Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 112905 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #255 dnia: Stycznia 25, 2011, 01:41:27 »
Cytat: "Denver"
to, że polsko-polska wojna, czy też wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną gdzieś trwa nie znaczy, że trwa również i u nas i, że rządzą forum takie same prawa. Zacznijmy od tego, że rządzą Admini nie prawo, a i precedensów było już sporo [:

Zgadza się Denver- vite par 1 regulaminu.
Ale:
1/ Czy w tym wątku faktycznie trwa wojna?
2/ Czy nie interesujące jest, jak zostanie rozwiązana zagadka jednej z największych tragedii w powojennej historii polski?
3/ Czy dyskusja nasza nie może byc traktowana, jako przygotowanie merytoryczne do publikacji polskiego raportu?
4/ Czy dzięki tej dyskusji nie wzbogacamy się umysłowo? Czy wolisz byśmy wszyscy byli bezkrytycznym stadem baranów, które, jak zwykle oddaje haracz w postaci podatków na odszkodowania za błedy, które ktoś personalnie, lub systemowo popełnił?
5/ Wreszcie- wygodnie jest zwalić winą na pilotów. Lecz czasem warto zastanowić się co czują matki tych chłopaków? NIe tylko straciły synów. lecz pod wpływem mediów cała POlska pokazuje na nich palcami.
6/ Czy wiesz, że podczas katastrofy w Mirosławcu, przed komisją badającą przyczyny pierwsi byli Hiszpanie- a wiesz dlaczego? I dlaczego tak szybko i bezkrytycznie ich dopuścili do wraku Casy? I dlaczego tak szybko wykluczono usterki techniczne Casy, choć w przypadku innych katastrof lotniczych - badania techniczne często są prowadzone latami?
7/ Nie zastanowiło Ciebie, że w przypadku Smoleńska tak często winą obarcza się Rosjan. Natomiast cicho było w przypadku katastrofy w MIrosławcu o niesprawnym systemie ILS. A ten system został zakupiony od Amerykanów za niemałe pieniądze i to Amerykanie go serwisowali? Dlaczego o tym była cisza?

Denver- jasne, jako Administrator możesz wszystko. Ten post również możesz posłać w kosmos, lecz liczę bardziej na to, że opamiętasz się i dasz niektórym zainteresowanym dokończyć dyskusję w tym zadagnieniu.
Pozdrawiam
PS- do wszystkich, któreym w ostatnim czasie nie odpowiedziałem. Wybaczcie. Trochę odpowcznę i nadrobię zaległości.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #256 dnia: Stycznia 25, 2011, 02:37:40 »
Hello Denver,
Dzieki za szybka odpowiedz. Nie mam zamiaru korzystac z tego przyzwolenia na offtopy,
ale milo wiedziec, ze ma sie "szefa" z poczuciem humoru.
Zasadniczo chodzilo mi o to, by nie stwarzac wrazenia (rzeczywistego, czy z pozoru), ze
wciagnalem Darie w dyskurs, ktory zaowocowal, powiedzmy - wstepem do ostrzezenia.
Dla scislosci, w dalsym ciagu  nie wiem, kogo ta Twoja uwaga miala dotyczyc
Pare slow wiecej napisze do MrV.
lacze pozdrowienia - Bill

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #257 dnia: Stycznia 25, 2011, 03:54:22 »
Hello MrV,
Pozwol, ze maksymalnie skroce wypowiedz, jako ze nie jestem zbyt biegly w
forumowym systemie przytaczania cytatow, czy ich czesci.

Ad p. 1./ Nie watpliwie tak. Trwa wojna na slowa, teorie, czy intencje. By byc bardziej
                dokladnym - prowadzi te wojne tylko czesc uczestnikow. Pozostali, to raczej
                "collateral  casualties."
Ad p. 2./ Jest rownie interesujace, co watpliwe.
Ad p. 3./ Czy chcialbys takie "przygotowanie merytoryczne" przedstawic Rosjanom
                w tej formie, w jakiej jest prowadzone na forum ?
Ad p. 4./ Z pewnoscia znacznie rozszerzymy zakres naszej powierzchownej wiedzy
               technicznej, chociaz nigdy, w tak krotkim czasie, nie bedziemy w stanie
               prowadzic w tym temacie dyskusji z fachowcami typu Speedbax'a.
               Natomiast nie przypuszczam, by nasze bogactwo umyslowe, jako takie,
               zyskalo na tym w wyrazny sposob.
Ad p. 5./ Zgadzam sie z Toba jak najbardziej. To byla tragedia, przy analizie ktorej
                nalezy wykazac maksimum wrazliwosci.
Ad p. 6./ Nie wiem, ale znam reakcje firm zachodnich w przypadkach, gdy jest
                mozliwosc, ze ich reputacja bedzie zagrozona. Sa dziesiatki wypadkow, gdy
                opoznienie rowna sie co najmniej potepieniu. Np. reakcja Bush'a na skutki
                huraganu Katrina. Ty wydajesz sie sugerowac, ze strona polska czula sie
                winna ? Nie znam sprawy blizej, wiec nie mam opinii.
Ad. p.7./  Zasadniczo ditto, ale moze system byl sprawny i dlatego bylo cicho,
                a moze trzeba by sie cofnac do czasu zakupu tego systemu ?
                Malo prawdopodobne, by Amerykanie ( konkretnie - kto?) ryzykowali
                zaniedbanie w servisie (patrz p.6), ale jezeli zakup byl od malej firmy, lub
                bez przetargu - wszystko jest mozliwe.

