Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zwierzaki, które znalazły dom  (Przeczytany 139319 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 06, 2010, 23:51:47 »
Dla wszystkich zainteresowanych:Dostaliśmy dziś wiadomość od pana,że zwabił psiaka na swoją posesję,że możemy po niego przyjść.Niestety wyszło inaczej,skopiuję z Naszej klasy,co napisał pan:
" dzisiaj 23:32

Próbując pomóc temu pieskowi, to znaczy zadzwoniłem do Pani Izy, umówiłem się, że go przywiozę, niestety zostałem pogryziony :( Po konsultacji z lekarzem u nas w przychodni zostałem wysłany na oddział zakaźny do szpitala na arkońskiej w Szczecinie, tam niestety powiadomiono sanepid i piesek został złapany przez "Animal Hunter". Teraz będzie odbywał kwarantannę w schronisku w Szczecinie, w celu stwierdzenia czy jest zdrowy. Powiedziano mi, że potrwa to 14 dni, jeżeli z pieskiem jest wszystko ok to i mnie ominą szczepienia przeciwko wściekliźnie i pieska będzie można adoptować. Przykro mi, że tak to się skończyło, ale mam nadzieję, że piesek znajdzie nowy dom i będzie szczęśliwy...

Pozdrawiam "

Oto nasza odpowiedź:
 dzisiaj 23:51

"Bardzo dziękujemy za próbę pomocy.To nie pana wina,ani nie wina pieska,tylko osoby,która psiaka tak bardzo skrzywdziła.Piesek ugryzł pewnie ze strachu,będziemy mieć wszystko pod kontrolą,po kwarantannie mamy zamiar psiaka zabrać ze schroniska,oswajać z ludźmi i znaleźć mu nowy domek.W schronisku on jeszcze bardziej się wycofa i nie będzie miał szans na adopcję.Prawdopodobnie zostałby tam uśpiony.Mamy nadzieję,że się nam to uda,Każdy psiak zasługuje na drugą szansę.Jeszcze raz dziękujemy w imieniu psiaka i naszym. "

Nasza Inspektorka będzie w Poniedziałek w Szczecińskim schronisku dowiedzieć się co i jak!
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 11, 2010, 00:16:16 »
Pieski znalezione dziś około 20.00 błąkające się przy ulicy Wojska Polskiego w Policach,prawdopodobnie wyrzucone z domu przez panią suczki.Osoby,które zgłosiły nam szczeniaki twierdziły,że suczka pani co pół roku się szczeni a maluchy trafiają na ulicę.Będziemy sprawdzać te wiadomości.Na dzień dzisiejszy jednak najważniejsze jest,aby znaleźć im dom tymczasowy lub domek,który je zaadoptuje.Pieski zostaną u pani,która je znalazła przez 2-3 dni,potem nie mają gdzie się podziać.Zostaną przez nas odpchlone i odrobaczone.Będą małymi psiakami,łapki króciutkie jak u jamniczków.Chętnych prosimy o kontakt:517-910-923

Psiaki zostały oddane do adopcji do Niemiec 18.11.2010



Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 11, 2010, 00:38:53 »
IRMA znalazła nowy domek!

Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 11, 2010, 01:09:37 »
08.11.2010-Pisze nasza wolontariuszka:"

Byłam w niedzielę w schronisku i chciałam go zabrać,nie było kierowniczki,więc musiałam czekać do poniedziałku. Jedna z pań była tak dobra, że nam go pokazała, siedział taki biedny i bezbronny w klatce, do klatki była przypięta wielka kartka z napisem UWAGA AGRESYWNY. Myślałam,że mi serce pęknie jak patrzył tymi swoimi pieknymi i madrymi oczami. Pojechałyśmy do domu z kwitkiem. Całą noc nie spałam, bo bałam się o niego,przecież on jest tak strasznie zabiedzony,że widać mu wszystkie kości !!!. W poniedziałek rano już tam byłyśmy i udało się, piesek jest u mnie w domu tymczasowym i dochodzi do siebie. Myślę,że za kilka dni będziemy mu szukać najlepszego domku na świecie.


