Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk  (Przeczytany 127383 razy)

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 15, 2012, 13:38:12 »
Cytat: "MrW"
Naciski były. I to zarówno w kabinie pilotów, jak i dużo wcześniej.
I to przedstawiciele Twojego zakłamanego ugrupowania są winni tej katastrofy



Bardzo merytorycznie. Jak widzę zbliżasz się niebezpiecznie do poziomu jezata. Rozumiem. Kiedy brak argumentów pozostaje tupanie nóżkami, skarżenie i pokazywanie języka oraz zaprzeczanie oczywistym faktom, które obalają wcześniejsze twierdzenia. Wszystko, aby tylko nie przyznać się do tego, że się nie miało racji. Taki akt bezradności wobec prawdy. Współczuję i pozdrawiam życząc miłej niedzieli.
sekator

Cytat: "palindrom"
Cała sytuacja zaczyna przypominać Radio Erewań.

Za sterami siedział pijany generał Błasik, który przekazywał rozkazy Kaczyńskiego, a samolot uderzył w brzozę i na skutek tego się rozpadł - to wersja Radia Erewań, teraz wersja skorygowana
Nie generał Błasik i nie pijany, nie było rozkazów Kaczyńskiego, ani żadnej brzozy, reszta się zgadza.


Pięknie wyłożone :lol2: Gratuluję i pozdrawiam.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 15, 2012, 14:07:03 »
Cytat: "sekator"
MrW napisał/a:
Naciski były. I to zarówno w kabinie pilotów, jak i dużo wcześniej.
I to przedstawiciele Twojego zakłamanego ugrupowania są winni tej katastrofy



Bardzo merytorycznie. Jak widzę zbliżasz się niebezpiecznie do poziomu jezata. Rozumiem. Kiedy brak argumentów pozostaje tupanie nóżkami, skarżenie i pokazywanie języka oraz zaprzeczanie oczywistym faktom, które obalają wcześniejsze twierdzenia. Wszystko, aby tylko nie przyznać się do tego, że się nie miało racji. Taki akt bezradności wobec prawdy. Współczuję i pozdrawiam życząc miłej niedzieli.


Najpierw przeprosisz mnie i innych, którzy mają inne zdanie ne ten temat.
Nie jestem oszołomem i nie pozwolę się obrażać.
Jeśli to zrobisz- wrócę do argumentów.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 15, 2012, 15:31:05 »
Cytat: "MrW"
Prawda jest taka, że lotu 10 kwietnia nie powinno być i nie powinno być lądowania w Smoleńsku.
I mądrzy ludzie o tym wiedzą.


Próbować lądować w "kartoflisku" to tak jak skakać z trampoliny do pustego basenu. A po skoku...na siłę szukanie winnego, że nie uprzedził, że wody nie nalał...Ludzie o tym wiedzą,że powtórzę za Tobą MrW Bredzenie bez przerwy o tym samym to wg. mnie sposób na istnienie w przestrzeni publicznej. No bo gdzie są pomysły na rozwiązywanie problemów? Gdzie działania zgodne z zasadą solidaryzmu? Dlaczego Jar unika spotkań twarzą w twarz z Tuskiem? Dlaczego wokół Jara tak wiele złej karmy?
Do Sekatora też mam kilka pytań, które poniżej.
Powiedz, czy istnieje takie miejsce, gdzie rząd i Pis mogliby się spotkać bez gniewu? Czym owocuje nietolerancja i pogarda dla "obcych "? Gdzie jest wg. Ciebie miejsce dla myślących inaczej niż Ty? Wiesz? Wyszukujesz artykuły, które podsycają ogień a pomijasz milczeniem jednoznacznie brzmiące fakty bo są " nie po linii "(mało użyteczne)? Dlaczego, gdy Ty nie podzielasz czyiś poglądów to jest OK, ale na odwrót już nie działa?
Dodam, te same słowa, wyrazy są obraźliwe, kiedy indziej nie, a to w zależności od tego kto je pisze, wypowiada...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 15, 2012, 21:01:07 »
Cytat: "Daria"
Próbować lądować w "kartoflisku" to tak jak skakać z trampoliny do pustego basenu.


Fakt, wypowiedź całkowicie neutralna...nikogo nie obrażająca. Gratuluję stylu wypowiedzi.

Cytat: "Daria"
Bredzenie bez przerwy o tym samym


To także przejaw kultury wypowiedzi, po raz kolejny gratuluję.

