Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?  (Przeczytany 11025 razy)

mark.suski

  • Gość
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« dnia: Lutego 23, 2011, 14:36:08 »
Obecnie mam OC i AC w Allanzie. Wiem, że gdy chcę tylko naprawę w autoryzowanym serwisie robić to Kołacz-Łopiński i nowy Krotoski-Cichy współpracują tylko z tymi trzema ubezpieczalniami. Będę za jakiś czas musiał wykupić OC i AC ponownie.
Który według z Was z tych ubezpieczycieli jest najbardziej łagodny dla klienta przy płaceniu za szkodę z AC (bezgotówkowo, ubezpieczalnia - serwis). Następną polisę chciałbym wziąć w takiej ubezpieczalni, która wcale tańsza nie musi być specjalnie, ale też w takiej, gdzie likwidację szkodę załatwia się szybko i bezproblemowo - prawie:)
Wiem, że w Allianzie będę miał zniżkę 10% za rok przebyty + 10% zniżki za pozostanie z nimi. Jakie macie doświadczenia w tymi trzema ubezpieczalniami?

Offline Katarzyna.J

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • http://www.knfoto.pl
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2011, 08:04:26 »
mój mąż ma w Generali i sobie chwali.

Offline BARTEKK83

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2011, 08:12:46 »
Witam dobrze wybrałeś jeśli chodzi o Allianz. maja bardzo dobre systemy wypłat i szacowania odszkodowań co prawda OC inne firmy maja taniej ale AC maja bardzo korzystne  stawki   w porównaniu z PZU czy Hestia. obecnie wszystkie firmy popodnosiły stawki.
  Więcej szczegółów na prv.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2011, 13:21:03 »
Podepnę się pod temat i zapytam szanowne grono, gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie OC? Obecne mam w Allianz i zastanawiam się nad zmianą.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2011, 14:31:50 »
www.rankomat.pl

Dla każdego są inne wyliczenia, nie ma konkretnej ubezpieczalni. Jeden będzie miał w HDI taniej, a drugi 2x drożej.

Ja uciekłem z mBanku (HDI) do Hestii, różnica 300zł. Bezpośrednio w HDI 140zł więcej.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2011, 15:43:42 »
Dzięki, jutro się tym zajmę :) Jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o ubezpieczeniu mieszkania i auta w jednym?

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2011, 16:34:35 »
Co do OC, to dla Ciebie nie ma różnicy (nie Ty będziesz od nich kasę wyciągać) - więc idź tam gdzie taniej.
Co do AC, to już trzeba się poważnie zastanowić.

Ubezpieczając auto i mieszkanie u jednego ubezpieczyciela, zawsze możesz liczyć na dodatkowe zniżki, więc warto.

Ja aktualnie jestem w Avivie, na stronie kalkulację robiłem i podałem numer telefonu. Zadzwonili po paru dniach, czy nadal jestem zainteresowany polisą, powiedziałem, że znalazłem tańszą, kobitka poprosiła o 15 minut. Po tych 15 minutach oddzwoniła i zaoferowała cenę niższą od tej, którą znalazłem. Wykazali się niezłą elastycznością, muszę przyznać.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline BARTEKK83

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2011, 17:03:02 »
Cytat: "kanioma"
Jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o ubezpieczeniu mieszkania i auta w jednym?


w hesti masz 10 % znizki na oc jesli wykupisz polise na mieszkanie za min 100pln co przy oplacalnych stawkach na auto poj od 1600 daje bardzo ciekawa propozycje.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Allianz, PZU czy Hestia - gdzie lepsze OC i AC?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 16, 2011, 21:55:14 »
Ja ostatnio miałem trudny orzech do zgryzienia z OC. Jako kierowca poniżej 25 roku życia, prawo jazdy poniżej roku, stawka OC wahała się w okolicach 2200-3000 :) Na szczęście ubezpieczyłem najpierw mieszkanie za około 100zł, a OC spadło do 1400zł. Dużo, fakt, ale każdy kiedyś musi zacząć wyrabiać zniżki :) (Nie, nie miałem możliwości wzięcia kogoś ze zniżkami na współwłaściciela). Ubezpieczenie w PTU (koło szkoły nr 8).