Police i okolice > Historia

[Uniemyśl] Uniemyśl-Wilhelmsdorf

(1/17) > >>

ak:
Pocztówka z Uniemyśla - Wilhelmsdorf.
Bardzo rzadko można trafić na pocztówki z tej miejscowości - ja znam dwie.
Z zasobów http://zbc.ksiaznica.szczecin.pl/dlibra


Czy istnieją budynki widoczne na tej kartce?

2OO:
Budynek w prawym górnym rogu, to obecny budynek świetlicy wiejskiej - Uniemyśl 3, przy drodze głównej.

Świetlica oddana po remoncie w tamtym roku, z tego co widzę, fasada budynku remontowana była "na oryginał". CHodzi mi tu o wyłożenie płutkami tej "wystającej" części budynku.
Z tyłu, za tym budynkiem widać kolejny - z lekko skośnym dachem - również się zachował jako składzik.

Masz dostęp do tej 2giej pocztówki??
Zrobiłem przed chwilą aktualne foto budynku świetlicy.
Co do fotki u dołu pocztówki, na podstawie baaaaaaardzo luźnej interpretacji doszedłem to tego, co pokazuje na fotce niżej. Fotkę zrobiłem pod złym kątem, i nieco naciągnąłem dorysowując zarysy 2ch budynków, których brakuje, ale jeszcze kilka lat temu, ten dom w tle miał rygle na wierzchu.
Co do fotki po lewej u góry, 3jka mieszkańców nie przypomina sobie tego miejsca w Uniemyślu - jedna sugeruje Trzebież.






Uploaded with ImageShack.us

ak:
Hmmm... nie pasuję mi Twoja lokalizacja zdjęcia dolnego. Gdyby odeskowany budynek stał w miejscu obecnego przystanku, to z tyłu na podwórku, miałby stary cmentarz. I ta droga, jak na główną drogę, za wąska.
Wydaję mi się, że ten budynek stał (stoi?) przy bocznej drodze.
 
Co do budynku (górny lewy) to jakaś restauracja. Zauważ po prawej stronie jest balustrada.
Widzę ją przy mostku na Karpince, przy kasztanie (skrzyżowanie z boczną drogą do zalewu) Co Ty na to?

lukasz_s:
Ostatnio duuużo pocztówek poszło na ebayu: Wilhelmsdorf, Konigsfelde, Hammer, Ziegenort, Stolzenhagen... ciut drogo jak dla mnie

aneczka718:
Zgadza się, zła lokalizacja. Budynek stoi nadal przy drodze nad zalew. Znajduje się w bliskim sąsiedztwie naszej pani sołtys, po przeciwnej stronie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej