Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Co to za pomost po drugiej stronie Odry?  (Przeczytany 5959 razy)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Co to za pomost po drugiej stronie Odry?
« dnia: Stycznia 18, 2011, 19:29:32 »
Witam.
Od pewnego czasu zastanawia mnie przeznaczenie i historia pomostu po przeciwnej stronie Odry,mniej więcej na przeciw składowiska  fosfogipsu,może trochę bardziej w stronę Stepnicy.

Witać go z terenów wkoło "białej góry",na google earth znalazłem ze dwa zdjęcia.

Jest to dośc długi,solidny pomost,z widocznym rurociągiem o dość sporej średnicy.

Ciekawi mnie kto i w jakim celu go wybudował,czy jest to pozostałość po fabryce benzyny syntetycznej,czy raczej w "naszych czasach" powstał.

Może ktoś z forumowiczów wie cokolwiek na ten temat,może ktoś ma jakieś fotki ?
A może ktoś łodką pływał w tych okolicach i cumował przy tym pomoście?
Na razie nie ma podpisu......

Archer

  • Gość
[Police] Co to za pomost po drugiej stronie Odry?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 18, 2011, 20:24:47 »
"Pomost" który tutaj opisujesz to rura która służy do pozbywania się urobku z dna toru wodnego w czasie pogłębiania go. Niestety nie wiem jak fachowo to nazwać :). W każdym bądź razie rura ta prowadzi do pola refulacyjnego,gdzie składowany jest ten cały muł. Jako ciekawostkę można podać że barki w których otwiera się dno (nieraz można zobaczyć na National Geographic) nazywają się Szalanda.




http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF8&ll=53.607836,14.591002&spn=0.011993,0.035663&t=h&z=15

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Co to za pomost po drugiej stronie Odry?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 18, 2011, 20:27:39 »
Właśnie przed chwilą znalazłem jeszcze jedno zdjęcie w sieci,opisane jako estakada refulacyjna na Mańkowie.
Czyli to nic bardzo starego raczej,i nie służyło do załadunku czegokolwiek na statki czy barki a wręcz przeciwnie.
Na razie nie ma podpisu......