Inne tematy > Motoryzacja

Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?

(1/4) > >>

mark.suski:
Chciałem się Was spytać o jakość paliwa na naszym orlenie, bo zauważyłem, że w Szczecinie na stacjach shella, orlen czy BP zwykła 95 stoi taniej. Gdy porządkowałem auto na parkingu przy naszym orlenie, to kolejki się aż ustawiały. Skąd taka obniżka ceny na polickim orlenie? Jakie macie opinie na temat PB 95 i vervy 98 na tej stacji? Pewnie konkurencja lotosu i 123 dusi ceny.

Beobachter:
Nie wypowiem się o benzynie, bo mam diesla, choć żona tankuje 98 Verva i nie narzeka. Generalnie za najlepsze uważam paliwo Shella, a w drugiej kolejności właśnie orlenowskie paliwo z Polic (piszę o Vervie, bo innych nie kupuję). Żadnych kłopotów z tym paliwem nie miałem.
Może to ma znaczenie, może nie, niemniej dla mnie jest ważne, że policką stację Orlenu prowadzi bardzo rzetelny człowiek - pan Piotr Centkiewicz. Syn Małgorzaty i Wiesława, przez lata prowadzących stację przy Jasienickiej. Wyjątkowo zacna rodzina. A uczciwi ajenci to jednocześnie gwarancja, że gdyby się "coś zdarzyło" to byłby to jedynie jakiś niefortunny przypadek. Paliwowe Police różne cuda widziały, u Centkiewiczów można było spokojnie kupować.

mark.suski:
Na shellu na rondzie na południowej kierownik stacji pokazał mi ostatnio kwity z zamówień paliwa i wszystko prócz zwykłego ON mają z Niemiec..... A pani z BP na rogu Unii i Wojska stwierdziła, że raczej wszystko mają z orlenu..... No ale pracując w Szczecinie żal na shellu nie tankować a z drugiej strony warto byłoby mieć w Policach też w razie czego rzetelną benzynę. Dlatego pytam Was o doświadczenia z polickim orlenem.

pol:
Tankuję w tym Orlenie od momentu jego powstania. Leje ON Verva bo mam bardzo czuły na jakośc paliwa silnik TDCI. Nie narzekam.

DEtonator:
Tankowałem moje poprzednie auto dieslem na tej stacji, nie miałem żadnych problemów. We wtorek wracałem z Krakowa, po drodze, zaraz przed granicą z Niemcami zatankowałem na Orlenie Vervę 98, muszę przyznać, że bardzo pozytywnie jestem zaskoczony jakością tego paliwa. Ruszając w Krakowie zatankowałem Ultimate'a 98, gdy dotankowałem Vervy (prawie 3/4 zbiornika) zauważyłem po ok. 100-150 km różnicę, auto stało się żwawsze, a komputer pokładowy przy tej samej prędkości wskazał mniejsze zużycie paliwa o 0,1 l/100 km. Pytanie tylko, czy orlenowska Verva produkowana jest w jednym miejscu. Słyszałem również, że paliwa premium są wytwarzane na bazie zwykłej Pb 95, do której dodaje się uszlachetniacze podnoszące wydajność i liczbę oktanową. Ile w tym prawdy? Nie wiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej