Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ostre papryki  (Przeczytany 11645 razy)

Offline fafix

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Ostre papryki
« dnia: Czerwca 29, 2011, 16:48:29 »
Witam czy ktoś z was hoduje  jakies ostre odmiany papryk?  :devil:
Chciałem sobie zasadzić tylko jest dużo odmian o zróżnicowanych wymaganiach . Może ktoś się interesuje tym
,, Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni,,

sosenka1981

  • Gość
Re: Ostre papryki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 29, 2011, 17:47:32 »
Cytat: "fafix"
Witam czy ktoś z was hoduje  jakies ostre odmiany papryk?  :devil:
Chciałem sobie zasadzić tylko jest dużo odmian o zróżnicowanych wymaganiach . Może ktoś się interesuje tym


proponuje jedne z moich ulubionych. papryczki chilli (meksykanskie) i piri piri (portugalskie), sa ostre i mozna dodac do roznych potraw typu: pizza, lazania, makarony w sosie, fajity, chilli con carne, burritos. pycha. smacznego

Offline fafix

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Ostre papryki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 29, 2011, 19:31:47 »
No coś musze wybrac :)  myslalem nad jedna z odmian Habanero ale podobno trudne w uprawie i zabojczo ostre :)
,, Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni,,

sosenka1981

  • Gość
Ostre papryki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:01:47 »
proponuje zaczac od czegos latwiejszego na poczatek, a potem jak sie juz nauczysz co i jak to cos trudniejszego, papryczki jalapenio tez sa dobre i ostre. powodzenia

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Re: Ostre papryki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 30, 2011, 06:52:57 »
Cytat: "sosenka1981"
Cytat: "fafix"
Witam czy ktoś z was hoduje  jakies ostre odmiany papryk?  :devil:
Chciałem sobie zasadzić tylko jest dużo odmian o zróżnicowanych wymaganiach . Może ktoś się interesuje tym


proponuje jedne z moich ulubionych. papryczki chilli (meksykanskie) i piri piri (portugalskie), sa ostre i mozna dodac do roznych potraw typu: pizza, lazania, makarony w sosie, fajity, chilli con carne, burritos. pycha. smacznego


Chilli to nie jest ostra papryka. :twisted:

Chciałem w tym roku zacząć sobie dla zabawy hodowlę jalapeno, ale poczytałem i wyszło na to, że już nieco za późno chyba, że się ma lampy nagrzewające or sth.

Wyszło na to, że kupiłem dwa sosy - Blair's Original i Crazy Jarry's Brain Damage. Ten pierwszy już mi zrobił mały brain damage, drugiego jeszcze nie mam odwagi ruszyć. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Ostre papryki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 30, 2011, 19:23:02 »
KrP, to "tylko" 34000 jednostek Scoville'a - walnij sobie setuchnę tego: 16.000.000 ;) Nie lepiej sobie włożyć w kanapkę parę węglików z grilla i polać magmą? :D
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline fafix

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Ostre papryki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 30, 2011, 23:45:02 »
No wiekszość odmiian sadzi się na wiosnę więc teraz nie ma co próbować ale poczekam i coś konkretnego będę próbował wyhodować :)

Ort. Pozdrawiam - Kuba
,, Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni,,

Offline kamula

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Ostre papryki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 05, 2017, 17:51:56 »
U nas w ogródku nawet rosną takie ostre papryczki. Odrobina do sosów czy potraw smakują ekstra. Jednak trzeba uważać, bo naprawdę potrafią być ostre.

Offline briefpl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Ostre papryki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2018, 17:34:09 »
W wielu marketach można kupić średnio-ostre papryczki chilli w niskiej cenie, około 100 gram za 3 zł. Ja jako amator ostrego jedzenia mam dość po zjedzeniu jednej papryczki chilli i chyba nigdy nie odważyłbym się na coś ostrzejszego. Mad dogi i inne sosy są chyba dla ludzi, które nie czują bólu.  ;D

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Ostre papryki
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 20, 2018, 19:40:41 »
Czołem!
W Auchan zawsze są habanero dostępne ;) jak lubisz naprawdę ostre jedzenie to polecam! Do gulaszu daję 3 i ogień uszami leci :) co do hodowli to się nie wypowiem, bo w szklarni tylko chili mam ;)
Pozdro!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)