Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Kłamstwa Tuska  (Przeczytany 47661 razy)

jezat

  • Gość
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 11, 2011, 21:46:32 »
Cytat: "hubalczyk"
Cytat: "zenon"
Mi to wszystko jedno. Wielkiej różnicy w rządzeniu nie widzę między nimi, ale także SDL czy PSL. Dla mnie najgorsze jest złudzenie, że ludzie mają wybór i zazwyczaj głosują na jakiś wariant tych czterech partii.

Przypomnijcie sobie tylko jak wyglądały rządy każdej z tych partii i wszystko będzie jasne. Nie zmieniło się zupełnie nic.


Przypomniałem sobie:

PKB:
2005 r. - SLD:  3,6%
2007 r. - PiS: 6,8%
2009 r. - PO: 1,8%

wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw:
2005 r. - SLD:  1,9%
2007 r. - PiS: 4,6%
2009 r. - PO: -1,2% (mniej niż zero!)

przeciętne wynagrodzenie:
2005 r. - SLD:  2380 zł
2007 r. - PiS: 2899 zł  (wzrost o 21,8%)
2009 r. - PO: 3102,96 zł (wzrost tylko o 7%)

minimalne wynagrodzenie:
2005 r. - SLD:  849 zł
2007 r. - PiS: 1126 zł  (wzrost o 32,6%)
2009 r. - PO: 1276 zł (wzrost tylko o 13,3%)

wzrost inwestycji:
2005 r. - SLD:  7,7%
2007 r. - PiS: 20,4%
2009 r. - PO: -0,3% (znów mniej niż zero)

bezrobocie:
2005 r. - SLD:  17,6%
2007 r. - PiS: 11,2%
2009 r. - PO: 11,9%

inwestycje zagraniczne:
2005 r. - SLD:  8,2 mld euro
2007 r. - PiS: 13,6 mld euro
2009 r. - PO: 8,4 mld euro

eksport:
2005 r. - SLD:  76 mld euro
2007 r. - PiS: 101,8 mld euro
2009 r. - PO: 96,3 mld euro


deficyt budżetowy:
2005 r. - SLD:  28 mld zł
2007 r. - PiS: 16 mld zł
2009 r. - PO: 23,7 mld zł
2010 r. - PO: 45 mld zł
we wrześniu 2010 r. prognozowano deficyt na rok 2011 w wysokości 80-90 mld zł!
Jednak rząd fachowców z PO, poradził sobie z tym problemem kosztem emerytur (jak wiemy). Deficyt nie powinien przekroczyć zatem 40,2 mld zł. Nie takie cuda nam obiecywano...

Czy nadal nie widać różnicy w rządzeniu wymienionych partii? A jeśli słabe wyniki PO jej obrońcy będą uzasadniać kryzysem, to niech wytłumaczą skąd w takim razie wzięła się zielona wyspa za plecami ConDonka na jego konferencjach?

Tkwisz bardzo mocno w okopach a II wojna światowa już dawno się skończyła.
I pewnie dlatego nie słyszałeś o światowym kryzysie finansowym.Zapomniałeś również o cudownym rozdawnictwie publicznych środków w wykonaniu kaczystów.Na początek przypomnę tylko,że obniżka składki rentowej to w ciągu trzech lat spadek dochodów ZUSu o 70 mld.Dolicz do tego koszty obsługi zaciągniętych z tego powodu kredytów i już możesz zaliczyć powiększenie długu publicznego na konto PiSu.Szkoda że, kaczystowscy dziadkowie mają wyjątkowo krótką pamięć.Jutro dołożę jeszcze parę kaczystowskich wynalazków,które zwiększyły wydatki i obniżyły dochody budżetu państwa.Tego ostatniego wyrazu nie pomyl z PiSem.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 11, 2011, 22:22:44 »
Cytat: "hubalczyk"
Czy nadal nie widać różnicy w rządzeniu wymienionych partii? A jeśli słabe wyniki PO jej obrońcy będą uzasadniać kryzysem, to niech wytłumaczą skąd w takim razie wzięła się zielona wyspa za plecami ConDonka na jego konferencjach?


