Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: myjnia  (Przeczytany 32449 razy)

Offline robaczeq

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
myjnia
« dnia: Czerwca 12, 2011, 08:43:39 »
kto wie gdzie jest dobra myjnia ręczna w Policach??
robaczeq

Schludny

  • Gość
myjnia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2011, 09:00:30 »
U mnie na podwórku,myjący szorują swoje auta wieć w 100% jest wypicowane jak by tego chciał zadowolony klient myjni :rotfl:  i do tego przemawia cena 0zł.

Offline BARTEKK83

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 12, 2011, 10:10:20 »
na myjni na wojska polskiego tez jest reczna chyba 20 pln

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 12, 2011, 13:24:47 »
przy hurtowni megalux na rynku jest myjnia ręczna - ja jestem zadowolony z jej usług

--
jacek

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 12, 2011, 20:55:08 »
Cytat: "Schludny"
U mnie na podwórku,myjący szorują swoje auta wieć w 100% jest wypicowane jak by tego chciał zadowolony klient myjni :rotfl:  i do tego przemawia cena 0zł.

I wszystkie zanieczyszczenia idą w grunt...  :<

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 12, 2011, 21:09:46 »
Cytat: "kanioma"
I wszystkie zanieczyszczenia idą w grunt... :<


Jeżeli używają szamponów biodegradowalnych, a dziś większość taka jest, to nie ma najmniejszego problemu, efekt jest prawie taki sam, jak jazda brudnym autem podczas mocnego deszczu. Sam również myję samochód pod domem, bo do myjni ręcznych nie mam zaufania, szczególnie teraz,  kiedy mam nałożony polimer. Niestety bardzo często się zdarza, że myjnie ręczne zwyczajnie rysują samochody.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 12, 2011, 21:35:13 »
Cytat: "speedbax"
Jeżeli używają szamponów biodegradowalnych, a dziś większość taka jest, to nie ma najmniejszego problemu

nie jestem pewny ale chyba jest całkowity zakaz, chyba że sie myle to niech mnie ktoś poprawi

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 12, 2011, 21:37:02 »
Cytat: "piotr0822"
jest całkowity zakaz


Z tego co ja wiem, to nie, jeżeli używasz odpowiednich szamponów wtedy nie ma prawa do ukarania, gdyż nie zanieczyszczasz środowiska.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 13, 2011, 13:29:36 »
Cytat: "speedbax"
Z tego co ja wiem, to nie,

ojjjjj-a Ja śmiem twierdzić,że tak ;-) chociaż pisząc te słowa nie zgłębiałem jeszcze tematu,jednak podejrzewam,że w tym przypadku możemy mieć do czynienia  z uchwałą Rady Gminy mówiącej o sprawach porządkowych oraz ustawy o   "Czystości i porządku w gminach" Powszechnie w miastach jest całkowity zakaz mycia samochodów w miejscach nieprzystosowanych do tego-przez miejsce nieprzystosowane należy rozumieć każde miejsce niewyznaczone do mycia samochodu, a w szczególności, jeśli mycie takie zagraża środowisku. I nie ma tu znaczenia, czy stosuje się do mycia detergenty czy nie.Straż Miejska może więc powołać się spokojnie na ową uchwałę i nałożyć MK.Ponadto odsyłam do regulaminu Spółdzielni-tam znajdują się informacje o istnieniu bądź nieistnieniu wyznaczonych stanowisk do mycia. Nie sądzę aby w tym temacie cokolwiek uległo zmianie.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 13, 2011, 15:00:01 »
Ja również nie zagłębiałem się w przepisy, kiedyś w luźniej rozmowie ze strażnikiem miejskim ze Szczecina padł ten temat. Oczywiście, jeżeli ktoś chciałby myć samochód w samym centrum, to jasne jest, że zostanie ukarany, jednak jeżeli myje się auto gdzieś na peryferyjnym osiedlu przed wjazdem do garażu wspomnianym wcześniej szamponem, to z reguły strażnicy nie karają.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 13, 2011, 15:04:34 »
OK, wróćmy do pytania autora, bo sam jestem ciekawy gdzie są takie myjnie w Policach, z miłą chęcią zawiozę tam auto :P

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 13, 2011, 15:05:39 »
Czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie), że to czy samochód może być myty poza myjniami czy nie regulują przepisy gminne. Jeśli takowe dopuszczają mycie samochodów poza myjniami to straż miejska nie ma prawa karać mandatami nawet, jeśli jakieś tam przepisy środowiskowe mówią inaczej (w końcu egzekwuje ona przepisy gminne, policja jest od egzekwowania paragrafów "ogólnopolskich"). Zastanawia mnie jaka jest różnica między myciem samochodu szamponem biodegradowalnym na podjeździe garażowym czystą wodą gdzie woda spływa do studzienki kanalizacyjnem, a "myciem naturlanym" przez ulewny deszcz?

Offline robaczeq

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
myjnia na terenie poligumu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 16, 2011, 09:01:38 »
myjnia na terenie poligumu(koło dawnej szkoły nr.4) - jestem bardzo zadowolona.a co lepsze odkryłam ze jest tam tez mechanik i lakiernik samochodowy (ceny nie wygórowane)
robaczeq

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 16, 2011, 19:06:31 »
Nie chodzi o to, czy są takie przepisy czy ich nie ma. Ochrona środowiska powinna leżeć w naszym interesie, a nie że nikt nie widzi to wleję ścieki do rzeki, nie ma przepisu zabraniającego mycie auta na podwórku bądź podjeździe, to umyję bo nic mi nie zrobią (pomijam szampony biodegradowalne, o których wspominał speedbax). Później będzie za późno.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
myjnia
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 12, 2012, 23:54:13 »
Nie znalazłem tematu lub wątku związanego z myjką bezdotykową w Policach.Wobec tego "skrobnę" w tym ( jeżeli temat był już poruszany proszę moder.o przeniesienie) temacie.Intryguje mnie od pewnego czasu jakość świadczonych usług na obu polickich myjkach bezdotykowych.Odnoszę wrażenie że w porównaniu z początkiem okresu działalności tych myjek a obecnym-standard usług znacząco się pogorszył i jest nieporównywalny.Co mam na myśli-? szczególnie ( choć nie tylko ) zaniżone ciśnienie na dyszach lanc. Wiadomą sprawą jest że "wyjściowe" ciśnienie przed lancą ma mieć 100 bar.Tymczasem w obu polickich myjniach owych "100" można szukać ze świecą.Jak udało mi się ustalić problem tkwi w kosztownych dyszach- lub kiepskiej jakości zamiennikach które zwyczajnie szybko ulegają zniszczeniu obniżając przez to ciśnienie wyjściowe.Efekt jest taki że otrzymujemy "produkt" gorszej jakości od tego jaki otrzymać powinniśmy.Przyznam szczerze że efekt mycia jest mizerny. Trochę lepszy od tradycyjnego polewania konewką.Jakie jest odczucie innych zmotoryzowanych-?
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-