Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zawód na przyszłość  (Przeczytany 28889 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Re: Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 28, 2011, 09:16:29 »
Cytat: "hell55"
Zwracam się do Was z prośbom o pomoc.


Witaj hell55
Nie wiem czy wrzucanie tego tematu na forum jest dobrym pomysłem. Bo choć większość uzytkowników to osoby życzliwe, to jednak sprawa dotyczy Twojego zycia i przyszłości. Jeżeli masz kłopoty z podjęciem decyzji pogadaj z rodzicami, ewentualnie przejdź się do poradni na Korczaka i porozmawiaj z psychologiem pracy albo do PUP i pogadaj z doradcą zawodowym. Tam mogą Ci zrobić testy kompetencji i wskazac jakie sa Twoje mocne strony.

Moim zdaniem mineły już czasy gdy się wybierało zawód(np będę hydraulikiem ,stolarzem, księgowym itd). Powinieneś raczej zastanowić się jakie masz talenty, w czym jestes dobry i dobrać ściezkę edukacyjną do swoich zalet i predyspozycji.
Piszesz, że chcesz być urzędnikiem..
Urzedników w tym kraju są tysiące rodzajów. Urzędnikami są osoby pracujące w gminie, powiecie, urzędzie wojewódzkim, na poczcie, w urzędzie dozoru technicznego, w PKP, sądach, księgach wieczystych. Dziesiątki miejsc i wszędzie inna charakterystyka pracy urzędnika.

Fajnie, że już teraz myslisz o swojej przyszłości. To dowód dojrzałości i odpowiedzialności.
Powodzenia i pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 28, 2011, 11:48:18 »
Cytat: "speedbax"
Zupełnie nie zrozumiałeś o czym napisałem, nigdy nie będzie tak, że to twierdzenie odniesie się do 100% przypadków. I o co chodzi z tym biurem?


Jeżeli Hell55 nie jest zdecydowany co chce robić w przyszłości, to może odnaleźć się w całkiem innej profesji, niekoniecznie za biurkiem. Ja też nie pracuję w wyuczonym zawodzie, jak większość mojego otoczenia. To była podpowiedź, żeby mieć oczy otwarte na świat, bo szkoła nie zawsze musi determinować resztę życia, ale każde doświadczenie może kiedyś okazać się przydatne. Proponuję zacząć od wysokiego pułapu, bo po studiach można zostać kowalem (jak to opisał billkronos). Odwrotna droga jest trochę trudniejsza. Nic w życiu nie jest pewne na 100% i dzięki temu nie umieramy z nudów.

Offline hell55

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 28, 2011, 15:58:15 »
Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Praca z pasji to coś o czym marzy nie jedna osoba niestety nie zawsze można robić to co się chce. A co w tedy gdy z pasji nie można wyżyć? Bać gdy trzeba wybrać praca z pasji czy życie na standardowym poziomie? Owszem jeśli się chce można się dorobić nawet z pasji, jednak nie wszystkim to jest dane.
 Rozpoczynając ten post byłem świadomy, że nie dostane konkretnej odpowiedzi owszem. Wybór należy do mnie jednak odpowiedzi  użytkowników tego forum otworzyły mi oczy na aspekt pracy z pasji.

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 28, 2011, 16:16:30 »
Ja sobie to tłumaczę w trochę inny sposób :)
To nie ja wybrałem geodezje, to geodezja wybrała mnie:)
Pozdrawiam...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 28, 2011, 18:22:15 »
Cytat: "hell55"
Praca z pasji to coś o czym marzy nie jedna osoba niestety nie zawsze można robić to co się chce. A co w tedy gdy z pasji nie można wyżyć? Bać gdy trzeba wybrać praca z pasji czy życie na standardowym poziomie? Owszem jeśli się chce można się dorobić nawet z pasji, jednak nie wszystkim to jest dane.


Jeżeli odkryjesz w sobie mocne strony, których będziesz pewien, to osiągniesz cel. Droga może być długa, trudna i okryta wieloma niepowodzeniami, momentami zwątpienia. Tak w życiu jest, wiele osób, które mają na koncie sporo ciekawych osiągnięć, po opowiedzeniu sobie swoich często pogmatwanych, aczkolwiek ciekawych historii, może podać sobie rękę. Życzę Ci trafnych decyzji i osiągnięcie wyznaczonego celu.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 28, 2011, 18:51:01 »
Powodzenia i odwagi!

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 02, 2011, 21:58:09 »
Cytat: "piotrch"
U mnie technikum kończyło 30 osób, a w geodezji pracuje dnia dzisiejszego ok 10.
to gdzie Ty do technikum chodziłeś? że aż 30 osób skończyło?

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 03, 2011, 09:24:23 »
ZSGD POZNAŃ :)

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 03, 2011, 16:41:36 »
aaa to wszystko tłumaczy  ;D  w ZSB w Szczecinie w obecnej klasie IV geodezji jest 9 osób

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #24 dnia: Października 03, 2013, 13:15:56 »
Do stażu pracy, od którego zależy długość urlopu, wlicza się czas nauki. Jeśli ktoś skończył:
 •zasadniczą lub inną równorzędną szkołę zawodową - 3 lata,
 •średnią szkołę zawodową - 5 lat,
 •średnią szkołę zawodową dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
 •średnią szkołę ogólnokształcącą - 4 lata,
 •szkołę policealną - 6 lat,
 •szkołę wyższą - 8 lat. Lat nauki nie można sumować.

A teraz pytanko:
Liceum Ekonomiczne (4 lata) o profilu rachunkowość małych firm, kończąc szkołę pisałam pracę dyplomową otrzymałam tytuł Technik Ekonomista ile lat się wlicza? Jakie są wasze opinie?

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #25 dnia: Października 04, 2013, 22:09:18 »
4 lata - nie byłoby logicznym, gdyby staż "urlopowy" był dłuższy niż czas nauki mimo, iż nazwa szkoły wskazuje na średnią szkołę zawodową.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline MarianManiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 21, 2014, 08:45:28 »
Najlepiej jakakolwiek szkoła ale w Norwegii albo  :faja:

Offline MarianManiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 21, 2014, 08:45:58 »
Albo w Szwecji

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 21, 2014, 23:11:18 »
Jakąkolwiek szkołę nie wybierzesz to aby załapać pracę w biurze tym bardziej w jakimś urzędzie lub innej państwowej posadzie to bez dobrych znajomości możesz o takiej pracy tylko pomarzyć.

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Zawód na przyszłość
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 22, 2014, 11:09:34 »
dobry zawód POlityk i dyrektor  :rotfl:  zobaczcie, ledwo sie przyjeła i juz nagroda spływa 3500
zajeb....