Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Apple i wszystko o nim  (Przeczytany 10689 razy)

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #15 dnia: Października 12, 2011, 09:32:37 »
sorry za off-top
podobno można przerabiać pecet-owskie laptopy - systemu Windows na macowskie po przeróbce?
Skoro maja bardzo podobne parametry "patrz" procesory , chip,  karty graficzne itd..... Moze trzeba jakoś ominąć BIOS - czy ktoś to robił edukacyjne??
Dlatego się pytam, bo w 2007r mi się udawało zmienić w laptopie na system "amigowy"  po uruchomieniu PC :D

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #16 dnia: Października 12, 2011, 10:47:11 »
Cytat: "Daurel"
sorry za off-top
podobno można przerabiać pecet-owskie laptopy - systemu Windows na macowskie po przeróbce?
Skoro maja bardzo podobne parametry "patrz" procesory , chip,  karty graficzne itd..... Moze trzeba jakoś ominąć BIOS - czy ktoś to robił edukacyjne??

ZTCW nie wszystkie, ale się da, często nawet bez grzebania w bebechach czy podpinania dodatkowej elektroniki. Ja co prawda nie widzę sensu takiego cudowania, ale jak chcesz, to szukaj pod hasłem "hackintosh".

Cytat: "speedbax"
Wlasnie, co do odtwarzania filmow, tez mam watpliwosci,

Tu nie pomogę - chyba nawet prezes firmy nie ma najnowszej generacji, czyli tego, co masz obecnie w sklepie.
Cytuj (zaznaczone)
a i nie wiem, jak funkcjonuje serwis Apple.

W Polsce jest go raczej mało, więc porównywać nie można.
Cytuj (zaznaczone)
Dlatego wlasnie mysle jeszcze o Sony, bo mam bardzo dobre doswiadczenia z ich serwisem,

Ja też. Synowi padła ładowarka od PSP, a wymienili nawet porysowaną szybkę. Można uznać, że nowy komplet dostał :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #17 dnia: Października 12, 2011, 13:44:26 »
Pracuje w pracy na iMacu desktopie 24'. Szczerze nie polecam. Dziala tak samo jak PC z podobnymi paramterami gdyby nie dziwne czkawki czasami w photoshopie na ktore nie mozna nic poradzic (ctrl alt del) jak tylko czekac i patrzec sie tepo w ekran w nadzieji ze system sam sie postawi. W razie jakiejs draki w stylu zwiechy calego komputera zostaje restart bo zapewnione narzedzia slabo pomagaja (zwiecha dockbara po instalacji mucommandera wymagala wpisywania magicznych komend do terminalu zeby zrestartowac i odblokowac dockbar).

W systemie nie ma CTRL+X... nie chodzi o sam skrot ale o zwykla opcje "wytnij". Mozna przeciagac pliki recznie z okna do okna. Nie mozna wylaczyc wszystkich dzwiekow systemowych.

Braki w sofcie... nie znalazlem dostatecznie dobrej darmowej alternatywy dla total commandera (na windowsie nie ma z tym problemow). Nie ma przyzwoitego klienta gg... oraz wielu innych.

Braki w mozliwosciach konfiguracji... jak podlaczysz pendriva, dysk przenosny czy drukarke i mac go nie zobaczy... to koniec Twoich mozliwosci. Nie ma zadnego menadzera urzadzen, nie ma zadnych narzedzi administratorskich.

Jedyne co moge przyznac to przydatne funkcje podgladu plikow w formacie psd oraz cr2, to ze komputer dziala bezglosnie nie liczac napedu optycznego oraz dysku, ladnie sie prezentuje i calkiem dobrej jakosci oferuje wyswietlacz... chociaz niestety widac na nim slady "przepalen" po aplikacjach uzywanych przez dluzszy czas (cien paskow narzedzi itd.).