I po co ta płytka ironia, moim zdaniem rachunek jest prosty, PiS rządził w czasach wzrastającego ogólnego europejskiego poziomu gospodarczego (na ironię losu, to PiS był największym eurosceptykiem). Fakt, że PiS dawał ludziom tyle, ile z tego się dało, co ze względu na późniejszą stabilizację finansową państwa, nie było rozsądne. PO natomiast miało pecha, bo przejęło pałeczkę pod koniec czasów dobrej koniunktury pompując wszystko co się dało w swoje i innych sakwy, mając  jednocześnie nadzieję na powiększenie swojego elektoratu. Przeliczyli się bowiem, gdyż za bardzo zaufali "fachofcom" taniego PR-populizmu. Moim zdaniem, żadna z tych partii nie stanęła na wysokości zadania, gdyż nie przewidziała sytuacji, w której  należałoby stworzyć odpowiedni bufor finansowej niezależności i bezpieczeństwa. Prymitywnym jest dla mnie również to, że jako głównych argumentów, do próby obrony politycznych racji poszczególnych opcji, używa się najczęściej faktów, na które dane rządy, w sensie międzynarodowej sytuacji gospodarczej, nie miały najmniejszego wpływu.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 11, 2011, 23:19:16 »
Cytat: "speedbax"
PO natomiast miało pecha


Misiak miał pecha, Drzewiecki miał pecha, Chlebowski miał pecha, Sawicka miała pecha, Ćwiąkalski miał pecha, Czuma miał pecha, Klich miał pecha, Graś miał pecha, Łuczak z Atamańczukiem mieli pecha etc.....chyba się rozpłaczę jak będę dalej wymieniał, tak mi się smutno zrobiło...
Ale za tego pecha zapłacimy wszyscy :

http://www.zegardlugu.pl/

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 11, 2011, 23:24:25 »
Cytat: "sekator"
Misiak miał pecha, Drzewiecki miał pecha, Chlebowski miał pecha, Sawicka miała pecha, Ćwiąkalski miał pecha, Czuma miał pecha, Klich miał pecha, Graś miał pecha, Łuczak z Atamańczukiem mieli pecha etc.....chyba się rozpłaczę jak będę dalej wymieniał, tak mi się smutno zrobiło...


Sekator, jak Cię cenie, to proszę, przestań. Nie będę podważał stopnia Twojej inteligencji, bo po prostu nie chcę. Doskonale wiesz o co mi chodziło, więc nie wtrącaj swoich uwag w ten sposób, bo to jawna manipulacja faktami. Mam wielką nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 11, 2011, 23:31:27 »
Cytat: "speedbax"
Nie będę podważał stopnia Twojej inteligencji


Bez wycieczek osobistych proszę. Nie zniżaj się do poziomu forumowego lewactwa, które zamiast dyskutować o problemach, z braku argumentów uderza w osoby z którymi dyskutuje. Nigdy tego nie robiłeś, więc nie trać klasy.
pozdrawiam sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 11, 2011, 23:45:00 »
Cytat: "sekator"
Bez wycieczek osobistych proszę. Nie zniżaj się do poziomu forumowego lewactwa, które zamiast dyskutować o problemach, z braku argumentów uderza w osoby z którymi dyskutuje. Nigdy tego nie robiłeś, więc nie trać klasy.


To nie jest wycieczka osobista, lecz stwierdzenie faktu. Nie jestem forumowym lewakiem, który ślepo wali w przeciwnika. Tak samo, jak prawica z resztą. Nie unoś się, czytając moje poprzednie posty doskonale wiesz, co sądzę o rządach PO. Dlatego dziwią mnie Twoje próby zaczepki. Faktów niedalekiej ekonomicznej przeszłości nie możesz podważyć. Pisząc o "pechu" PO, miałem na myśli ich przesadną pewność siebie i ich wyrachowanie w przewidywaniu poczynań. Stąd moja wątpliwość w Twoim rozumieniu moich myśli. Jeżeli chcesz wojny na analizy i argumenty, to możesz ją mieć. Dla mnie nie ma problemu.

Również Cię pozdrawiam. Bartek.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 11, 2011, 23:53:04 »
Cytat: "speedbax"
Jeżeli chcesz wojny na analizy i argumenty, to możesz ją mieć


Będziesz walczył na analizy i argumenty dowodzące geniuszu gospodarczego ekipy Tuska, czy jego prawdomówności ( aby trzymać się tematu dyskusji) ? Jeżeli tak, to chętnie wysłucham i spróbuję się do tego odnieść.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 12, 2011, 00:03:36 »
Cytat: "sekator"
Będziesz walczył na analizy i argumenty dowodzące geniuszu gospodarczego ekipy Tuska, czy jego prawdomówności ( aby trzymać się tematu dyskusji). Jeżeli tak, to chętnie wysłucham i spróbuję się do tego odnieść.


