Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 108203 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:09:14 »
Cytat: "Ciaciek"
No to Kardziejonki pewnie już ręce zacierają :/ Szkoda, że tak wyszło...


Czemu szkoda? Jak jest winny, to chyba lepiej by został skazany, nie? a czemu, to chyba nie muszę tłumaczyć, toć to oczywista oczywistość :P

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:14:54 »
Cytat: "Ciaciek"
No to Kardziejonki pewnie już ręce zacierają :/ Szkoda, że tak wyszło...


Czy ja wiem? Wyrok wcale nie oznacza, że kandydat PO zostanie burmistrzem.
Zależy kogo wystawi PO. Tutaj może być Kowalewski, ale może wojujące frakcje będą sobie podgryzać pięty.
Zależy kogo wystawi GRYF. Tutaj można wystawić kogoś cieszącego się zaufaniem i lud to kupi.
Kusi, mnie żeby dodać jeszcze "zależy kto liczy głosy", ale jestem młody, naiwny i wierzę w uczciwość polityki [:

Ciaciek

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:15:02 »
Szkoda bo rozpatrywane są sprawy sprzed 30 lat.... Kto wie czy za "naście" lat jakaś służba czy organizacja, która funkcjonuje teraz legalnie nie zostanie okrzyknięta mianem obecnego SB....
To tak jakby za 20 lat posądzić to forum o sianie herezji :P Taki żart i zarazem porównanie :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:15:03 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Sąd czekał na zgłoszonego do sprawy świadka. Tym razem, świadek się zgłosił i potwierdził że istniała teczka TW - która należała do lustrowanej osoby. W mowie obrońcy słychać było wiele zasług Burmistrza i pracownika Z.CH, co nie miało i nie mogło mieć wpływu na decyzję sądu. Na podstawie zgromadzonych dowodów, TW - Jan działał czynnie do roku 1981 i to moim zdaniem było kłamstwem lustracyjnym, co było przedmiotem sprawy.

Piszesz, jakbyś tam był. Napiszesz, w jakim charakterze? Tylko prawdę, całą.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:20:23 »
Znowu ten bezsensowny IPN wybiera za mnie, kto ma rządzić moim miastem, a kto nie. To że skazany, ok, tak zdecydował sąd. Ale z jakiej racji dostał karę "zakaz pełnienia funkcji publicznych na 6 lat"? Ta kara jest kretyńska. Rozumiem wybory, bo skłamał. Ale powinien móc kandydować , to ludzie wybierają kto ma rządzić ich miastem, a nie sąd.

Czy teraz w związku z tym wyrokiem, wszystko to co zrobił do tej pory juz nie jest jego zasługami? To czyimi? Czy jak do tej pory był dobrym burmistrzem, to nagle stał się złym? I inna kwestia, czy po tych 6 latach znowu będzie tym dobrym? Rozumiem, że po 6 latach już nie będzie byłym współpracownikiem? I będzie mógł normalnie sprawować wszystkie funkcje? Kretynizm w czystej postaci.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:20:36 »
Cytat: "Denver"
Wyrok wcale nie oznacza, że kandydat PO zostanie burmistrzem.
Zależy kogo wystawi PO. Tutaj może być Kowalewski, ale może wojujące frakcje będą sobie podgryzać pięty.
Zależy kogo wystawi GRYF. Tutaj można wystawić kogoś cieszącego się zaufaniem i lud to kupi.
Kusi, mnie żeby dodać jeszcze "zależy kto liczy głosy", ale jestem młody, naiwny i wierzę w uczciwość polityki [:

A mnie kusi, żeby dodać coś o dzieleniu skóry na niedźwiedziu :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

merchants

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:26:05 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Wyrok wcale nie oznacza, że kandydat PO zostanie burmistrzem.
Zależy kogo wystawi PO. Tutaj może być Kowalewski, ale może wojujące frakcje będą sobie podgryzać pięty.
Zależy kogo wystawi GRYF. Tutaj można wystawić kogoś cieszącego się zaufaniem i lud to kupi.
Kusi, mnie żeby dodać jeszcze "zależy kto liczy głosy", ale jestem młody, naiwny i wierzę w uczciwość polityki [:

A mnie kusi, żeby dodać coś o dzieleniu skóry na niedźwiedziu :)


A niedźwiedź po lesie hasa :)

