Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Podłączenie PC pod telewizor  (Przeczytany 12554 razy)

Live

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 20, 2011, 11:57:08 »
Oki, poczytałem trochę na forach, i musiałem zmienić tylko w ustawieniach wyjście audio z karty dźwiękowej na kartę graficzną :D i już wszystko jest OK :)

jaroslawp

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 20, 2011, 11:57:12 »
Powinien, choć czasami nie wychodzi, zależy od urządzenia. Może warto skupić się na kablu. Być może jest uszkodzony. Nie masz może od kogo pożyczyć żeby sprawdzić. Może ktoś z twoich znajomych ma taki działający zestaw.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 20, 2011, 11:59:48 »
Kabelek przedzwonię jeszcze dla pewności. Niestety nikt nie dysponuje działającym zestawem. Ale studiuję to: http://solar.blurp.org/tvout.html Mądrze prawi i parę pomysłów tam jest.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 20, 2011, 18:52:52 »
Na chwilę obecną zainstalowałem Catalyst zgodnego z moją kartą. Poniżej widać, że TV jest wykrywany poprawnie:

Kolejny krok - klonuję obraz z laptopa na TV:

Tu widac, że obraz sklonował się poprawnie:

Niestety na TV nadal nic - ekran niebieski, brak sygnału.
Jeszcze jeden krok - dołączenie ekranu w oknie obok:

To niby rozciąga pulpit na 2 ekrany (LCD laptopa i TV). Efekt zerowy. Raz tylko ekran TV pozwolił sobie mrugnąc na czarno ale nie wiem czy to efekt włączenia czy zbieg okoliczności...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline cyberrobo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 20, 2011, 20:33:08 »
Kolego jeżeli masz tv Sony to będzie problem z podłączeniem bo nie każdy kabel nadaje się do tych telewizorów, najlepiej jechać ze sprzętem do sklepu i podłączać na żywca który kabel będzie pasował. Mój laptop Asusa np nie działa z moim Sony.

Jest jeszcze kwestia ustawień roździelczości w kompie i tv , bo nie zawsze wykrywa automatycznie, u mnie był właśnie taki problem w Asusie i dopiero w sklepie naprowadzili mnie na właściwe tory, chociaż na Sony nie pomogło ale na innym sprzęcie nie ma problemu i mój laptopik śmiga.

Muszę jednak przyznać że na radeonie w drugim kompie nie mam takich problemów, lecz tylko na nvidii w laptpie

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 20, 2011, 20:33:53 »
Jesteś pewien, że podłączasz do TV do gniazda IN, a nie przypadkiem do OUT?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 20, 2011, 20:53:32 »
cyberrobo - TV to Samsung.
kubapolice - SCART to zarówno IN jak i OUT...

Chwilowo doszedłem do tego, że mój TV może nie obsługiwac sygnału s-video na SCART. Instrukcja obsługi o tym nie traktuje. Muszę do TV dostarczyc sygnał zespolony, czyli połączyc luminancję z chrominancją w jeden sygnał. Wtedy SCART bez obsługi S-video powinien dac radę. Chwilowo w domu brak jednego parszywego kondensatora, więc muszę wstrzymac działania.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

jaroslawp

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 21, 2011, 07:04:09 »
A nie masz w telewizorze wejścia PC (DVI) lub po prostu HDMI. Są ładne kable DVI-HDMI.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 21, 2011, 14:18:50 »
Niestety - TV to już paroletni CRT.

Ale problem już rozwiązany. Sygnał zespolony okazał się byc dobrym sposobem na uzyskanie obrazu przez SCART. Wszystko gra ale... film leci na pełnym ekranie, na laptopie są napisy a na TV już nie :D Podobno wystarczy zmienic TV na ekran główny a laptopa na klona i będzie ok. Testy niebawem - pewnie się uda.
Wszystkim pomagającym - dziękuję za dyskusję.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...