Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Puszczanie psów samopas  (Przeczytany 27687 razy)

Sandraaaaa

  • Gość
[Police] Puszczanie psów samopas
« dnia: Października 15, 2010, 11:32:36 »
Jak walczyć z właścicielami, którzy puszczają swojego czworonoga samopas na cały dzień ?
Nie chodzi mi tutaj o spokojne psiaki, ale o takie co zaczepiają inne psy.
Chyba każdy właściciel zna swojego psa i wie jak się zachowuje.

Co o tym sądzicie ?
Z tego co wiem mieszkańcy Zielonej Góry, robili listę właścicieli takich psów i zanosili do staży miejskiej = kara od 200 zł.

Pozdrawiam
Sandra

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2010, 14:13:22 »
No ja kilka takich przypadków mialem idac ze swoim psem na smyczy i sasiad ze swoim bez nawet nie wiedzialem kiedy podleciał do mojego i go ugryzl ale tak mi sie napatoczyl na glana ze po zebrach dostal :) oczywiscie nic nie powiedzial bo wiedzial ze to jego wina :) ale jeszcze raz taka akcja to kupuje pistolet na srut i bede walil prosto w leb.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2010, 14:39:13 »
Nie ma złych psów. Są tylko źli właściciele (czyt. wychowawcy).

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #3 dnia: Października 15, 2010, 16:05:59 »
Cytat: "demoskinos"
No ja kilka takich przypadków mialem idac ze swoim psem na smyczy i sasiad ze swoim bez nawet nie wiedzialem kiedy podleciał do mojego i go ugryzl ale tak mi sie napatoczyl na glana ze po zebrach dostal :) oczywiscie nic nie powiedzial bo wiedzial ze to jego wina :) ale jeszcze raz taka akcja to kupuje pistolet na srut i bede walil prosto w leb.


Sąsiad czy pies? :D

Uważam, że to właścicielowi należałby się taki porządny kop, dlaczego kopać psa? To jego natura, że warczy, szczeka lub gryzie innego psa. Właściciel zna swojego pupilka i wie czy może biec luzem czy powinien być na smyczy i w kagańcu.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #4 dnia: Października 15, 2010, 16:17:48 »
Z tym, że niestety często właśnie kop czy odstrzał błąkającego się bez smyczy psa jest najlepszą nauczką dla właściciela ;P. Mnie osobiście najbardziej chyba irytują yorki - ledwo to od ziemi odrasta, biega z taką prędkością jakby miało w tyłku rakietę, to " to coś pso-podobnego" jeszcze szczeka choć nie podejdzie bliżej niż na 1,5 metra :P
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #5 dnia: Października 15, 2010, 16:44:57 »
no wypuści taki psa a potem pełno na tym forum ematów typu "zaginął piesek" osobiscie jak pies zaczepia to kopa a jak właściciela da sie ustalić to nawrzucać mu co sie o nim myśli ew. dzwonić na SM po coś ta instytucja została powołana

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #6 dnia: Października 15, 2010, 16:50:36 »
Psia natura jest jaka jest.
Każde zwierze ją ma i właściciele pupilków powinni o tym doskonale wiedzieć.
Mając w domu zwierzę powinno się być za niego odpowiedzialnym w 100% i należycie dbać o jego byt i wychowanie oraz o to by nie było ono zagrożeniem dla innych (zwierząt i ludzi).
Kop jak najbardziej należy się idiocie, który paraduje z pieskiem nie myśląc o tym lub wierząc w to, że nikomu nic złego się nie stanie.
Samo zwierze nie jest niczemu winne.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #7 dnia: Października 15, 2010, 20:03:00 »
Idzie sobie paniusia z pieskiem, smycz trzyma w rece, a piesek doskakuje do mojego psa, ktory jest na smyczy i w kagańcu.
Mowię do niej , weź pani tego psa, bo będzie źle...ale ona tylko sie uśmiecha...bo przecież mój pies ma kaganiec. ..
A mój pies , jak sie nie odwinie i walnie kagańcem w brzuch ten szczekający ogon, paniusia w lament i woła, że wezwie policję. A wołaj sobie!
Ostrzegałam.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2010, 20:24:28 »
moje doświadczenie z psem puszczonym samopas jest takie. otóż co niedzielę (to jedyny dzień w tygodniu, w którym zamierzam pospać) rano o 7 z minutami budzi mnie piskliwy szczek małego kundla (w sensie nie rasowy, mieszaniec jakiś). ujada na dworze, slychać go na całej ulicy. zawsze próbowałem spać dalej. udawało się, bo po kilkunastu minutach, może ok. dwudziestu, pies znikał. ostatniej niedzieli nie wytrzymałem. wstałem. wyszedłem na balkon. i widzę, że stoi biedna mała psina przed swoją klatką i szczeka (woła). właściciel wypuszcza go rano na dwór, aby się zwierzak załatwił, i pewnie dalej dosypia, a psinka chce do domu. dopiero, gdy ktoś z klatki wychodzi czy też wchodzi to psiak wbiega do środka i jest cisza. zanim zobaczyłem o co chodzi, to zawsze myślałem, że psinę bym udusił, a gdy zobaczyłem dlaczego mały tak ujada, to wiem, że udusiłbym właściciela tego biednego pieska. no co za ludzie!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #9 dnia: Października 15, 2010, 21:29:09 »
Ja miałem w wakacje już 2 akcje z psami. Jeden mnie ugryzł i sprawa została skierowana do sanepidu. A druga-bardzo mnie wystraszyła-gonił mnie owczarek niemiecki jak jechałem na rowerze. Uciekałem chyba z 2 kilometry-dopóki mi sił nie zabrakło-gdy sie zatrzymałem pies zawrocił i wrocił do lasu. Wyglądało to bardzo poważnie. Od tamtego czasu zabieram ze sobą zawsze nóż przyczepiany do nogi. Jak mi tylko jakiś podejdzie to pożałuje i nie bedzie mnie obchodziło czy wina właściciela czy psa. Mam prawo się bronić. Ważniejszy jest człowiek od zwierzęcia.