Reasumujac, sklonny jestem podzielic przekonanie, ze sprawa ciagnie sie zbyt dlugo
jak na male publiczne forum. Zaczyna byc uciazliwie nudna, podobnie jak sprawa
krzyza przed palacem prezydenckim.
A przy okazji; Widzialem to wodowanie na rzece Hudson (film). Pilot absolutnie
wykazal wysoka klase i umiejetnosci, ale rowniez mial niesamowite szczescie.
Wrecz nie do pomyslenia, ze na rzece, w centrum Manhattanu, w bialy dzien - nie
stanal Mu na przeszkodzie zaden holownik, barka, czy motorowka. Przeciez byl
pozbawiony mozliwosci manewru.
W smolenskiej katastrofie mogl miec miejsce takiz  sam splot, ale nieszczesliwych
okolicznosci.
Pozdrawiam - Bill

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #258 dnia: Stycznia 25, 2011, 08:13:22 »
Cytat: "MrW"
PS- do wszystkich, któreym w ostatnim czasie nie odpowiedziałem. Wybaczcie. Trochę odpowcznę i nadrobię zaległości.

Mnie możesz pominąć. Wtrąciłem się, bo się wybieraliście piechotą na Księżyc, ale czynnie uczestniczyć w Waszej dyskusji nie zamierzam :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

bies

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #259 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:52:48 »
a to ja sobie pozwole tak wrzucic kamyczek do ogrodka ... albo moze głaz

mam pytanie mysle dosyc wazne aczkolwiek nie dotyczace samego raportu ale sytuacji zwiazanej z katastrofa
czy moglby mi ktos rzeczowo sensownie wytlumaczyc
 ILE JESZCZE NAS (SPOLECZENSTWO) TE TRUPY Z KATASTROFY SMOLENSKIEJ BEDA KOSZTOWAC????

pogrzeby - pomniki - tablice upamietniajace - zmiany nazw ulic i placow - wojna krzyzowa pod palacem - renty - zapomogi - odszkodowania - zadoscuczynienia itp itd

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #260 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:03:06 »
Największe polskie tragedie lotnicze to śmierć Żwirki i Wigury przed wojną i Anny Jantar w 1980. A tu rodzina podpitego generała /0.6 promila/ przeszkadzającego w lądowaniu dostanie zadośćuczynienie. Za co?

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #261 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:15:16 »
Cytat: "piotr S"
A tu rodzina podpitego generała /0.6 promila/ przeszkadzającego w lądowaniu dostanie zadośćuczynienie. Za co?


masz dowody mądraliński  że obrażasz zmarłych???? chyba że kacapski raport jest dla ciebie wyrocznią ostateczną :crazy:

Cytat: "bies"
ILE JESZCZE NAS (SPOLECZENSTWO) TE TRUPY Z KATASTROFY SMOLENSKIEJ BEDA KOSZTOWAC????


promil tego ile kosztuje nas działalność jednego MC Donalda :rotfl:

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #262 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:22:26 »
Słówko "kacapski" nie likwiduje zawartości alkoholu jak również słówko "zmarły", a pomysły że sam z siebie alkohol się wziął, przypominają mi "pomroczność jasną".

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #263 dnia: Stycznia 25, 2011, 16:44:12 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "Denver"
to, że polsko-polska wojna, czy też wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną gdzieś trwa nie znaczy, że trwa również i u nas i, że rządzą forum takie same prawa. Zacznijmy od tego, że rządzą Admini nie prawo, a i precedensów było już sporo [:

