Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Jarosław Kaczyński w Szczecinie  (Przeczytany 14324 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Szczecin] Jarosław Kaczyński w Szczecinie
« Odpowiedź #30 dnia: Października 25, 2010, 13:14:26 »
Cytat: "sekator"
Jeżeli mamy rozmawiać dalej na poziomie magla, plotek i pomówień to niestety ja również nie będę w tym uczestniczył. Natomiast jeżeli pojawią się także argumenty i chęć odniesienia się do słów J.Kaczyńskiego wypowiedzianych na wiecu w Szczecinie, chętnie porozmawiam.

Witaj Sekatorku po dłuższej przerwie. A ja jednak chciałbym zadać Ci parę pytań, które mam nadzieję będą dla Ciebie merytoryczne. Wybacz jednocześnie, jeśli owe pytania będa zbyt błahe, lecz przerwa wakacyjna spowodowała, że nie jestem w polityce na bieżąco...
1/ Dlaczego PiS zdecydował się na poparcie w Szczecinie Pana Zaręby, a nie Pani Jacyny- Witt?
Nie bardzo rozumiem, czym kierowano się na takie posunięcie. Zresztą czytając dziś o przedstawicielach z komitetu wyborczego Jacyny- to odnoszę wrażenie, że zrobiła dobry ruch otaczając się dośc mądrymi osobowościami?
2/ Jak to jest z tą nieszczęsną "rurą"? Pamięć mnie nie myli, a kwestia lokalizacji w Świnoujściu była podjęta jeszcze za czasów rządzenia Pana J. Kaczyńskiego? Więc jak to obecnie się ma do Jego obecnej wypowiedzi? /a może się mylę, że decyzje o lokalizacji podjęte zostały po 2007 roku/
3/ Dlaczego Pan Kaczyński dopiero obecnie przypomniał sobie o konieczności rozwoju naszego regionu? A nie pamięta o tym, gdy jest już po wyborach?
4/ Czy potrafisz sobie wyobrazić reakcje przedstawicieli PiS, gdyby tragiczne wydarzenia w Łodzi nie odbyły się w Biurze Poselskim PiS a np PO lub PSL, czy SLD? Co wtenczas byłoby mówione ze strony ugrupowania, z którym sympatyzujesz? (pytanie, w którym konieczne jest uruchomienie wyobraźni).
To na razie tyle. Mając nadzieję na szybką i wyczerpującą odpowiedź załączam pozdrowienia.

bob

  • Gość
[Szczecin] Jarosław Kaczyński w Szczecinie
« Odpowiedź #31 dnia: Października 25, 2010, 13:18:37 »
Cytat: "sekator"
Blokowanie mogło nastąpić na poziomie EU wystarczyła tylko deterninacja rządzących i wykorzystanie wsparcia lokalnych, nadmorskich społeczności. Nie takie rzaczy Unia blokowała , możesz mi wierzyć.

Jesteś co do tego absolutnie pewien? Bo ja z kolei doskonale pamiętam, że kiedy jakieś dwa lata temu Polska zaczęła szukać odpowiedniej lokalizacji dla swojej elektrowni atomowej, i jedną z propozycji było Gryfino ("Dolna Odra", parę kilometrów od granicy) to na Niemców padł blady strach, bo tak naprawdę nikt nie miał tu nic do gadania: Polska to suwerenny kraj, energia atomowa nie jest w EU zakazana - więc o co chodzi?

Doskonale pamiętam toczące się wtedy dyskusje, uwierz, i w niczym nie różniły się od tych, które toczyły się w Polsce na temat gazociągu. Z identycznym zresztą skutkiem...


Pozdrawiam!