Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nadawanie zwierzętom imion ludzkich  (Przeczytany 27451 razy)

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 06, 2010, 09:14:30 »
wlasnie wrocilem z moim psem i szedl gosciu ktory nazwal swojego psa "grzesiek", to juz lekkie przegiecie nazywac zwierzeta ludzkimi imionami. [ciach!] :crazy:

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 06, 2010, 09:21:37 »
Też myślę, że nadawanie imion ludzkich zwierzakom nie jest fajne... Znam dwie odoby co mają np psa o imieniu Sara... Słyszałam też Igor, Kacperek, Kaśka, Majka. I weż idź potem z dzieckiem na spacer i słyszysz Majka do nogi. Kocham zwierzęta bardzo, ale uważam, że dla nich istnieje odmienna kategoria imion.
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:29:50 »
Samtron może Ty masz jakieś problemy psychiczne. To że ktoś nadaje ludzkie imię swojemu zwierzakowi nie znaczy że jest psychiczny, więc nie obrażaj. Mnie to nie przeszkadza. Sam jestem miłośnikiem kotów i już drugi mój kot ma na imię Kuba. Zwierzaka traktuje się jako członka rodziny, więc może i z tego bierze się ta "moda".

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:34:30 »
Cytat: "piotr0822"
Zwierzaka traktuje się jako członka rodziny


Tego też chyba nigdy nie zrozumiem ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:52:37 »
No widzisz Kuba każdy ma inne podejście. Taki jest świat, ile osób tyle opinii. Gdy przebywa sie ze zwierzakiem kilka lub kilkanascie lat zaczyna się go traktować jako członka rodziny, pewnie nie wszędzie ale w większośći przypadków tak jest. :)

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 06, 2010, 13:33:57 »
Wojtek -Dokładnie zaczerpnęłam to imię z filmu :)) zabawna ta scena była .
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 06, 2010, 13:41:34 »
Rozumiem traktowanie zwierzaka jak członka rodziny. Ja swojego kociaka bardzo kocham, wołam do niego nawet czasem "synuś" ale imienia ludzkiego bym nigdy nie dała zwierzakowi. Przyszły rodzic często wybierając imię dla przyszłego dziecka kieruje się np tym z kim mu się to imię kojarzy... Nigdy nie lubiłam imienia Agnieszka bo w szkole miałam koleżanke o tym imieniu, z którą mam nie miłe wspomnienia i gdyby ktoś mnie zapytał wtedy czy dam dziecku na imię Agnieszka nigdy bym się na to nie zgodziła. A teraz np po latach mam przyjaciółkę o tym imieniu i to imię bardzo dobrze mi się kojarzy. Czy chciałby ktoś z Was, żeby imię Waszego dziecka kojarzyło się z czyimś psem albo kotem? Ja nie. Mam koleżanke Sare. I nie smaczne jest jak znajomi wołają do swojego psa srającego na trawniku Sara. Do tego chiałam dać dziecku na imię Maja. Ale już słyszałam, że u mojej mamy w pracy jest kot o tym imieniu. Więc plany zmieniłam. To każdego indywidualna sprawa oczywiście, ale mi się osobiście to bardzo nie podoba.
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 06, 2010, 21:39:46 »
Że psa nazywają Maja ci przeszkadza,a bajki o pszczółce Mai nie znasz.To też zwierzę-owad ale zwierzę.Ja ci powiem,że przy takim ogromie imion ludzkich i zwierzęcych czasami przy nietypowych imionach sama nie wiem,czy to jest ludzkie czy zwierzęce.Zawsze ciężko jest wybrać imię dla dziecka i dla zwierzaka,niektórzy idą po prostu na łatwiznę.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 06, 2010, 21:51:39 »
A Jessica, Fabienete,Etiennete,Brajan i inne słowiańskie imiona nie drażnią was? :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 06, 2010, 22:30:03 »
[ciach!] ja posiadam psa i nigdy nawet bym nie pomyslal zeby nazwac go np. piotr

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 06, 2010, 23:02:21 »
Samtron ogarnij się troche chłopaku.Obrażasz i obrażasz..I co z tego ,że miał dwa koty?Polecam spotkać się z piotrkiem w realu i wyjaśnić sobię przewagę posiadania kota nad psem i odwrotnie..Tak się składa, ze ja też mam kota i co?Dla mnie posiadanie psa w bloku to skrajna głupota, bo to nie miejsce dla takiego zwierzaka.Kuweta dla kota zajmuje mniej miejsca i kot jest mniej kłopotliwy, a poza tym to maskotka dla dziecka w domu ;D Do bloku nadaje się psopodobny ratlerek co najwyżej.Jak będę miał dom to jak najbardizej, jak narazie nie.Co do problemów psychicznych, to zapewniam Cię,że jest jak najbardziej w porządku.To co tobie pasuje, nie znaczy ,że ma pasować innym i odwrotnie.Czy ktoś mówi Tobie, że masz problem bo masz pieska?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 06, 2010, 23:17:43 »
Cytat: "palana"
Do tego chiałam dać dziecku na imię Maja. Ale już słyszałam, że u mojej mamy w pracy jest kot o tym imieniu.
a mojego męża siostra ma psa Maje... Masakra! Mojej dobrej koleżanki dziecko teą ma tak na imię :<
Mam koleżankę, która wiele lat wychowywała się w bloku, w którym mieszkał pies Kacper, a jak urodziła synka to nazwała go tez Kacper... Nie mogę tego pojać do dzisiaj... Mnie Kacper na zawsze chyba będzie się kojarzył z tym kundlem :lol2:
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 06, 2010, 23:20:21 »
sam sie ogarnij, a co przeszkadza ze ma sie w bloku psa?? w policach jest gdzie wyjsc z psem, wystarczy tylko dbac. a po co mam sie z nim spotkac?? sam sie z nim spotkac i powymieniajcie sie doswiadczeniami jak opiekowac sie kotkami chlopaku. :ass:

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 06, 2010, 23:35:29 »
A co tobie przeszkadza, że ktoś ma kota?Widzisz chłopaku jak to fajnie??Tak się składa, ze bardzo dobrze go znam.Na głupotę nie ma leku jednak :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Nadawanie zwierzętom imion ludzkich
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 06, 2010, 23:39:27 »
Dla mnie ze swoim gadaniem jesteś dzieckiem i tyle...tylko ty tutaj masz jakieś popieprzone teorie na temat posiadania kota psa itp...Załóż rodzinę, spłódź potomka, to wtedy powiem do ciebie facet, bo jak narazie dziecko, ze swoimi poglądami z piaskownicy.I to nie inni mają problemy psychiczne...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...