Cytat: "Daria"
Dlaczego Jar unika spotkań twarzą w twarz z Tuskiem


Zapytaj Jara,  nie znam człowieka.

Cytat: "Daria"
Powiedz, czy istnieje takie miejsce, gdzie rząd i Pis mogliby się spotkać bez gniewu?


Zapytaj Tuska i Kaczyńskiego....chyba trochę mnie przeceniasz, ale dziękuję za wiarę w moje nieograniczone możliwości mediacyjne. Jestem doprawdy zaszczycony.


Cytat: "Daria"
Wiesz? Wyszukujesz artykuły, które podsycają ogień a pomijasz milczeniem jednoznacznie brzmiące fakty


Więc poszukaj tych ,,faktów", zacytuj je, podaj ich źródło a ja chętnie się do nich odniosę.

Cytat: "Daria"
Dodam, te same słowa, wyrazy są obraźliwe, kiedy indziej nie, a to w zależności od tego kto je pisze, wypowiada...


Patrz: dwie pierwsze odpowiedzi.

Pozdrawiam sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 15, 2012, 21:18:00 »
Cytat: "sekator"
Już nawet Rosjanie wycofali się z bajek o stalowej brzozie, żeby się nie kompromitować.


Wystarczy, że "ekspert" lotnictwa Macierewicz to zrobił pokazując misterną symulację "specjalistów" NASA rodem z komputera Commodore albo Atari. Oczywiście, że nikt nie będzie walczył o rację w kwestii brzozy, bo 100 procentowe potwierdzenie tej teorii jest w zasadzie niemożliwe. Brzoza, to tylko nieszczęśliwe następstwo tragicznych zdarzeń. Ta cała katastrofa to wynik wieloletniego burdelu w państwie, odpowiedzialność za to ponoszą wszyscy rządzący, bez wyjątku. Proponuje przejrzeć listę uchybień, jakość szkolenia pilotów i okresowe egzaminy zdawane "na sztukę" itp. Większość prawdziwych ekspertów (pilotów) już się wypowiedziała, i to właśnie ich zdanie uważam za najistotniejsze, na politycznych rzeczoznawców lotnictwa przymykam oko.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #200 dnia: Kwietnia 15, 2012, 21:39:52 »
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/wszystko-teraz-zwala-sie-na-pulk

Trudno znaleźć lepszego znawcę tematu. Aspekt brzozy,w kontekście powyższej wypowiedzi, wydaje mi się równie istotny jak podrapany lakier w samochodzie uderzającym w mur z prędkością 200km/h.

palindrom

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #201 dnia: Kwietnia 15, 2012, 21:55:47 »
Cytat: "speedbax"
Oczywiście, że nikt nie będzie walczył o rację w kwestii brzozy, bo 100 procentowe potwierdzenie tej teorii jest w zasadzie niemożliwe. Brzoza, to tylko nieszczęśliwe następstwo tragicznych zdarzeń.

Nie ma żadnej teorii brzozy. Brzoza całkowicie zniknęła już z oficjalnych wersji, nie ma po niej śladu. Więcej, Rosjanie nigdy nie brali żadnej brzozy pod uwagę.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #202 dnia: Kwietnia 15, 2012, 22:02:00 »
Cytat: "palindrom"
Więcej, Rosjanie nigdy nie brali żadnej brzozy pod uwagę.


Tłumaczenie raportu MAK, od strony 83: "W odległości 244m od punktu pierwszego zderzenia i bocznym odchyleniu o 61m w lewo
od osi podłuŜnej WPP, na wysokości około 5 metrów nastąpiło zderzenie samolotu z brzozą
o średnicy pnia 30-40cm (Rysunek 27 i Rysunek 35)."

Przestańcie ludziom mydlić oczy.

Link do dokumentów, raport MAK jest do pobrania jako druga pozycja w dokumentach śledztw rosyjskich: http://www.tvn24.pl/0,11152,0,1,raport.html

palindrom

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #203 dnia: Kwietnia 15, 2012, 22:25:27 »
Przepraszam, ale pisałem "Rosjanie nigdy nie brali", czym jest MAK? Bo nie słyszałem jakoby MAK był jakimś organem ds. lotnictwa.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #204 dnia: Kwietnia 15, 2012, 22:32:06 »
Cytat: "palindrom"
czym jest MAK? Bo nie słyszałem jakoby MAK był jakimś organem ds. lotnictwa.


