Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Darmowy internet mobilny  (Przeczytany 47148 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« dnia: Czerwca 28, 2011, 18:45:13 »
Tak tak, pewnie niewielu z was ma pojęcie, że od niedawna coś takiego istnieje. :P

Więcej info tutaj: http://www.wykop.pl/link/789759/darmowy-internet-mobilny-w-polsce-juz-dziala/

Oczywiście nie mogło zabraknąć minusów. Należy jednorazowo wpłacić 55zł (zajmuje się tym już UKE i prawdopodobnie niedługo opłata zostanie zlikwidowana), a kartę sim odebrać osobiście lub przez pełnomocnika w Warszawie.

Ktoś na Wykopie zrobił teścik i internet działa. Szału prędkościowego oczywiście nie ma, ale wszystko zgodnie z warunkami. Teścik tutaj: http://www.wykop.pl/link/795289/test-darmowego-internetu-od-aero2/

Mapa zasięgu: http://i.imgur.com/MLd2f.jpg

Jak by ktoś był w Wawie i załatwił to sobie to niech machnie lokalnego testa. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2011, 14:30:43 »
http://www.wykop.pl/link/831577/aero2-ostrzezenie-nowe-karty-sim-niezgodne-z-wieloma-modemami/

I jak widać typowa polaczkowatość. Firma wygrywa przetarg na pasmo, zobowiązana jest do spełnienia określonych warunków i miga się od tego jak tylko może by użytkownicy nie mieli darmowego neta.

Oby Solorzowi dowalili konkretną karę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2012, 20:42:22 »
W końcu doszła do mnie karta, internet testuję na Huawei E173-u2 i póki co działa zacnie.

IP Information: 78.xxxxxx.147
ISP:   SFERIA S.A.
Organization:   AERO2 Mobile Broadband Services
Connection:   Broadband
Services:   None Detected
City:   Tluszcz
Region:   Mazowieckie
Country:   Poland

Coś nie mogę zrobić testu na speedtest, ale przy pobieraniu z noc.gts.pl nie schodzi poniżej 29kB/s. Od połowy roku gwarantowane ma być 512Kb więc jak na darmowy mobilny internet bez limitów chyba jest nieźle.

edit: ok, coś się internet nie lubi z Win7, połączenie nawiązuje, ale strony nie działają. Czeka mnie długa noc coś czuję. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2012, 00:07:20 »
Ok, działa na Win7, ale musiałem użyć specjalnego programiku.



Nawet YT działa całkiem spoko, oczywiście w html5.

Teraz jeszcze tylko muszę zobaczyć czy auto reconnect działa.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2012, 07:46:40 »
Nawet nieźle. Ale ten ping :sleep:

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2012, 10:04:26 »
Zmobilizowałeś mnie, właśnie wydrukowałem zamówienie :]

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 04, 2012, 11:30:29 »
Cytat: "Maciuś"
Nawet nieźle. Ale ten ping :sleep:


Szczerze? Używałem do tej pory Play 1Mb. Przy zwykłym przeglądaniu www nie czuję większej różnicy, dopiero podczas oglądania filmów czuć.

Parian: dwa miesiące poczekasz. Ja żałuje, że tak późno zamówiłem bo modem mam od maja jakoś.

Fajną sprawą jest też podpięcie modemu do rutera, masz darmowe wifi. ;)

No i przydaje się taki internet w razie gdyby znów światłowód padł. Może sobie leżeć w szafce,, nie trzeba pamiętać by doładować żeby był ważny no i zero jakichkolwiek rachunków. Jest awaria wyciągasz modem i masz net.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 04, 2012, 13:28:52 »
Cytat: "KrP"
No i przydaje się taki internet w razie gdyby znów światłowód padł. Może sobie leżeć w szafce,, nie trzeba pamiętać by doładować żeby był ważny no i zero jakichkolwiek rachunków. Jest awaria wyciągasz modem i masz net.

Z tym muszę sie zgodzić Ten internet jest dobry jako zastępczy w razie awarii

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 06, 2012, 18:34:06 »
Po tych kilku dniach testów mogę stwierdzić dwie rzeczy:

- na WinXP działa wyśmienicie, łączę się przez program TopNetInfo, program łączy automatycznie, automatycznie też robi reconnect po utracie połączenia (ustawowo co godzinę, rzadko zrywa częściej). Restart połączenia jest praktycznie nieodczuwalny.

