Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?  (Przeczytany 10620 razy)

Offline Bast3k

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« dnia: Stycznia 11, 2011, 12:41:32 »
Podobno dzisiejszej nocy porządnie walnęła instalacja amoniaku. Czy ktoś wie cos więcej na ten temat?. Z relacji znajomego, który miał "nockę", wiem że sytuacja naprawdę była poważna. Zastosowano kurtynę wodną a załoga w pobliżu wycieku musiała wyciągnąć z szafek przykurzone maski przeciwgazowe?

Dlaczego cisza na ten temat?

Gdyby nie opanowali sytuacji, to przecież z Polic mogłoby powstać ogromne cmentarzysko... - a tajemnicą Poliszynela jest fakt, że instalacja  jest w tragicznym stanie.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 11, 2011, 13:03:31 »
A z tego co ja wiem to pękła rura wysokiego ciśnienia z syngazem i narobiła trochę hałasu. I nie zagrażało to Policom żadną  apokalipsą. :)

Offline Bast3k

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 11, 2011, 13:09:31 »
No ale w takim razie dlaczego taka cisza? uważam, że informacje na temat tego typu wydarzeń powinny być podawane do naszej wiadomości.

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 11, 2011, 13:39:06 »
Gdyby to byl amoniak to obudzila by cie syrena :)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 11, 2011, 14:08:04 »
A jednak. Czy dzisiejszą awarię można porównać do tej z 29 października ? Był wyciek amoniaku z rurociągu.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

wtrych

  • Gość
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 11, 2011, 15:05:16 »
Cytat: "demoskinos"
Gdyby to byl amoniak to obudzila by cie syrena

jesteś w błędzie, była awaria i to nie pierwsza w ostatnim czasie (no może w tym roku)

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 11, 2011, 15:47:52 »
Jeżeli to rurociąg z syngazem to zero zagrożenia chemicznego. To mieszanina wodoru i azotu, więc jedynie zagrożenie wybuchem i ogromnym pożarem.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 11, 2011, 16:39:22 »
Nie wiem co to było, ale halasu niezłego narobiło, w Jasienicy przy zamkniętych oknach, telewizorek mi zagłuszyło, a ja telewizje głośno ogladam zazwyczaj :)

Offline Bast3k

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 11, 2011, 17:41:18 »
Cytat: "C80"
Jeżeli to rurociąg z syngazem to zero zagrożenia chemicznego. To mieszanina wodoru i azotu, więc jedynie zagrożenie wybuchem i ogromnym pożarem.


Co w konsekwencji grozi takim zagrożeniem chemicznym (pożar i wybuchy kolejnych części instalacji zakładowej)  - ale to już trochę moje szukanie dziury w całym.

Swoją drogą przydałyby się raz na jakiś czas takie symulowane alarmy, żebyśmy wiedzieli jak się zachowac w czasie zagrożenia. Ja słysząc nawet alarm w nocy (syrenę) nie byłbym pewien co robić. Czy to tylko syrena dla jakiegoś rejonu, czy dla całej miejscowości.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 11, 2011, 17:51:52 »
Cytat: "Bast3k"
Cytat: "C80"
Jeżeli to rurociąg z syngazem to zero zagrożenia chemicznego. To mieszanina wodoru i azotu, więc jedynie zagrożenie wybuchem i ogromnym pożarem.


Co w konsekwencji grozi takim zagrożeniem chemicznym (pożar i wybuchy kolejnych części instalacji zakładowej)


Nie do końca. Zdaje się od awarii są tzw. PSV czyli ciśnieniowe zawory bezpieczeństwa. W przypadku rozszczelnienia rurociągu teoretycznie powinny odpalić zawory bezpieczeństwa i nic nie powinno wybuchnąć tylko całość pójść w powietrze. W przypadku dziury na syngazie o ile wiem jest PSV na absorberze.

Jeżeli huk był duży to stawiam albo na rozszczelnienie po reaktorze syntezy, albo wywalił kocioł EC2. Czyli przy ciśnieniu przekraczającym 120-160 atm. Syngaz ma "tylko" 30 atm.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 11, 2011, 18:32:43 »
Cytat: "C80"
Zdaje się od awarii są tzw. PSV czyli ciśnieniowe zawory bezpieczeństwa.


Potwierdzam.

wtrych

  • Gość
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 11, 2011, 20:40:30 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Jeśli istniałoby zagrożenie dla Polic to słyszelibyśmy piękny urywany modulowany sygnał. Bodajże dla skażeń jest to 1:1 (sygnał:przerwa).

Czyli jednak demoskinos, ma racje ;]

to wszystko ładnie brzmi w teorii a w praktyce...
wystarczy posłuchać syren jak je odpalają w jakieś uroczystości, przy zamkniętych oknach w ogóle ich nie słychać a powinno. Nie wspominając o fakcie że nie wszystkie działały
Syreny alarmowe powinny dawać taki sygnał byś w szczycie przy zamkniętych oknach go usłyszał i miał czas na reakcję

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2011, 20:29:38 »
Ludzie z amoniaku kopią na fosforowym to i rury nie ma kto przypilnować ;D

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Z.Ch.P.] Poważna Awaria na zakładach?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:40:52 »
Cytat: "Bast3k"
Swoją drogą przydałyby się raz na jakiś czas takie symulowane alarmy, żebyśmy wiedzieli jak się zachowac w czasie zagrożenia. Ja słysząc nawet alarm w nocy (syrenę) nie byłbym pewien co robić. Czy to tylko syrena dla jakiegoś rejonu, czy dla całej miejscowości.


No właśnie, większośc ludzi nie wiedziałaby jak się zachowac w chwili alarmu. Ja też nie wiem. A kiedyś pamiętam, że próbne alarmy, dobrze słyszalne na mieście, były dośc częste.