Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik  (Przeczytany 11980 razy)

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Re: Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 10, 2011, 17:01:09 »
Cytat: "Maniek72"


1.   Rezygnacji z podzielników kosztów centralnego ogrzewania



Rozumiem reszte postulatow, ale ten moze mi ktos wytlumaczyc?

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 10, 2011, 17:29:58 »
To nie są postulaty lecz projekty uchwał. Jakie uchwały będą podjęte zależy tylko od obecnych na Walnym Członków spółdzielni. Jeśli chodzi o podzielniki to przytoczę pełną treść wraz uzasadnieniem do projektu złożonej przez Członków uchwały w tej sprawie:

WNIOSEK Nr 5/2011
Na podstawie Art. 8 z ind.3 ust 10 i 11 Ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych z dnia 15 grudnia 2000r. (Dz. U. 2001 Nr 4 poz. 27), my niżej podpisani Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej CHEMIK w Policach, wnosimy o zamieszczenie w porządku obrad Walnego Zgromadzenia i na podstawie Art. 8 z ind.3 ust 13 przygotowanie pod względem formalnym i przedłożenie pod głosowanie na Walnym Zgromadzeniu projektu uchwały o następującej treści:
§1. Walne Zgromadzenie Członków SM CHEMIK w Policach zobowiązuje Radę Nadzorczą do zmiany przed sezonem grzewczym 2011/2012 „Regulaminu rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi oraz ustalania opłat za używanie lokali” w części dotyczącej rozliczania kosztów Centralnego Ogrzewania, poprzez rezygnację z podzielników kosztów i wprowadzenia rozliczania kosztów Centralnego Ogrzewania na podstawie wystawionych faktur na dany węzeł cieplny w uzależnieniu od powierzchni lokalu.
§2. Uchwała wchodzi w życie z dniem  podjęcia.

Uzasadnienie:
Podzielniki kosztów nie są przyrządami pomiarowymi, nie mierzą rzeczywistego zużycia ciepła. Mieszkańcy spółdzielni ponoszą wysokie koszty za obsługę podzielników wykonywaną przez firmę obcą (dokonywanie odczytów, wymiana baterii, rozliczenia kosztów, ekspertyzy). 50% ogólnych kosztów centralnego ogrzewania, stanowią koszty stałe niezależne od wskazań podzielników. Podzielniki kosztów zmuszają mieszkańców do oszczędzania zużycia ciepła w mieszkaniach podczas gdy grzejniki na klatkach schodowych grzeją pełną mocą. Rozliczanie kosztów centralnego ogrzewania na podstawie wskazań podzielników kosztów jest niesprawiedliwe gdyż dużą część kosztów z tego tytułu muszą ponosić osoby które aktywnie korzystają z centralnego ogrzewania podczas gdy większość mieszkańców w obawie przed wysokimi niedopłatami lub też z chęci uzyskania zwrotu, w ogóle nie odkręca zaworów kaloryferów, a w konsekwencji mieszkania są niedogrzane, zawilgocone, powstaje grzyb, brak też odpowiedniej wentylacji. Niedopłaty w przypadku korzystania z grzejników CO sięgają nawet kilku tysięcy złotych co skutecznie zniechęca mieszkańców do korzystania z grzejników centralnego ogrzewania. Budynki są ocieplone z zewnątrz, natomiast przy rozliczaniu powyższych kosztów nie bierze się pod uwagę przenikania ciepła pomiędzy mieszkaniami, w konsekwencji osoba ogrzewająca mieszkanie dogrzewa również sąsiada który w ogóle nie ogrzewa mieszkania.

Polecam przeczytać poniższy artykuł na temat podzielników kosztów CO:
http://www.wprost.pl/ar/?O=13006&pg=0
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 10, 2011, 19:01:22 »
Akurat sprawa u mnie wyglada zupelnie inaczej, nie wlaczam grzejnikow od 5 lat bo... nie ma takiej potrzeby mam zawsze 18-19 stopni i mi to calkowicie wystarczy. Czyli rozumiem ze teraz bede mial placic za kogos, kto grzeje bo lubi 25 stopni, a ja nadal nie bede zuzywal ciepla, jesli tak to ja dziekuje za takie uchwaly.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 10, 2011, 21:34:47 »
Mam oszczędności na ogrzewaniu każdego roku i nie czuję się z powodu oszczędzania pokrzywdzony.
 Uważam że to uzasadnienie projektu uchwały jest demagogiczne i w kilku miejscach nawet nielogiczne.

Cytat: "Maniek72"
Uzasadnienie:
Podzielniki kosztów .................................... w ogóle nie ogrzewa mieszkania.

No bo jeżeli "Mieszkańcy spółdzielni ponoszą wysokie koszty........ ()  ......... rozliczenia kosztów, ekspertyzy"
Jakież to ekspertyzy są robione skoro brak jest ekspertyzy na temat:  "przy rozliczaniu powyższych kosztów nie bierze się pod uwagę przenikania ciepła pomiędzy mieszkaniami"  
Ktoś to przecież  zatwierdza.
Cytat: "Maniek72"
50% ogólnych kosztów centralnego ogrzewania, stanowią koszty stałe

Może tutaj zadać pytanie dlaczego aż 50% i szukać nowych rozwiązań. Jak będą dobre to inni sami przyjdą
Cytat: "Maniek72"
grzejniki na klatkach schodowych grzeją pełną mocą

Podobnie. Czy ktoś ze spółdzielni odpowiedzialny za ogrzewanie próbował zastosować regulację?
Cytat: "Maniek72"
brak też odpowiedniej wentylacji

W wielu opracowaniach wentylacja to klucz do komfortu mieszkalnego i oszczędności.
Cytat: "Maniek72"
Podzielniki kosztów zmuszają mieszkańców do oszczędzania zużycia ciepła

Jestem święcie przekonany, że jak nie będziemy zmuszeni, to większość będzie przecierała oczy ze zdumienia jak zobaczy koszty ogrzewania.

Doszły mnie słuchy że ten projekt może nawet przejść, bo nawet obecnemu zarządowi to nie przeszkadza.

_

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 11, 2011, 09:24:51 »
Likwidacja podzielników to jakiś chory pomysł. Również nie grzeję w mieszkaniu bo nie ma takiej potrzeby. Jeśli pomysł Mańka przejdzie to chyba będę musiał się bezpośrednio do niego zgłaszać po kasę na zapłatę. Bo niby z jakiej racji mam płacić za ciepło, którego nie wykorzystywałem? A że to Mańka pomysł to nie pozostaje mu nic innego jak tylko płacić za innych.

Nie podoba Ci się to sobie bojler na gaz zamontuj, nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko wtedy, to byś dopiero płakał po zimie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

sekator

  • Gość
[Police] Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 11, 2011, 10:21:57 »
Dlatego należy uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu, żeby głosować zgodnie ze swoimi poglądami i oczekiwaniami i nie mieć później do nikogo pretensji. A sprawa podzielników to jedynie jeden z wielu problemów, który nas bezpośrednio dotyka, można powiedzieć wierzchołek góry lodowej. Nie pozwólcie decydować innym o swoim życiu i swom majątku. Po to mamy demokrację, żeby korzystać z przysługujących nam praw.
pozdrawiam sekator

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Walne Zgromadzenie Członków SM Chemik
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 11, 2011, 11:58:23 »
Po to jest Walne Zgromadzenie aby każdy członek spółdzielni mógł oddać swój głos zgodnie ze swoim przekonaniem.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616