- na Win7 owszem, działa, ale coś Huawei E173-u2 nie lubi się strasznie z tym systemem. Przynajmniej u mnie zamula (system, nie net), ale robił tak samo już z Playem. Sam internet z Aero działa dokładnie tak samo jak na XP.

Ogółem - na dwa lata spokój, koniec rachunków i 5 dych miesięcznie do przodu. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 10, 2012, 11:39:25 »
Witam.
Dzisiaj zamierzam wypełnić zamówienie Online. Jakby ktoś chciał przesyłam link : https://bdi.aero2.pl/

Zastanawiam się tylko jaki kupić modem do Aero2 ponieważ sporo się mówi że nowe karty SIM nie są kompatybilne z modemami które obsługiwały stare karty SIM.
Generalnie i tak planuje zakupić internet mobilny w którejś z sieci (Play, Orange, Plus,T-Mobile)ponieważ zakończyłem umowę z Neostradą.
Może ktoś doradzi którąś z sieci, która może pochwalić się dobrym zasięgiem w tech. HSPA+, mieszkam w Policach za klubem nauczyciela (domek jednorodzinny)

Mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam tel. SE Xperia Neo V, która pracuje w systemie HSDPA 900Mhz, posiada wbudowane WiFi, czy jeśli załaduje do niej karte SIM Aero2 to czy będe mógł używać telefonu jako router WiFi?

Pozdrawiam

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 10, 2012, 12:11:22 »
Wiele info znajdziesz na www.jdtech.pl

Niby rzeczywiście niektóre modemy z nowymi kartami nie współpracują. Ja mam Huawei E173-u, który niby miał nie współpracować, a działa elegancko.

Jeśli Twój telefon obsłuży Aero2 to będzie działać dokładnie tak, jak z inną kartą sim (prócz dzwonienia) więc najprawdopodobniej WiFi również bez problemu postawisz.

Ja jeszcze nas swoim Wildfire S nie testowałem, ale czytałem, że są problemy z nim.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2012, 22:33:26 »
Właśnie testowałem na w/w HTC. Aero2 działa elegancko, łączy bez problemu, ale trzeba ręcznie skonfigurować.

Nie wyświetla też informacji o dostępnym połączeniu, ale to pikuś.

Niestety coś nie bangla przy hot spocie wifi. Ustanawia bez problemu, komputer widzi i nawet łączy, ale nic się nie wczytuje, nie mam pojęcia dlaczego. ;/

Ale streaming video na żywo bezpośrednio z telefonu działa naprawdę zacnie. :D

Straszna szkoda, że na rynku jest tak mało sensownych telefonów z dual-sim. Aero2 do nich to idealna sprawa - rozmowy/sms z normalnej sieci, a internet za friko od Aero bez jakichkolwiek limitów transferu.

Nie wiem tylko jak będzie zachowywał się z rozłączaniem po godzinie, ale to już jutro obadam.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 29, 2012, 22:49:52 »
Testowałem dziś Aero2 w Policach, działa wyśmienicie, także mogę polecić.

A od maja 512Kb/s zupełnie darmowego internetu. ;D

BTW nie wpadnijcie tylko na pomysł brania tego przez Allegro. Już wielu cwaniaków próbuje się dorobić: http://allegro.pl/karta-aero2-dziala-z-wiekszoscia-modemow-i2162558462.html

Jak można płacić 90zł za coś, co kosztuje 20zł, a kwota ta jest jedynie kaucją zwrotną? Ludzie to kretyni.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

MłodyS53

  • Gość
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 01, 2012, 10:10:23 »
KrP daj szczegółowe wytyczne krok po kroku jak zamówić ten internet. Dzięki.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Darmowy internet mobilny
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 01, 2012, 12:19:56 »
Cytat: "MłodyS53"
daj szczegółowe wytyczne krok po kroku jak zamówić ten internet


Może nie KrP, ale mam nadzieję, że pomogłem :P

http://aero2.pl/bdi.html