Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Mobilne Myjnie Parowe  (Przeczytany 23113 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 07, 2011, 16:40:44 »
Cytat: "robert1995"
. Chodzi mi o zasady, które ktoś ustalił.
Więc twierdzisz, że jak na pustej drodze dwupasmowej jest ograniczenie 40km/h to jedziesz właśnie tyle?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 07, 2011, 16:52:35 »
Tak - przeważnie mam na pokładzie swoje dziecko, więc nie kozaczę. I nie jest to odpowiedź z przekory, żeby wyjść na swoje. Dobrze, że nie zapytałeś jeszcze czy nie wzywam imienia Pana Boga nadaremnie...
Ustalmy jedno: nie ja napisałem "zakaz mycia ręcznego" na myjniach.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Wujek Sknerus

  • Gość
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 07, 2011, 18:19:27 »
Cytat: "robert1995"
Cytat: "Wujek Sknerus"
Dlatego przyjeżdżam jak nikogo nie ma. Myjnia jest czynna 24h, jest czas.

...potwierdzasz tym samym to co napisałem. Zawsze znajdzie się w Polsce sposób na potraktowanie zakazu tak, jakby nas nie dotyczył. Przecież tam faktycznie jest: "Zakaz mycia ręcznego! (no chyba, że przyjedziesz jak nikogo nie ma)".


A czy ja gdzieś przeczyłem, że łamię zakaz? ;] Wiem, że łamię dlatego, aby nie utrudniać ludziom życia to przyjeżdżam sobie w godzinach, o których oni by nie pomyśleli o myciu auta. ;]

No i tak naprawdę jakby się uprzeć to mogę tam stać i myć ile chcę. To, że wrzucę 5zł nie znaczy, że mam 5min na zajęcie stanowiska i umycie TYLKO samochodu.

Swoją drogą speedbax dobrze zauważył, że to jest zdzierstwo, bo co im szkodzi udostępnić szczotę do mycia? Różnicy i tak im nie zrobi czy umyję auto karcherem za 5zł czy karcherem + gąbką również za 5zł.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 07, 2011, 18:43:26 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Swoją drogą speedbax dobrze zauważył, że to jest zdzierstwo, bo co im szkodzi udostępnić szczotę do mycia? Różnicy i tak im nie zrobi czy umyję auto karcherem za 5zł czy karcherem + gąbką również za 5zł.

O ile się nie mylę na myjni w Skolwinie swojego czasu były 2 stanowiska: na jednym ekipa ogarniała twoje auto a na drugim bawiłeś się sam. Z tym że miałeś do dyspozycji naprawdę fajny zestaw, z w/w szczotką włącznie. Niestety taka samodzielna zabawa trwała chyba za długo i postanowili zrobić 2 stanowiska z obsługą... Szybciej i więcej kasy.
A różnicę pewni im jednak zrobi: z gąbeczką za 5zł się wyrobisz i będziesz miał względnie czyste auto = szybko nie wrócisz. Bez gąbeczki - brudne auto = szybszy powrót albo wrzucenie kolejnych 5, 10zł aby auto jednak jako tako domyć.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 07, 2011, 18:44:40 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Swoją drogą speedbax dobrze zauważył, że to jest zdzierstwo, bo co im szkodzi udostępnić szczotę do mycia? Różnicy i tak im nie zrobi czy umyję auto karcherem za 5zł czy karcherem + gąbką również za 5zł.


Niestety w naszym kraju szczotki "udostępnione" przez właścicieli rozpuszczają się w tajemniczy sposób, przeważnie już pierwszego dnia :)
Najlepszym rozwiązaniem jest program ze szczotką!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 07, 2011, 19:15:22 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Swoją drogą speedbax dobrze zauważył, że to jest zdzierstwo, bo co im szkodzi udostępnić szczotę do mycia? Różnicy i tak im nie zrobi czy umyję auto karcherem za 5zł czy karcherem + gąbką również za 5zł.


Właśnie o to chodzi, tutaj używając szczotki, która działa wyłącznie przy opcji myjki nr "1" płacę tak samo jak za użycie lancy z wodą pod ciśnieniem z szamponem, dlatego nie rozumiem dlaczego w polickich myjniach nie ma takiej możliwości. Wytłumaczyć można to tylko jednym argumentem, że inwestor wybrał "oszczędniejszą" wersję wyposażenia stanowisk.

Wujek Sknerus

  • Gość
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 07, 2011, 20:03:13 »
Cytuj (zaznaczone)
A różnicę pewni im jednak zrobi: z gąbeczką za 5zł się wyrobisz i będziesz miał względnie czyste auto = szybko nie wrócisz. Bez gąbeczki - brudne auto = szybszy powrót albo wrzucenie kolejnych 5, 10zł aby auto jednak jako tako domyć.


Myjąc samą myjką za 5zł i widząc, że to tak naprawdę tylko moczy auto, a nie je myje tym bardziej nie wrócę na myjnię.

Cytuj (zaznaczone)
Niestety w naszym kraju szczotki "udostępnione" przez właścicieli rozpuszczają się w tajemniczy sposób, przeważnie już pierwszego dnia :)
Najlepszym rozwiązaniem jest program ze szczotką!