09.11.2010-Po wizycie u weterynarza okazało się,że psiak ma zapalenie dziąseł,zapalenie jamy ustnej i wszystkie ząbki w górnej szczęce mu się ruszają.To był powód,dlaczego psiak nie mógł jeść i był agresywny.W domu tymczasowym teraz staramy się najpierw wyleczyć zapalenia a potem psiak będzie musiał przejść zabieg usunięcia ząbków.Nie wykazuje oznak agresji,jest wręcz przeciwnie,psiak jest potwornie wystraszony.Po otrzymaniu antybiotyku i leków przeciwbólowych rzucił się na miskę z jedzeniem.


Osoby pragnące wspomóc akcję sterylizacji bezdomnych kotek,a także inne nasze działania(dokarmianie bezdomnych kotów i psów,leczenie ich i szukanie im domków)mogą dokonać wpłaty na konto TOZ-u Koła w Policach:

LUKAS Bank S.A.
26 1940 1076 3025 4299 0000 0000

W każdym przelewie tytułem proszę podać,na jakiego zwierzaka mamy przekazać pieniążki,może to być konkretne zwierzę:np.Dla pinczerka na leczenie ząbków.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

cychu32police

  • Gość
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 11, 2010, 08:57:32 »
czy można odebrać tą amstafkę mam warunki dla psa

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 11, 2010, 11:58:53 »
Cytat: "cychu32police"
czy można odebrać tą amstafkę mam warunki dla psa


Tak,jak napisałam wcześniej,opiekę nad psem przejęła pani Marta 517-680-264.Proszę do niej dzwonić.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

ageralion

  • Gość
Sunia w typie pitbull red nose
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 12, 2010, 20:35:42 »
Dzisiaj dostalam informacje od znajomej

Cytuj (zaznaczone)
W Policach biega bezpansko suka pitbulla red nos, wyglada jak by byla niedawno po porodzie. Jest agresywna w stosunku do psow, dlatego tez nie moge jej w zaden sposob pomoc (mam 2 psy ze schronu). Dzisiaj ok 15 przebiegala ulica wyszyńskiego (kolo przedszkola), nie wiem czy byla agresywna wylacznie do moich psow (suka i pies) czy okazuje agresje rowniez do innych. Z tego co w krotkiej chwili zaobserwowalam z jej zachowania i wygladu wynika ze jej agresja byla skierowana na nasze psy, a nie na nas. Wygladala na wyglodniala i zagubiona, nie posiadala zadnej obrozy i tym bardziej wlasciciela. Nie wiem w jaki sposob mozna jej pomoc zeby nie zostala uspiona, sama pani wie jakie sa warunki i sytuacja w szczecinskim schronie. Zalozylam jej watek w psach zaginionych, byc moze ktos jej szuka - jednak ona bardziej wygladala na wyzucona :/


Czy ktos jeszcze widzial ta suczke???

ageralion

  • Gość
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 12, 2010, 20:39:21 »
Cytat: "cychu32police"
czy można odebrać tą amstafkę mam warunki dla psa

