Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Regeneracja przekładni  (Przeczytany 5412 razy)

roga

  • Gość
Regeneracja przekładni
« dnia: Grudnia 02, 2010, 13:08:12 »
Witam,

Czy ktos z Was wie gdzie w Szczecinie lub okolicach zregeneruje przekladnie kierownicza?
Najbardzie zalezy mi na warsztacie, w ktorym przekladnie zdemontuja, zregeneruja i wstawia na miejsce.

Wiem tylko, ze w Szczecinie na Pomorzanach regeneruja przekladnie ale niestety trzeba ja samemu wymontowac i dostarczyc.
Znalazlem rowniez warsztat w Koszalinie, w ktorym kompleksowo (za 800 zl) wyciagaja sami, regeneruja i wstawiaja z powrotem i to mi najbardziej pasuje. Jedyny problem to ze trzeba na podroz poswiecic caly dzien.

Jezeli ktos wie o podobnym warsztacie w Szn lub Policach prosze o namiary.

arturpolice

  • Gość
Regeneracja przekładni
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 02, 2010, 14:44:11 »
a jaka przekladnia w jakim aucie  w wiekszosci przekladnie wymontowuja warsztaty i zaworza do regeneracji zadko ktory warsztat robi to sam chyba ze tak jak do francuzow wystepuja zestawy naprawcze wtedy sie podejmuja sami i co sie z nia dzieje czy ma luzy przycina sie niewspomaga a moze tylko wystarczy ja skontrowac

roga

  • Gość
Regeneracja przekładni
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:02:52 »
Chodzi o przekladnie kierownicza w Lagunie II.

Z przekladni nie ma wyciekow ale sa luzy z jednej strony i podczas jazdy po wybojach przekladnia halasuje.

W warsztacie, w ktorym sprawdzalem zawieszenie zazyczyli sobie za regenerowana przekladnie 1600-1800 zl co mnie "lekko" zaszokowalo. Troche poszperalem w necie i znalazlem pare firm, ktore regeneruja maglownice na miejscu w granicach 500-600 zl + montaz. Niestety wszystkie sa poza graniacami naszego wojewodztwa, albo jak wspominalem jedna jest w Sz-nie ale im trzeba maglownice wymontowac, co znacznie wydluza caly proces.

arturpolice

  • Gość
Regeneracja przekładni
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:08:32 »
w renowkach czesto wystarczy skasowac luzy jesli jest to z lewej strony na prowadnicy  robi sie to przez dokrecenie sruby kontrujacej wtedy taki zabieg kosztuje w granicach 150-200 zl jesli nie czeba wyciagac przekladni np w megankach wystarczylo wywiercic dziure w belce na jakies 3 cm , skrecic przekladnie i zabespieczyc wiec najpierw czeba sie zorientowac co sie tlucze pozdrawiam