Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Znęcanie się nad zwierzętami.  (Przeczytany 37367 razy)

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 07, 2011, 10:47:52 »
Mnie sie juz nie chce czytac tych głupich tekstów dr. kafara.

Ale wypowiedź billkronos juz wszystko wyjaśniła. w pełni sie z nim zgadzam.

Ale przede wszystkim  cieszy mnie ze sa ludzie ktorzy szanuja zwierzeta, i staja ich w obronie. oby jak najmniej takich ludzi którzy mysla podobnie jak dr.kafar.

Zafrina

  • Gość
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 07, 2011, 11:50:04 »
Dr. Kafar jak sam wspomniałeś, jest wielka różnica między humanitarnym odbieraniem życia zwierzętom a skazywaniem ich na zdychanie w męczarniach z powodu czyjegoś widzimisię. To nie prawda, że zwierzęta są naszą własnością. Ludzie roszczą sobie do nich prawa nie mając ich. Wykorzystują przeciwko nim swoją przewagę fizyczną i intelektualną tak jak przed laty biali wykorzystywali murzynów w celach niewolnictwa.
Ciesz się Kafar, że są ekolodzy, którzy walczą o zachowanie równowagi w naszym ekosystemie, bo gdyby było ogólne przyzwolenie na "róbta co chceta" ze zwierzętami, to dawno byśmy wyginęli.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 07, 2011, 11:55:39 »
Cytat: "Zafrina"

Ciesz się Kafar, że są ekolodzy, którzy walczą o zachowanie równowagi w naszym ekosystemie, bo gdyby było ogólne przyzwolenie na "róbta co chceta" ze zwierzętami, to dawno byśmy wyginęli.


Jak na razie to ekologia z reguły nie ma nic wspólnego o dbałość o środowisko, ale jest to zwykły biznes :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Zafrina

  • Gość
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 07, 2011, 12:56:15 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "Zafrina"
To nie prawda, że zwierzęta są naszą własnością.


Zwierze domowe, czy hodowlane które utrzymuje i się nim opiekuje, jest moją własnością. Gdyby nie ja, to by nie istniało.


A gdyby nie zwierzę Ty byś nie istniał :)
Jestem za zaostrzeniem kar dla potworów powodujących cierpienia zwierząt, a co najważniejsze, za tym, by sędziowie przestali traktować jawne okrucieństwo jako drobne wykroczenie.

Zafrina

  • Gość
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 07, 2011, 13:32:37 »
Chodzi właśnie o to. O ograniczenie ludzkiej "samowolki", która niekontrolowana doprowadziłaby już dawno do zaburzenia ekosystemu. Pisząc o Twoim piesku, nie mam na myśli Twojego pieska jako takiego, ale ogół zwierząt, które należy chronić.  Nigdy nie zgodzę się z tym, że zwierzęta można traktować jak rzeczy, tylko dlatego że na ogół są słabsze i uzależnione od człowieka (zwierzęta domowe).
Nasza Ustawa o ochronie zwierząt nie jest zła - złe jest to, że się jej nie respektuje. Wymiar Sprawiedliwości jest zbyt pobłażliwy dla tych potworów, którzy skazują zwierzęta na niewyobrażalne cierpienia: podpalają, głodzą, maltretują, tną nożami, siekierami, kopią itd. Na prawdę jesteś w stanie znaleźć dla takiego zachowania uzasadnienie?? Uważasz, że właściciel ma do tego prawo?

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 07, 2011, 17:56:02 »
to co piszesz dr.kafar jest po prostu chore. Zal mi Ciebie:(( ale może jeszcze uda Ci się zrozumiec o czym my piszemy. obrońcy zwierząt.

Mariola80

  • Gość
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:04:39 »
Dr.Kafar czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie, Po co Ci pies?
trzymasz go po to, żeby potem zjeść czy co?

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:06:21 »
Hello Dr.-rze Kafar,
Pogubiles sie , co miala Zafrina na mysli, piszac - "Zeby nie zwierze, to Ty bys nie istnial".
Przypuszczam, ze bardzo delikatnie chciala zwrocic Twoja uwage na teorie Darwina.
Natomiast Ty dosc niedwuznacznie piszesz, ze : "......,.gdyby nie ja, to by nie istnialo "
Zrobie Ci te grzecznosc i udam, ze nie pojalem dwuznacznosci tego twierdzenia.!
Co do Twojej teorii "prawa wlasnosci", to rowniez nie uzasadniasz tego przekonywujaco.
Przeciez nie tak dawno jeszcze rozni krolowie i magnaci, mogli wynagrodzic Cie za
okreslone zaslugi, darowujac Ci - "we wieczne wladanie" - np. trzy wsie ze wszystkimi
gruntami i inwentarzem zywym i martwym. Oczywiscie to obejmowalo mieszkancow
owych wsi.
Czyzbys chcial miec nad nimi rowniez "prawo miecza" ?
Zgadzasz sie, ze zwierzeta czuja bol i cierpienie tak samo, jak ludzie. Niektore rowniez
posiadaja dar okazywania swoich uczuc.
Dlaczego wiec chcesz sobie uzurpowac prawo do ich zabijania.? Czy Ty obdarzyles je
zyciem. ?
A moze chcialbys sie przekonac, jakie to uczucie, gdy podgalaja kark , a potem powoli
konasz z uplywu krwi ? U czlowieka to trwa to dosc dlugo. Kaczka oczywiscie mniejsza,
wiec krocej.
Pozdrawiam -Bill
P.S. Ja nie wymyslilem powiedzenia: "Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham
psy " ! To Bernard Show. O ile mi wiadomo, nie jest uwazany za duraka !