O Boże...

palindrom

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #205 dnia: Kwietnia 15, 2012, 22:47:20 »
Cytat: "speedbax"

O Boże...

Właśnie też tak bym pomyślał jeszcze jakiś zcas tematu, aż się dokształciłem, poczytałem i w sumie wychodzi na to, że MAK to prywatna firma...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #206 dnia: Kwietnia 15, 2012, 22:50:16 »
sekator, podaj mi na priwa linka do tego postu, bo go znaleźć nie mogę.

Tak przy okazji uwaga do wszystkich - mam już tej polityki serdecznie dość - dlatego ostrzegam, że ostrzeżeń nie będę oszczędzał.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #207 dnia: Kwietnia 15, 2012, 22:59:36 »
Cytuj (zaznaczone)
że MAK to prywatna firma...


No i co z tego? Wystarczy, że działali na zlecenie rosyjskiego rządu.

Cytat: "Kuba"
Tak przy okazji uwaga do wszystkich - mam już tej polityki serdecznie dość - dlatego ostrzegam, że ostrzeżeń nie będę oszczędzał.


Kuba, ja też, w tej kwestii, póki co, brakuje czysto technicznych dowodów, reszta to zwykła szulerka opiniami amatorów.

Cytat: "Q100sz"
Trudno znaleźć lepszego znawcę tematu.


"- Gdyby schodził z prędkością 4 m na sekundę...
- ...to samolot nie miałby tej inercji. Podchodziłem raz do lądowania Tu-154 z prędkością większą niż 5 m na sekundę, podczas lotu szkoleniowego. Zasuwał do ziemi. Z trudem go wyprowadziłem. To jest przecież masa. Nie daj Bóg, gdyby sprawę katastrofy wzięła w swoje ręce jakaś komisja międzynarodowa, bo skompromitowałaby nas. Zapytaliby: co wyście zrobili? Kogo wysłaliście? I to jeszcze z dowódcą Sił Powietrznych! A co on zrobił, żeby to przerwać? Czy zatracił instynkt samozachowawczy? To nie do pomyślenia, żeby z prezydentem poleciała młoda załoga, i na takie "jaja" zezwolił dowódca Sił Powietrznych RP."


Q100sz, nic dodać, nic ująć.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #208 dnia: Kwietnia 16, 2012, 09:36:14 »
Cytat: "Q100sz"
http://www.przeglad-tygod...ala-sie-na-pulk

Trudno znaleźć lepszego znawcę tematu. Aspekt brzozy,w kontekście powyższej wypowiedzi, wydaje mi się równie istotny jak podrapany lakier w samochodzie uderzającym w mur z prędkością 200km/h.


Data przeprowadzonego wywiadu :27 stycznia 2011. Sorry przyjacielu, ale to tak jakbyś w sprawie mordu katyńskiego cytował ustalenie komisji Burdenki. Ostatnie półtora roku ,,trochę" zdewaluowały ,,rewelacje" Twojego eksperta.

palindrom

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #209 dnia: Kwietnia 16, 2012, 09:38:40 »
Cytuj (zaznaczone)
No i co z tego? Wystarczy, że działali na zlecenie rosyjskiego rządu.

Nie działała na zlecenie rządu rosyjskiego, natomiast w oficjalnym raporcie MAK wśród przyczyn katastrofy napisano:
Cytuj (zaznaczone)

Według opinii ekspertów i psychologów lotniczych, obecność Dowódcy Sił Powietrznych
Polski w kabinie pilotów aŜ do zderzenia samolotu z ziemią wywarła nacisk psychiczny na
podjęcie decyzji przez dowódcę statku powietrznego o kontynuowaniu zniŜania w warunkach
nieuzasadnionego ryzyka z dominującym celem wykonania lądowania „za wszelką cenę”.


napisano tak nie badając nawet czy ów Dowódca Sił Powietrznych był w kabinie, czy jego ciało znajdowało się w kabinie w momencie zderzenia ani też nie sprawdzając czy jego głos 'odzywa się' w kabinie.

Czy tego typu ustalenia nie podważają wiarygodności całego raportu i nie skłaniają raczej do jego totalnej weryfikacji? Moim zdaniem fakty, które obecnie wypływają pokazuję jak bardzo błędne są raporty zarówno MAK jak i Komisji Milera, dlaczego więc strony rządowe trwają przy tych dwóch raportach, które już dawno poległy?