PS. Zapomniałem dodać że pierwsza przygoda też miała miejsce na rowerze.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #10 dnia: Października 15, 2010, 22:58:05 »
Wiadomo ze wazniejszy tymbardziej za zabicie psa nie bedziesz odpowiadal jak za zabojstwo czlowieka na cale szczescie :D

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #11 dnia: Października 15, 2010, 23:05:40 »
Moim zdaniem pies nie jest niczemu winny,po co od razu z nożem,wystarczy jakiś gaz pieprzowy,czy coś w tym stylu,psiaka nieźle odstraszy,a na właściciela po prostu wzywać SM.Nie chce się komuś z psiakiem na smyczy chodzić ,chce go puszczać,to na szkolenie z nim,niech pies się posłuszeństwa nauczy,jak nie to po portfelu,karę nałożyć.Jest teraz szkolenie dla psów w Policach,nie ma wymówki.Taka kara to miesięczne szkolenie,ja na nie poszłam,choć mój psiak nieagresywny to duży i ludzie się boją,a nie zawszę mogę ją do siebie przywołać,więc jak chcę,żeby latała luzem,muszę popracować nad jej posłuszeństwem,a co za tym idzie,nad bezpieczeństwem i spokojem także innych.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #12 dnia: Października 16, 2010, 10:26:26 »
W jakimś mieście  chodziła straż miejska i wystawiała mandaty, za wyrzucenie papierosa na trawnik/chodnik, za to że pies zrobił e-e na trawnik i inne przewinienia. Pół miasta była zła, a drugie pół się cieszyła, że w końcu coś się dzieje. Po tych interwencjach spadło "zanieczyszczenie" chodników/trawników, a straż miejska wypłacała premie. Oczywiście były problemy w interpretacji, część osób miała pretensje do straży miejskiej, że idą na ilość, bo mają z tego wypłacaną premię, ale jakoś sobie z tym radzono, bo w mieście było sporo monitoringu.. To chyba był Sopot, może któryś z radnych zajmie się tym, by straż miejska zamiast wystawiać mandaty za złe parkowanie, jak i tak już nie ma gdzie stawać, to by wystawiali za śmiecenie. Wtedy znajdą się pieniądze na inwestycje.
Dodam, że Ci którzy dają "srać" psu na trawnik mówią jedno, miasto nie zapewnia pojemników na odpady, więc pies robi e-e na trawnik i są bezkarni.

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #13 dnia: Października 16, 2010, 11:40:35 »
Cytat: "rbk"
że Ci którzy dają "srać" psu na trawnik mówią jedno, miasto nie zapewnia pojemników na odpady, więc pies robi e-e na trawnik i są bezkarni.
 

 ja swojemu psu pozwalam "narobić" tylko w lesie lub na  polanie koło deptaku

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Puszczanie psów samopas
« Odpowiedź #14 dnia: Października 16, 2010, 14:40:50 »
Cytat: "xP"
Cytat: "rbk"
że Ci którzy dają "srać" psu na trawnik mówią jedno, miasto nie zapewnia pojemników na odpady, więc pies robi e-e na trawnik i są bezkarni.
 

 ja swojemu psu pozwalam "narobić" tylko w lesie lub na  polanie koło deptaku


Mam nadzieję, że jak idziesz z pieskiem do lasu do spuszczasz go ze smyczy dopiero w lesie, a nie jeszcze przy blokach, bo czasem strach z dzieckiem wyjść gdy latają sobie pieski od jamników po metrowe stwory bez smyczy z właścicielem 100 metrów dalej.