powstające przedsiębiorstwa.
 
Zakres prac
 
Budynek socjalno-biurowy, który zostanie zaadaptowany na potrzeby Centrum, ma cztery kondygnacje (łącznie z piwnicą) i wykonany jest w konstrukcji szkieletowej żelbetowej. Podzielony jest na trzy osobne, niezależne konstrukcyjnie segmenty, każdy z osobną klatką schodową i szybem windowym.
 
Inwestycja zakłada wykorzystanie konstrukcji istniejącego budynku wraz z trzonami klatek schodowych, dobudowanie jednej kondygnacji oraz połączenie tego budynku z siedzibą Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego za pomocą parterowego łącznika. Aby odciążyć konstrukcję budynku, usunięte zostaną murowane ściany osłonowe, a następnie wykonane nowe w technologii lekkiej (szkło na profilach aluminiowych). Ściany zewnętrzne zastąpione przez systemowe konstrukcje fasadowe pozwolą na obniżenie wydatków na ogrzewanie budynku.
 
Aktualnie na obiekcie prowadzone są roboty murowe. Zakres prac obejmuje wykonanie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, w tym wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, grzewczej i klimatyzacji. Zamontowane zostaną także instalacje specjalistyczne: system okablowania strukturalnego umożliwiającego transmisję danych i głosu, instalację odgromową i przepięciową, system sygnalizacji pożaru, system włamania i napadu, kontroli dostępu oraz telewizji użytkowej.
 
Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku dostosowując go do nowej funkcji poprzez przebudowę ciągów komunikacyjnych (chodniki, dojścia i miejsca postojowe) oraz uzupełnienie istniejącego oświetlenia.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 03, 2012, 17:30:56 »
Cytat: "Konrad"
Cytat: "Paweł-K"
Dziś w Rzepie jest dodatek "Zachodniopomorskie. Biznes - raport o województwie". 16 stron o Szczecinie i województwie. Warto poczytać :)

I co, piszą o rozwoju przemysłu w Stargardzie i Goleniowie oraz o nowych sklepach w Szczecinie?
Jeśli na tym kończy się Twoja wiedza o regionie, to nie mam pytań...

Tymczasem :)
Cytuj (zaznaczone)
W Szczecinie powstanie tor wyścigowy

Tor ma być w pełni profesjonalny i ma powstać na powierzchni 30 tys m2 na terenach znajdujących się za halą wystawienniczą Międzynarodowych Targów Szczecińskich, przy ul. Struga.

Co wiemy na temat toru wyścigowego przy MTS?
- Będzie to jedyny tego typu tor w Szczecinie.
- Powierzchnia do jazdy obejmie teren 18 tys m2, szerokość toru jazdy wynosić będzie 7-11 metrów.
- Na torze planowane są zawodu driftingu, gokartowe i motocyklowe do 125 ccm oraz Supermoto.
- Tor ma uzyskać licencje Polskiego Związku Motorowego.
- Ukończenie inwestycji planowane jest na końcówkę 2014 roku.
- Koszt inwestycji szacowany jest na 4,5 mln zł.
- Głównymi inwestorami projektu są organizatorzy Motoshow Szczecin oraz koncern z branży paliwowej.
Za reklama -/2012/w-szczecinie-powstanie-tor-wyscigowy/]Szczecin Blog

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 04, 2012, 10:47:34 »
Ta wiadomość na pewno uszczęśliwi mieszkańców pobliskich bloków...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 04, 2012, 12:17:21 »
No, co niektórzy oprócz fonii będą mieli też wizję. ZA DARMO! ;)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 05, 2012, 17:01:01 »
Cytat: "Wykidajło"
Ta wiadomość na pewno uszczęśliwi mieszkańców pobliskich bloków...


Myślę, że sąsiedztwo toru nie obniży im komfortu zamieszkania. W podobnej odległości od toru przebiega już linia kolejowa, mieści się zajezdnia autobusowa itd. Zawsze musi ktoś narzekać, nawet jeśli nigdy w tej okolicy dłużej przebywać nie będzie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 05, 2012, 17:47:24 »
Cytat: "Denver"
Zawsze musi ktoś narzekać, nawet jeśli nigdy w tej okolicy dłużej przebywać nie będzie.

Takimi można się nie przejmować. Ale ze zdaniem ludzi, którzy tam mieszkają, wypada się liczyć - nawet jeśli się widziało mapę i jest się przekonanym, że się lepiej od tych ludzi wie, co dla nich dobre i im komfortu nie obniża.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 05, 2012, 22:35:39 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Zawsze musi ktoś narzekać, nawet jeśli nigdy w tej okolicy dłużej przebywać nie będzie.

Takimi można się nie przejmować. Ale ze zdaniem ludzi, którzy tam mieszkają, wypada się liczyć - nawet jeśli się widziało mapę i jest się przekonanym, że się lepiej od tych ludzi wie, co dla nich dobre i im komfortu nie obniża.


A Ty pytałeś mieszkańców tych bloków, że wiesz, że będą niezadowoleni?
Albo się mieszka w mieście i bierze się wady i zalety takiego położenia z dobrodziejstwem inwentarza albo mieszka się na wsi również z autami i wadami tej lokalizacji.
Zresztą nie chodzi mi dokładnie o to czy mieszkańcom bloków będzie przeszkadzać czy nie - pierwszy Twój komentarz - narzekanie. Cokolwiek by się nie działo to nasza tłuszcza narzeka. Myślałem, że Ty nie. Nie każe wszystko chwalić i pisać peany na cześć pomysłodawców i zbierać datki, ale chociaż docenić inicjatywę lub krytykować konstruktywnie - nie wiem np. małą liczbę zakrętów na torze :p

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 06, 2012, 13:28:39 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Zawsze musi ktoś narzekać, nawet jeśli nigdy w tej okolicy dłużej przebywać nie będzie.