Podsumowujac... mac to fajna zabawka dla malo rozgarnietego uzytkownika ktory ma za duzo pieniedzy i nie ma na co ich wydac dlatego zaplaci 4-10k za komputer z polowa funkcjonalnosci acz kolwiek ladnym wygladzie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #18 dnia: Października 12, 2011, 14:28:07 »
Cytat: "Ekturiel"
Pracuje w pracy na iMacu desktopie 24'. Szczerze nie polecam. Dziala tak samo jak PC z podobnymi paramterami gdyby nie dziwne czkawki czasami w photoshopie na ktore nie mozna nic poradzic (ctrl alt del) jak tylko czekac i patrzec sie tepo w ekran w nadzieji ze system sam sie postawi. W razie jakiejs draki w stylu zwiechy calego komputera zostaje restart bo zapewnione narzedzia slabo pomagaja (zwiecha dockbara po instalacji mucommandera wymagala wpisywania magicznych komend do terminalu zeby zrestartowac i odblokowac dockbar).

Eee, chyba trochę przesadzasz. Salut "jabłko - alt - esc" powinien Ci dać uproszczony menedżer zadań, gdzie można wymusić zakończenie (dla niektórych restart) aplikacji. No i zawsze masz konsolę, w końcu to jednak BSD.
Cytat: "Ekturiel"
W systemie nie ma CTRL+X... nie chodzi o sam skrot ale o zwykla opcje "wytnij".

"jabłko - x" Ci nie działa?
Cytat: "Ekturiel"
Nie mozna wylaczyc wszystkich dzwiekow systemowych.

Można. Sprzętowo ;)
Cytat: "Ekturiel"
Braki w mozliwosciach konfiguracji... jak podlaczysz pendriva, dysk przenosny czy drukarke i mac go nie zobaczy... to koniec Twoich mozliwosci. Nie ma zadnego menadzera urzadzen, nie ma zadnych narzedzi administratorskich.

Menedżer jest, nazywa się System Profiler (w angielskiej wersji) - ale on tylko informacje podaje. Część opcji administracyjnych jest w System Preferences. No i wszystkie te, które są w BSD, masz w konsoli.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #19 dnia: Października 12, 2011, 14:48:56 »
@wikidajlo cmd+x nie dziala. "jablka" na klawiaturze nie widze.

Menadzer zadan jest... ale dziala jak "zakoncz program" na windowsie czyli piekielnie dlugo mysli i uwierz ze przy duzych plikach w photoshopie szybciej jest zrobic restart niz czekac (raz czekalem 10 minut). nie ma opcji zabij proces.

Oczywiscie mozna sciszyc o ile jest takie pokretlo... na opisywanym przezemnie imacu jedyne przyciski jakie mam na samym desktopie to przycisk power. Glosnosc zmieniam na klawiaturze... i mimo ze mam ja domyslnie zawsze sciszoną to niestety przy wlaczaniu systemu dalej jest dzwiek startowy a ustawione prefencje dotyczace np dzwieku/myszki itd sa aplikowane dopiero jak wyswietla sie "biurko" czyli "pulpit".

Opisywany przez Ciebie menadzer czyli "profil systemu" to tylko lista zainstalowanego hardwaru w systemie... zadnej opcji dodaj, usun, zainstaluj nowe sterowniki/odinstaluj sterowniki.

Co z tego ze jest terminal... jakby ktos chcial siedziec w terminalu to by siedzial na linuxie... ktory swoja droga jest o wiele bardziej obecnie funkcjonalny, modyfikowalny i  stabilny... PS da sie uruchomic w wine i wtedy przeplacanie za przereklamowane jabluszko jest totalnie bezsensowne.

Chociaz ostatnio podobno moda na maci z okazji pewnego czlowieka.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #20 dnia: Października 12, 2011, 16:50:57 »
Cytat: "Wykidajło"
ZTCW nie wszystkie, ale się da, często nawet bez grzebania w bebechach czy podpinania dodatkowej elektroniki. Ja co prawda nie widzę sensu takiego cudowania, ale jak chcesz, to szukaj pod hasłem "hackintosh".