Zgadza się Denver- vite par 1 regulaminu.
Ale:
1/ Czy w tym wątku faktycznie trwa wojna?
2/ Czy nie interesujące jest, jak zostanie rozwiązana zagadka jednej z największych tragedii w powojennej historii polski?
3/ Czy dyskusja nasza nie może byc traktowana, jako przygotowanie merytoryczne do publikacji polskiego raportu?
4/ Czy dzięki tej dyskusji nie wzbogacamy się umysłowo? Czy wolisz byśmy wszyscy byli bezkrytycznym stadem baranów, które, jak zwykle oddaje haracz w postaci podatków na odszkodowania za błedy, które ktoś personalnie, lub systemowo popełnił?
5/ Wreszcie- wygodnie jest zwalić winą na pilotów. Lecz czasem warto zastanowić się co czują matki tych chłopaków? NIe tylko straciły synów. lecz pod wpływem mediów cała POlska pokazuje na nich palcami.
6/ Czy wiesz, że podczas katastrofy w Mirosławcu, przed komisją badającą przyczyny pierwsi byli Hiszpanie- a wiesz dlaczego? I dlaczego tak szybko i bezkrytycznie ich dopuścili do wraku Casy? I dlaczego tak szybko wykluczono usterki techniczne Casy, choć w przypadku innych katastrof lotniczych - badania techniczne często są prowadzone latami?
7/ Nie zastanowiło Ciebie, że w przypadku Smoleńska tak często winą obarcza się Rosjan. Natomiast cicho było w przypadku katastrofy w MIrosławcu o niesprawnym systemie ILS. A ten system został zakupiony od Amerykanów za niemałe pieniądze i to Amerykanie go serwisowali? Dlaczego o tym była cisza?

Denver- jasne, jako Administrator możesz wszystko. Ten post również możesz posłać w kosmos, lecz liczę bardziej na to, że opamiętasz się i dasz niektórym zainteresowanym dokończyć dyskusję w tym zadagnieniu.
Pozdrawiam
PS- do wszystkich, któreym w ostatnim czasie nie odpowiedziałem. Wybaczcie. Trochę odpowcznę i nadrobię zaległości.


Odpowiem tylko na te punkty, do których potrafię się odnieść w kontekście moich ostatnich wypowiedzi, a szczególnie zezwolenia na "offtopy" dla billkronosa.

Ad1. Myślałem w szerszym ujęciu, bez odniesień do tego konkretnego tematu - co więcej, pisałem przecież, że na forum nie ma tej wojny - przynajmniej w dużym nasileniu. ... co prawda tym temacie wielu dyskutantów jest nastawionych wobec siebie bardzo negatywnie i mi się atmosfera w nim panująca nie do końca podoba, ale cóż - nikt nie nakazuje udzielać mi się w tym temacie.
Ad2. Interesuje, ale dyskusja na forum ani yemu nie przeszkodzi, ani też nie pomoże. Tym bardziej, że w dużej mierze  nie dyskutuje się na poziomie argumentów, leczy polityki.
Ad3. Merytoryka? Żaden z dyskutantów nie jest ekspertem w sprawie lotnictwa - zresztą, gdzie nam maluczkim, do tych na górze. Opieramy się na opiniach własnych, polityków i czasem ekspertów - co z tego wyniknie? Mieszanka prawdy, polityki i teorii spiskowych.
Ad4. Myślałem, że błoto korzystnie działa na cerę, nie na umysł. A ta na poważnie, to nie wiem czemu to do mnie odnosisz, bo ja nic takiego nie twierdzę i nie działam w tym kierunku.

Dalsze punkty dotyczą już samej katastrofy, a ja z dyskusji na forum w tym temacie już dawno się wycofałem, więc nie wiem czemu te ciekawe pytania kierujesz osobiście do mnie.

Czy ja zabraniam Wam dyskusji w tym temacie? Nie - pozwoliłem sobie na kilka postów rozluźniających atmosferę - chcecie dyskutować dalej? Ja Wam nie bronie.

Kontynuując wątek Małysza to podobno w opinii ekspertów kolano Adama powinno wytrzymać zderzenie z nartą, która to powinna ulec złamaniu.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #264 dnia: Stycznia 25, 2011, 17:36:04 »
Cytuj (zaznaczone)
podobno w opinii ekspertów kolano Adama powinno wytrzymać zderzenie z nartą, która to powinna ulec złamaniu.

Jednak experci, ci od konstrukcji nart stwierdzili, że narta by pękła gdyby Adam wylądował na brzuchu. Tymczasem jego obróciło na plecy.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #265 dnia: Stycznia 25, 2011, 19:49:50 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat:
podobno w opinii ekspertów kolano Adama powinno wytrzymać zderzenie z nartą, która to powinna ulec złamaniu.

Jednak experci, ci od konstrukcji nart stwierdzili, że narta by pękła gdyby Adam wylądował na brzuchu. Tymczasem jego obróciło na plecy.

