Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Łosie parkingowe  (Przeczytany 204766 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #435 dnia: Grudnia 09, 2016, 19:00:05 »
Zanim Ty przekrecisz 3 razy pedałami, ja będę miał najmniej 10 km/h.
Nieważne, bo on wtedy i tak będzie przed tobą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #436 dnia: Grudnia 09, 2016, 19:28:48 »
Cytat: dapol link=topic=8666.msg189599#msg189599 Idate=1481305934
Co Ty tu próbujesz wmówić? Stań koło mnie rowerem ( Ja oczywiście w samochodzie) i pokaż mi jak ruszasz szybciej. Zanim Ty przekrecisz 3 razy pedałami, ja będę miał najmniej 10 km/h.

XD

No, tak jeżdżę od wczoraj. Tylko dlaczego dziwnym trafem w takich sytuacjach w znacznej większości przypadków jednak startuje szybciej? A w tej tym bardziej bym był szybciej bo bmw by czekało aż pieszy przejdzie.

I nie mówię o sytuacji gdy jak Kubica stoisz i gazujesz by pokazać rowerzyście swoje konie pod maską tylko o normalnym ruszaniu. Specjalnie dla was mogę jeden dzień po mieście pojeździć i nagrać takie sytuacje. Idę o zakład, niech będzie 500zl, że wyjdzie na moje. Ktoś chętny?

A oczywiście przykład z szerszą jezdnia już olaliście bo burzy waszą teorię. XD

Ogółem to odpowiedzcie sobie na kilka pytan:

Czy zawsze zatrzymuje się na strzalce warunkowej?
Czy zawsze zatrzymuje się na stopie (nie ma zwalniania do 0,5km/h)
Czy zawsze jeżdżę z dozwolona prędkością (nie ma przekroczenia nawet o 5km/h)
Czy zawsze czekam aż pieszy całkowicie zejdzie z przejścia  nawet jeśli jest ono szerokie na 4 pasy, a ja dojezdzam/stoję na pasie od którego pieszy zaczynał przechodzenie.

Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedzieliscie NIE to jesteście zwykłymi hipokrytami. Pozostawiam to waszemu  sumieniu, nie odpisujcie. :)

A w mojej sytuacji i tak bym był przed autem, nawet jak bym ruszał od 0. I tak by musiał za mną jechać, i tak. Jak nie on to kolejny samochód. I co, też by biedak trabil?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #437 dnia: Grudnia 09, 2016, 19:41:12 »
4×nie, co nie zmienia faktu, ze pomimo Twojego pierwszeństwa, to właśnie Ty postąpiłeś nierozsądnie. Są różni kierowcy i nie każdy ma oczy dookoła głowy, a nad swoim pierwszeństwem będziesz miał czas porozmyślać polamany w gipsie (nie życzę), bo któregoś razu zaskoczysz w ten sposób niczego nie spodziewajacego się niedzielnego kierowcę.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #438 dnia: Grudnia 09, 2016, 19:45:42 »
4x nie, no proszę, jak tam twoje sumienie? :>

Czyli rozumiem, że na chociażby takim przejściu: https://www.google.pl/maps/@53.4385288,14.5525841,3a,75y,171.1h,72.44t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKKCq4PYQYUuO1wTOqONwQA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Gdy dojeżdżasz doń prawym pasem (rowerem), a pieszy już zaczyna z niego (tej części pasa) schodzić i iść sobie śmiało w lewo to zatrzymujesz się i czekasz aż wejdzie na chodnik? Nikogo innego dookoła nie ma, tylko ty, pieszy i samochód po twojej lewej, który też zwalnia by go puścić.

Nie odpowiadaj, oboje znamy odpowiedź. I oboje wiemy jak będzie naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 19:47:59 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #439 dnia: Grudnia 09, 2016, 19:49:47 »
Pytania brzmiały - czy zawsze .....?
Moja odpowiedź - 4xnie.
 :P
Łamiąc  (za mocne słowo) przepisy od ponad 20 lat nikomu krzywdy nie zrobiłem. Twoje pierszenstwo mogło się skończyć niedobrze tylko i wyłącznie dla Ciebie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 20:00:51 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #440 dnia: Grudnia 09, 2016, 20:01:17 »
Tak, wiem, ale jeszcze dodałem tutaj tę sytuację dla innych oburzonych moim przejechaniem rowerem przez przejście. ;)

Właściwie to jeszcze kolejna mi przyszła do głowy. Co w sytuacji gdy jest korek? Samochody sobie stoją, po drodze jest przejście dla pieszych, zostawiły oczywiście je wolne dla potencjalnego pieszego. I teraz ja, cały na biało, jadę sobie prawą stroną pasa i dojeżdżam do tego przejścia.