Dzieki biorę za szperanie :D nie domyśliłem się z tym hasłem. :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #21 dnia: Października 13, 2011, 11:30:11 »
Cytat: "Ekturiel"
@wikidajlo cmd+x nie dziala. "jablka" na klawiaturze nie widze.

Bo pewnie masz w tym miejscu napis "command" :)
To ten skrót. Dziwne. Nie działa Ci w niczym czy tylko w PS?
Sprawdzałeś skróty w ustawieniach systemowych? Nie tylko w zakładce "Keyboard shortcuts", ale też w "Keyboard" ("Modifier keys").
Cytuj (zaznaczone)
nie ma opcji zabij proces.

Kille są w konsoli. Moim zdaniem słusznie.

Cytuj (zaznaczone)
Oczywiscie mozna sciszyc o ile jest takie pokretlo...

Miałem na myśli fizyczne odłączenie głośniczka :)

Cytuj (zaznaczone)
Opisywany przez Ciebie menadzer czyli "profil systemu" to tylko lista zainstalowanego hardwaru w systemie... zadnej opcji dodaj, usun, zainstaluj nowe sterowniki/odinstaluj sterowniki.

Toż pisałem. To wszystko masz w konsoli.

Cytuj (zaznaczone)
Co z tego ze jest terminal... jakby ktos chcial siedziec w terminalu to by siedzial na linuxie...

Na konsoli się nie siedzi. Ona jest dla tych, którzy wiedzą, co robią.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #22 dnia: Października 13, 2011, 12:43:49 »
W biurze mam 3 maci i na zadnym nie ma jabluszka na klawiaturze tylko jest command, ctrl X nie dziala na zadnym... i nie ma takiej opcji w skrótach.

Dalsza dyskusja jest zbedna. Napewno da sie wszystko zrobic w konsoli... rowniez mozna wszystko zrobic zagladajac w kod zrodlowy systemu czy napisac wlasny soft do tego. Jednak watek tu postawiony jest dla przecietnego uzytkownika ktory pewnie ma problemy z zainstalowaniem windowsa, a co dopiero uzywaniem konsoli.

Lap za slowka kogos innego bo odnosze wrazenie ze 90% tematow na forum to piaskownica gdzie OT jest na porzadku dziennym. Pracuje na macu juz pare lat. Przedstawilem wlasne wrazenia z tego sprzetu. Nie przekonuj mnie ze jest inaczej bo kazdego dnia... 5 dni w tygodniu, 22 w miesiacu przez caly rok musze go uzywac i z kazdym dniem utwierdzam sie w przekonaniu ze windows... przynajmniej 7 oraz linux to naprawde dopracowane i dobrze skrojone OSy.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #23 dnia: Października 13, 2011, 13:06:48 »
jabłko + c  - skopiuj
jabłko + v - wklej
jabłko + x - wytnij

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Apple i wszystko o nim
« Odpowiedź #24 dnia: Października 13, 2011, 13:35:49 »
Cytat: "Ekturiel"
W biurze mam 3 maci i na zadnym nie ma jabluszka na klawiaturze tylko jest command, ctrl X nie dziala na zadnym... i nie ma takiej opcji w skrótach.

[...]
Lap za slowka kogos innego bo odnosze wrazenie ze 90% tematow na forum to piaskownica gdzie OT jest na porzadku dziennym. Pracuje na macu juz pare lat.


A Ty zacznij czytać, co inni piszą, a nie to, co Ci się wydaje. Ja pracuję na maku lat kilkanaście. Uważam, że to najgorszy komputer z tych, które znam. Ale opcja "wytnij" w nim jest - i chyba była jeszcze w Classicu.
"command" i "jabłko" to ten sam klawisz. Skrót do "wytnij" to "cmd x" - jeśli u Ciebie nie działa (powinien być też jako pozycja w menu "Edit"), to masz coś skopane. Próbuję ci pomóc w ustaleniu, co to jest, i jak sobie z tym poradzić. Skoro wolisz grać ugodzonego w miłość własną, to baw się dobrze.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.