Dla 95% ogółu 2+2 = 4.
Jednak dla 5 % nie jest ta arytmetyka taka oczywista. Począwszy od bardziej abstrakcyjnego rachunku różniczkowego do analizy stóp procentowych.
Przekładając to do poruszanej tu tematyki.
Są osoby, które głebiej interesują się bardziej zagadnieniem katastrofy smoleńskiej.
Nie muszą być od razu ekspertami. Nie muszą zaciągać informacji z jednego, słusznego źródła. Nie muszą swej wiedzy wykorzystywać pragmatycznie. Chcą się po prostu czegoś wiecej dowiedzieć i tą wiedzą się podzielić lub przedyskutować. A chyba w tym celu może służyć nasze forum?
Jedni ekscytyją się historią, inni dostają orgazmów na wieść, że piesek pani iksińskiej narobił pod oknem pana ygrekowskiego. Pozwolisz Denwer innym zagrzebywać się w psik kupkach bez ograniczeń, natomist tutaj dyskusje nazywasz błotkiem?
Jeśli kogoś już ten temat zmęczył, czy znudził to po prostu może przejść do innej tematyki.
Natomiast wstawki na temat Małysza może i są humorystyczne, ale po prostu jest to zwykłe trollowanie.
No nic, przykro mi.
Pozdrawiam

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #266 dnia: Stycznia 25, 2011, 19:59:48 »
Drogi MrW, ja Tobie niczego nie zabraniam - pogłębiaj swoją wiedzę do woli. Nie zabraniam Ci tej swobodnej dyskusji na taki czy inny temat - jeśli wstawki na temat Małysza przeszkadzają w dyskusji to szczerze przepraszam. Moim zdaniem na dziś wszystko już zostało powiedziane w prasie, innych mediach czy na forum i do czasu publikacji polskiego raportu, pełnych stenogramów Ameryki nie odkryjemy. Zapewniam Cię, że do tego czasu wstawki o Małyszu będą już dawno za nami. Wstawki te miały i mają służyć rozluźnieniu - choć na ten moment - atmosfery i miały dać chwilę wytchnienia, bo wielu ludzi ma dość dyskusji o tym - jak dziś oglądałem relację z konferencji prasowej premiera to się wkurzałem, że pierwsze pytanie dziennikarzy nie dotyczyło tematu konferencji (elektrownie atomowe), nie dotyczyło spraw ważnych - pomysł z przenoszeniem składek między filarami, gospodarka itp. tylko co Sikorski powiedział w rozmowie telefonicznej i kiedy będzie wrak przeniesiony do Polski - to też jest ważne, ale od prawie roku katastrofa ta przesłania nam bieżące problemy, podwyżki VAT, emerytury. Jednakże nie bronie Tobie dalszej dyskusji na forum - ignoruj moje wstawki i działaj dalej.

tad19601963

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #267 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:06:24 »
Nie wierzę ruskim urzędnikom za grosz zawsze byli spolegliwi  :( Proszę podać mi przykład kiedy mówili prawdę ? ... Bazyl ładnie to ująłeś a piotr podłamałeś mnie swoim myśleniem a ja się zastanawiam jak z takiej katastrofy ... eksplozji, implozji, czy to co nastąpiło a ciała były tak sponiewierane, że ruskie wyłowiły 0,6 %o, z ciała Polskiego Generała a najlepiej świadczy o ich profesjonalnym podejściu do katastrofy zajęcie się wrakiem samolotu( dowód rzeczowy ) zwłaszcza jak któryś z rusków rozbija okno ( nie wiem jak się fachowo mówi ) i takie podejście mi wystarczy żeby im nie ufać. Zresztą co tu dywagować jak zniewolony Naród może mieć "wolnych" urzędników... nigdy póki nie będzie wolny. Teraz z niusów znowu zamach u ruskich a wysłali w świat, że to kaukascy, no to głupi świat znowu oko przymknie na mordowanie innych narodów no bo jest usprawiedliwienie  :(

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #268 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:15:04 »
Cytat: "tad19601963"
a ja się zastanawiam jak z takiej katastrofy ... eksplozji, implozji, czy to co nastąpiło a ciała były tak sponiewierane, że ruskie wyłowiły 0,6 %o, z ciała Polskiego Generała a najlepiej świadczy o ich profesjonalnym podejściu


O jakiej eksplozji czy implozji mówisz?

tad19601963

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #269 dnia: Stycznia 25, 2011, 20:21:08 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "tad19601963"
a ja się zastanawiam jak z takiej katastrofy ... eksplozji, implozji, czy to co nastąpiło a ciała były tak sponiewierane, że ruskie wyłowiły 0,6 %o, z ciała Polskiego Generała a najlepiej świadczy o ich profesjonalnym podejściu


O jakiej eksplozji czy implozji mówisz?

Jak zwał tak zwał ... o katastrofie, czy Ty nie rozumiesz jak to możliwe żeby ktokolwiek nie mógł się uratować, w katastrofach światowych było dużo przypadków że ktoś się uratował, a poza tym takiego totalnego rozpadu samolotu do tej pory nie widziałem nawet na Discovery:(  Denver podasz mi przykład żeby ruskim uwierzyć ???