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:44:05 »
pełniac funkcje publiczna nalezy byc przede wszystkim szczerym skoro sie klamie to takiej funkcji pelnic nie mozna proste i nie wiem nad czym tutaj dywagowac  6 lat to i tak wedlug mnie niska kara za klamstwo lustracyjne, a nikt  nie pozbawia zaslug Pana Diakuna:) szkoda mi jego jako czlowieka bo jak znam zycie jak sie wyrok uprawomocni/sad wyzszej iinstancji go podtrzyma to Diakuna opuszcza wszyscy a pierwszym ktory to poczyni bedzie Pan pierwszego rzedu i prawa reka W.Król:) ... no to zacieram rece i czekam az Gryf postanowi wystawic Pana Bednarka na Kandydata na Burmistrza...a moze Pan Arciszewski? a moze...nie widze nikogo innego :P

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 27, 2010, 15:55:33 »
http://magpol.com.pl/kronika/index.html

Rozbroił mnie komentarz redaktora Magazynu Polickiego. Zgodnie z jego tokiem rozumowania to każdy uznany winnym przez sąd tej instancji jest pomówiony i niewinny...

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 27, 2010, 16:05:47 »
Nie I Instancja a S.O-nie pomówiony a..........oskarżony ( teraz już skazany ).To tak jakby powiedzieć,że węgiel kamienny jest w czystej postaci kamieniem węgielnym ;-) Marnej jakości "rzemiosło dziennikarskie"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 27, 2010, 16:11:42 »
Ja i tak do tych wyroków IPN będę podchodził z dystansem. Nawet skazana prawomocnie osoba może być niewinna.

Wystarczy taki przypadek, jaki miał przed stanem wojennym i w trakcie. Gdy ludzie robili imprezy z hotelach robotniczych, pili wódkę i komentowali nieprzychylnie reżim a potem okazało się po wprowadzeniu stanu, że facet z którym pili wódzię i harowali na zmianach był po drugiej stronie barykady. Człowiek mieszkający kilka pokojów dalej. Ciekawe ilu obecnych szarych ludzi pracujących na Zakładach ma pozakładane teczki jako TW bo mieli za długi język na imprezach. A burmistrz jako elektryk w tamtych czasach też pewnie nie wylewał za kołnierz.

Teraz pewnie p. Kardziejonek (który nie dostał się do rady bo tego chcieli mieszkańcy) zaciera rączki i kto wie czy nie wystartuje na burmistrza. Taki chłop pewnie się nudzi...

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 27, 2010, 16:32:23 »
Pan Kardziejonek chyba dostal wystarczajacy policzek :) i wydaje mi sie ze juz nie wystartuje ale niezbadane sa wyroki bogatych:D

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 27, 2010, 16:43:11 »
Cytat: "secha"
Czy teraz w związku z tym wyrokiem, wszystko to co zrobił do tej pory juz nie jest jego zasługami? To czyimi? Czy jak do tej pory był dobrym burmistrzem, to nagle stał się złym?


Spokojnie, wiadomo, że gminą nie rządzi Diakun tylko ścisły establishment wywodzący się z Gryfa. I choć nie jestem ich zwolennikiem, to patrząc na nieporadność w ostatnich wyborach Platformy, uważam, że jak od dziś zaczną przygotowania do nadprogramowej kampanii to mają szanse nie stracić władzy w gminie.  

Cytat: "czolgu0"
i czekam az Gryf postanowi wystawic Pana Bednarka na Kandydata na Burmistrza...a moze Pan Arciszewski? a moze...nie widze nikogo innego :P


Ja widzę - Jakub Pisański. Co prawda jest postrzegany jako osoba kontrowersyjna, ale ma się do czego odwołać w kampanii (3 kadencje jako v-ce). Poza tym po wynikach wyborów do rady miejskiej widać, że jego popularność rośnie a nie spada.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:26:17 »
Cytat: "zenon"
która wybrała na burmistrza zakłamanego prześladowcę Polaków.


Przypominam, ze do momentu ogłoszenia prawomocnego wyroku jest coś takiego jak domniemanie niewinności.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Ciaciek

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:31:26 »
A dziękuję :) Jestem dumny, że wybrałem już po raz "enty" Pana Diakuna na Burmistrza i jak byłoby trzeba to i kolejny raz bym na niego zagłosował... Dlaczego? Ponieważ dla mnie jest on człowiekiem godnym zaufania i to co było ponad ćwierć wieku temu średnio mnie obchodzi. Może też kiedyś zostanę posądzony o coś co teraz jest normalne i legalne, a za 30 lat już nie będzie bo zmieni się ustrój...