Będę szczery do bólu teraz, z przykrością stwierdzam, że nie ogarnąłeś mojej poprzedniej wypowiedzi. Bardzo mi przykro z tego powodu, poważenie i bez ironii. Odpowiedz mi na jedno zasadnicze pytanie: gdzie ja napisałem o "geniuszu gospodarczym ekipy Tuska"? Moje wyzwanie dotyczy obiektywnego spojrzenia na dobro Polski, bez faworyzowania jakiejkolwiek opcji politycznej. Sekator, ogarnij się, to zakompleksione PiS-owskie zaślepienie do niczego dobrego nie poprowadzi. Nie odbieraj proszę tego, jako osobistego ataku.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 12, 2011, 00:09:03 »
Cytat: "speedbax"
Sekator, ogarnij się, to zakompleksione PiS-owskie zaślepienie do niczego dobrego nie poprowadzi


No w ten sposób to nie będziemy ze soba dyskutowali. Prosiłem bez wycieczek osobistych. Nie będę się zniżał do takiego poziomu rozmowy. Porozmawiaj sobie z jezatem, powinieneś byc usatysfakcjonowany.
Dobranoc.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 12, 2011, 00:11:47 »
Cytat: "sekator"
Dobranoc.


Dobranoc.

Cytat: "sekator"
Nie będę się zniżał do takiego poziomu rozmowy


Mylisz pojęcia szanowny rozmówco, raczej zawyżał. Tak zazwyczaj reagują ludzie, którzy wybiórczo odnoszą się do zadawanych im pytań, czy stawianych argumentów. Osobiście jestem człowiekiem, który pokłada duże nadzieje w innych ludziach, który przeczytają tą dyskusję i wyciągną własne wnioski.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 12, 2011, 22:52:31 »
Pewnie mało osób z tego działu czyta humor, więc ośmielę się również tutaj opublikować link do pewnego politycznie zaangażowanego allegrowicza: http://allegro.pl/show_user.php?uid=2843448&type=fb_given_all
Szacunek dla tego Pana ;D

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 12, 2011, 23:41:14 »
Ja tu powodu do szacunku nie widzę. Ot zwykły troll, który wciska politykę gdzie się da.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 13, 2011, 00:08:07 »
Wciska gdzie sie da...ale oryginalnie i z klasą :) Trochę prawdy w jego komentarzach jest.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 13, 2011, 14:35:41 »
Cytat: "jezat"
Tkwisz bardzo mocno w okopach a II wojna światowa już dawno się skończyła.


No po takim argumencie to ja już chyba się nie podniosę...

Cytat: "jezat"
I pewnie dlatego nie słyszałeś o światowym kryzysie finansowym.


Gdybyś uważnie czytał, to dostrzegłbyś w mojej wypowiedzi, że o kryzysie wspominam:
Cytat: "hubalczyk"
A jeśli słabe wyniki PO jej obrońcy będą uzasadniać kryzysem, to niech wytłumaczą skąd w takim razie wzięła się zielona wyspa  


Cytat: "jezat"
Zapomniałeś również o cudownym rozdawnictwie publicznych środków w wykonaniu kaczystów.


Rzeczywiście nie wspomniałem, za to doskonale pamiętam obiecywane cuda cudotwórcy Donka.

Dodam jeszcze taie zestawienie:
Ogółem wydatki sektora finansów publicznych:
2006 r. - PiS: 464 977 mln zł
2009 r. - PO: 596 542 mln zł

A tutaj drogi panie zwyczajnie manipulujesz faktami:
Cytat: "jezat"
Na początek przypomnę tylko,że obniżka składki rentowej to w ciągu trzech lat spadek dochodów ZUSu o 70 mld.Dolicz do tego koszty obsługi zaciągniętych z tego powodu kredytów i już możesz zaliczyć powiększenie długu publicznego na konto PiSu.


Obniżka składki rentowej przyniosła zupełnie odwrotny skutek do tego, jaki Ty podałeś:

"Przeprowadzona w latach 2007-2008 obniżka składki rentowej nie spowodowała ubytku w dochodach ZUS. To głównie efekt rosnących płac i zatrudnienia, ale także malejącej szarej strefy.
ZUS przygotował dla nas zestawienie wpływu ze składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2005-2008. Wynika z niego, że ubezpieczeni wpłacili do FUS w 2005 roku 85,5 mld zł, a rok później - 91,8 mld zł. W 2007 roku, czyli pierwszym, w którym od lipca zmalała składka rentowa (o 3 pkt proc.), wpływy do FUS wyniosły rekordową kwotę 100,7 mld zł." - źródło: Gazeta Prawna, a tutaj cały artykuł w tej sprawie: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/111448,wplywy_do_zus_nie_zmalaly_mimo_obnizki_skladki_rentowej.html


A teraz na forum srutu tutu i znowu zjedziemy z tematu na inne tory.
hubalczyk

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Kłamstwa Tuska
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 13, 2011, 17:31:20 »
jezat, weź przykład z kolegi i też podawaj informacje poparte faktami. Nie róbmy z Internetu większego śmietnika.