Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf  (Przeczytany 48579 razy)

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 13, 2011, 21:17:41 »
Cytat: "kresowiak"
Z Jeziora Karpino nie wypływa  Karpinka jeno Karpina.
Dzieki za uwgę. Jednak pośród okolicznych mieszkańców funkcjonuję nazwa Karpinka.

Cytat: "aneczka718"
gdzie był w Uniemyślu warsztat samochodowy
Chyba wiem gdzie, jutro będę jechał do pracy to zerknę na te domy.

Pozdrawiam
<*)))))>{

2OO

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 13, 2011, 23:22:44 »
Cytat: "aneczka718"


Co do tej balustrady mam jedno prawdopodobne miejsce, ale z mojej koncepcji wynikałoby, że między posesją nr. 6 a 7 stał jeszcze jeden dom, co raczej nie jest możliwe.


Dalej będę upierała się przy tym, że  jest to ten właśnie domek. Jutro udam się w to miejsce i porównam. Nie wiem czy jesteś mieszkańcem Uniemyśla, ale jeśli tak to wiesz, że niewiele jest tu starych, poniemieckich domów z dachem innym niż dwuspadzistym. Nie jestem architektem, więc nie bardzo się na tym znam, chodzi mi o wypust w dachu z oknami w pionie. W okolicach omawianego przeze mnie budynku są takie dwa.
Jeąli chodzi o budynek restauracji to nie znajdowała się ona między posesją 6 i 7, a 30 i 31.
Pozdrawiam.[/quote]

Generalnie domek jest podobny - chodzi o posesje 68, ale domy po prawej stronie stoją pod innym kątem. Jutro równierz wyjdę przed dom i porównam.

Eureka!! Wymyśliłem!! :D
Kiedy ostatnio robiłem fotkę budynku świetlicy przyglądałem się również możliwej lokalizacji fotki z dołu - naciągnełem wtedy to na to miejsce przy przystanku, rozważałem też posesje między 6 a 7 ale teraz mi się rozjaśniło. 2Gi budynek - za tym z 4 rema oknami to jest budynek z góry pocztówki - restauracja ujęty z boku
między oknami na tym wypuście w dachu wystaje jakiś maszt - ten sam maszt widać z tego wypustu na fotce niżej. Jutro udam się w to miejsce i zrobię fotkę - w takim razie zagadka się rozwiązała :)

2OO

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 14, 2011, 14:34:47 »




budynek restaruracji upchany na posesji warsztatu.

niżej ten sam budynek restauracji, z boku.  
chyba wszystko gra.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 14, 2011, 16:49:59 »
dobra robota ;)
SPZP "Skarb"

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 14, 2011, 17:59:51 »
Gratuluję, świetnie to zrobiłeś. Jednak dobrze pamiętałem, że dolny budynek był "kolorowy"
Pozdrawiam
<*)))))>{

2OO

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 14, 2011, 18:30:57 »
Dzięki, dzięki :)
Dolny budynek jest "tri color"
Cimno-zielony na początku - deski, dalej jest ocieplony i jak na mój gust turkusowy, dalej znów deski i brąz.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 14, 2011, 21:37:46 »
To teraz trudniejsze zdjęcie do rozpoznania, rok 1907. Niestety tylko taka jakość zdjęcia.


<*)))))>{

2OO

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 14, 2011, 22:00:02 »
Cytat: "ak"
To teraz trudniejsze zdjęcie do rozpoznania, rok 1907. Niestety tylko taka jakość zdjęcia.


Obrazek


1 rozkmina -niekłończyca - stara szkoła - pierwszy budynek po prawej stronie,

staryczlek

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 14, 2011, 22:42:24 »
to nie jest stara szkoła w Niekłończycy; stara zbajduje sie na koncu Niekłonczycy ( jadąć w kierunku Trzebieży ) po lewej stronie  i ma zupełnie inny pokrój ; zreszta typowy dla budynków szkolnych budowanych wg pewnego stałego wzorca ;standartowa zresztą procedura ówczesnej administracji  na tych terenach ...i innych zresztą też.
Budynki z tego zdjęcia znajdowały się nieco wczesniej , zreszta po tej samej stronie miejscowości ; budynek z prawej strony bodajże istnieje , a po tym drugim został slad fundamentów...TO BYŁOBY 1 rozpoznanie;

II ROZPOZNANIE - budynki prze przejazem kolejowym w Uniemyslu ...po prawej stronie jadąc w kierunku Odry-Zalewu, teren aktualnej -byłej zlewni mleka ; ongis sklepu....// Cóż próbowac należy haha

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 14, 2011, 23:30:40 »
To jest Gasthof-zajazd, knajpa w Uniemyślu.
<*)))))>{

2OO

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 14, 2011, 23:42:26 »
okk jak kto woli. dziś jestem troeche podpity - wale Tynki!! Jutro lece z aparatem i składam fotki jak dziś :)
zobaczymy co młody robi :) Na 99% stara szkoła w Niekłończycy - może kiedyś granice były inne.
pisząc stary budynek szkoły - pierwszy po prawej stronie mialem na myśli pierwszy od strony  Uniemyśla. jutro pokaze na foto :)

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Dworzec
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 30, 2011, 03:41:18 »
Jakiś czas temu dyskutowaliśmy na temat lokalizacji dworca, jak się okazało w Jasienicy.
Teraz dworzec Uniemyśl-Niekłończyca i tu niespodzianka, na zdjęciu są widoczne dwa tory.
Skąd się wziął drugi tor, jakaś bocznica? Wszystkie znane informacje mówią o jednym torze z Jasienicy do Trzebieży.

<*)))))>{

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 31, 2011, 23:03:03 »
A dlaczego nie zbudować 2 torów na samym dworcu jako "mijanki"?
SPZP "Skarb"

Beobachter

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 01, 2011, 01:24:17 »
Teoretycznie racja, rodzi kolejne pytanie - po co? Wszak nieopodal była Trzebież z wszystkimi urządzeniami. A tu, maleńka stacyjka. Podejrzewam (czysta hipoteza), że może to była bocznica do jakiegoś zakładu lub majątku. Najciekawsze, że na Mestischblatt z 1925 tor jest (pojedynczy), dworzec jest, odnogi żadnej nie ma. Gdzie indziej są zaznaczone. Nawiasem mówiąc majątków i zakładów tu również nie było. Ot, zagadka.

staryczlek

  • Gość
[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 01, 2011, 10:25:29 »
niby prawda , ale na miejscu aktualnie jest widoczna ta szerokośc terenu, która mialaby pomieścić właśnie dwa tory ..z tym ze tylko w obrebie przystacyjnym / zatem naszybciej mijanka/może wybudowana-użytkowana podczas budowy odcinka dalszego -do Trzebieży??