Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zaczeli grzać  (Przeczytany 31204 razy)

myszka

  • Gość
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #75 dnia: Października 25, 2011, 08:26:57 »
Cytat: "Storczyk"
To dlaczego rozliczają w połowie października ,w dobie komputerów ?A odczyty w maju.


Jak spojrzysz na datę rozliczenia to zapewne zauważysz że jest one datowane na wrzesień. A to kiedy je rozdają mieszkańcom to już inna sprawa :)

Offline prykpryk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #76 dnia: Października 29, 2011, 22:25:12 »
U was też tak słabo grzeje? Jedno żeberko ciepłe. Ale przynajmniej ciepło nie dochodzi do miernika i mam 0 na odczycie  :faja:

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #77 dnia: Października 29, 2011, 22:41:40 »
Cytat: "prykpryk"
U was też tak słabo grzeje? Jedno żeberko ciepłe. Ale przynajmniej ciepło nie dochodzi do miernika i mam 0 na odczycie
Ja bym odpowietrzył grzejnik ;)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #78 dnia: Października 31, 2011, 12:56:14 »
Ktoś sie orientuje z rozlożeniem rachunku za ogrzewanie na raty ?

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #79 dnia: Października 31, 2011, 14:13:28 »
Cytat: "rbk"
Dzisiaj rozmawiałem z kolegą, kawalerka (+kuchnia, łazienka), w ogóle nie grzeje - nowe okna, nowe drzwi i miał zwrot 360zl. Pytanie ile trzeba nagrzać w domu by zapłacić 1500-3000zł ?!
To bardzo proste pytanie. Oto odpowiedź : mieszkanie 60-parę metrów liczniki przepływowe i grzejniki o 1/3 mocy potrzebnej do nagrzania pomieszczenia. Zimno jak w psiarni, woda w grzejnikach zapiernicza jak na Niagarze a licznik bije. Z autopsji!!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #80 dnia: Października 31, 2011, 15:14:17 »
Swoją drogą, w Chemikach pomontowali te nowe klatki z nowymi drzwiami, które są bardzo szczelne. Jak się wchodzi na klatkę to aż bucha sauną. Teraz pytanie - skoro drzwi są szczelniejsze to po co na maxa ogrzewać klatkę? Tym bardziej teraz gdy na dworze jest 12*C.

Większość kosztów idzie chyba właśnie na to, wszak nie można sobie na klatce tego grzania wyregulować więc dają na maxa.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #81 dnia: Października 31, 2011, 15:37:32 »
Cytat: "KrP"
Swoją drogą, w Chemikach pomontowali te nowe klatki z nowymi drzwiami, które są bardzo szczelne. Jak się wchodzi na klatkę to aż bucha sauną. Teraz pytanie - skoro drzwi są szczelniejsze to po co na maxa ogrzewać klatkę? Tym bardziej teraz gdy na dworze jest 12*C.
Większość kosztów idzie chyba właśnie na to, wszak nie można sobie na klatce tego grzania wyregulować więc dają na maxa.


Po co grzanie na maksa klatek schodowych i piwnic? Nie z troski o mieszkańców. Dystrybutor ciepła musi zarobić i to tyle ile sobie założył.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #82 dnia: Października 31, 2011, 15:42:43 »
Cytat: "KrP"
Swoją drogą, w Chemikach pomontowali te nowe klatki z nowymi drzwiami, które są bardzo szczelne. Jak się wchodzi na klatkę to aż bucha sauną. Teraz pytanie - skoro drzwi są szczelniejsze to po co na maxa ogrzewać klatkę? Tym bardziej teraz gdy na dworze jest 12*C.

Większość kosztów idzie chyba właśnie na to, wszak nie można sobie na klatce tego grzania wyregulować więc dają na maxa.

Idealnym rozwiązaniem był by tu zawór podpionowy. Reguluje przepływ na całym pionie. Ale komu się chce takowe zakładać :(

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #83 dnia: Października 31, 2011, 16:02:57 »
Cytat: "demoskinos"
Ktoś sie orientuje z rozlożeniem rachunku za ogrzewanie na raty ?


Sprawa do załatwienia, tak myślę. Musisz pofatygować się osobiście, do administracji. Tak w Odrze.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 04, 2011, 14:19:22 »
U nas na Piłsudskiego w nowych blokach też grzejnik na klatce tak mocno grzeje, że aż słabo się robi jak się na klatkę wchodzi. Nie widzę w tym sensu, przy takiej pogodzie.
Na klatce jest cieplej niż u mnie w mieszkaniu ( poddasze ).
Ja muszę oszczędnie grzać mieszkanie, bo w innym przypadku spora dopłata gwarantowana!
Na razie jest ciepło bez grzania, więc oby pogoda jeszcze długo dopisywała :)

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 04, 2011, 15:35:14 »
Cytat: "jula1980"
Na klatce jest cieplej niż u mnie w mieszkaniu ( poddasze ).
Ja muszę oszczędnie grzać mieszkanie, bo w innym przypadku spora dopłata gwarantowana


Nie wiem do której spółdzielni należysz ale wszystkim "Odrowcom" polecam przejście się do biur w środku zimy podczas gdy za oknem jest powiedzmy -10/-15 st. Wewnątrz panuje taka parówa, że aż okna muszą sobie Panie otwierać. A kto za to płaci? Pan, płaci, Pani płaci, Ci Państwo płacą...

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 04, 2011, 15:51:23 »
Cytat: "bzyku"
Cytat: "jula1980"
Na klatce jest cieplej niż u mnie w mieszkaniu ( poddasze ).
Ja muszę oszczędnie grzać mieszkanie, bo w innym przypadku spora dopłata gwarantowana


Nie wiem do której spółdzielni należysz ale wszystkim "Odrowcom" polecam przejście się do biur w środku zimy podczas gdy za oknem jest powiedzmy -10/-15 st. Wewnątrz panuje taka parówa, że aż okna muszą sobie Panie otwierać...


Pójdę i co dalej? Podpowiedz.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 04, 2011, 15:54:51 »
Cytat: "Daria"
Pójdę i co dalej? Podpowiedz.


Dowiesz się dlaczego na wysokość opłat za ogrzewanie koszty lokatora mają  z roku na rok coraz mniejszy % wpływ.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 04, 2011, 16:11:11 »
Cytat: "bzyku"
Cytat: "Daria"
Pójdę i co dalej? Podpowiedz.


Dowiesz się dlaczego na wysokość opłat za ogrzewanie koszty lokatora mają  z roku na rok coraz mniejszy % wpływ.


Ja to wiem. Od dawna. Tylko co z tą wiedzą zrobić? Też nie wiesz?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

markietek

  • Gość
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 04, 2011, 16:49:41 »
Moje rozliczenie wygląda następująco (SM Chemik)

opłata stała 600
opłata za podgrzanie 3 zl (tak, tak ... słownie trzy złote)
koszt odczytu 30 zeta.


I niech mnie ktoś wytłumaczy, za co ta stała opłata, która jest niebotyczna.


p.s.
Jestem zimnolubny (cała rodzina), grzejniki zakręcone, okna otwarte (głowice na kaloryferach zabezpieczone kocykiem by się nie załączały) i płace 600 opłaty stałej.


Słyszałem, że spółdzielnie zgodziły się płacić za stan licznika na wyjściu (z Pec) a nie na wejściu (budynek mieszkalny). Czyli wychodzi na to, ze płacimy też za podgrzewanie trawników ....