Hej, Sonia jest teraz pod nasza opieka i prawdopodobnie zostanie na stale w DT. Ale zapraszam na nasza strone (u mnie w podpisie), mamy kilka fajnych suczek szukajacych domu :)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 12, 2010, 23:08:37 »
Suka z rozbuchaną ciążą urojoną będzie wyglądała podobnie do takiej, która jest świeżo po porodzie.  W takim stanie - w urojonej lub po porodzie - suka jest szczególnie agresywna do innych psów. Więc tu agresja może mieć swoje uzasadnienie.
W szczecińskim schronie na kwarantannie przebywa już jakiś red nose (niestety nie zauważyłam płci) oraz biała nakrapiana suka chyba pitt bull, ale pewności nie mam, gdyż kiepsko rozpoznaję odmiany TTB.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 13, 2010, 02:26:21 »
Jak teraz napisałaś,to wydaje mi się,że właśnie tą suczkę widziałam na Tanowskiej,około godziny 11.00.Jechałam akurat ze swoimi dzieciakami i psem,aby przewieźć szczeniaki do DT.Nie mogłam się zatrzymać,bo panie już na mnie czekały.Sunia szła zresztą koło jakiejś pary,faktem jest,że nie miała żadnej obroży,a ludzie jakby wystraszeni,ale myślałam,że to moje wrażenie tylko.Dla mnie sunia bardziej na Amstaffkę wyglądała rudą,ale to też nie na sto procent,bo z daleka i przejazdem.

Jeżeli sunia agresywna,nie ważne,czy do psów,czy ludzi,to pewnie zostanie wcześniej czy później zgłoszona do SM lub hyclowi i ją wyłapią.Pewnie pojedzie do hotelu.


Cytat: "draculka"
gdyż kiepsko rozpoznaję odmiany TTB.


No właśnie,ja też mam z tym problem,mi się wydawało,że to Amstaffka.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 13, 2010, 02:30:16 »
Witam ageralion, miło i tutaj cię gościć,oto Marta,która pomaga znaleźć domki dla TTB.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

ageralion

  • Gość
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 13, 2010, 10:00:37 »
Nie przejmujcie sie, ja do tej pory mam problemy z rozroznieniem pita od asta... to sa naprawde drobne niuanse w budowie ale red nose jest bardzo charakterystyczny, rudy z rozowym nosiem.

W schronisku jest red nose Igor, dzisiaj wrzucam go na strone, w zeszlym tygodniu go sprawdzalysmy i robilysmy zdjecia. Sunia Teta juz ma kogos zapisanego na siebie, wiec jej nie oglaszamy chyba, ze sie po  nia nie zglosza.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 13, 2010, 10:47:34 »
Bonifacy zaadoptowany 03.11.2010




Rudi zaadoptowany 11.11.2010.

Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 13, 2010, 10:56:49 »
Psiak dostał imię Lucky.Jest bezproblemowy.W domku siedzi grzecznie na swoim miejscu,nie kręci się,nie przeszkadzają mu inne zwierzęta-koty,króliki,do innych psów łagodny.Załatwia się tylko i wyłącznie na dworze.
Oto parę zdjęć,gdy dziewczyny przywiozły go ze schroniska,pierwszy dzień w DT:







Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Zwierzaki, które znalazły dom
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 13, 2010, 15:12:01 »
Cytat: "ageralion"
W schronisku jest red nose Igor, dzisiaj wrzucam go na strone, w zeszlym tygodniu go sprawdzalysmy i robilysmy zdjecia. Sunia Teta juz ma kogos zapisanego na siebie, wiec jej nie oglaszamy chyba, ze sie po nia nie zglosza.


No to w takim razie samiec. Fajne zrobił na mnie wrażenie. Natomiast suka, ta biała z nakrapianą głową - jest szczególnie sympatyczna. Miziasta, chętna do zabawy i baaardzo kontaktowa z człowiekiem. Co do niej - jestem dobrej myśli.
Byłam w schronisku szukając psa do stróżowania w firmie u znajomych. Spośród całego schroniska psów, włączając te na kwarantannie, wybrałabym tylko dwie suki. Właśnie tę białą ww. pieszczochę i jeszcze jedną sukę z boksów ogólnych. Z oczywistych względów (brak podszerstka) TTB nie nadają się do takich celów, więc jej w ogóle nie brałam pod uwagę, ale piszę to po to by dać do zrozumienia, że ona jako pierwsza zrobiła na mnie doskonałe wrażenie psychiczne.
Będąc w schronisku głównie pod tym kątem oglądałam uważnie każdego psa. Oceniając psychikę i zachowanie.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.