Zgodnie z waszą logiką powinienem się zatrzymać i czekać. XD

Post Merge: [time]Grudzień 09, 2016, 20:02:38 [/time]

Twoje pierszenstwo mogło się skończyć niedobrze tylko i wyłącznie dla Ciebie

Wiesz panie kolego, myślę, że bardziej niebezpieczne w tej całej sytuacji było wyprzedzanie przez BMW na podwójnej ciągłej i niezachowanie odstępu 1,5m od wyprzedzanego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 20:02:48 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #441 dnia: Grudnia 09, 2016, 20:14:33 »
Gratuluję podejścia do sprawy  - Ty wyprzedzałeś na grubość roweru, ale Ciebie to już na 1,5 m żeby było bezpiecznie  ???
Nie tłumaczę kierowcy bety, ale jego zachowanie było następstwem Twojego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 20:21:29 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #442 dnia: Grudnia 09, 2016, 20:24:31 »
Czy zawsze zatrzymuje się na strzalce warunkowej?
Czy zawsze zatrzymuje się na stopie (nie ma zwalniania do 0,5km/h)
Czy zawsze jeżdżę z dozwolona prędkością (nie ma przekroczenia nawet o 5km/h)
Czy zawsze czekam aż pieszy całkowicie zejdzie z przejścia  nawet jeśli jest ono szerokie na 4 pasy, a ja dojezdzam/stoję na pasie od którego pieszy zaczynał przechodzenie.
1. tak
2. tak
3. nie
4. nie, ale jak jest jeden pas, to stoję.

Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #443 dnia: Grudnia 09, 2016, 20:27:56 »
Hmmm, a jest gdzieś w przepisach na jaką odległość może rower jechać obok auta? Jeśli mam być szczery to mogłem spokojnie lewą rękę wyciągnąć, a jeszcze by mi brakowało sporo by samochód dotknąć.

Jeśli agresywne zachowanie kierowcy jest następstwem czegokolwiek to myślę, że powinien poważnie zastanowić się nad tym czy posiada odpowiednie predyspozycje psychiczne do wyjeżdżania na publiczne drogi.

A jeśli nie BMW to kolejny przecież musiał mnie wyprzedzić bo jechałem cały czas prosto. A po nim jeszcze następny. I jakoś żaden z nich urażony się nie poczuł.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #444 dnia: Grudnia 09, 2016, 20:36:53 »
Ty wyprzedzałeś na grubość roweru, ale Ciebie to już na 1,5 m żeby było bezpiecznie 
Bardzo dużo jeżdżę rowerem i często jestem wyprzedzany na szerokość pedała, tylko żaden z kierowców nie bierze pod uwagę ze rowerzysta może się przewrócić i nieuchronnie będzie potrącony i tu będzie winny kierowca (nie zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu wyprzedzanego), a przy odległości 1,5 m nie zostanie potrącony i nie znajdzie się pod kołami. Co do pierwszej części cytatu takie wyprzedzanie jest nie prawidłowe i wina rowerzysty, i ja osobiście nie praktykuje takiej jazdy.   
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 20:38:37 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #445 dnia: Grudnia 09, 2016, 20:38:55 »
Cały czas umyka Ci jeden podstawowy i bezsprzeczny fakt - pomimo swojego pierszeństwa, zachowałeś się jak buc i w dodatku stworzyłeś potencjalnie niebezpieczna tylko i wyłącznie dla siebie sytuację. I to w imię czego - 2 sekund zaoszczedzonego czasu  :P
Ja doskonale wiem, ze należy zachować 1,5 m wyprzedzając rowerzystę. 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 20:41:25 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #446 dnia: Grudnia 09, 2016, 20:52:04 »
Ale nie rozumiem ciebie. Dlaczego jak buc? Jako kierowca samochodu rowerzyści mijali mnie tak setki razy. Nigdy nie był to dla mnie problem, jak miałem możliwość to wyprzedziłem i pojechałem dalej. Dopóki mi się nie pakuje prosto pod maskę czy nie skręca nagle to nie widzę problemu.

Przecież jechałem prosto. On i tak stał bo pieszy jeszcze przechodził. Także już wtedy byłem PRZED nim, on stoi, ja jadę jakieś 10-20m przed nim. On rusza, dojeżdża do mnie i co, nagle zdziwiony, że tam jestem? A gdybym wyjechał z prawej z podporządkowanej korzystając z tego, że on stoi? Też bym był przed nim i też by miał pretensje?

No ludzie, przecież to nie było żadne zagrożenie ani dla mnie, ani dla niego, ani dla pieszego. Mogłoby być gdybym tak pojechał w momencie kiedy on by ruszał, wtedy byśmy byli na równi, jechali równolegle i mógłby mnie nie widzieć. Ale na litość boską, byłem PRZED nim, jak on mnie nie widział to naprawdę, warto może w jakieś okulary zainwestować.


I tak jak pisałem - jeśli na chociaż jedno z moich pytań odpowiedzieliście "nie" to myślę, że powinniście raczej siedzieć cicho. Mnie uczono, że nie wytykam ludziom błędów/zachowań, które sam świadomie popełniam.

P.S. Nikt zakładu się nie podejmie? :<
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 20:54:48 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #447 dnia: Grudnia 09, 2016, 21:08:10 »
Chyba jednak należało założyć osobny wątek. 3 peage of shitstorm.  ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #448 dnia: Grudnia 09, 2016, 21:13:57 »
No, daliśmy radę panowie, czuję się spełniony. :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #449 dnia: Grudnia 09, 2016, 21:45:12 »
Nieee, to jeszcze nie koniec :P Ty mnie tu z hipokryzją nie wyjeżdżaj - kto przyszedł naskarżyć na złego kierowcę BMW, jednocześnie samemu łamiąc przepisy?
ps.
Art.27 ust. 1a PoRD
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
On już skręcił, więc ten przepis chyba nie ma zastosowania w tym wypadku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 21:46:57 wysłana przez parian »