Takimi można się nie przejmować. Ale ze zdaniem ludzi, którzy tam mieszkają, wypada się liczyć - nawet jeśli się widziało mapę i jest się przekonanym, że się lepiej od tych ludzi wie, co dla nich dobre i im komfortu nie obniża.

A Ty pytałeś mieszkańców tych bloków, że wiesz, że będą niezadowoleni?

To nie ja chcę tam tor wyścigowy budować. Ale zapytam pojutrze, co prawda nie tych najbliższych, ale też w polu rażenia.

Cytat: "Denver"
Albo się mieszka w mieście i bierze się wady i zalety takiego położenia z dobrodziejstwem inwentarza

O ile mi wiadomo, używany częściej niż raz w roku tor wyścigowy pod oknami to nie jest dobrodziejstwo inwentarza nawet w Monte Carlo.

Cytat: "Denver"
Zresztą nie chodzi mi dokładnie o to czy mieszkańcom bloków będzie przeszkadzać czy nie - pierwszy Twój komentarz - narzekanie. Cokolwiek by się nie działo to nasza tłuszcza narzeka. Myślałem, że Ty nie. Nie każe wszystko chwalić i pisać peany na cześć pomysłodawców i zbierać datki, ale chociaż docenić inicjatywę lub krytykować konstruktywnie - nie wiem np. małą liczbę zakrętów na torze :p

Nie znam się na konstruowaniu torów wyścigowych, tego typu zabawy zakończyłem na etapie zawodów gokartowych, zresztą rozgrywanych w omawianym miejscu. Krytykuję lokalizację, bo według mnie jest zła. Nazywasz to narzekaniem? Trudno, przeżyję.
Widzisz, ja jeszcze nie ogłuchłem i wiem, że dyskomfort powodowany przejeżdżającym co chwilę pociągiem jest niczym w porównaniu ze spowodowanym klikugodzinnym wyciem kilkudziesięciu podrasowanych silników pracujących na pełnych obrotach. A jak chcesz konstruktywnie, to proszę bardzo: po drugiej stronie ul. Struga jest mnóstwo nieużytków wystarczająco oddalonych od ludzkich domów. W okolicach lotniska w Dąbiu też jest sporo miejsc, gdzie taki tor nie będzie zatruwał życia mieszkańcom.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 07, 2012, 21:47:02 »
Popytaj i rusz sprawe w urzędzie miasta.
Argumentuj, że będą jeździli od 22.00 do 06.00 i jeszcze kibole będą ich tam dopingować.
A ci wiadomo bramy obszczają i wulgaryzmy będą wykrzykiwać.
No i nie zapomnij dodać, że na halloween dzieciaki z jajami się pojawią.
Konfidencie.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 17, 2012, 17:04:40 »
Znam wizję architektów z 2008 roku dot. wieżowca przy ul. Mazowieckiej i miejsca po szpitalu przy Janosika i ...no właśnie, co dzisiaj. Nie mogę sprawdzić naocznie. Koncepcje przebudowy były bardzo, bardzo interesujące. Może jakieś fotki ;)
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 23, 2012, 20:45:54 »
YAY!

Cytuj (zaznaczone)


Aquapark na Gontynce – o krok bliżej

W marcu na konferencji prasowej podano podano szczegóły planów miasta wobec budowy aquaparku na terenie byłego kąpieliska Gontynka (w obrębie ulic Emilii Sczanieckiej, 1 Maja, Bożeny).

Miasto oczekiwało ofert konsorcjum, które miały się zobowiązać się do zaprojektowania i zarządzania nowym obiektem. Miasto budowę aquaparku bierze na siebie i zakłada, że będzie to kosztować około 200 mln złotych.

Dziś okazało się, że wpłynęły cztery oferty. Oznacza to, że następnym krokiem będą negocjacje miasta z oferentami i ostatecznie wybór najlepszej propozycji. Nazwy firm mamy poznać jutro, wiadomo już nieoficjalnie, że jedna z nich to firma z kapitałem niemieckim.

Pieniądze na budowę nowego aquaparku miasto ma pozyskać z trzech źródeł: kredyt, sprzedaż terenów wokół Gontynki (około 3,5 ha, w chwili obecnej nie wiadomo co tam powstanie, ale według mnie jeśli budowa aquaparku będzie pewna, nie powinno być problemów ze sprzedażą tych gruntów) oraz budżet miasta.

Budowa nowego obiektu prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym roku, a z nowych atrakcji będziemy mogli korzystać w 2015 lub 2016 roku.



Za reklama -/2012/aquapark-na-gontynce-o-krok-blizej/]Szczecin Blog

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 07, 2012, 15:16:21 »


Za Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie

"dzisiejsze zdjęcie Gontynki, chyba coś zaczęło się wkońcu dziać..."

Zastanawiam się, o co chodzi. Już aquapark? Wątpię, może strefa kibica? Kto wie, co jest grane?

Podesłał Mariusz Jaymz Dudek.

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
[Szczecin] Inwestycje - nowości, zapowiedzi, postępy
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 18, 2012, 09:01:32 »
W Kurierze jak się ładnie Hanza Tower reklamuje

Offline Paweł-K

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil