Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Się radio spsuło  (Przeczytany 10521 razy)

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #15 dnia: Października 08, 2011, 17:07:04 »
Cytat: "KrP"
Jak się zwiesi to nawet na AM nie można przełączyć. Jak się odwiesi to bez problemu, ale też nie odbiera nic.

Dodam jeszcze że zimne luty są b. trudne do znalezienia. Niełatwo na chlebek zarobić.
Znam przypadek, że zdyskwalifikowano płytę główną od PC bo zachowywała  się niestabilnie. Potem ktoś ją podłączył żeby pomierzyć napięcia i przypadkowo natrafił w okolicy procesora, na kondensator właśnie z zimnym lutem.
A przelutowanie głowicy, gdzie grubość niektórych ścieżek ma znaczenie, grozi rozstrojeniem.
_

Schludny

  • Gość
Się radio spsuło
« Odpowiedź #16 dnia: Października 09, 2011, 12:01:15 »
Cytat: "ZPL-168XX"
I moje wyjaśnienie.
Zimny lut to slangowa nazwa. Generalnie chodzi o zły kontakt w lutowanym miejscu. Paradoksalnie tworzy się w miejscu gdzie cyna jest przegrzana lub jest za mało topnika , cyna wtedy krzepnie i nie rozpływa się po miejscu lutowanym. Drugi powód powstawania zimnych lutów to złe oczyszczenie miejsca lutowanego i trzeci dość często spotykany w miejscach gdzie elementy mocno się grzeją.


Absolutnie w 100% sie z tym zgadzam i mogę to potwierdzić .Zdarzyło mi sie juz kilka razy spotkać z tzw."zimnym glutem":)

Cytat: "speedbax"
Piczka, idź do szkoły, bo bzdury wypisujesz. Jeżeli ktoś tutaj bredzi to ty.


A co do Twojej wypowiedzi to jest ona paradoksalnie smieszna,tak samo jak wypowiedz dotycząca zimnych lutów.Co ma zła jakoś cyny do zimnych lutów?? Jesli pospawam sobie ramę w rowerze,a ona po jakimś czasie pęknie na "hopie" to mam winić zła jakość elektrody???

pac

  • Gość
Się radio spsuło
« Odpowiedź #17 dnia: Października 09, 2011, 13:49:25 »
http://www.expressit.pl/zimne-luty-pod-gpu/

zimne luty pojawiły sie  też w którymś modelu PS3,

a tu filmik jak to naprawić we własnym zakresie  :compress:



Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #19 dnia: Października 10, 2011, 19:46:25 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "Bieniu"
Da sie naprawic bez problemu. Trzeba by przelutowac głowice.
A na AM tez sie zawiesza czy tylko FM?


Jak się zwiesi to nawet na AM nie można przełączyć. Jak się odwiesi to bez problemu, ale też nie odbiera nic.

Czyli mówisz, że jest to naprawialne? To dobrze, podjadę na dniach do tego zakładu co speedbax polecił. Chyba, że znasz coś lepszego. ;p


Ja korzystałem z usług na ulicy Rogowe :) Kurcze jak na obu sie zawiesza to nie głowica bo sa oddzielne na kazde pasmo. Nie ma co tworzyc teorii. Moze w Szczecinie beda wiedziec...

Ort. Pozdrawiam - Kuba
:)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #20 dnia: Października 10, 2011, 20:08:40 »
Nie no, jak się odwiesi wszystko to można swobodnie między AM i FM przełączać. Jak na FM jest zwiecha to i na AM też czasem można przełączyć, różnie bywa. ;P

Ogółem te zwiechy są raz krótkie, raz dłuższe, ale wydaje mi się, że wynikają z tego, że radio próbuje szukać sygnału, ale go nie łapie więc głupieje. Nie wiem, jak naprawię dam znać. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #21 dnia: Października 27, 2011, 22:38:52 »
KrP i co zrobiłeś radio?

P.S.
Twój "najlepszy" kumpel od ubezpieczeń zaczął gadać już sam ze sobą:

Cytat: "Schludny"
ZPL-168XX napisał/a:   
I moje wyjaśnienie.
Zimny lut to slangowa nazwa. Generalnie chodzi o zły kontakt w lutowanym miejscu. Paradoksalnie tworzy się w miejscu gdzie cyna jest przegrzana lub jest za mało topnika , cyna wtedy krzepnie i nie rozpływa się po miejscu lutowanym. Drugi powód powstawania zimnych lutów to złe oczyszczenie miejsca lutowanego i trzeci dość często spotykany w miejscach gdzie elementy mocno się grzeją.   


Absolutnie w 100% sie z tym zgadzam i mogę to potwierdzić .Zdarzyło mi sie juz kilka razy spotkać z tzw."zimnym glutem":)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #22 dnia: Października 28, 2011, 09:07:10 »
Jeszcze nigdzie nie jeździłem, póki co inne wydatki i kasy brak, może po wypłacie.

Przy okazji wizyty w ASO Hondy jedynie spytałem czy radia robią to pan stwierdził, ze "nieee". Kocham ten warsztat.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #23 dnia: Października 28, 2011, 09:12:02 »
Cytat: "KrP"
Przy okazji wizyty w ASO Hondy jedynie spytałem czy radia robią to pan stwierdził, ze "nieee". Kocham ten warsztat.


Niestety tak jest w wiekszosci ASO, jedyne co moga zrobic, to wymienic na nowe. Radio wystepuje pod jednym numerem katalogowym i jest traktowane jako czesc zamienna, naprawy nie sa przewidziane.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #24 dnia: Października 28, 2011, 09:51:20 »
W ASO to w ogóle się powinno nazywać ASW - autoryzowany serwis wymiany. Oni tam chyba nic nie naprawiają. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #25 dnia: Października 28, 2011, 11:11:09 »
Cytat: "KrP"
Oni tam chyba nic nie naprawiają. ;]


Masz racje, przewaznie jest diagnoza, a potem wymiana. :)