• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Awaria zmywarki pomocy!!!!  (Przeczytany 11657 razy)

kinia

• Gość
Awaria zmywarki pomocy!!!!
« dnia: Styczeń 29, 2011, 08:58:34 »
Witam posiadam w domu zmywarkę firmy Zanussi i dotąd wszystko było ok aż do dziś:(Okazało się bowiem, że moja zmywarka przestała pobierać wodę.I za tym mam pytanie co może być tego przyczyną?Lub kto ewentualnie zna jakiegoś niedrogiego fachowca który będzie mnie ratował z opresji:)Z góry dziękuję:)

Offline Dj Thompson

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2011, 09:44:49 »
Witaj.Najprawdopodobniej coś dzieje się z pompą albo stało która zaciąga i wypuszcza wodę.Przyczyn nie działania pompy może być dużo.Najlepiej wezwać fachowca niech on tam zobaczy.Fachowca musi ci ktoś inny poradzić ba ja tak owego nie znam.

Offline jojo

• Gaduła
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:49:11 »
Sprawdź filtr na dolocie wody.

Offline robert1995

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2011, 15:07:16 »
Cytat: "Dj Thompson"
dzieje się z pompą (...) która zaciąga i wypuszcza wodę

Woda nie jest pobierana pompą. Zmywarka wykorzystuje ciśnienie wody w pionie. A za jej pobieranie odpowiada elektrozawór.
A ile czasu zmywarka jest "na stanie"?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline draculka

• Moderator
  • Gaduła
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2011, 15:44:24 »
Namiary na polickiego fachmana m.in. od zmywarek  605 443 216, który ma siedzibę w budynku po nieistniejącym dziś żłobku przy Bankowej, obok Neonet.
Mnie z opresji zmywarkowej z naszą "emerytką" ratował już 3 razy. Zawsze potrafił pomóc i za niewielkie pieniądze.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline tamula82

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2011, 00:00:42 »
Namiary na polickiego fachmana m.in. od zmywarek 605 443 216 g            605 443 216      ,który ma siedzibę w budynku po nieistniejącym dziś żłobku przy Bankowej, obok Neonet.
Mnie z opresji zmywarkowej z naszą "emerytką" ratował już 3 razy. Zawsze potrafił pomóc i za niewielkie pieniądze

Odradzam tego pana jeśli chodzi o sprzęt nowszego typu. Mam pralkę otwieraną od góry,: syn przekręcił otwarty bęben(przed wizyta serwisu nie wiedzieliśmy ,że o to chodziło) i nie dało się już nic zrobić.(pralka ,,chodziła" ale nie pobierała wody) Przyszedł ww pan i nie wiedział o co chodzi,wymyślał różne cuda co mogło się stać i ceny naprawy. Za samą wizytę skasował jak za ,,zboże'' nic nie pomógł i poszedł, wezwaliśmy serwis firmowy i pan na wejściu wiedział o co chodzi,nie wziął dużo,więc wydaje mi się ,że lepiej zadzwonić na serwis firmy z jakiej jest sprzet  i nawet jak jest po gwarancji zapłacić i mieć pewność ,że sprzęt naprawiony-potwierdzone pieczątką

tomili

• Gość
Re: Awaria zmywarki pomocy!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2011, 00:50:53 »
Cytat: "kinia"
Witam posiadam w domu zmywarkę firmy Zanussi i dotąd wszystko było ok aż do dziś:(Okazało się bowiem, że moja zmywarka przestała pobierać wodę.I za tym mam pytanie co może być tego przyczyną?Lub kto ewentualnie zna jakiegoś niedrogiego fachowca który będzie mnie ratował z opresji:)Z góry dziękuję:)

Miałem identyczną sytuację z moją zmywarką u mnie sprawa okazała się banalnie prosta, wystarczyło przeczyścić sitko na albo jak kto woli filtr na dolocie wody. Praca ta nie wymaga pomocy żadnego fachowca.

Offline dmb

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:13:18 »
Cytat: "kinia"
posiadam w domu zmywarkę

Ja też.

Ale opisz więcej co się dzieje jak załączysz cykl zmywania.To że nie pobiera wody, przyczyną może być kilka możliwości. Tak jak napisał tomili przeczyścic sitko na dolocie, a gorsza sprawa gdy nawali programator.

Offline koko

• Gaduła
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:31:32 »
Jak masz zmywarkę, to może masz jeszcze instrukcję obsługi? Sprawdź, bo tam możesz znaleźć wskazówki, co zrobić. Jeśli nie masz instrukcji albo nie pomoże to, co w niej radzą, to możesz udać się po pomoc do serwisu. W Szczecinie mieści się on przy ulicy Pocztowej 37a, tel. 91 48 43 193. Robią sprzęt Boscha i innych marek.

kinia

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:10:20 »
Dziękuję Wszystkim za pomoc,moja zmywarka dostała mi się w spadku po poprzednich właścicielach i nie mam pojęcia ile może posiadać już lat, ale sądząc po moich obliczeniach to na pewno powyżej 5.Sprawdziliśmy ze ślubnym elektrozawór i był sprawny,filtry czyszczę regularnie więc były czyste, awarią okazała się zatkany hydrostat.Został przeczyszczony i przedmuchany.Zmywarka działa. :rotfl:

Offline Angelika

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2011, 23:31:01 »
Na 99% wystarczy odkręcić wąż zasilający wodą zmywarkę, wyciągnąć z jego końcówki filterek, który często się zapycha, wystukać, wydmuchać włożyć i przykręcić z powrotem. Malutkie siteczko na którym osadza się cały piasek i rdza. Taką mamy wodę niestety.

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
  • Subiektywnie obiektywny
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2011, 08:11:41 »
Angelika, jak można przeczytać zmywarka już działa.

Zamykam.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.