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:20:15 »
Cytat: "billkronos"
Zgadzasz sie, ze zwierzeta czuja bol i cierpienie tak samo, jak ludzie. Niektore rowniez
posiadaja dar okazywania swoich uczuc.


Nie można wg mnie mówić, że zwierzęta czują coś TAK SAMO jak człowiek, choć nie ulega wątpliwości, że ból czują i wszelkie znęcanie się dla jaj/zabawy jest niewątpliwie złe. Nie możemy być na ich miejscu, więc tak naprawdę nie wiemy, jakie te odczucia są w rzeczywistości. Dlatego byłbym ostrożny w porównaniach do człowieka.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Mariola80

  • Gość
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:28:47 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "billkronos"
Zgadzasz sie, ze zwierzeta czuja bol i cierpienie tak samo, jak ludzie. Niektore rowniez
posiadaja dar okazywania swoich uczuc.


Nie można wg mnie mówić, że zwierzęta czują coś TAK SAMO jak człowiek, choć nie ulega wątpliwości, że ból czują i wszelkie znęcanie się dla jaj/zabawy jest niewątpliwie złe. Nie możemy być na ich miejscu, więc tak naprawdę nie wiemy, jakie te odczucia są w rzeczywistości. Dlatego byłbym ostrożny w porównaniach do człowieka.


No ale bez przesady też, żeby żywe istoty porównywać do rzeczy.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:50:15 »
Cytat: "Kuba"
Nie można wg mnie mówić, że zwierzęta czują coś TAK SAMO jak człowiek, choć nie ulega wątpliwości, że ból czują i wszelkie znęcanie się dla jaj/zabawy jest niewątpliwie złe. Nie możemy być na ich miejscu, więc tak naprawdę nie wiemy, jakie te odczucia są w rzeczywistości. Dlatego byłbym ostrożny w porównaniach do człowieka.


A ja właśnie bym porównywała.Czują ból jak my,głód,gorąco,zimno.Czują radość-gdy na przykład przychodzi właściciel do domu,a także smutek jak muszą zostać same,często frustrację,którą okazują niszcząc w domu z obawy przed porzuceniem.Boją się-wystarczy trochę poobserwować psy by zauważyć te wszystkie ich uczucia i umieć je dostrzec.Jedyną różnicą jest to,że nie mogą nam tego wszystkiego powiedzieć DOSŁOWNIE,bo swoim zachowaniem wciąż nam o tym mówią.

Wiem Kafar o co ci chodzi,ale wytłumaczenie to innym jakoś ci nie wychodzi.Ogólnie wszystkim chodzi o to,że ogólnie przyjęte jest,że psy i koty,a czasami nawet świnki wietnamskie są zwierzętami-pupilami,przyjaciółmi,a na ogól przyjaciół się nie zjada,nie zabija się,bo się znudził czy już nas na niego nie stać.Nie stać cię na utrzymanie zwierzaka to nie powód by go zabić-znajdź mu lepszy domek,który mu zapewni dach i wyżywienie do końca jego dni.Nie można zabijać zdrowych zwierząt dla kaprysu czy dlatego,że się znudził.Przeważnie tak jest,że w szczeniaczku wszyscy zakochani,a po paru miesiącach piesek się nudzi lub zaczyna niszczyć,bo panciostwo nie potrafi psiaka ułożyć.Czy to jest od razu powód by go uśpić.Nie-uśpienie ciężko chorego psa,by mu ulżyć w cierpieniach lub starego psa,który się już męczy to i owszem.
Teraz pozostałe zwierzęta domowe-kury,świnki i inne zwierzaki,które idą na stój to ogólnie przyjęte zwierzęta do zjedzenia,czyli do zabicia,ale niech ten ubój będzie szybki i w miarę jak najmniej bezbolesny dla zwierzaka,a dopóki zwierze żyje niech będzie godnie traktowane i będzie ok.

O znęcaniu to powiem tylko tyle,że jak taki małolat zacznie od podpalenia,pokrojenia czy zakatowania psiaka,który ucieka,cierpi,wyje z bólu,to jaka będzie różnica,że za jakiś czas będzie kopał,podpalał,czy kroił płaczącego z bólu słabszego od siebie człowieka.Każdy morderca od czegoś musiał zacząć :(
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 07, 2011, 22:02:19 »
Hello Kuba,
Rozumiem, co chciales powiedziec, ale pozostaje przy swojej opinii. Sa przyklady ( calkiem
nie malo ! ) ze psy zdychaly z tesknoty - po smierci wlasciciela ! Inne miesiacami (doslownie)
wedrowaly, aby odnalezc ludzi, ktorzy pozostawili je, przenoszac  sie  do innego miejsca pobytu.
Jedna taka historia zdarzyla sie na dystansie Alaska - Kalifornia.
Tatankas wylozyla to dokladnie. Ale jezeli mamy detale tego watku tak uscislac, to zgodzmy sie, ze zwierzeta swoje uczucia: "okazuja podobnie" - zamiast "odczuwaja tak samo".
Na ten temat Jack London napisal dwie piekne ksiazki: "Jerry z Wysp" i "Miki, brat Jerrey'ego.
Pozdrawiam - Bill

P.S. Wg. jakiej zasady sa numerowane posty ? Moje dwa poprzednie w tym temacie nosza
ten sam numer kolejny ( 251 ), chociaz dzieli je 20 godzin..[/b]

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 08, 2011, 09:13:44 »
Bill bo niektórzy uznali,że dział o zwierzętach jest tak mało ważny,że pisząc w tym temacie posty nie są naliczane :) Pozdrawiam.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!