Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź  (Przeczytany 23105 razy)

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« dnia: Marca 06, 2011, 11:45:01 »
Tak jak w temacie.Od 1.03.2011 dyżury nocne i świąteczne pełni przychodnia,, Medika" na zakładach.Wg mnie to jest chore,jak w środku nocy się tam dostać?Przecież nie każdy ma samochód i nie każdego stać na taxi.

Kartka z taką informacją wisi w przychodni na Siedleckiej.

wtrych

  • Gość
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2011, 11:46:13 »
podziękuj NFZ

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2011, 12:14:57 »
Tak samo durna decyzja jak kiedyś dyżury nocne apteki w Jasienicy. Czy ktoś z decydujących o takich rzeczach spojrzał chociaż raz na mapę Polic?

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 06, 2011, 12:22:45 »
wątpię :crazy:

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 06, 2011, 12:44:51 »
Ja akurat zawsze tam jeżdżę na dyżury, ale mam samochód i nie stanowi to dla mnie większego problemu. Jednak tak jak pisze tamula82, jeśli ktoś nie posiada auta ani pieniążków na Taxi... To już tylko może liczyć na pomoc sąsiadów, rodziny, przyjaciół...
Jak to zwykle w życiu bywa- nikt nie wziął pod uwagę zwykłego, szarego obywatela... Niech sobie radzi sam, a najlepiej w ogóle nie choruje.
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 06, 2011, 13:18:06 »
A przepraszam do kogo żale i pretensje wybraliście PO to teraz macie.

mar

  • Gość
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 06, 2011, 13:42:29 »
Cytat: "gigus 36"
A przepraszam do kogo żale i pretensje wybraliście PO to teraz macie.
A gdyby PIS rządził to by jeszcze gorzej było !!!!!!!

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 06, 2011, 13:52:44 »
Cytat: "mar"
Cytat: "gigus 36"
A przepraszam do kogo żale i pretensje wybraliście PO to teraz macie.
A gdyby PIS rządził to by jeszcze gorzej było !!!!!!!


a tego to akurat nie mozesz wiedziec. chcesz sie przekonac, to zaglosuj na nich na jesieni :devil:

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 06, 2011, 14:04:31 »
Ja akurat nie głosowałam na żadną z tych opcji,a jeśli nawet ,to chyba mam prawo być nie zadowolona,że w razie ,,W" muszę z chorym dzieckiem jechać aż na zakład? Po za tym skoro dyżury przejęła ,,Medika" to nie wygodniej było by urządzić to w tej na Bankowej?

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 06, 2011, 14:19:25 »
Cytat: "tamula82"
Ja akurat nie głosowałam na żadną z tych opcji,a jeśli nawet ,to chyba mam prawo być nie zadowolona,że w razie ,,W" muszę z chorym dzieckiem jechać aż na zakład? Po za tym skoro dyżury przejęła ,,Medika" to nie wygodniej było by urządzić to w tej na Bankowej?

jakies wymogi ma taka placowka. zdaje sie, ze musi byc roentgen i chyba laboratorium. to takie minimum

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 06, 2011, 14:19:50 »
"Obcinanie" nocnych dy zurów lekarskich nie ma barw politycnych. Świadczy o słabosci systemu opieki zdrowotnej i biedzie w tej sferze. Zdarzyło mi sie w ubiegłym roku trzy razy korzystać z opieki lekarskiej w czasie dyżuru. Dorosły zawsze może sobie pochorować do następnego dnia. Z małym dzieckiem taka opcja nie wchodzi w grę. Szkoda, że dyżury "zawędrowały" na Kuźnicką. Zawsze to dodatkowy stres w i tak stresujących sytuacjach choroby.
Jako takim rozwiązaniem może być ulokowanie dyzurów lekarzy przyjmujących tylko dzieci w filii Mediki na osiedlu, na u. Wyszyńskiego. Zdaję sobie jednak sprawę, że to pomysł z gatunku "pobożnych życzeń".

Gdzieś otarłem się o informację, że w przypadku nagłych zachorowań malutkich dzieci zamiast jechać na Kuźnicką, Medika zaleca wezwanie ich lekarza karetką do domu. Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Bo jesli to prawda, to jednak spore ułatwienie.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

wtrych

  • Gość
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 06, 2011, 19:09:09 »
Cytat: "kier"
jakies wymogi ma taka placowka. zdaje sie, ze musi byc roentgen i chyba laboratorium. to takie minimum

tego raczej nie ma w Polsce a już na pewno nie w Medice, laboratorium nie ma wcale a rentgen do 18.00
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Gdzieś otarłem się o informację, że w przypadku nagłych zachorowań malutkich dzieci zamiast jechać na Kuźnicką, Medika zaleca wezwanie ich lekarza karetką do domu.

Ciekaw jestem w jaki sposób zabezpieczą wtedy karetkę na zakładzie w razie wypadku? Chyba że 2 karetki w nocy będą na dyżurze.

zbyszko

  • Gość
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 06, 2011, 19:18:52 »
Mam pytanie do Pana Grzegorza czy w tym temacie Radni nie mogli by czegoś zdziałać ? :alien

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 06, 2011, 19:44:02 »
Cytat: "zbyszko"
Mam pytanie do Pana Grzegorza czy w tym temacie Radni nie mogli by czegoś zdziałać ? :alien


To sprawy zupełnie poza kompetencjami samorzadu gminnego. Decyzja NFZ.
Natomiast będę się temu przyglądać i jeżeli się okaże, ze poziom i dostepność nocnej opieki medycznej drastycznie się obniży, wtedy będę namawiał kolegów w gminie by szukać rozwiązań. Niestety wiąże sie to z wydatkowaniem pieniędzy budżetowych, których coraz mniej.

Cytat: "wtrych"
Ciekaw jestem w jaki sposób zabezpieczą wtedy karetkę na zakładzie w razie wypadku? Chyba że 2 karetki w nocy będą na dyżurze.


No własnie tej informacji towarzyszyło dopełnienie, że dyzur mają obstawiać dwie karetki. Ale ciągle nie mam pewności co do tych informacji dlatego zapytałem czy ktoś inny nie zna szczegółów.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

jacek_s

  • Gość
[Police] Nocna opieka medyczna w ,,Medice" przy ul, Kuź
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 06, 2011, 22:27:26 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
"Obcinanie" nocnych dy zurów lekarskich nie ma barw politycnych.

Dlaczego Medika a nie przychodnia na Siedleckiej? Poniewaz Pan Prezes Tarhoni jest byłym szefem NFZ w Szczecinie.
Pozdrawiam mimo wszystko.