Dlatego wożę swoją gąbkę + szampon i jazda o drugiej w nocy :twisted:.

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 07, 2011, 20:28:48 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Myjąc samą myjką za 5zł i widząc, że to tak naprawdę tylko moczy auto, a nie je myje tym bardziej nie wrócę na myjnię.


Wydaje mi się że za "5" auta porządnie umyć się nie da, no chyba że myło się je "wczoraj" lub jest lato i przez dłuższy czas nie było deszczu.

Cytat: "Wujek Sknerus"
Dlatego wożę swoją gąbkę + szampon i jazda o drugiej w nocy  .


Widzę że Nick jest słuszny :D

Wujek Sknerus

  • Gość
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 07, 2011, 21:07:12 »
Cytuj (zaznaczone)
Wydaje mi się że za "5" auta porządnie umyć się nie da, no chyba że myło się je "wczoraj" lub jest lato i przez dłuższy czas nie było deszczu.


Samym karcherem porządnie nie umyjesz i za 15zł (nie licząc kurzu latem). Dlatego gąbeczka jest niezbędna jeśli chce się mieć jako tako czyste auto.

Cytuj (zaznaczone)
Widzę że Nick jest słuszny


Wiadomo. ;]

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 07, 2011, 21:09:18 »
Często korzystam z takiej myjki,i powiem tak: na opłukanie błota,i wierzchniego brudu wystarczy5-7 zł.Myję proszkiem za 5,potem dorzucam 2 i daje od razu na 4 program(woda demi).
Na dokładne mycie trzeba wrzucić około 15zł aby dokładnie,nie truchtając wkoło,je umyć.
To już przestaje być opłacalne,bo tę kwotę można umyć auto w myjni mechanicznej.
Efekty o wiele lepsze,mam porównanie z lotosem,też tam myłem nie raz.

Myjka parowa?-- gdy ktoś uruchomi cos takiego w Policach,na pewno spróbuję.
Zapowiada się ciekawie,czytałem ofertę ze strony podanej w linku.
Może nawet sam zaryzykuję i spróbuję biznesu....
Na razie nie ma podpisu......

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 07, 2011, 21:15:11 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Samym karcherem porządnie nie umyjesz i za 15zł (nie licząc kurzu latem). Dlatego gąbeczka jest niezbędna jeśli chce się mieć jako tako czyste auto.

Wuja umyjesz, a jak masz myjnie ze szczotką (niestety nie w Policach) to i bardzo dokładnie :)

Ciekawy masz sluszną koncepcje :)
Cytat: "Ciekawy"
Często korzystam z takiej myjki,i powiem tak: na opłukanie błota,i wierzchniego brudu wystarczy5-7 zł.Myję proszkiem za 5,potem dorzucam 2 i daje od razu na 4 program(woda demi).
Gdybyś dorzucił szczotke za 2 zł to było by git :)

Offline agunia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 09, 2011, 13:48:49 »
Wracając do myjni parowej, obejrzałam filmik:

i dokładnie na nim widać, że nie potrzeba żadnych połączeń do kanalizy, bo nie ma brudnej wody po myciu auta, tylko zauważyłam jedno, ten facet zaraz po dmuchaniu parą jechał po aucie ściereczką i widać po niej że była po chwili brudna. W takim razie on brudem/kurzem jeździł po całym aucie i rysował lakier? Trochę mnie to zniechęciło :/

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 10, 2011, 08:23:40 »
Cytat: "agunia"
...nie potrzeba żadnych połączeń do kanalizy, bo nie ma brudnej wody po myciu auta...
Skoro nie ma brudnej wody po myciu auta, to albo auto nie było brudne, albo brud został na samochodzie i mycie nie jest skuteczne, to przecież logiczne. Jeśli brud był i został usunięty z samochodu, to przecież gdzieś musi być! Nie odparował przecież z parą. Tutaj mówisz o drugim przypadku, czyli niedomyty samochód. Podobnie jest z resztą z karcherami - tak jak wcześniej looki8 wspomniał zostawiają one cienki film najbardziej przyklejonego brudu - to właśnie to, co zostało później na ścierce. Nie da się porządnie umyć samochodu - porządnie to znaczy, że był naprawdę brudny a po umyciu jest naprawdę czysty - bez zbrudzenia wody, ścierki, szczotki czy czegokolwiek innego, co używamy w tym celu. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, niestety.

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 10, 2011, 11:22:58 »
a ktoś w ogóle w naszym regionie oferuje takie usługi ?


--
jacek

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Mobilne Myjnie Parowe
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 10, 2011, 11:45:07 »
looki8 napisał:
Ciekawy masz sluszną koncepcje :)
Cytat: "Ciekawy"
Często korzystam z takiej myjki,i powiem tak: na opłukanie błota,i wierzchniego brudu wystarczy5-7 zł.Myję proszkiem za 5,potem dorzucam 2 i daje od razu na 4 program(woda demi).
Gdybyś dorzucił szczotke za 2 zł to było by git :)[/quote]


Być może,nie mam możliwości sprawdzić niestety,bo nie widziałem niczego takiego w żadnej z takich myjni w Policach.
Na razie nie ma podpisu......